Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

marilou μου περαστικά! Κι εγώ πέρασα ένα κρυωματάκι που κράτησε 3 μέρες. Ευτυχώς συνήλθα. Ο καιρός είναι περίεργος και θέλει προσοχή! Στίψε πορτοκαλάκια, εμένα με βοήθησαν! ;)


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ωραία, συμφωνώ μαζί σου με τα χίλια !!

Αν θα θέλουν να ερθουν, πως θα τους το πεις ;

Εγώ τους το έλεγα πριν γεννησω. Συγκεκριμένα έλεγα μη με παρεξηγείται αλλα δε θα ήθελα να δεχτώ κανέναν πριν τα 40 και φυσικα αν υπαρχει υποψία ίωσης ακόμα και απλός βήχας δε δέχομαι ούτε μετα τα σαράντα γιατι αν κολλήσει κατι το μωρο παει νοσοκομείο τους 3 πρώτους μήνες... Οποίος νοιάζεται πραγματικα για το παιδι θα το σεβαστεί και δε θα παρεξηγηθεί. Οποίος παρεξηγηθεί κακό του κεφαλιού του... Ξέρεις πόσες αναίσθητος μαμάδες έχουν παει με άρρωστα τα παιδια τους επίσκεψη να δουν μωρο και μετα κατέληγε νοσοκομείο το νεογέννητο;δεν είμαστε για τέτοια...


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

marilou μου περαστικά! Κι εγώ πέρασα ένα κρυωματάκι που κράτησε 3 μέρες. Ευτυχώς συνήλθα. Ο καιρός είναι περίεργος και θέλει προσοχή! Στίψε πορτοκαλάκια, εμένα με βοήθησαν! ;)

Σε ευχαριστώ!!!

Μακάρι να μου περάσει και μένα γρήγορα...

Γενικα με έχει πάρει απο κάτω έχουν αρχίσει κ οι κυκλοθυμιες μου το τελευταιο που χρειαζομουν ηταν να αρρωστησω κ απο πανω!!!

Αλλά είχαν βγει χαλιά τα λευκά κ τα λεμφοκύτταρα στην τελευταια γενική...στη γωνία με περιμενε το κρύωμα!επρεπε να εχω το νου μου φανταζομαι το πασχα την αρπαξα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Θεσσαλονικιές,

στείλτε μου με πμ ενα κινητο για την συναντηση, γιατί δεν ειναι σιγουρο αν θα μπορεσω να ερθω στο ραντεβού!!!

Τουλαχιστον αν κάτσετε κάπου να μπορω να σας βρώ!!!!

Εμεις πήγαμε γιατρό εχθες όλα καλά παναγιτσα μου!!!! 360 γρ είμαστε..

Πρέπει μέχρι τις 7 Μαιου να τέλειωσω με την β επιπέδου και την αμνιοπαρακέντηση!!

Θα μου γραψει και αδεια 5 ημερες.... Πρωτη φορα θα πάρω αναρρωτική στα τόοοσα χρόνια που δουλευω... ας το εκμεταλλευτώ!!!

να τελειωνω να ησυχάσω!!!

Κοριτσάκι έχουμε τελικά..!!

Όσο για την βοηθεια κορίτσια δυστυχως δεν έχω καθόλου πέρα από τον άντρα μου..

Δυστυχώς την έχασα την μανούλα μου πριν 3 χρόνια και τον μπαμπάκα μου πριν 13..

πονεμενη ιστορια.... και όπως καταλαβαινετε είμαι μόνη...

Η πεθερα θα δειξει... μέχρι πριν 2 εβδομάδες είχε την γιαγια 102 χρονων ηταν...

Τωρα δεν θα έχει δικαιολογία... θα δειξει..

Άλλα σαν την μανούλα έχει???? δεν έχει!!!!!

Ευτυχώς θα πάρω τους δυο μήνες+εξαμηνο+3,5 μήνες ισόχρονη αδεια+άδεια καλοκαιρινή 2014 και 2015= 14 μήνες περίπου!!! θα είναι μια χαρα...

και μάλλον θα πάει παιδικό αφου γυρίσω στη δουλεια!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, όταν με το καλό γεννήσετε θα έχετε βοήθεια ; Θέλετε να έχετε ; Πως το έχετε φανταστεί ;

Εγώ διχάζομαι...

Δεν ξέρω αν θέλω, πιο πολύ επειδή νομίζω οτι θα μπερδεύομαι με τόσα που θα μου λένε οτι και καλά "πρέπει" να κάνω, απο τις έμπειρες γιαγιάδες...

Πολλά είναι αυτά που σκέφτομαι..

Όπως, με τις επισκέψεις φίλων-συγγενων στο σπίτι.. Θα τους αφήνετε να πιάνουν το μωρό ; Θέλω να βάλω όρια όπως και να έχει αλλά απο την άλλη δε θέλω να γίνω και υπερβολική..

Λογικα οταν γεννησω θα ερθουν τα πεθερικα μου,η μαμα μου μενει κοντα οποτε θα εχω βοηθεια υπο ορους!πχ να με βοηθησουν αν δεν μπορω με το μωρο αλλα αυτο που θα ζητησω ειναι βοηθεια στο σπιτι-μαγειρεμα.


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά οι φίλοι και οι ποιο μακρινοί συγγενείς(όσοι έρθουν, δεν θα είναι και πολλοί) εκτός απο την κουνιάδα μου κ την πεθερά μου θα κάνουν να με δουν 40 μέρες, μέσω σκαιπ όσοι θέλουν....!


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους το έλεγα πριν γεννησω. Συγκεκριμένα έλεγα μη με παρεξηγείται αλλα δε θα ήθελα να δεχτώ κανέναν πριν τα 40 και φυσικα αν υπαρχει υποψία ίωσης ακόμα και απλός βήχας δε δέχομαι ούτε μετα τα σαράντα γιατι αν κολλήσει κατι το μωρο παει νοσοκομείο τους 3 πρώτους μήνες... Οποίος νοιάζεται πραγματικα για το παιδι θα το σεβαστεί και δε θα παρεξηγηθεί. Οποίος παρεξηγηθεί κακό του κεφαλιού του... Ξέρεις πόσες αναίσθητος μαμάδες έχουν παει με άρρωστα τα παιδια τους επίσκεψη να δουν μωρο και μετα κατέληγε νοσοκομείο το νεογέννητο;δεν είμαστε για τέτοια...

συμφωνω απολυτα!πρεπει να σκεφτουν το μωρο,δε νομιζω να ερθουν χωρις τηλ,οποτε τους το λες με ωραιο τροπο

Δεν το γλιτωσα το ντεπον καλού κακού το πήρα γιατι με επιασαν κρυαδες...

μου το έχει επιτρέψει ο γιατρος ...ελπιζω να μη χειροτερεψω

Latortura τι καλά που γύρισε σπιτάκι σου!!!πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά σε είχα έννοια!

Και εσένα είχα έννοια kimonandi!!!!!

Ειδες το νινι σου είναι γερο και υγιές!!!!!!!μπραβοοοο!!!

Περιμένω απο την papakia τα επομενα ευχάριστα νέα!!!:-) :-) :-) :-)

σε ευχαριστω κοριτσακι!μη σε παιρνει απο κατω λεμεεεε ολα καλα θα πανε . και -


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη γέννα δεν ειχα κανένα πόνο μετα, ουτε προβλημα. Για 40 μερες δε δεχτήκαμε κόσμο στο σπιτι ουτε ειχαμε καποια βοήθεια (άλλωστε τους γονεις τους εχουμε μακριά), ειχαμε βέβαια τη δυσάρεστη εμπειρία να φύγουμε απο το μαιευτηριο χωρις το μωρο που ανέβασε πυρετο και εμεινε στην παρακολούθηση για 2 μερες (ως στρες της γέννας μας το δικαιολογησαν αφού δε βρήκαν καποιο μικρόβιο). Εγω για 20 μερες έμεινα σπιτι (πήρα τη μισή ευχή και μετα άρχισα να βγαίνω) και το μωρο ήδη σε αυτο το διάστημα ειχε πάρει τη σειρά του. Μας ευνόησε και ο καιρος (γεννήθηκε Απρίλη) και απο τις 40 μερες βγαίναμε συνέχεια βόλτες, στους 2,5 μήνες κάναμε μεγαλο ταξιδι και στους 3 τον αφήσαμε λίγες μερες στη μαμα μου και φύγαμε λίγες μερες διακοπές. Στους 5 μήνες πηγα στη δουλεια και πήραμε γυναικα στο σπιτι (γενικώς εχω ενα θεμα με τις ιώσεις και δεν ειμαι υπέρ των παιδικών σταθμών, εάν μπορει καποιος να τους αποφύγει βέβαια) και κύλησαν πολπυ ομαλά και εύκολα τα πράγματα εως τώρα που ειναι 6 χρονων ( βέβαια υπήρξε μια περιοδος που χρειαστηκαμε ως ζευγάρι να ξαναβρούμε τις ισορροπίες μας).

Τώρα με 2 παιδια δεν ξερω... (ζήλεια μεγάλου ίσως, α δημοτικού και διάβασμα και πανω απο ολα γρήγορη επιστροφη στη δουλεια αφού θα πρεπει ως 15 Σεπτέμβριου να επιστρέψω)


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πιο πολυ με καιει το μετα. Ειμαι διχασμενη για το αν γυρισω στο γραφειο ή αν ειναι καλυτερα να παραιτηθω... Μονο με την δουλεια του Κ με καλο ρεγουλο θα τα βγαζουμε περα. Απλα ξερω πως αν σταματησω θα δυσκολευτω να ξαναβρω. Άπ την αλλη το αφεντικο μου ζητησε Νοεμβριο να γυρισω. Και θα ειναι τοσο μικρουλα ακομη..... Ιδανικα θα ηθελα να επαιρνα το 6μηνο του ΟΑΕΔ αλλα δυσκολο πολυ. Τουλαχιστον να γυρνουσα μετα τις γιορτες.....

Δε νομίζω να εχεις θεμα, θα εχεις προλάβει κι εσυ να επανελθεις ορμονικα και το μωρακι θα εχει πάρει τα πανω του. Τώρα το ιδανικό μπορει να ειναι άλλο ... πάντως και η επιστροφη στη δουλεια, γενικώς το να βγει η μαμα, να αλλάξει παραστάσεις, να περιποιηθεί, βοηθάει (σίγουρα δεν εννοώ αμέσως), αλλα θα δεις οτι στους 3 μήνες θα το νιώθεις μεγαλο το μωρο, θα "συνεννοεισαι" μαζι του!


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες! ! Λοιπον ξύπνησα νωρις οποτε σαν καλο κοριτσι ειδα τι θα βαλω και σας λεω για να μην με χασετε. Θα ειμαι ενα γιουβαρλακι με ροζ καρο πουκάμισο άσπρο μπλουζάκι απο μεσα μαυρο παντελόνι και μαυρο τσαντακι. Θα βγω στο κέντρο απο της 9.30 οποτε δεν θα ξαναμπω μετα απο εκεινη την ωρα.


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σας μανούλες και μωράκια!!!!σε λίγες ώρες θα συναντηθούμε οι θεσσαλονικιές κοιλίτσες!!!!ας φυσήξουμε όλες μαζί να φύγουν αυτά τα σιχαμερά σύννεφα!!!!τουλάχιστον να μην βρέξει!!:(:(:(

Καλημέρα κοριτσαρες! ! Λοιπον ξύπνησα νωρις οποτε σαν καλο κοριτσι ειδα τι θα βαλω και σας λεω για να μην με χασετε. Θα ειμαι ενα γιουβαρλακι με ροζ καρο πουκάμισο άσπρο μπλουζάκι απο μεσα μαυρο παντελόνι και μαυρο τσαντακι. Θα βγω στο κέντρο απο της 9.30 οποτε δεν θα ξαναμπω μετα απο εκεινη την ωρα.

μμμμμμμμμμ μόλις σε δώ θα έρθω να σε ¨πειράξω¨;););)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ampeligiμου μια χαρά η κοράκλα σου τέλεια με το καλό στην ΄β να σας αφήσει και να την δείτε;););)αααα στείλε και την ζυγαριά του γιατρού σου εδω πέρα:tongue::tongue::tongue:

Ευχαριστω πολυ! Άργησα λιγο γιατι με τον μικρο μπαίνω σκαστα. Μόλις δει τον υπολογιστή θελει να δουλέψει ο ίδιος! Η ζυγαριά ειναι συλλεκτικό ανεκτίμητο κομμάτι....

Καλα να περάσετε Θεσσαλονικιες! Αχ τι ωραία! Λατρεύω Θεσσαλονίκη. Ήμουν πανω οταν έμαθα πως ειμαι εγκυος και φυσικα εχω ζήσει 8 χρόνια πανω λόγω σπουδών και δουλειάς....ευελπιστώ να ξανανεβω του χρόνου αφου μένουν οι γονείς πλέον πανω...


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες μανουλες,τι κανετε;τι ωραια πατε για καφεδακι οι θεσσαλονικιες,καλα να περασετε και περιμενουμε φωτο!marilou πως πας με το λαιμο;la tortura ολα οκ;papakia εχουμε νεα;οι υπολοιπες τι κανετε;ειμαι ξαπλα και θα ειμαι και αυτη την εβδομαδα οποτε χαζευω στο ιντερνετ για λιστες με τα απαραιτητα και ερευνα αγορας.εχετε να μου προτεινετε καποιο site;λογω οικονομικων με τον επομενο μισθο θα ξεκινησουμε αγορες :( ηθελα τωρα να μπαινω στο κλιμα.εχω 2 γαμους μεσα στο μαιο.οφθαλμολουτρο λοιπον!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!

Θεσσαλονικιες να περάσετε τελεια!!!!θελουμε φωτό!!!!!!!!

Kimonandi μου συγχαρητηρια, ειδες που ολα πήγαν τελεια;πολυ χάρηκα μπράβο!!!!!!

Latortura μου σπιτι σου σπιτάκι σου;επιτέλους!!!!!!ευτυχως και ολα ειναι καλα.

Ioanna αντε μπραβο, να μαζεύονται και οι νύφες!!!!!

Marilou μου πως εισαι;

Ampeligi μου μπραβο!!!!

Θα σας διαβάσω πιο μετα, σας φιλώ!!!!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...