Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Εμείς είμαστε μια χαρά, πήγαμε χτες και κάναμε και υπέρηχο και η μπεμπούλα μου είναι 1100 οπότε μεγαλώνουμε καλά και το τρώμε όλο το φαί μας;););)

Φιλιά σε όλες!!!


Jvdmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aριστεα πως και κανατε τοσο νωρις το ντοπλερ ?

Μπραβο το μωρακι και εμενα 1600 μου ειπε προχτες που πηγα και

εμενα με το κεφαλακι κατω ειναι.

Αννα η δημοσια τραπεζα ειναι ακριβως πισω απο το νοσοκομειο σωτηρια .

Εκει γινονται τα σεμιναρια ,σου λυνουν οποια απορια εχεις ,θα σου δωσουν και το βαλιτσακι αφου συμπληρωσεις και ενα ερωτηματολογιο.Αν θυμαμαι καλα ειναι κοντα το μετρο κατεχακη δεν ειμαι σιγουρη γιατι πηγα με ταξι.Ολα τα γραφει το site τους.

Ελληνικη τραπεζα ομφαλοπλακουντιακου αιματος.

Φιλια σε ολες σας!


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

maraki μου μια χαρα το μωρακι σου!!!

Το ντοπλερ μου το εκανε ο γιατρος γιατι δεν του ειναι τιποτα.....

Θα κανουμε ξανα σε 3 εβδομαδες περιπου!

Σημερα εχουμε το 3ο μαθημα με τη μαια:D:D:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βαρος εχει το μπεμπακι σας,για την εβδομαδα σου.

Ναι κανω ενεσουλες innohep 0,4 ml, κανεις κ συ?

Ναι εγω κανω κλεξαν 0,6 για θρομβοφιλια.να σε ρωτησω σου εχει πει τιποτα ο γυναικολογος για τον τοκετο αν μπορεις φυσιολογικα λογω ενεσων η οχι?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε;;;

Ειχαμε κ εμεις γιατρο την προηγουμενη εβδομαδα και η μπεμπουλα ηταν στα 1110γρ...Στον μεσο ορο μας ειπε οτι ειναι και δεν προβλεπετε να φτασει τα 3.200...Με στεναχωρησε ρε γμτ....

Οσο για τα ενεσακια κανω κι εγω innohep 0.45 και δεν υπαρχει θεμα για το πως θα γεννησουμε...

Απλα μια μερα πριν δεν κανουμε το ενεσακι για την καισαρικη και για τον φτ ισχυει αυτο.

Οπως επισης και γι ατην επισκληριδιο...Θα πρεπει να το εχουμε κοψει 1 μερα πριν!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε;;;

Ειχαμε κ εμεις γιατρο την προηγουμενη εβδομαδα και η μπεμπουλα ηταν στα 1110γρ...Στον μεσο ορο μας ειπε οτι ειναι και δεν προβλεπετε να φτασει τα 3.200...Με στεναχωρησε ρε γμτ....

Οσο για τα ενεσακια κανω κι εγω innohep 0.45 και δεν υπαρχει θεμα για το πως θα γεννησουμε...

Απλα μια μερα πριν δεν κανουμε το ενεσακι για την καισαρικη και για τον φτ ισχυει αυτο.

Οπως επισης και γι ατην επισκληριδιο...Θα πρεπει να το εχουμε κοψει 1 μερα πριν!

Το θεμα ειναι πως μπορεις να ξερεις σιγουρα ποτε θα θελησει να βγει το μωρακι ωστε να κοψεις την ενεση.η αιματολογος μου ειπε μια μερα πριν,ο γυναικολογος 2-3 μερες πριν.

Σας εχει πει ο γυναικολογος ποσα χρηματα θελει?εμας μας ειπε το μεγιστο 3500 ολα μαζι οποτε μπορει να θελει εκεινος γυρω στα 2000.πολλα μας φανηκαν


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως μπορεις να ξερεις σιγουρα ποτε θα θελησει να βγει το μωρακι ωστε να κοψεις την ενεση.η αιματολογος μου ειπε μια μερα πριν,ο γυναικολογος 2-3 μερες πριν.

Σας εχει πει ο γυναικολογος ποσα χρηματα θελει?εμας μας ειπε το μεγιστο 3500 ολα μαζι οποτε μπορει να θελει εκεινος γυρω στα 2000.πολλα μας φανηκαν

Οταν πας για φτ ναι εκει υπαρχει ενα θεμα για το ποτε θα κοψεις την ενεση...

Αλλα αν πας προγραμματισμενη καισαρικη εκει θα ξερεις...

Οσο για τα χρηματα εγω δεν του εχω κανει κουβεντα ακομα γιατι δεν θα με ξεγεννησει ο ιδιωτης..Θα παω στο νοσοκομειο....Ειναι πολλα τα λεφτα δυστυχως και με ενα μισθο τι να κανεις;;;;;:-(:-(:-(


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας για φτ ναι εκει υπαρχει ενα θεμα για το ποτε θα κοψεις την ενεση...

Αλλα αν πας προγραμματισμενη καισαρικη εκει θα ξερεις...

Οσο για τα χρηματα εγω δεν του εχω κανει κουβεντα ακομα γιατι δεν θα με ξεγεννησει ο ιδιωτης..Θα παω στο νοσοκομειο....Ειναι πολλα τα λεφτα δυστυχως και με ενα μισθο τι να κανεις;;;;;:-(:-(:-(

Και εμεις με ενα μισθο ειμαστε αλλα δεν ηθελα να αλλαξω γυναικολογο γιατι πριν ενα χρονο μου εκανε και λαπαροσκοπηση κυστης και δεθηκα.αλλα τωρα αν θελει εκεινος 2000 ειναι παρα πολλα.θα του ξανακανουμε κουβεντα αργοτερα πρωτα ο Θεος.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ξερετε αν με βεβαιωση συμβεβλημενου εοπυυ μπορω για το επιδομα?

Μαριακου αν εννοεις για το επίδομα κυοφοριας ναι μπορεις!! Κ με βεβαιωση του γυναικολογου σου μπορεις!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω κανω κλεξαν 0,6 για θρομβοφιλια.να σε ρωτησω σου εχει πει τιποτα ο γυναικολογος για τον τοκετο αν μπορεις φυσιολογικα λογω ενεσων η οχι?

Κοιτα απο μια δικια μου περιπτωση ο γιατρος μιας συναδελφου μου που ειχε θρομβοφιλια της εκανε καισαρικη με την δικαιολογια οτι κανει ενεσεις,και εγω υπεθεσα οτι για τον ιδιο λογο θα εκανα κ εγω καισαρικη.οταν το ειπα στο γιτρο μου,μου ειπε οτι θελει φυσιολογιικα,γενικα επειδη εχει ξεγεννησει κ την φιλη μου φυσιολογικο της εκανε κ ας εκανε να γεννησει 17 ωρες.η αληθεια ειναι οτι και εγω την ιδια απορια εχω,αν μου ρθει να γεννησω κ εχω κανει ενεση λιγες ωρες πιο πριν τι γινετε?θα τον ρωτησω την επομενη φορα που θα παω.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειχατε κ πριν την εγκυμοσυνη θεμα με την πηξη του αιματος?

Εγω στην εγκυμοσυνη το εμαθα,δεν ειχα κανει ποτε εξειδικευμενες εξετασεις βεβαια για το τσεκαρω και μου εκανε εντυπωση που το εμαθα,και αν ο γιατρος δεν συμπεριλαμβανε στον προγεννητικο ελεγχο κ εξετασεις για την πηξη δε θα ειχα ιδεα κ θα ειχαμε τα χειροτερα οπως συμβαινει κ σε πολλες.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις με ενα μισθο ειμαστε αλλα δεν ηθελα να αλλαξω γυναικολογο γιατι πριν ενα χρονο μου εκανε και λαπαροσκοπηση κυστης και δεθηκα.αλλα τωρα αν θελει εκεινος 2000 ειναι παρα πολλα.θα του ξανακανουμε κουβεντα αργοτερα πρωτα ο Θεος.

Και εμενα μου φαινονται πολλα,που θα γεννησεις?να υπολογισεις κ το μαιευτηριο?και σου παιρνει κ σε επισκεψη?εγω αν δεν τον ηξερα τον δικο μου που τον ξερω 10 χρονια κ ξερω τι ανθρωπος ειναι,θα πηγαινα σε δημοσιο,βεβαια δεν ξερω κανεναν αλλα θα εψαχνα,ο αντρας μου λεει βεβαια οτι στο δημοσιο οι συνθηκες ειναι αθλιες κ φοβαται,αλλα δεν μας ειναι ευκολο να πληρωνουμε,καλυτερα να τα τρωει το παιδι μας παρα τα νοσοκομεια,αλλα τελως παντων.

Εγω παντως αν δεν ηξερα απο την αρχη της εγκυμοσυνης ποσα θελει δεν θα προχωρουσα γιατι πραγματικα μερικοι ζητανε οτι θελουν,και 2500 θελουν αυτα ειναι τραγικα ποσα.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννα πραγματικα εισαι πολυ τυχερη που εκανες αυτες τις εξετασεις...

Εγω δε νομιζω να τις εκανα, δε ξερω αν περιλαμβανονται στον κλασικο προγεννητικο:confused:

Οσο για τα χρηματα ειναι οντως πολλα...

Και 1000? να παιρνει ενας γιατρος που τα θεωρουμε λογικο ποσο, ε αν σκεφτει κανεις οτι ολη τη δουλεια την κανει η μαια ε συγνωμη αλλα ειναι πολλα....

Τι να κανουμε ομως; δε θα γενναμε παιδια μια ζωη, οποτε αυτες τις 2-3 φορες ας ειναι οσο καλυτερα μπορουμε, με οποιες στερησεις μπορει να χρειστουν για να το πετυχουμε.

Εμενα ολο το πακετο μαιευτηριο-γιατρος-μαια θα παει περιπου 3100..

mama αφου ειναι στο μεσο ορο η μπεμπα σου να μην αγχωνεσαι....και αυτες οι προβλεψεις των ''ειδικων'' ωρες ωρες ποσο μου τη δινουν....

Πριν ενα μηνα ηταν και ο δικος μου στο μεσο ορο ακριβως, πριν 2 μερες που πηγαμε ειχε ανεβει πιο πανω απο το μ.ο. οποτε αυτα αλλαζουν;);)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...