Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Για τον Παναγιωτάκη μας...(annina)


Recommended Posts

Άγγελος μαζί με τους υπόλοιπους είναι πια και η Εμμανουέλα μου, η μαχήτριά μου, το παλικάρι, το παιδί θαύμα σύμφωνα με τους γιατρούς.

Καλό παράδεισο σε όλα τα αγγελούδια.

Η γωνιά των αγγέλων είναι η αυτή που τους αρμόζει. 

Καλό κουράγιο σε μας τις μανούλες


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Άγγελος μαζί με τους υπόλοιπους είναι πια και η Εμμανουέλα μου, η μαχήτριά μου, το παλικάρι, το παιδί θαύμα σύμφωνα με τους γιατρούς.

Καλό παράδεισο σε όλα τα αγγελούδια.

Η γωνιά των αγγέλων είναι η αυτή που τους αρμόζει. 

Καλό κουράγιο σε μας τις μανούλες

Δεν ξέρω τι να πω πραγματικά, λυπάμαι πολύ, ειλικρινά, κουράγιο σε εσένα και την οικογένεια σου... τα λόγια είναι περιττά τέτοιες στιγμές.

Μία μεγάλη αγκαλιά από εμένα.

 


 
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2010 at 3:35 ΜΜ, ΕΛΙ είπε:

Μπραβο γιαυτην την κινηση και οσοι μπορουμε ας βοηθησουμε.

Το πιο σημαντικό απόλα ομως είναι να γινουμε ολοι δότες μυελού των οστων.

Μπορουμε να μαθουμε πως γινετε αυτο; Τι διαδικασια ακολουθει καποιος για να γινει δότης και που πρεπει να απευθυνθεί;

Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι αυτό πρέπει να γίνει!! Πρέπει όλοι να γίνουμε δότες μυελού των οστών είναι πάρα πολύ απλή διαδικασία και εγώ την έχω κάνει. Απλά πρέπει να είσαι υγιής και μέχρι 45 ετών. Το μόνο που σου παίρνουν είναι δείγμα σάλιου με μία μπατονέτα και αυτό ήταν όλο. Αν δε βρεθείς συμβατός με κάποιο παιδί που χρειάζεται βοήθεια ή κάποιο πάσχοντα πράγμα τελείωσα απίθανο τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά όπως όταν είσαι δότης αίματος. Ξαπλώνεις και δίνεις αίμα και αυτό είναι όλο...

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2019 at 6:25 ΜΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Άγγελος μαζί με τους υπόλοιπους είναι πια και η Εμμανουέλα μου, η μαχήτριά μου, το παλικάρι, το παιδί θαύμα σύμφωνα με τους γιατρούς.

Καλό παράδεισο σε όλα τα αγγελούδια.

Η γωνιά των αγγέλων είναι η αυτή που τους αρμόζει. 

Καλό κουράγιο σε μας τις μανούλες

Καλό παράδεισο στο κοριτσάκι σας.... Κουράγιο σε όλους σας...

Είχα μείνει ότι τα πηγαίνατε καλά μετά τα χειρουργεία στην Γαλλία (αν θυμάμαι καλά). Τι έγινε Νίκη μου???? Αν δεν σε φέρνω σε δυσκολη θέση.... Μια αγκαλιά στον Νικόλα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσι τι κάνεις;πες μου τα νέα σας.

Εμείς ναι πηγαίναμε καλά, όλο κ καλύτερα δηλαδή, είχαμε ακόμα θέματα αλλά ο θάνατος της ήταν ξαφνικός. Νοσηλευόταν 2 μέρες με ιό γαστρεντερίτιδας και ξαφνικά κάποιο μικρόβιο βρήκε έδαφος κ εισχώρησε στο αίμα, έπαθε σηψαιμία κ 1 Αυγούστου πέθανε.

  • Λυπημένη/-ος 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι τι κάνεις;πες μου τα νέα σας.

Εμείς ναι πηγαίναμε καλά, όλο κ καλύτερα δηλαδή, είχαμε ακόμα θέματα αλλά ο θάνατος της ήταν ξαφνικός. Νοσηλευόταν 2 μέρες με ιό γαστρεντερίτιδας και ξαφνικά κάποιο μικρόβιο βρήκε έδαφος κ εισχώρησε στο αίμα, έπαθε σηψαιμία κ 1 Αυγούστου πέθανε.

Τι κρίμα........δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφυγε τόσο άδικα...... Δεν τολμώ να ρωτήσω πως είσαστε οικογενειακώς..... Μόνο κουράγιο έχω να πω κ πολλές αγκαλιές στον Νικόλα.

Εμείς μια χαρά. Στο τρέξιμο συνεχώς. Αλλά δεν με νοιάζει. Μόνο υγεία θέλω!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Δεν υπάρχουν λόγια δυστυχώς.

Έφυγε άδικα το κορίτσι μου.

Θέλουμε να κάνουμε κι άλλο παιδί μόλις ηρεμήσω. 

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.... Να είναι ανοιχτοί οι ουρανοί να ακουστεί η ευχή μου να σας έρθει πολύ πολύ εύκολα! Πάρτε τον χρόνο σας,  σταθητε στα πόδια σας κ όλα θα γίνουν. Σε φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Καλησπέρα....έχω να μπω πολύ καιρό στο forum και σήμερα έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα...ας συστηθω καλύτερα...είμαι η Εύη και παντρεμένη με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια..ένα χρόνο ακριβώς πριν έκανα την πρώτη μου εγράφη στο forum...διάβαζα πολλά συμμετηχα σε αλλ πόσα post γνώρισα φανταστικά κορίτσια κάναμε λοιπόν κ εμείς τις προσπάθειες μας κι συγκεκριμένα περισυ τον Μάιο είπαμε να προχωρήσουμε σε σπερματυνχυση...όχι ότι είχα κάποιο θέμα υγείας αλλά το θέλαμε πολύ μια οι δύο και έτσι αφού όλα βγήκαν καλά από εξετάσεις μπήκαμε στην διαδικασία...όλα πήγαν καλά αλλά η χωριακη μετά από ένα μήνα αρνητική..ακολούθησαν κλάματα ,απογοήτευση γιατί όχι σε εμάς αφού είμαστε καλά και όλα τα γνωστά..δεν άργησε η ζωή να μου φέρει όμως δεν την απάντηση γιατί όχι σε εμάς...ένα μήνα μετά 14/7/2019 η μέρα Κυριακή πάμε τον άντρα μου Αττικό γιατί είχε κάποια δέκατα..μόνο λίγα δέκατα για 2-3 μέρες...έκανε εξαιτασεις αίματος το πόρισμα οξεία προμυελοκυταρικη λευχαιμία και μάλιστα καλπάζουσα...εκεί κατάλαβα τι πάει να πει δυστυχία.. πέθανα...έκλαιγα και λυποθημουσα...γιατί τι έγινε? Πώς έγινε? Εχθές ήμασταν στον καναπέ αγκαλιά.. ήθελα να πεθάνω ήθελα αν μπορούσα να ανταλλαξω την ζωή μου με την δικιά του ήθελα να ξυπνήσω από έναν εφιάλτη... Θα με καταλάβουν μόνο όσοι έχουν μπει μέσα σε αυτά τα δωμάτια...τις μονοσεις όπως τα λένε...αυτοί που φάγαμε μήνες σε μια καρέκλα κάθε μέρα κάθε ώρα κάθε λεπτό..αυτοί που μέσα σε αυτό το δώματιο γελαγαν και όταν βγαίναν έξω έκλαιγαν σπαραζαν και ούρλιαζαν ...δεν ξέρω τι θαύμα έγινε δεν ξέρω ποιος μας λυπειθηκε αλλά ο άντρας μου ζει....έχουν περάσει από τότε 6 μήνες τον έχω σπίτι...τον έχω αγκαλιά και ζει....θα ήθελα να πω από τα βαθύ τις ψυχής μου ότι ΠΟΤΕ και κανένα να μην νοιώσει τι θα πει " δώστε αίμα ,σώζει ζωές" γιατί μαζί με αυτή την συνειδητοποίηση έρχεται και πόνος αφορητος πόνος... έρχονται παρακάλια , έρχονται λυγμοι....Δόξα τον Θεό είμαστε καλά και θα ήθελα έτσι καλά να ήταν όλος ο κόσμος...θα σας πω ότι ακόμα κλαίω...θα σας πω ότι ακόμα παρακαλάω θα σας πω ότι ακόμα φοβάμαι.... φοβάμαι πολύ και δεν έχω που να το πω....εύχομαι να έρθουν στις ζωές μας ευχάριστες στιγμές και να πάρει όλο αυτό τον φόβο από την ψυχή μου... 10 λεπτά από τον χρόνο μας δίνει πίσω την ζωή,την αγάπη και την ευτυχία σε συνανθρώπους μας ..ευλογώ και σκέφτομαι κάθε μέρα αυτούς τους 70 ανθρώπους που μαζεύτηκαν για εμάς ...δεν τους ξέρω αλλά προσεύχομαι να τους έχει κάθε μέρα ο θεός καλά....αυτοί μου έδωσαν τον άντρα μου πίσω.....όσο αφορά το παιδί...δεν με νοιάζει πια.. έρθει δεν έρθει...δεν νοιάζει με κατάλαβα ότι εγώ την ευτυχια μου την έχω βρει και κοιμάμαι κάθε βράδυ αγκαλιά του..

  • Μου αρέσει 6
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
On 6/4/2010 at 3:35 ΜΜ, ΕΛΙ είπε:

Μπραβο γιαυτην την κινηση και οσοι μπορουμε ας βοηθησουμε.

Το πιο σημαντικό απόλα ομως είναι να γινουμε ολοι δότες μυελού των οστων.

Μπορουμε να μαθουμε πως γινετε αυτο; Τι διαδικασια ακολουθει καποιος για να γινει δότης και που πρεπει να απευθυνθεί;

Έγινα πριν ένα μήνα.εστειλα μήνυμα σε ένα site στο φειςμπουκ που λέγεται Δότες μυελού των οστών. Δεδομένου ότι στην πόλη που μενω δεν υπήρχε μέρος που συλλέγεται το δείγμα, μου είπαν κι Έστειλα σε ένα μέιλ τα στοιχεία μου σε 10μερες ήρθε το Κιτ και έστειλα πίσω το δείγμα μου. Μακάρι να βρεθώ συμβατή. 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...