Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ-ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!Σας παραθέτω την ιστορία της αδερφούλας μου γιατί κοντεύουμε να τρελαθούμε οικογενειακώς!

Παρασκευή 25η μέρα κύκλου κάνει τεστ και βγαίνει θετικό(αχνό) αλλά φαινότανε ξεκάθαρα η γραμμή.Εχθές Δευτέρα 28η μέρα κύκλου πάει για χοριακή και βγαίνει

2.9 δηλαδή αρνητική.Με το που παίρνει τα αποτελέσματα κάνει ακόμα ένα τεστ και βγαίνει θετικό πολύ έντονο.Σήμερα Τρίτη 29η μέρα του κύκλου ξανακάνει τεστ άλλης εταιρείας μήπως τα προηγούμενα ήταν ελαττωματικά και βγαίνει ένα σταυρός ΝΑΑΑ με το συμπάθειο.Τί μπορεί να συμβαίνει?Πώς γίνεται να ανιχνεύει το τεστ ούρων την ορμόνη και η χοριακή στο αίμα να είναι αρνητική?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Υ.Γ. Έχω ανοίξει αντίστοιχο θέμα και στο parents! ;)


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η αποψη μου ειναι να ξανακανει σε κανα 2 μερες χοριακη!πριν 1+ χρονο ειχα κανει τεστ βγηκε αχνη γραμμη και την ιδια στιγμη εκανα χοριακη και ειχε βγει μονο καπου στο 8 αν θυμαμαι καλα αλλα την μερα που περιμενα περιοδο!δεν ειχε καλη εξελιξη μεν αλλα αυτο δεν εχει σημασια!να ξανακανει και περιοδος να της ερθει γιατι εχουμε ακουσει και διαβασει πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμμία άλλη γνώμη κορίτσια.Κάποια με παρόμοια εμπειρία ή που να έχει ακούσει κάτι παρόμοιο?Ξέρετε αν οι πολυκυστικές ή ο θυροειδής βγάζει ψευδώς θετικό ένα τέστ?


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites

Καμμία άλλη γνώμη κορίτσια.Κάποια με παρόμοια εμπειρία ή που να έχει ακούσει κάτι παρόμοιο?Ξέρετε αν οι πολυκυστικές ή ο θυροειδής βγάζει ψευδώς θετικό ένα τέστ?

Καλημέρα!

Όχι αυτές οι παθήσεις δεν επηρεάζουν το τεστ.... Συνήθως αυτά τα τεστ φαρμακείου βγάζουν ψευδώς αρνητικό όχι ψευδώς θετικό... Να ξανακάνει χοριακή, πολλά λάθη γίνονται...

Εγώ κάποτε είχα πάει ούρα σε γνωστό μικροβιολογικό εργαστήριο με 10 μέρες καθυστέρηση... μου έβγαλαν τεστ θετικό...οτι δηλ ήμουν έγκυος.... Ήμουν και μικρούλα και δεν ήξερα καν ότι μπορώ ν α κάνω τεστ αίματος... Μετά που έκανα β χοριακή βγήκε 0, ο υπερηχογραφικός έλεγχος δεν έδειξε επίσης τίποτα... Αδιαθέτησα την επόμενη μέρα... Υποψιάζομαι ότι ίσως μπέρδεψαν το δείγμα ούρων μου με κάποιο άλλο... ΓΙατί να μην έχει γίνει το ίδιο και με την αδερφή σου;;;


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...
On 26/11/2013 at 12:27 ΜΜ, tatasa είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!Σας παραθέτω την ιστορία της αδερφούλας μου γιατί κοντεύουμε να τρελαθούμε οικογενειακώς!

Παρασκευή 25η μέρα κύκλου κάνει τεστ και βγαίνει θετικό(αχνό) αλλά φαινότανε ξεκάθαρα η γραμμή.Εχθές Δευτέρα 28η μέρα κύκλου πάει για χοριακή και βγαίνει

2.9 δηλαδή αρνητική.Με το που παίρνει τα αποτελέσματα κάνει ακόμα ένα τεστ και βγαίνει θετικό πολύ έντονο.Σήμερα Τρίτη 29η μέρα του κύκλου ξανακάνει τεστ άλλης εταιρείας μήπως τα προηγούμενα ήταν ελαττωματικά και βγαίνει ένα σταυρός ΝΑΑΑ με το συμπάθειο.Τί μπορεί να συμβαίνει?Πώς γίνεται να ανιχνεύει το τεστ ούρων την ορμόνη και η χοριακή στο αίμα να είναι αρνητική?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Υ.Γ. Έχω ανοίξει αντίστοιχο θέμα και στο parents! ;)

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια μια ακόμα επανάληψη σε άλλο εργαστήριο!!Επίσης αν έχει κάνει κάποια ένεση για πρόκληση ωορρηξίας μπορεί το τεστ να βγεί ψευδώς θετικό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2013 at 9:10 ΠΜ, tatasa είπε:

Καμμία άλλη γνώμη κορίτσια.Κάποια με παρόμοια εμπειρία ή που να έχει ακούσει κάτι παρόμοιο?Ξέρετε αν οι πολυκυστικές ή ο θυροειδής βγάζει ψευδώς θετικό ένα τέστ?

έχω ακούσει ότι οι πολυκυστικες μπορεί να βγάλουν ψευδώς θετικό παίρνοντας κάποια φάρμακα για τον λόγο αυτο ,βεβαιαι το λέω με επιφύλαξη.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια,πήρα το θάρρος να σας γράψω αναζητώντας μια δέυτερη γνώμη,ελπίζω να δείτε το θέμα μου και να υπάρξει ανταπόκριση.Τις προηγούμενες ημέρες είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου,με τελευταία περίοδο 4 Ιουνίου.Δέκα ημέρες μετά απο μια επαφή,είδα για δυο συνεχόμενες ημέρες κηλίδες αίματος,την τρίτη ημέρα είχα πόνους.Μπήκα λοιπόν στη διαδικασία κ έκανα παπ τεστ,καλλιέργεια κολπικού επιχρήσματος,αιμοτολογικές και ούρων μαζί κ β χοριακή εννοείται.Όλες οι εξετάσεις βγήκαν καλές κ μαζί τους μια αρνητική χοριακή συν οτι βρέθηκε ένα μικρόβιο για το οποίο έπρεπε να πάρω αντιβίωση.Με προτροπή του άντρα μου κάνω ένα τέστ της hometest κ βγαίνει αχνό θετικό,αλλά θετικό!Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε για β χοριακή η οποία βγήκε κάτω του <1.Συνεχίζω όμως να έχω πόνους χαμηλά κ έχω δει αλλαγές στο στήθος μου κ αυτή τη στιγμή έχω δύο μέρες καθυστέρηση.Θα ήθελα τη γνώμη σας,έχω αποφασίσει οτι δεν θα κάνω άλλο τεστ εάν δεν έχω τουλάχιστον πέντε μέρες καθυστέρησης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Kouleraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πήρα το θάρρος να σας γράψω αναζητώντας μια δέυτερη γνώμη,ελπίζω να δείτε το θέμα μου και να υπάρξει ανταπόκριση.Τις προηγούμενες ημέρες είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου,με τελευταία περίοδο 4 Ιουνίου.Δέκα ημέρες μετά απο μια επαφή,είδα για δυο συνεχόμενες ημέρες κηλίδες αίματος,την τρίτη ημέρα είχα πόνους.Μπήκα λοιπόν στη διαδικασία κ έκανα παπ τεστ,καλλιέργεια κολπικού επιχρήσματος,αιμοτολογικές και ούρων μαζί κ β χοριακή εννοείται.Όλες οι εξετάσεις βγήκαν καλές κ μαζί τους μια αρνητική χοριακή συν οτι βρέθηκε ένα μικρόβιο για το οποίο έπρεπε να πάρω αντιβίωση.Με προτροπή του άντρα μου κάνω ένα τέστ της hometest κ βγαίνει αχνό θετικό,αλλά θετικό!Ο γυναικολόγος με παρέπεμψε για β χοριακή η οποία βγήκε κάτω του <1.Συνεχίζω όμως να έχω πόνους χαμηλά κ έχω δει αλλαγές στο στήθος μου κ αυτή τη στιγμή έχω δύο μέρες καθυστέρηση.Θα ήθελα τη γνώμη σας,έχω αποφασίσει οτι δεν θα κάνω άλλο τεστ εάν δεν έχω τουλάχιστον πέντε μέρες καθυστέρησης.

Καλησπέρα.συνηθως αρνητικη χοριακη σημαινει οτι δεν εισαι αλλα δεν κάνεις και άλλη μια σε άλλο εργαστήριο Μήπως έγινε κάποιο λαθος;;; δεν κατάλαβα για ποιο λόγο έκανες τεστ Παπ κλπ ενώ προσπαθουσατε για μωρό;σου είπε ο γιατρός σου να κάνεις;;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλησπέρα.συνηθως αρνητικη χοριακη σημαινει οτι δεν εισαι αλλα δεν κάνεις και άλλη μια σε άλλο εργαστήριο Μήπως έγινε κάποιο λαθος;;; δεν κατάλαβα για ποιο λόγο έκανες τεστ Παπ κλπ ενώ προσπαθουσατε για μωρό;σου είπε ο γιατρός σου να κάνεις;;

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση.Κάναμε τεστ παπ διότι είχα πόνους μετά της κηλίδες αίματος κ πήγα απο το ιατρείο κ έκανα απλά όλες τις εξετάσεις για παν ενδεχόμενο.Να σου πω την αλήθεια δεν έχω σκεφτεί οτι μπορεί να έγινε λάθος.Με τη hometest που μίλησα μου είπαν,οτι εφόσον βγήκε θετικό σιγουρα ανίχνευσε ορμόνη κ οτι ίσως ειχα βιοχημική.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kouleraki είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση.Κάναμε τεστ παπ διότι είχα πόνους μετά της κηλίδες αίματος κ πήγα απο το ιατρείο κ έκανα απλά όλες τις εξετάσεις για παν ενδεχόμενο.Να σου πω την αλήθεια δεν έχω σκεφτεί οτι μπορεί να έγινε λάθος.Με τη hometest που μίλησα μου είπαν,οτι εφόσον βγήκε θετικό σιγουρα ανίχνευσε ορμόνη κ οτι ίσως ειχα βιοχημική.

Πολύ πιθανό κι αυτό είναι συνηθισμένο.περιμενε λίγο αλλά αν δεν αδιαθετησεις ξανακάνε χοριακη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nansy29 είπε:

Πολύ πιθανό κι αυτό είναι συνηθισμένο.περιμενε λίγο αλλά αν δεν αδιαθετησεις ξανακάνε χοριακη.

Αυτό θα κάνω,θα περιμένω λίγο ακόμη.Σ ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...