Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Μωράκια Μαΐου 2014

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδή Αριστέα δεν χρειαζομαστε επιτροπη;;; αυτη η κοπέλα εγραφε που πηγε;; εννοω περιοχη.. Αννα αυτο το μαξιλάρι μου το εδωσαν κ εμενα οταν πηγα να παραγγειλω τα πραγματα του μωρου! Ειναι πολυ καλο!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννα τωρα ειδα αλλου οτι μια κοπελα με αδειες σε αναμονη, πηρε τηλ και της ειπαν να μην περιμενει επιτροπες και οτι μπορει να περασει τις αδειες σε ελεγκτη γιατρο.....

Ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του......δεν υπαρχει σωτηρια!!

Μεγεια τα σουτιενακια!!!

Ευχαριστωωωω:P

Δεν ισχυει αυτο με τους ελεγκτες,προσφατα πηγα σε εναν κ δεν ασχολουνται αυτοι με τις αναρρωτικες,δεν βαριεσαι οποτε,τι να κανουμε.

Σε βλεπω αριστεα με το μαρακι να συναντιεστε στο μαιευτηριο:-)


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Αριστέα δεν χρειαζομαστε επιτροπη;;; αυτη η κοπέλα εγραφε που πηγε;; εννοω περιοχη.. Αννα αυτο το μαξιλάρι μου το εδωσαν κ εμενα οταν πηγα να παραγγειλω τα πραγματα του μωρου! Ειναι πολυ καλο!

Γενικα νομζω χωρις να κανω τρελη ερευνα αγορας,το πρατηριο αυτο συμφερει απο αποψη τιμων,μου αρεσε.εσυ τι πραγματαηρες απο κει?ολη την προικα?

Πως τα βρηκες?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πολυκαροτσι, κουνια με στρωμα, την προικα της κουνιας και θα μου τα φέρουν 21 Μαρτίου. Οταν τα παραλαβω θα μου δωσουν και μια δωροεπιταγη 40 ευρω να ψωνισω για τον μπεμπη ρουχα, και θα πάω να του παρω αρκετα..


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!

Καλο μηνα να εχουμε...

Πως πατε; βαραινετε;

Εγω τις 2 τελευταιες μερες νομιζω οτι εχω παραγινει.....αχχχχ εχουμε μελλον ακομα:rolleyes::rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πολυκαροτσι, κουνια με στρωμα, την προικα της κουνιας και θα μου τα φέρουν 21 Μαρτίου. Οταν τα παραλαβω θα μου δωσουν και μια δωροεπιταγη 40 ευρω να ψωνισω για τον μπεμπη ρουχα, και θα πάω να του παρω αρκετα..

Μπραβο το πολυκαροτσι θα ειναι τελειο,ωραιες αγορες αντε να τα χαρειτε:D


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Καλο μηνα να εχουμε...

Πως πατε; βαραινετε;

Εγω τις 2 τελευταιες μερες νομιζω οτι εχω παραγινει.....αχχχχ εχουμε μελλον ακομα:rolleyes::rolleyes:

Καλο μηνα σε ολες,

Αν βαραινω???

Σημερα με βγαλε η αδερφη μου φωτο κ τρομαξα,κ εχω ακομη να φουσκωσω,πραγματικα ειναι κουραστικο,δυσκολευομαι λιγο να σηκωθω απο καναπε κ τετοια.αχ ηρωες ειναι οι γυναικες.απορω οι γυναικες που κανουν 5,6 κ παραπανω πως το αντεχουν,εγω αντε να κανω αλλο ενα με τιποτα 3 κ πανω.αυτο το φουσκωμα ειναι το κατι αλλο,ασε που εχουμε μικρο σπιτι κ η κοιλια μου βρισκει παντου χαχαχα


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Με γειά το πραγματάκια Σοφία

Καλό μήνα κορίτσια

Και Εγώ αρχίζω κ δυσκολεύομαι στο να γυρίζω στο κρεββάτι κ να σηκώνομαι από βαθύ καναπέ

Πήγα σε άλλον ενδοκρινολογο χθες αλλά το πρωινό του Δεν ήταν καλό στα ύψη το ζάχαρο

Σοφία έχεις τοστ για πρωινό;


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κ καλή σσρακοστη να εχουμε!!!!! Snowflake το πρωινο μου ειναι μισο τοστ με 2 φετες milner κ μια γαλοπούλα κ μισο ποτήρι γαλα. Μετα απο μια ωρα που μετριεμαι εχω 120-130..εσυ;


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό μήνα και από 'μένα!

Δύο μηνάκια ακόμη μου έμειναν (σχεδόν!)

Καλησπερα κοριτσια!!

Καλο μηνα να εχουμε...

Πως πατε; βαραινετε;

Εγω τις 2 τελευταιες μερες νομιζω οτι εχω παραγινει.....αχχχχ εχουμε μελλον ακομα:rolleyes::rolleyes:

Εγώ αισθάνομαι "βαριά" από τον 5ο μήνα, αν και σε κιλά είμαι κανονική, δεν μπορώ να γυρίσω εύκολα, μετά το περπάτημα πονάω, δεν μπορώ να βγω απτο αυτοκίνητο και πολλά άλλα!

Με γειά το πραγματάκια Σοφία

Καλό μήνα κορίτσια

Και Εγώ αρχίζω κ δυσκολεύομαι στο να γυρίζω στο κρεββάτι κ να σηκώνομαι από βαθύ καναπέ

Πήγα σε άλλον ενδοκρινολογο χθες αλλά το πρωινό του Δεν ήταν καλό στα ύψη το ζάχαρο

Σοφία έχεις τοστ για πρωινό;

Κι εγώ!

Σήμερα πήγαμε ωραία βόλτα στο Φλοίσβο και έκανε ποδήλατο και η κούνιες η κόρη μας, πολύ ωραία ήταν και πολλούς χαρταετούς είδαμε, φάγαμε και ταραμά- λαγάνα...την κάναμε την καθαρά Δευτέρα μας εμείς!!!:-)


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και Καλή Σαρακοστή!!!

olive μια χαρά την κάνατε την Καθαρά Δευτέρα χθες αφού σήμερα βρέχει όλη μέρα!

sofia και snowflake κι εγώ έχω για πρωινό τοστ. Τις τελευταίες μέρες είχε αρχίσει να ανεβαίνει το πρωινό ζάχαρο και τελικά βάζω το ξυπνητήρι κατά τις 3.30 τα ξημερώματα, τρώω ένα κρακεράκι ή μια φέτα τυρί του τοστ, ξανακοιμάμαι και το πρωί που το μετράω μέχρι τις 9 είναι πεσμένο.

anna θαυμάζω τις γυναίκες που κάνουν από 3 παιδιά και πάνω. Θέλει μεγάλα αποθέματα δύναμης, κουράγιου και υπομονής! Κι εγώ πήρα από τη βιοτεχνία στο Περιστέρι την κούνια και την προίκα. Καταλήξαμε ότι μας συνέφερε από εκεί και συγκριτικά με άλλα καταστήματα είχε χαμηλότερς τιμές και ενδεχομένως καλύτερη ποιότητα.

Κορίτσια, από θέμα βάρους δεν μπορώ να πω ότι ταλαιπωρούμαι. Ακόμη δεν χρειάζομαι βοήθεια για να σηκωθώ από το κρεβάτι, τον καναπέ ή το αυτοκίνητο, απλά προσέχω που κάθομαι και πως κάθομαι ώστε να μην δυσκολευτώ και να μην πιαστώ. Το μόνο που με ζόρισε χθες και σήμερα είναι ότι η μικρή κουνιέται συνέχεια και μάλλον πρέπει να γύρισε. Ειδικά το βράδυ η κοιλιά έπαιρνε συνέχεια διαφορετικό σχήμα και πεταγόντουσαν γρομπαλάκια παντού.

Χθες μαγειρέψαμε με τον άντρα μου να τα έχουμε έτοιμα για σήμερα κι εκείνος τσιμπολόγησε ψωμάκι με ταραμοσαλάτα, αλλά εγώ κρατήθηκα. Σήμερα έφαγα, αλλά όχι πολύ. Δεν είχα όρεξη όπως άλλες χρονιές. Αφήστε που μου μύριζαν περίεργα οι σουπιές και τα καλαμαράκια που έφαγαν οι υπόλοιποι...παραξενιές αυτής της περιόδου :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλά να περάσετε και πολλά φιλιά σε μαμάδες και μωράκια!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου!! Πως περάσατε χθες;;; εμείς πήγαμε στους κουμπαρους μας κ περάσαμε πολυ ωραια!!! Φαγαμε ενα σωρο νηστίσιμα φαγητα!!! Smurfita μου κ εγω το κανω αυτο που ξυπνας το βράδυ 2 μερες τωρα αλλα κ παλι οταν ξυπναω το πρωι να μετρηθω πριν φαω πρωινό εχω ακριβως 95..στο όριο..την υπολοιπη μερα δεν εχω προβλημα!! Αυριο εχω παλι ραντεβού με την ενδοκρινολογο. Θα το συζητησω μαζι της να δω τι θα μου πει. Η γυναικολόγος μου είπε να περπαταω το πρωι που ξυπνάω... ποια κουνια πηρες εσυ Smurfita;; στη φερανε;; οσο για τον δικο μου μπεμπη καθε βραδυ κουνιεται κ πεταει γρομπαλακια η κοιλια μου!!! Εχει πολύ πλακα!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου!! Πως περάσατε χθες;;; εμείς πήγαμε στους κουμπαρους μας κ περάσαμε πολυ ωραια!!! Φαγαμε ενα σωρο νηστίσιμα φαγητα!!! Smurfita μου κ εγω το κανω αυτο που ξυπνας το βράδυ 2 μερες τωρα αλλα κ παλι οταν ξυπναω το πρωι να μετρηθω πριν φαω πρωινό εχω ακριβως 95..στο όριο..την υπολοιπη μερα δεν εχω προβλημα!! Αυριο εχω παλι ραντεβού με την ενδοκρινολογο. Θα το συζητησω μαζι της να δω τι θα μου πει. Η γυναικολόγος μου είπε να περπαταω το πρωι που ξυπνάω... ποια κουνια πηρες εσυ Smurfita;; στη φερανε;; οσο για τον δικο μου μπεμπη καθε βραδυ κουνιεται κ πεταει γρομπαλακια η κοιλια μου!!! Εχει πολύ πλακα!!!

Σοφία μου άσε πολύ φαγητό! Μέχρι και σήμερα είμαι μπουκωμένη και δεν πεινάω! Πήραμε την κούνια που μετατρέπεται σε προεφηβικό κρεβάτι με το μηχανισμό που κουνιέται (http://www.motherbaby.gr/pop_zoom.php?lang=1&thephid=84 ). Είπαμε να μας την φέρουν στις 26 Μαρτίου. Πήραμε και το καρότσι με το καθισματάκι του αυτοκινήτου, αλλά όχι από αυτό το μαγαζί και διαλέξαμε αυτό: http://www.premaman.ie/catalogue/walk/pushchairs/combi/img/PUSHCH.TS%20GIRAFFE%20BEIGE_CHOCOL%200028194.jpg

Ήρθαμε στο σπίτι αφού το πήραμε, το ανοίξαμε και το χαζεύαμε!

Είναι καταπληκτικά όταν κουνιέται το μωρό και πραγματικά το διασκεδάζουμε, αλλά πέρασα ένα 24ωρο με πονάκια μέχρι που ξαναγύρισε και τώρα έχει ξαναβολευτεί!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ,

Με γειά τα πραγματάκια

Καλή Σαρακοστή

Εμένα κορίτσι το ζάχαρο Δεν αντέχει Ούτε το μισό τοστ νηστεία Δεν έχω πρόβλημα κ 75

Το βρίσκω καμία φορά, εντωμεταξύ πριν πάω ενδοκρινολογο έτρωγα μόνη μου πρωινα μια φρυγανιά με αυγό κ γάλα κ πήγαινε στα 95 105 τέρμα τα τοστ για μ'ένα

Χθες όλη μέρα ήταν ψηλό 5 ώρες νηστικη κ ήταν 105 Δεν κατέβαινε Δεν ήμουν καλά όλη μέρα κ Ίσως για α αυτό, σήμερα έφαγα πέντε καλαμάκια τζατζίκι μπόλικο κ σαλάτα κ ήταν 91 πραγματικά με Ε Χ εί στην τσίτα όλη μέρα αυτό το ζάχαρο


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...