Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Γιούπι!!! Κορίτσια μου καλησπέρα!!!

Ο γλυκός μου αντρούλης τα κατάφερε και τώρα έχω internet και στην Αθήνα!!!

Την Τρίτη που μας πέρασε, μετά από ένα 8ωρο ταξίδι (στάση ανα 2 ώρες για να περπατάω) φτάσαμε Αθήνα και είμαι ξανά στα χωρικά μου ύδατα!! Σαν να μην πέρασε μια μέρα...

Γενικά, όπως φαντάζεστε, πάω για καφεδάκια, βλέπω φίλους και θα αρχίσω δειλά δειλά και κάποια ψώνια. Αλλά μου λείψατε πολύ!!!Τον έφαγα αυτές τις μέρες μέχρι να τα καταφέρει! Το αποτέλεσμα όμως με δικαίωσε!! Πάω να σας διαβάσω και επανέρχομαι (φαντάζομαι σε κανένα τρίωρο θα έχω τελειώσει, χιχι).

Α! Μην το ξεχάσω! 11 Μαΐου έχει σεμινάριο μητρικού θηλασμού στην περιοχή της Αγίας Παρασκευής. Αν κάποια ενδιαφέρεται μπορεί να κανει αίτηση.

Σας φιλώ όλες γλυκά!!!


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλέ σιγά μην το έχεις αγκαλιά συνέχεια και μέσα στο σπίτι! θα σου φύγει η μέση και η πλάτη! και αποκλείω να κάνεις δουλειές και να το κουβαλάς... μάλλον μας μπέρδεψες με καμιά φυλή της αφρικής! χαχα

Όχι βρε! Απο οσο ξέρω με αυτό δεν πιάνεται η μέση σου ! Ξέρω οτι θα μου αρέσει μόνο και μόνο απο την αίσθηση, όπως είπε και η μουσουδομαμά !

Γεια σας!! Έκανα σημερα τη Β επιπέδου (στις 22 εβδομαδες και 2 μερες) και ολα ειναι μια χαρά!! Ο μικρουλης ειναι 527 gr και μου είπαν οτι μου μοιάζει!!

Μπράβο !! Τέλεια !!

Κοριτσια βγηκααααααααααα!!!! Ολα οκ! Δευτερα κανονισα τη β επιπεδου! Α! Και μολις βγηκα ηταν η papakia30 κ θα εμπαινε κ με φωναζε...

Αντε κοριτσάκι, να πας σπίτι να ηρεμήσεις ! Ολα καλά απο δω και πέρα ! Με το καλό και η Β'.

kimonandi τελεια και τα δικά σου νεα !!

Ρε κορίτσια, όταν με το καλό γεννήσετε θα έχετε βοήθεια ; Θέλετε να έχετε ; Πως το έχετε φανταστεί ;

Εγώ διχάζομαι...

Δεν ξέρω αν θέλω, πιο πολύ επειδή νομίζω οτι θα μπερδεύομαι με τόσα που θα μου λένε οτι και καλά "πρέπει" να κάνω, απο τις έμπειρες γιαγιάδες...

Πολλά είναι αυτά που σκέφτομαι..

Όπως, με τις επισκέψεις φίλων-συγγενων στο σπίτι.. Θα τους αφήνετε να πιάνουν το μωρό ; Θέλω να βάλω όρια όπως και να έχει αλλά απο την άλλη δε θέλω να γίνω και υπερβολική..


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε! Απο οσο ξέρω με αυτό δεν πιάνεται η μέση σου ! Ξέρω οτι θα μου αρέσει μόνο και μόνο απο την αίσθηση, όπως είπε και η μουσουδομαμά !

Μπράβο !! Τέλεια !!

Αντε κοριτσάκι, να πας σπίτι να ηρεμήσεις ! Ολα καλά απο δω και πέρα ! Με το καλό και η Β'.

kimonandi τελεια και τα δικά σου νεα !!

Ρε κορίτσια, όταν με το καλό γεννήσετε θα έχετε βοήθεια ; Θέλετε να έχετε ; Πως το έχετε φανταστεί ;

Εγώ διχάζομαι...

Δεν ξέρω αν θέλω, πιο πολύ επειδή νομίζω οτι θα μπερδεύομαι με τόσα που θα μου λένε οτι και καλά "πρέπει" να κάνω, απο τις έμπειρες γιαγιάδες...

Πολλά είναι αυτά που σκέφτομαι..

Όπως, με τις επισκέψεις φίλων-συγγενων στο σπίτι.. Θα τους αφήνετε να πιάνουν το μωρό ; Θέλω να βάλω όρια όπως και να έχει αλλά απο την άλλη δε θέλω να γίνω και υπερβολική..

Αχ κοριτσακι ανοιγεις μεγααααααλη κουβεντα!

Η μαμα μου ειναι διατεθημενη να με βοηθησει, οπως φανταζομαι κ η πεθερα μου.

Εγω θελω να μας βοηθησουν αλλα με τους δικους μας ορους.

Τι θα γινει θα δειξει....

Εμενα πιο πολυ με καιει το μετα. Ειμαι διχασμενη για το αν γυρισω στο γραφειο ή αν ειναι καλυτερα να παραιτηθω... Μονο με την δουλεια του Κ με καλο ρεγουλο θα τα βγαζουμε περα. Απλα ξερω πως αν σταματησω θα δυσκολευτω να ξαναβρω. Άπ την αλλη το αφεντικο μου ζητησε Νοεμβριο να γυρισω. Και θα ειναι τοσο μικρουλα ακομη..... Ιδανικα θα ηθελα να επαιρνα το 6μηνο του ΟΑΕΔ αλλα δυσκολο πολυ. Τουλαχιστον να γυρνουσα μετα τις γιορτες.....


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλε δε σας προλαβαίνω!

Εχω πηξει! Σήμερα κάθομαι σπιτι οποτε πηρα το γιο μου και πήγαμε λαϊκή γιατι οταν γυρίσαμε απο τις διακοπές του Πάσχα είχαμε να φάμε μόνο ο ένας τον άλλον! Ρε κορίτσια δε ξέρω εσείς αλλα εγω νιώθω συνέχεια κουρασμένη... Ανασταινομαι για 2 ωρες και μετα πάλι κομμάτια νιώθω για πολυ ώρα! Τη περασμένη βδομαδα έκανα εξετάσεις και για εγκυμονούσα είχα αιματοκρίτη 34,5 που ειναι καλο στη κατάσταση μας!

Χθες ειδα και εγω τη κόρη μου! Που λέει ο λόγος δηλ γιατι είχε βάλει το κεφάλι κάτω και δε μας έκανε τη τιμη να τη δούμε...κλείσαμε 22 βδομάδες και είμαστε 430 γρ. Την αλλη βδομαδα εχω β επιπέδου για να δούμε τι θα κάνει η δεσποσυνη.

Επίσης λατρεύω τη ζυγαριά του γιατρού μου.... Πριν το Πάσχα με βρήκα +7 και αυτη με βρήκε μετα το Πάσχα +5 κιλά! Λογικό δεν ειναι να τη λατρεύω;;;;

Κατι για πίτογυρα ειδα... Αν ειναι αθηναϊκά άνετα τρως 2 πίτες αν ειναι όμως θεσσαλονικιωτικα τα 2 ειναι δύσκολη υπόθεση...

παπάκια latortura kimonandi καλα αποτελέσματα σε ολες σας. Φιλια!


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε! Απο οσο ξέρω με αυτό δεν πιάνεται η μέση σου ! Ξέρω οτι θα μου αρέσει μόνο και μόνο απο την αίσθηση, όπως είπε και η μουσουδομαμά !

Μπράβο !! Τέλεια !!

Αντε κοριτσάκι, να πας σπίτι να ηρεμήσεις ! Ολα καλά απο δω και πέρα ! Με το καλό και η Β'.

kimonandi τελεια και τα δικά σου νεα !!

Ρε κορίτσια, όταν με το καλό γεννήσετε θα έχετε βοήθεια ; Θέλετε να έχετε ; Πως το έχετε φανταστεί ;

Εγώ διχάζομαι...

Δεν ξέρω αν θέλω, πιο πολύ επειδή νομίζω οτι θα μπερδεύομαι με τόσα που θα μου λένε οτι και καλά "πρέπει" να κάνω, απο τις έμπειρες γιαγιάδες...

Πολλά είναι αυτά που σκέφτομαι..

Όπως, με τις επισκέψεις φίλων-συγγενων στο σπίτι.. Θα τους αφήνετε να πιάνουν το μωρό ; Θέλω να βάλω όρια όπως και να έχει αλλά απο την άλλη δε θέλω να γίνω και υπερβολική..

Καταρχήν ειναι πολυ δύσκολα τα πράγματα αν δεν έχεις βοήθεια κυρίως τις πρώτες 40 μερες! Εγω είχα τόσο δύσκολη γέννα που μετά Ποναγα και δε μπορούσα να σταθώ όρθια για 1 μήνα... Τώρα να οι μαμάδες ειναι παρεμβατικες καλο ειναι να ειναι για λιγο στο σπιτι και μετα σπίτια τους. Εγω τώρα δε θα εχω βοήθεια απο καμια γιατι δε μπορούν οποτε αν όλα πανε καλα θα φωνάζω τη κοπέλα που κρατάει τώρα το γιο μου γιατι με 2 πως να τα βγάλω πέρα;;;;

Όσο για συγγενείς και φίλοι ήμουν κάθετη. Κανεις δεν έρχεται εκτός απο γονείς και αδέρφια πριν τις 40 μερες και αν έχουμε ιώσεις πριν το 3 μηνό.... Μετα εσείς θα τρέχετε στα νοσοκομεία και αυτοί θα ειναι στο σπιτάκι τους.... Απλα τα πράγματα...


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσακι ανοιγεις μεγααααααλη κουβεντα!

Η μαμα μου ειναι διατεθημενη να με βοηθησει, οπως φανταζομαι κ η πεθερα μου.

Εγω θελω να μας βοηθησουν αλλα με τους δικους μας ορους.

Τι θα γινει θα δειξει....

Εμενα πιο πολυ με καιει το μετα. Ειμαι διχασμενη για το αν γυρισω στο γραφειο ή αν ειναι καλυτερα να παραιτηθω... Μονο με την δουλεια του Κ με καλο ρεγουλο θα τα βγαζουμε περα. Απλα ξερω πως αν σταματησω θα δυσκολευτω να ξαναβρω. Άπ την αλλη το αφεντικο μου ζητησε Νοεμβριο να γυρισω. Και θα ειναι τοσο μικρουλα ακομη..... Ιδανικα θα ηθελα να επαιρνα το 6μηνο του ΟΑΕΔ αλλα δυσκολο πολυ. Τουλαχιστον να γυρνουσα μετα τις γιορτες.....

Ασε Ζιου μου..

Αυτό με μαμαδοπεθερά είναι καυτό θέμα.. Θα δούμε.. Κάτι βέβαια μου λέει οτι θα γίνω η κακιά..

Αν γυρίσεις Νοέμβρη, θα ειναι 3 μηνων.. Υπάρχουν και μαμάδες που γυρισαν στις 40 μέρες, βεβαια και ολα καλά.

Ζυγισέ τα με τον δικό σου και βλέπετε.. Ζόρικο συμφωνώ το οικονομικό, εμείς το βιώνουμε απο τώρα. Βέβαια, δε μας λείπει τίποτα, είμαστε και ολιγαρκείς.. Φαντάσου οτι παραιτήθηκα Νοέμβρη επειδή ήταν άθλια, ένιωθα δούλα, είχα καλό μισθό, αλλά δεν άντεχα να νιώθω σκλάβα.. Εφυγα με την προυποθεση να βρω κατι αλλο και το κατι άλλο με βρήκε : η μπέμπα μου !

Ρε, όσο δυσκολα κι αν είναι, δουλειά, αν αποφασίσεις να σταματήσεις ΘΑ βρεις ! Αυτό σκεφτομαι εγώ και δεν πτοούμαι. Δύσκολοι καιροί ναι, αλλά ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΧΑΝΕΤΑΙ ! Σου μιλάω εκ πείρας που έχω φάει πολλά σκ@τ@ !

ampeligi με ενα θηριάκι σπίτι και άλλο ένα στην κοιλιά, πως να μη νιώθεις πτώμα ;;;

Με το καλό και η Β' !


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο για συγγενείς και φίλοι ήμουν κάθετη. Κανεις δεν έρχεται εκτός απο γονείς και αδέρφια πριν τις 40 μερες και αν έχουμε ιώσεις πριν το 3 μηνό.... Μετα εσείς θα τρέχετε στα νοσοκομεία και αυτοί θα ειναι στο σπιτάκι τους.... Απλα τα πράγματα...

Ωραία, συμφωνώ μαζί σου με τα χίλια !!

Αν θα θέλουν να ερθουν, πως θα τους το πεις ;


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

latorturaεπιτέλους στην θαλπωρή του σπιτιού σου!!εύχομαι όλα τέλεια απο δω και πέρα κι με το καλό η ΄β σου!!

christineκαλως σε βρήκαμε ξανά και περιμένουμε κιάλλα νεάκια μόλις μας διαβάσεις!!!!:tongue::tongue::tongue:

αχ κορίτσια μου ανοίξατε υπερτεράστιο θέμα!!βοήθεια μπορώ δόξα τον θεό να έχω από παντού αλλά κορίτσια μου δεν θέλω τόσο!!ας έρχονται για λίγο ίσα ίσα για μια μικρή επίσκεψη να τον δούνε και να με ξεκουράσουν μόνο πχ να κάνω ένα ντουζάκι ή τα πρώτα μπανάκια του μωρού κάτι τέτοιο.θα το προσπαθήσω...και για επισκέψεις εκτος παπούδων θέλω μόνο τα φιλαράκια μου και τα κουμπαράκια μου δεν έχω πρόβλημα από την πρώτη στιγμή!γιατί ξέρω πως θα συμπεριφερθούν και θα θέλω και παρέα κακά τα ψέματα.για τους λοιπούς άσχετους δεν ξέρω τι θα κάνω δεν τους θέλω ειδικά βρε κορίτσια αυτό το φτου σου και φτού σουμες τα μούτρα του παιδιού... τι κάνεις κυρά μου είπαμε......:evil::evil::evil::evil::evil:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για τους λοιπούς άσχετους δεν ξέρω τι θα κάνω δεν τους θέλω ειδικά βρε κορίτσια αυτό το φτου σου και φτού σουμες τα μούτρα του παιδιού... τι κάνεις κυρά μου είπαμε......:evil::evil::evil::evil::evil:

ναι λες και το μωρο ειναι κούκλα !!!

Θεε μου δωσε μου δυναμη !!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα κατάφερα!! Τα διάβασα όλα! Το θέμα είναι πως δε θυμάμαι τίποτα... ή σίγουρα κάτι ξεχνάω..

Πρώτα απ' όλα να πω συγχαρητήρια σε όλες τις μανούλες που έκαναν β επιπέδου και να ευχηθώ καλά αποτελέσματα σε όσες πρόκειται να κάνουν.

Κοριτσάκια μου (marilou, latortura) που ταλαιπωρηθήκατε περαστικά να ήταν όλα και να μη συμβεί τίποτα ανησυχητικό ξανά.

papakia όλα καλά θα πάνε. Είστε μαχητές και θα τα καταφέρετε! Περιμένουμε τα νέα σου! Σε σκεφτόμαστε όλες πολύ!

Martha διάβασα πως έκανε την έκπληξη ο γιος σου! Με το καλό! Πρέπει να σου πω πως έκανa την ίδια σκέψη με την impregnant, "λες να μου πει την επόμενη φορά ο γιατρός πως είναι αγόρι?" Ο Αύγουστος φαίνεται να έχει μια συγκεκριμένη προτίμηση. :)

Brilliant είσαι θεά! Μένεις σε ένα από τα ωραιότερα μέρη της Ελλάδας κι έκανες και μπάνιο!! Την επόμενη φορά κάνε μια βουτιά και για μας!!

zizoulis, καλώς ήρθες στην παρέα! Με το καλό το μωράκι σου!

agoromummy, η ιδέα σου για τη λίστα είναι εξαιρετική! Θα μας λύσει τα χέρια! Οι περισσότερες (εγώ σίγουρα) είμαστε πελαγωμένες! Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα και άγνωστες λέξεις! Ασέ το θέμα των ποσοτήτων, να πάρω 5 σελτεδάκια ή 8, πόσα ζευγάρια σεντόνια άραγε κλπ. Νομίζω πως η βοήθεια των πεπειραμένων μαμάδων θα είναι πολύτιμη!!

Από φάρμακα παίρνω το Τ4 (κλασσική αξία για μένα), φολικό (1), σίδηρο (1). Αυτά... Δεν μου έχει δώσει κάτι άλλο, ούτε μου είπε για καμπύλη. Επόμενο ραντεβού 14/5. Λέω να μην ανησυχήσω, κάτι θα ξέρει. Τι λέτε?

Ψώνια δεν έχω κάνει καθόλου ακόμα , αλλά θέλω!! Καρότσι που έχω κοιτάξει μάλλον για το trilogy λέμε.Ελπίζω να είναι καλό γιατί τα έχει τα λεφτά του. Για το καθισματάκι αυτοκινήτου προβληματίζομαι. Οι μισοί λέμε 0-13, οι άλλοι 0-18. Έχουν υπερ και κατά και οι δυο κατηγορίες γι΄αυτό και το σκέφτομαι ακόμα. Για τα άλλα θα περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός και να δω και τις λίστες. ;)

Δεν ξέρω τι ξέχασα! Δεν θυμάμαι κάτι άλλο τώρα. Συγγνώμη! Εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας να χορεύουν στις κοιλίτσες!!


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

αγοροmummy! περιμένουμε βοήθεια και λίστες!!!! :) :)

Γεια σας!! Έκανα σημερα τη Β επιπέδου (στις 22 εβδομαδες και 2 μερες) και ολα ειναι μια χαρά!! Ο μικρουλης ειναι 527 gr και μου είπαν οτι μου μοιάζει!!
Εμένα ο άντρας μου ότι τελειώνει σε -όρυζο τα θεωρεί συνοδευτικά! Οπότε λαχανόρυζο, σπανακόρυζο κτλ συνοδεύεται πάντα από τσι-τσι!

μα καλά όλοι οι άντρες είναι ίδιοι!?!?!? χαχαχα και ο δικός μου τα ίδια λέει....έστο μου λέει μια φέτα σαλαμάκι...! χαχαχα

Κοριτσια πεταω απο τη χαρα μου και αγαπαω οοοολο τον κοσμο!!!το μωρο μου ειναι υγιεστατο!βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα!κλαιω και ειναι δακρυα χαρας επιτελους!σε ολες ευχομαι τα καλυτερα!

Μπραβο κοριτσαρα μου,με το καλο!

πολύ πολύ χαίρομαι για σένα!!!! :):):)

Brilliant εμένα να σας πω απο την μάνα μου δεν περιμένω καμία μα καμία βοήθεια...όπως δεν είχα και στο γάμο μου. ότι βοήθεια είχα και θα έχω θα είναι απο την πεθερά μου και την κουνιάδα μου...

λέω να κάνω άλλη μια γουρουνίτσα.... να παω να πάρω γαρίδες κρακερσ.... <3 <3


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλιτωσα το ντεπον καλού κακού το πήρα γιατι με επιασαν κρυαδες...

μου το έχει επιτρέψει ο γιατρος ...ελπιζω να μη χειροτερεψω

Latortura τι καλά που γύρισε σπιτάκι σου!!!πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά σε είχα έννοια!

Και εσένα είχα έννοια kimonandi!!!!!

Ειδες το νινι σου είναι γερο και υγιές!!!!!!!μπραβοοοο!!!

Περιμένω απο την papakia τα επομενα ευχάριστα νέα!!!:-) :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...