Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Για τον Παναγιωτάκη μας...(annina)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μία φίλη μου θα βαφτίσει το παιδάκι της και αντί για δώρο ζήτησε να βάλουν όλοι χρήματα στο λογαριασμό για την ΠΙΣΤΗ http://www.pisti.gr/.

Συγχαρητηρια.Ας γινει παραδειγμα προς μιμηση για όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

vickypap σας ευχαριστώ πολύ και εσένα και την μητέρα σου. Και εμείς δεν θελαμε να κάνουμε στεφανια που δεν εχουν κανενα νοημα για μας προσωπικά και ολα τα χρηματα τα δώσαμε στην φλογα. Ειναι ενας συλογος που βοηθάει πολύ και τους γονείς και τα παιδιά με νεοπλασματικές ασθένειες προσφεροντάς τους στέγη,ψυχολογική υποστήριξη,και χρηματα στις οικογένεις που δεν εχουν. Ειναι πανω απο όλα ΑΝΘΡΩΠΟΙ γιατί αυτοί που εχουν δημιουργήσει την φλόγα ειναι γονείς που τα παιδιά τους ειχαν αρωστήσει και που αλλα τα κατάφεραν και αλλα οχι.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

"Δωρεά αξονικού τομογράφου στο νοσοκομείο Παίδων «Αγία Σοφία» από το Σύλλογο «Φλόγα»

%CF%86%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B1.jpg

"Αγαπητοί συνάδελφοι,

Σε λίγες μέρες από σήμερα ο Σύλλογος παιδιών με νεοπλασματική νόσο «Η Φλόγα» πρόκειται να μας εγκαταστήσει ένα σύγχρονο συγκρότημα πολυτομικής αξονικής τομογραφίας 16 τομών, με πρόγραμμα μειωμένης δόσης ακτινοβολίας, σε αντικατάσταση παλιού αξονικού τομογράφου, ηλικίας είκοσι ετών τουλάχιστον...

που δεν αντικατέστησε –ως όφειλε- ενωρίτερα το Υπουργείο μας, παρά τις επανειλημμένες μας οχλήσεις.

Το εντυπωσιακό όμως είναι, πως ο Σύλλογος αυτός, επιβαρύνεται στη προκείμενη δωρεά του με ΦΠΑ 23%, που σημαίνει πως θα δώσει επιπλέον της συμφωνημένης τιμής αγοράς από την προμηθεύτρια εταιρεία το ποσό των 100.000 ευρώ περίπου (ποσό που αντιστοιχεί σε περίπου 1.000 δωρεάν εξετάσεις σε άπορα παιδιά)!!!

Όπως αντιλαμβάνεστε ο Σύλλογος αυτός έχει ήδη πραγματοποιήσει και θα πραγματοποιεί στο μέλλον αρκετές δωρεές στα παιδιατρικά νοσοκομεία και –δυστυχώς- πάντα θα πρέπει να πληρώνει ΦΠΑ στη δωρεά…

Δεν γνωρίζουμε την κείμενη νομοθεσία, αλλά, προς Θεού, θεωρούμε απαράδεκτη τη στάση αυτή των Υπουργείων Υγείας & ΚΑ και Οικονομικών, που, στις παρούσες στιγμές κρίσης, αντί να ενθαρρύνουν τέτοιες πρωτοβουλίες, τις αποθαρρύνουν με τη γραφειοκρατική αναχρονιστική τους αντίληψη, αναζητώντας χρήματα από μελλοντικούς… «εθνικούς ευεργέτες»!!

Δεν είμαστε υπέρ της άποψης ότι θα έπρεπε να στηρίζεται ο εκσυγχρονισμός της υφιστάμενης τεχνολογικής υποδομής του ΕΣΥ σε ευεργέτες και μόνο. Όμως είμαστε εκ διαμέτρου αντίθετοι με τη Φαρισαϊκή αντίληψη ορισμένων οικονομικών κύκλων του Δημοσίου, που «διυλίζουν τον κώνωπα και καταπίνουν την κάμηλο».

Κάνουμε λοιπόν έκκληση να παρέμβετε, ώστε να αποτραπεί η παρούσα αδικία, ώστε αφενός μεν να ενθαρρυνθούν και άλλοι, που θα ήθελαν, σε αντίστοιχες πράξεις και αφετέρου να αποδοθεί το αίσθημα του δικαίου, απέναντι στη δοκιμαζόμενη ελληνική κοινωνία, που θα τύχει της ευεργετικής πρόνοιας τέτοιων ενεργειών.

Με τιμή

Δρ. ΒΑΣΙΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ

Παιδοακτινολόγος-Διευθυντής ΕΣΥ

Δρ. ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΧΑΤΖΗΓΙΩΡΓΗ

Παιδοακτινολόγος-Διευθυντής ΕΣΥ"

http://troktiko.blogspot.com/2010/05/blog-post_9802.html


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Ποσο πολυ ποναω με αυτο το θεμα...!!!!!!!!!!!!!!

εννοειται κ θα παω να καταθεσω καποια χρηματα κ στους 2 συλλογους!

Συγνωμη αλλα τωρα το ειδα το θεματακι σας!

Θα το κανουμε κ σημερα μαλιστα απο το κομπιουτερ!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας!! θα ήθελα τη βοήθειά σας. Έκανα εμβρυομεταφορά στις 6/11. Καθε τέσσερις ημέρες έκανα και 1 ένεση pregnyl. Στις 15/11 η β-χοριακή ήταν 49.0.

19/11 η χοριακή ήταν 38.0. 22/11 η χοριακή ήταν 56.0 και σήμερα 26/11 ηταν 83.0. Θα κάνω πάλι τη δευτέρα 29/11 χοριακή. Την ένεση pregnyl την έκανα 3 με 4 ημέρες πριν τις χοριακές. Θέλω να μάθω αν εχει τύχει σε καμμία και έχει προχωρήσει η κύηση, γιατί οι χοριακές μου ανεβαίνουν αργά. Ευχαριστώ Νάντια.

Ρώτα καλύτερα στο καφέ της εξωσωματικής κοπέλα μου....Εκεί θα λάβεις απαντήσεις, όχι εδώ... off topic


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Ο Παναγιωτακης ειναι αγγελουδι πια στον ουρανο καλη μου και προστατευει την αδερφουλα του που ηρθε πριν 1 χρονο περιπου...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Παναγιωτακης ειναι αγγελουδι πια στον ουρανο καλη μου και προστατευει την αδερφουλα του που ηρθε πριν 1 χρονο περιπου...

Λυπάμαι... ειλικρινά....

Όμως, αν δεν υπήρχαν αυτοί οι αγγέλοι στον ουρανό, τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο δύσκολα για μας εδώ κάτω...

Σε ευχαριστώ που μου απάντησες...

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι... ειλικρινά....

Όμως, αν δεν υπήρχαν αυτοί οι αγγέλοι στον ουρανό, τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο δύσκολα για μας εδώ κάτω...

Σε ευχαριστώ που μου απάντησες...

Nα είσαι καλα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...