Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

ω ναι!! μονο τα απαρατητα στην αρχη κοριτσια!! κατι απολυτως απαραιτητο να ξερετε ειναι τα γαντακια γιατι γρατζουνιζονται!!!

ναι κ εγω το γνωριζω απαραιτητως γαντακια να μην γρατζουνιουνται...ωχχ εχουμε τοσα πολλα πραγματα να φτιαξουμε να κανουμε κ να παρουμε εχω πελαγωσει...σε πολλα ειμαι πληρης μεσανυχτα..

ασε που αγχωνομαι τον αλλο μηνα εχουμε βαψιματα ολο το σπιτι κ φυσικα το παιδικο δωματιο κ να δω μετα πως θα βγαλω ακρη...σιγουρα μετα θα χρειαστω κ γυναικα για την καθαριοτητα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Για οσες σας ενδιαφέρει το μέι τάι !!!

http://www.babywearing.gr/Babywearing/instructions_meitai_newborn.htm

αχ τι καλο παντα ηθελα να παρω τετοιο κ να χω το μωρακι μου αλλα μαλλον δεν θα μου χρησιμευσει..θα γεννησω καπου τελη αυγουστου με αρχες σεπτεβρη μεχρι να σαραντησω θα χειμωνιασει κιολας κ μετα ηδη θα εχει ξεπεταχτει..

Link to comment
Share on other sites

αχ τι καλο παντα ηθελα να παρω τετοιο κ να χω το μωρακι μου αλλα μαλλον δεν θα μου χρησιμευσει..θα γεννησω καπου τελη αυγουστου με αρχες σεπτεβρη μεχρι να σαραντησω θα χειμωνιασει κιολας κ μετα ηδη θα εχει ξεπεταχτει..

μπορεις να το φορας και μεσα στο σπιτι !!! Να το εχεις αγκαλιτσα και να κανεις δουλειες !! Ή να το θηλαζεις !


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι κ εγω το γνωριζω απαραιτητως γαντακια να μην γρατζουνιουνται...ωχχ εχουμε τοσα πολλα πραγματα να φτιαξουμε να κανουμε κ να παρουμε εχω πελαγωσει...σε πολλα ειμαι πληρης μεσανυχτα..

ασε που αγχωνομαι τον αλλο μηνα εχουμε βαψιματα ολο το σπιτι κ φυσικα το παιδικο δωματιο κ να δω μετα πως θα βγαλω ακρη...σιγουρα μετα θα χρειαστω κ γυναικα για την καθαριοτητα...

Χρυσα μου οντως φαινονται πολυυυυ πελαγωμα, θυμαμαι ολο τσεκαρα τη λιστα μου!!! οταν πας σε βρεφικα μαγαζια θα σου δινουν και καλα λιστες για το τι χρειαζεσαι.. ε, τα μισα ειναι περιτα!!! αν θελετε μπορω να κατσω καποια στιγμη να σας γραψω ποια ειναι τα πιο απαραιτητα, συμφωνα βεβαια με το πως βολεψαν εμενα αλλα ισως παρετε ιδεες! εννοειται κι εγω μετανιωσα που πηρα καποια πραγματα, ή ας πουμε θεωρουσα εντελως αχρηστη πουλτελεια την αλλαξιερα, αλλα μολις ειδα ποσο συχνα θελει αλλαγμα το μωρο και η μεση μας μας ειχε πεθανει απο το σκυψιμο στο κρεβατι, στις 20 μερες που γεννησα πηραμε μια αλλαξιερα απο ικεα, 20 ευρω, και σωθηκαμε!!!!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι κ εγω το γνωριζω απαραιτητως γαντακια να μην γρατζουνιουνται...ωχχ εχουμε τοσα πολλα πραγματα να φτιαξουμε να κανουμε κ να παρουμε εχω πελαγωσει...σε πολλα ειμαι πληρης μεσανυχτα..

ασε που αγχωνομαι τον αλλο μηνα εχουμε βαψιματα ολο το σπιτι κ φυσικα το παιδικο δωματιο κ να δω μετα πως θα βγαλω ακρη...σιγουρα μετα θα χρειαστω κ γυναικα για την καθαριοτητα...

Κι εμεις πελαγωσαμε Χρυσα! Δεν εισαι η μονη!! Εμεις θα βαψουμε Ιουνιο!!

Δεν εχουμε ψωνισει τιποτα απολυτως!

Εχουμε κ τον πολιτικο!! Αχ, πως τα καταφεραμε να τα εχουμε ολα μαζεμενα κ τελευταια στιγμη! Χτες πηγαμε με την μαμα μου να παρουμε κατι για ενα παιδακι κ χαζευαμε μωρουδιακα! Ελιωσα!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου σας αφηνω γιατι σχολαω, ισως δεν καταφερω να μπω μεσα στο Σαββατοκυριακο! αν εχει καλο καιρο θα το ριξουμε στις βολτες αλλα και στη φασινα!!!! καλο σας μεσημερι!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρυσα μου οντως φαινονται πολυυυυ πελαγωμα, θυμαμαι ολο τσεκαρα τη λιστα μου!!! οταν πας σε βρεφικα μαγαζια θα σου δινουν και καλα λιστες για το τι χρειαζεσαι.. ε, τα μισα ειναι περιτα!!! αν θελετε μπορω να κατσω καποια στιγμη να σας γραψω ποια ειναι τα πιο απαραιτητα, συμφωνα βεβαια με το πως βολεψαν εμενα αλλα ισως παρετε ιδεες! εννοειται κι εγω μετανιωσα που πηρα καποια πραγματα, ή ας πουμε θεωρουσα εντελως αχρηστη πουλτελεια την αλλαξιερα, αλλα μολις ειδα ποσο συχνα θελει αλλαγμα το μωρο και η μεση μας μας ειχε πεθανει απο το σκυψιμο στο κρεβατι, στις 20 μερες που γεννησα πηραμε μια αλλαξιερα απο ικεα, 20 ευρω, και σωθηκαμε!!!!!!

να κάτσεις, να κάτσεις να την κάνεις αυτή τη λίστα για εμάς! :)

μπορεις να το φορας και μεσα στο σπιτι !!! Να το εχεις αγκαλιτσα και να κανεις δουλειες !! Ή να το θηλαζεις !

καλέ σιγά μην το έχεις αγκαλιά συνέχεια και μέσα στο σπίτι! θα σου φύγει η μέση και η πλάτη! και αποκλείω να κάνεις δουλειές και να το κουβαλάς... μάλλον μας μπέρδεψες με καμιά φυλή της αφρικής! χαχα


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έφαγα 2 καλαμάκια κοτόπουλο και πατατούλες κι έσκασα!

Doppler Μου είπε χτες ο γιατρός ότι θα κάνουμε κάθε φορά από δω και πέρα, και χτες είδε με το μηχάνημα που έχει τη ροή αίματος από τον ομφάλιο λώρο κι αν το μωράκι παίρνει σωστά όλα όσα πρέπει. Κι εγώ είχα την εντύπωση ότι είναι μια εξέταση σαν την αυχενική πχ αλλά τελικά είναι ένας έλεγχος που γίνεται τακτικά (γιαυτό αν δείτε στον κύκλο εγκυμοσύνης το δείχνει να είναι ένα μεγάλο διάστημα από 28η με 33η εβδομάδα)

Μέι τάι λέω να πάρω! Ρώτησα εδώ συναδέλφους και μου είπαν ότι τους βόλεψε περισσότερο. Κι εγώ έτσι όπως βλέπω τα άλλα αυτό μου φαίνεται πιο εύκολο στο βάλε-βγάλε. Τώρα θα δούμε στην πράξη αν θα το χρησιμοποιήσω, γιατί μερικοί μου είπαν ότι το έβαλαν 2-3 φορές μόνο!

Άντε να περάσει η ώρα να φύγω κι εγώ από τη δουλειάααα!!! Τώρα που έφαγα έχω μια νύστααααα


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ χθες - άσχετο - έφτιαξα κολοκυθόρυζο... πολύ ωραία συνταγή!

impregnant! και εγώ θέλω να φύγωωωωωω! λέω μετά να πάω από mall να αλλάξω κάτι από τα h&m και να πάρω και ένα δωράκι στον ανηψιό μου.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχα αυτή τη συζήτηση είχαμε σήμερα με μια συνάδελφο... ότι οι άντρες μας είναι περίεργοι με το φαγητό τους! εμένα δυστυχώς έχει θέματα με το στομάχι οπότε πολλά δεν τα τρώει γι αυτό το λόγο (βλ. σπανακόρυζο), ευτυχώς όμως στο θέμα του κρέατος δεν μου βάζει χέρι γιατί δεν το πολυμαγειρεύω μέσα στη βδομάδα. προσπαθώ να ακολουθώ μεσογειακή διατροφή.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

καλέ σιγά μην το έχεις αγκαλιά συνέχεια και μέσα στο σπίτι! θα σου φύγει η μέση και η πλάτη! και αποκλείω να κάνεις δουλειές και να το κουβαλάς... μάλλον μας μπέρδεψες με καμιά φυλή της αφρικής! χαχα

Αχ μην το λες! Αν γκρινιάζει και πρέπει να κάνεις κάποια πράγματα στο σπίτι βολεύει πολύ να το "φοράς". Αποστείρωση, πιάτα κλπ έχω κάνει πολλές φορές με τον μικρό αγκαλιά. Έχει και πλάκα ειδικά όταν είναι μικρούλια. Και ξέρεις πώς ηρεμούν έτσι; Κι η αίσθηση είναι υπέροχη και για την μαμά. Πολλές φορές τον είχα γυμνούλη επάνω μου κι εγώ επίσης χωρίς μπλουζάκι και δεν υπάρχει πιο τρυφερή αίσθηση από αυτήν!!!! Ανυπομονώ να την ξανανιώσω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ότι είναι καλό να ακουμπάς το μωρό σε γυμνό δέρμα (και ο μπαμπάς) το ξέρω... τώρα κατά πόσο θα κάνω δουλειές με το μωρό αγκαλιά θα σου πω σε λίγους μήνες. γενικά δεν αγχώνομαι για να κάνω πολλά πράγματα ταυτόχρονα. σε περίπτωση που έχουμε γκρίνια θα προτιμήσω να ηρεμήσω το μωρό και μετά να ασχοληθώ με τα του σπιτιού. τώρα μία αποστείρωση (που είπαμε, στην αρχή θηλασμό!) δεν είναι και κάτι φοβερό... ΄θα πάρω βέβαια και αποστειρωτή να έχω.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Χρυσα μου οντως φαινονται πολυυυυ πελαγωμα, θυμαμαι ολο τσεκαρα τη λιστα μου!!! οταν πας σε βρεφικα μαγαζια θα σου δινουν και καλα λιστες για το τι χρειαζεσαι.. ε, τα μισα ειναι περιτα!!! αν θελετε μπορω να κατσω καποια στιγμη να σας γραψω ποια ειναι τα πιο απαραιτητα, συμφωνα βεβαια με το πως βολεψαν εμενα αλλα ισως παρετε ιδεες! εννοειται κι εγω μετανιωσα που πηρα καποια πραγματα, ή ας πουμε θεωρουσα εντελως αχρηστη πουλτελεια την αλλαξιερα, αλλα μολις ειδα ποσο συχνα θελει αλλαγμα το μωρο και η μεση μας μας ειχε πεθανει απο το σκυψιμο στο κρεβατι, στις 20 μερες που γεννησα πηραμε μια αλλαξιερα απο ικεα, 20 ευρω, και σωθηκαμε!!!!!!

Και το ρωτας;εννοειται να κανεις τη λιστα.εσεις που εχετε εμπειρια μπορειτε να μας κατευθυνετε!!!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...