Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλημερα απο το σπιτακι μουυυυ!!!! Ολα καλα!!! Σουπερ δοξα το θεο !!!! Καλα να περασετε σαλονικιες μου!!!! Φωτο θελουμε εεεε με κοιλιτσες εσεις.....!!! Αχχχχ home sweet home!!!


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα απο την συννεφιασμενη Χαλκιδικη!

Εμεις βαρετα σημερα μαλλον....

Ξυπνησα κ πηγε ο Κ και μου εφερε μπουγατσα με τυρι και κρεμα κ πεινιρλι. Τα φαγαμε απο μισα! Τωρα η μικρη χορευει!!

Απιστευτο ποσο λιχουδα ειναι εκει μεσα!! Μακαρι να ειναι κ φαγανη οταν θα γεννηθει..

Σαλονικιες καλα να περασετε!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

θέλω να αρχίσω να διαγράφω από τη λίστα... άντε να αρχίσουν τα ψώνια!

Αυτο περιμενω και εγωωω

Καλημέρα!!!!!!

Θεσσαλονικιες να περάσετε τελεια!!!!θελουμε φωτό!!!!!!!!

Kimonandi μου συγχαρητηρια, ειδες που ολα πήγαν τελεια;πολυ χάρηκα μπράβο!!!!!!

Latortura μου σπιτι σου σπιτάκι σου;επιτέλους!!!!!!ευτυχως και ολα ειναι καλα.

Ioanna αντε μπραβο, να μαζεύονται και οι νύφες!!!!!

Marilou μου πως εισαι;

Ampeligi μου μπραβο!!!!

Θα σας διαβάσω πιο μετα, σας φιλώ!!!!!!

Σε ευχαριστω κοριτσακι,νομιζω το ενιωσε και ο μπεμπης οτι πεταωωωω και ειναι πιο ζωηρος!!!

Καλημερα απο το σπιτακι μουυυυ!!!! Ολα καλα!!! Σουπερ δοξα το θεο !!!! Καλα να περασετε σαλονικιες μου!!!! Φωτο θελουμε εεεε με κοιλιτσες εσεις.....!!! Αχχχχ home sweet home!!!

δεν υπαρχει

η ασφαλεια του σπιτιου!!!με την καλλιεργεια τι εγινε;περασμενα ξεχασμενα :P


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα, πήγα σήμερα και εξαργύρωσα μια δώρο επιταγή 10 ευρο απο λητο(πήραμε τα πρώτα μας φορμακια!!!) και πείρα απο τρε ζολι 2 σουτιέν θηλασμού...αρχίζω τα ψώνια..... και ειμαι πτώμα .....


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Μόλις γύρισα από την βόλτα με τα υπόλοιπα κορίτσια τις θεσσαλονικοπαρέας. Περάσαμε πολύ ωραία γίναμε και λίγο λούτσα γιατί μας έπιασε μια απίστευτη βροχή στην καφετέρια που είμασταν και έμπαζαν οι ομπρέλες!! Έχουμε μουλιάσει φτάνει τόση βροχή!


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!! Μόλις γύρισα από την βόλτα με τα υπόλοιπα κορίτσια τις θεσσαλονικοπαρέας. Περάσαμε πολύ ωραία γίναμε και λίγο λούτσα γιατί μας έπιασε μια απίστευτη βροχή στην καφετέρια που είμασταν και έμπαζαν οι ομπρέλες!! Έχουμε μουλιάσει φτάνει τόση βροχή!

Κι εγώ τώρα γύρισα. Τελικά έφτασα περπατώντας σπίτι μου και έξω από το σούπερ (είπα να κάνω και καμιά δουλειά σήμερα) συναντήθηκα με τον άντρα μου που μόλις είχε ψωνίσει! Ο μικρός μου σπίτι κοιμόταν κι η γιαγιά του (μαμά μου) έβλεπε ΠΑΙΔΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!! Μη χειρότερα της λέω τι πόρωση είναι αυτή; Χαχαχαχχαχαχα!!!! Κι ήρθε η θεϊκή απάντηση, μα αυτά είναι ευχάριστα, ότι άλλο και να βάλεις στην tv μελαγχολία σε πιάνει

Λοιπόν περάσαμε πολύ ωραία!!!!Εγώ και τα παιδάκια μου!!!! Τη Μάρθα άνετα την είχα και κόρη ηλικιακά :P Ο καιρός μας τα χάλασε, γίναμε ολίγον λούτσα. Ευτυχώς ήρθε η Ιωάννα και μας μάζεψε μέσα, εμείς οι άλλες (πλην της Μάρθας) σαν να είμασταν με λοβοτομή, χαχαχαχχαχα, έριχνε καρέκλες κι εμείς αμέριμνες συνεχίζαμε την κουβέντα. Φωτό στο φέις. Φιλάκια

Ααααααααααα, να σχολιάσω για την Ιωάννα: η πιο κομψή έγκυος με διαφορά. Σιγά μην την καταλάβαινα ότι είναι έγκυος 5 μηνών αν δεν το ήξερα από πριν. Κι έχει έναν γιο σούπερ τυπά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα κορίτσια μου!!!!η συνάντηση σούπερ!!σαν να γνωριζόμασταν χρόνια ένα πράγμα!τα κορίτσια όλα καταπληκτικά!!!!!δεν μας πτόησε ούτε η βροχή ούτε τίποτα!!!οι άλλοι τριγύρω τρέχαν πανικόβλητοι λόγω ότι έμπαζαν οι ομπρέλες της καφετέριας από τα νερά εμείς εκεί μπουρου μπούρου!!!!να είσαι καλά βρε ιωάννα που μας συμμάζεψες!!!

Ο μικρός μου σπίτι κοιμόταν κι η γιαγιά του (μαμά μου) έβλεπε ΠΑΙΔΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!! Μη χειρότερα της λέω τι πόρωση είναι αυτή; Χαχαχαχχαχαχα!!!! Κι ήρθε η θεϊκή απάντηση, μα αυτά είναι ευχάριστα, ότι άλλο και να βάλεις στην tv μελαγχολία σε πιάνει

καλά mousoudiσούπερ η μαμά δεν το συζητάω!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι μόνη στο σπίτι, ο καλός μου πήγε γήπεδο, και είπα να διαβάσω τα νέα σας! Σήμερα έκανα την παραγγελία των επίπλων!!! Πολύ χάρηκα!

Ρε κορίτσια, όταν με το καλό γεννήσετε θα έχετε βοήθεια ; Θέλετε να έχετε ; Πως το έχετε φανταστεί ;

Εγώ διχάζομαι...

Δεν ξέρω αν θέλω, πιο πολύ επειδή νομίζω οτι θα μπερδεύομαι με τόσα που θα μου λένε οτι και καλά "πρέπει" να κάνω, απο τις έμπειρες γιαγιάδες...

Πολλά είναι αυτά που σκέφτομαι..

Όπως, με τις επισκέψεις φίλων-συγγενων στο σπίτι.. Θα τους αφήνετε να πιάνουν το μωρό ; Θέλω να βάλω όρια όπως και να έχει αλλά απο την άλλη δε θέλω να γίνω και υπερβολική..

Brilliant εγώ και υπερβολική θα γίνω και υστερική και κακιά! I don't give a damn! Βοήθεια δεν θα έχω (εκτός απροόπτου) γιατί μετά θα χρειαστώ εγώ 24ωρη ψυχιατρική παρακολούθηση! Χαχα

Έχω και το παράδειγμα της αδερφής μου που τα κατάφερε μόνη της μια χαρά! Βέβαια για καθαριότητα έχω γυναίκα και σίγουρα οι γιαγιάδες θα φέρνουν κάποιο φαγητάκι! Και εννοείται ότι και ο καλός μου θα πάρει αδειούλα τις πρώτες μέρες. Αυτό που με τρομάζει είναι το μπάνιο, ειδικά τις πρώτες μέρες... Αλλά μια ιδέα είναι όλα!

Αχ κοριτσακι ανοιγεις μεγααααααλη κουβεντα!

Η μαμα μου ειναι διατεθημενη να με βοηθησει, οπως φανταζομαι κ η πεθερα μου.

Εγω θελω να μας βοηθησουν αλλα με τους δικους μας ορους.

Τι θα γινει θα δειξει....

Εμενα πιο πολυ με καιει το μετα. Ειμαι διχασμενη για το αν γυρισω στο γραφειο ή αν ειναι καλυτερα να παραιτηθω... Μονο με την δουλεια του Κ με καλο ρεγουλο θα τα βγαζουμε περα. Απλα ξερω πως αν σταματησω θα δυσκολευτω να ξαναβρω. Άπ την αλλη το αφεντικο μου ζητησε Νοεμβριο να γυρισω. Και θα ειναι τοσο μικρουλα ακομη..... Ιδανικα θα ηθελα να επαιρνα το 6μηνο του ΟΑΕΔ αλλα δυσκολο πολυ. Τουλαχιστον να γυρνουσα μετα τις γιορτες.....

Αυτό το μετά με ανησυχεί και εμένα... Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα... Ελπίζω μόνο να παρω την καλύτερη απόφαση για τη φροντίδα της μπέμπας μου! Ευτυχώς στη δουλειά μου σέβονται το όλο θέμα και δεν πιέζομαι. Αυτό που μου λένε πάντως όλες οι εργαζόμενες μαμάδες είναι ΄Περίμενε να γεννήσεις και μετά αποφασίζεις πόση άδεια θα πάρεις', οπότε περίμενε και εσύ με το καλό να γεννήσεις και αποφασίζεις αν θέλεις να αφήσεις τη δουλειά σου. Είναι μεγάλη απόφαση...

Εγώ τους το έλεγα πριν γεννησω. Συγκεκριμένα έλεγα μη με παρεξηγείται αλλα δε θα ήθελα να δεχτώ κανέναν πριν τα 40 και φυσικα αν υπαρχει υποψία ίωσης ακόμα και απλός βήχας δε δέχομαι ούτε μετα τα σαράντα γιατι αν κολλήσει κατι το μωρο παει νοσοκομείο τους 3 πρώτους μήνες... Οποίος νοιάζεται πραγματικα για το παιδι θα το σεβαστεί και δε θα παρεξηγηθεί. Οποίος παρεξηγηθεί κακό του κεφαλιού του... Ξέρεις πόσες αναίσθητος μαμάδες έχουν παει με άρρωστα τα παιδια τους επίσκεψη να δουν μωρο και μετα κατέληγε νοσοκομείο το νεογέννητο;δεν είμαστε για τέτοια...

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί ασυνείδητοι,-ες που και καλά δεν ξέρουν! Έλεος! Εμένα φαντάσου τώρα που είμαι έγκυος με φίλησε μια κοπέλα ενώ ήταν άρρωστη και μετά μου το είπε! Ήθελα να την χαστουκίσω! Καλύτερα αγενής παρά να τρέχεις...


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι μόνη στο σπίτι, ο καλός μου πήγε γήπεδο, και είπα να διαβάσω τα νέα σας! Σήμερα έκανα την παραγγελία των επίπλων!!! Πολύ χάρηκα!

καλοριζικα!τι πηρες;

Brilliant εγώ και υπερβολική θα γίνω και υστερική και κακιά! I don't give a damn! Βοήθεια δεν θα έχω (εκτός απροόπτου) γιατί μετά θα χρειαστώ εγώ 24ωρη ψυχιατρική παρακολούθηση! Χαχα

Έχω και το παράδειγμα της αδερφής μου που τα κατάφερε μόνη της μια χαρά! Βέβαια για καθαριότητα έχω γυναίκα και σίγουρα οι γιαγιάδες θα φέρνουν κάποιο φαγητάκι! Και εννοείται ότι και ο καλός μου θα πάρει αδειούλα τις πρώτες μέρες. Αυτό που με τρομάζει είναι το μπάνιο, ειδικά τις πρώτες μέρες... Αλλά μια ιδέα είναι όλα!

και εγω αυτο σκεφτομαι και το λωρο μεχρι να πεσει

Αυτό το μετά με ανησυχεί και εμένα... Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα... Ελπίζω μόνο να παρω την καλύτερη απόφαση για τη φροντίδα της μπέμπας μου! Ευτυχώς στη δουλειά μου σέβονται το όλο θέμα και δεν πιέζομαι. Αυτό που μου λένε πάντως όλες οι εργαζόμενες μαμάδες είναι ΄Περίμενε να γεννήσεις και μετά αποφασίζεις πόση άδεια θα πάρεις', οπότε περίμενε και εσύ με το καλό να γεννήσεις και αποφασίζεις αν θέλεις να αφήσεις τη δουλειά σου. Είναι μεγάλη απόφαση...

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί ασυνείδητοι,-ες που και καλά δεν ξέρουν! Έλεος! Εμένα φαντάσου τώρα που είμαι έγκυος με φίλησε μια κοπέλα ενώ ήταν άρρωστη και μετά μου το είπε! Ήθελα να την χαστουκίσω! Καλύτερα αγενής παρά να τρέχεις...

εχεις απολυτο δικιο!μια γνωστη οταν γεννησε και ηταν το μωρο 3 μηνων εβηξα αλλα δεν ημουν αρρωστη,απλα με ενοχλησε ο λαιμος και μου λεει μην ερθεις σπιτι στο παιδι!τωρα που ειμαι εγκυος ηταν αρρωστο το μωρο,εγω δεν το ηξερα και μου λεει η μανα και να κολλησεις δεν εγινε και τιποτα :shock::shock::shock::shock::shock:


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχεις απολυτο δικιο!μια γνωστη οταν γεννησε και ηταν το μωρο 3 μηνων εβηξα αλλα δεν ημουν αρρωστη,απλα με ενοχλησε ο λαιμος και μου λεει μην ερθεις σπιτι στο παιδι!τωρα που ειμαι εγκυος ηταν αρρωστο το μωρο,εγω δεν το ηξερα και μου λεει η μανα και να κολλησεις δεν εγινε και τιποτα :shock::shock::shock::shock::shock:

Τρελη γαϊδαρα ετσι;;;;

Στην κουνιαδα μου η κουμπαρα της, παει οταν το μωρο ηταν 3 μηνων. Ειχε κ το κοριτσακι της μαζι 1 ετους. Πηγε ηπιε τον καφε της 2 ωρες, η μικρη με μυξα μεχρι το γονατο κ φευγοντας της λεει. Ασε ειχαμε οικογενειακως κ μια γαστρεντεριτιδα, μας πεθανε! Αλλα μην ανησυχεις απο χτες ειμαστε καλα! Ε το μωρο απ τη νυχτα χαλια! Το ειχαν με αλμορες...


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τρελη γαϊδαρα ετσι;;;;

Στην κουνιαδα μου η κουμπαρα της, παει οταν το μωρο ηταν 3 μηνων. Ειχε κ το κοριτσακι της μαζι 1 ετους. Πηγε ηπιε τον καφε της 2 ωρες, η μικρη με μυξα μεχρι το γονατο κ φευγοντας της λεει. Ασε ειχαμε οικογενειακως κ μια γαστρεντεριτιδα, μας πεθανε! Αλλα μην ανησυχεις απο χτες ειμαστε καλα! Ε το μωρο απ τη νυχτα χαλια! Το ειχαν με αλμορες...

σημασια εχει να υπαρχει λογικη!ο αντρας μου ειναι καθετος στο μωρο δεν ερχονται επισκεψεις και το κοβει απο τωρσ,τους λεει την αδεια την θελω να χαρω το παιδι οχι για γιατρους!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλή σας μέρα κορίτσια!!πως είστε σήμερα??rinouiμου καλορίζικα τα πραγματάκια!!!τι ακριβώς πήρες??δώσε μια ιδέα!!!

καλά γαιδούρια και ασυνείδητοι στο θέμα αυτό με τα μωρά και τις επισκέψεις δυστυχώς υπάρχουν πολλοί!!!!να δούμε πως θα την παλέψουμε....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πίνω καφεδακι και μετα computer ολη μερα ( τελευταία προθεσμία παράδοσης της εργασιας 12 το βραδυ). Χαίρομαι που περασατε ωραία χτες στον καφε σας! (Mousoudi οι ηλικίες ειναι σχετικές, το θεμα ειναι πως νιώθεις - στο λέω γιατι μαλλον θα ανήκουμε σε παρόμοιο ηλικιακο γκρουπ). Χτες μια απο τα ιδια: 11-5 computer, 6-8μαθημα, 9-1 computer και εως τις 2:30 tv και αυριο Δευτερα....


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πίνω καφεδακι και μετα computer ολη μερα ( τελευταία προθεσμία παράδοσης της εργασιας 12 το βραδυ). Χαίρομαι που περασατε ωραία χτες στον καφε σας! (Mousoudi οι ηλικίες ειναι σχετικές, το θεμα ειναι πως νιώθεις - στο λέω γιατι μαλλον θα ανήκουμε σε παρόμοιο ηλικιακο γκρουπ). Χτες μια απο τα ιδια: 11-5 computer, 6-8μαθημα, 9-1 computer και εως τις 2:30 tv και αυριο Δευτερα....

Τι εργασια κανεις; Σπουδαζεις;

Οι ηλικιες οντως ειναι σχετικες, δεν μπορω να πω οτι νιωθω μεγαλη, ισα ισα, σιγουρα ομως δεν εχω τις αντοχες που ειχα 10-15 χρονια πριν.

Ψωνια διαβαζω, για πειτε, τι πηρατε;

Για τον πρωτο καιρο επισκεψεις εγω δεχομαι μονο πολυ κοντινους συγγενεις, αδερφια και γιαγιαδες δλδ, και φυσικα υπο την προυποθεση οτι ειναι υγιεστατοι. Αλλιως σπιτι τους. Κι οποιος παρεξηγηθει, ξυδι.

Επισης για την βοηθεια που λετε, εγω θα την εχω και την θελω, αλλα με την μαμα μου δεν εχω θεμα, την φωναζω μονο οποτε την χρειαζομαι κι αν δεν συμφωνω μ αυτα που λεει το λεω ξεκαθαρα κι υποχωρει. Αλλωστε δοκιμασμενη ειναι. Η πεθερα θα βοηθησει απασχολωντας με βολτιτσες τον μεγαλο, ο μικρος θα ειναι με μενα κι αν χρειαζεται με την μαμα μου. Ξεκαθαροι οιρολοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...