Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλημέρα!!! Ωραία περάσατε οι Θεσσαλονικές διαβάζω! Όσο για τις ηλικίες είμαστε όσο αισθανόμαστε :)

Χτες ήπια καφέ και πρωί και απόγευμα για πρώτη φορά, και η μικρή με κλώτσαγε όλο το βράδυ!!! Λέτε να είναι τυχαίο? Εγώ νομίζω από τον καφέ ήταν, δεν το ξανακάνω!

Αααχ εσείς που έχετε βοήθεια είστε τυχερέεεες! Εμείς με τον άντρα μου όλα μόνοι μας τα κάνουμε... Δυστυχώς η πεθερά μου που είναι κοντά είναι τώρα 77 χρονών και η μητέρα μου πέρα από το ότι μένει 45χλμ μακριά θα έχει να φροντίζει και τον πατέρα μου που κάνει ακόμα τις χημειοθεραπείες του :( Κι έχω τρομερό άγχος για όταν θα γυρίσω στη δουλειά, γιατί να βάλω και ξένη γυναίκα στο σπίτι μου και να πληρώνω και 500 ευρώ το μήνα δε μου αρέσει καθόλου η ιδέα...εδώ δεν έχω γυναίκα να έρχεται να καθαρίζει για λίγες ώρες, θα έχω με το παιδί μου??? Και δεν έχω και καμία με συστάσεις από φίλους/γνωστούς! Τέλος πάντων, θα βρούμε λύση απλά μακάρι να τα είχα κανονισμένα όλα αυτά από πριν και να ήμουν πιο ήσυχη!


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλή σας μέρα κορίτσια!!πως είστε σήμερα??rinouiμου καλορίζικα τα πραγματάκια!!!τι ακριβώς πήρες??δώσε μια ιδέα!!!

καλά γαιδούρια και ασυνείδητοι στο θέμα αυτό με τα μωρά και τις επισκέψεις δυστυχώς υπάρχουν πολλοί!!!!να δούμε πως θα την παλέψουμε....

Καλημέρα! Τί βροχή είναι αυτή σήμερα;!

Από έπιπλα πήρα κούνια (αυτή που μετά γίνεται κρεβατάκι) και αλλαξιέρα. Δεν τα πήρα από τα κλασικά μαγαζιά με βρεφικά αλλά από κατάστημα επίπλων. Από lapin έχω δει μια καλαθούνα που θα πάρω και από το bebejou θα παραγγείλω το καρότσι (το έχει σε πολύ καλύτερη τιμή), ελπίζω αυτή τη βδομάδα.... Με λευκά είδη θέλει λίγο ψάξιμο γιατί όλα όσα βλέπω έχουν αρκούδια και άλλες χαζομαρούλες που δεν μου πολυαρέσουν, προτιμώ καρό, ριγέ και πιο minimal σχεδιάκια.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!τι κανετε;και εδω βρεχει

Καλημέρα! Τί βροχή είναι αυτή σήμερα;!

Από έπιπλα πήρα κούνια (αυτή που μετά γίνεται κρεβατάκι) και αλλαξιέρα. Δεν τα πήρα από τα κλασικά μαγαζιά με βρεφικά αλλά από κατάστημα επίπλων. Από lapin έχω δει μια καλαθούνα που θα πάρω και από το bebejou θα παραγγείλω το καρότσι (το έχει σε πολύ καλύτερη τιμή), ελπίζω αυτή τη βδομάδα.... Με λευκά είδη θέλει λίγο ψάξιμο γιατί όλα όσα βλέπω έχουν αρκούδια και άλλες χαζομαρούλες που δεν μου πολυαρέσουν, προτιμώ καρό, ριγέ και πιο minimal σχεδιάκια.

Καλοριζικα και με το καλο να τα χαρειτε ολα!σε ποιο καροτσι κατεληξες;


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!τι κανετε;και εδω βρεχει

Καλοριζικα και με το καλο να τα χαρειτε ολα!σε ποιο καροτσι κατεληξες;

Στο bugaboo cameleon 3... Από την αρχή αυτό μου άρεσε και μου φαίνεται εύκολο στην κίνηση και στο μάζεμα, και με καλές αναρτήσεις. Εσύ έχεις αποφασίσει;


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Ωραία περάσατε οι Θεσσαλονικές διαβάζω! Όσο για τις ηλικίες είμαστε όσο αισθανόμαστε :)

Χτες ήπια καφέ και πρωί και απόγευμα για πρώτη φορά, και η μικρή με κλώτσαγε όλο το βράδυ!!! Λέτε να είναι τυχαίο? Εγώ νομίζω από τον καφέ ήταν, δεν το ξανακάνω!

Αααχ εσείς που έχετε βοήθεια είστε τυχερέεεες! Εμείς με τον άντρα μου όλα μόνοι μας τα κάνουμε... Δυστυχώς η πεθερά μου που είναι κοντά είναι τώρα 77 χρονών και η μητέρα μου πέρα από το ότι μένει 45χλμ μακριά θα έχει να φροντίζει και τον πατέρα μου που κάνει ακόμα τις χημειοθεραπείες του :( Κι έχω τρομερό άγχος για όταν θα γυρίσω στη δουλειά, γιατί να βάλω και ξένη γυναίκα στο σπίτι μου και να πληρώνω και 500 ευρώ το μήνα δε μου αρέσει καθόλου η ιδέα...εδώ δεν έχω γυναίκα να έρχεται να καθαρίζει για λίγες ώρες, θα έχω με το παιδί μου??? Και δεν έχω και καμία με συστάσεις από φίλους/γνωστούς! Τέλος πάντων, θα βρούμε λύση απλά μακάρι να τα είχα κανονισμένα όλα αυτά από πριν και να ήμουν πιο ήσυχη!

Αν μπορεί η πεθερά σου να επιβλέπει τη νταντά μια χαρά θα είναι! Όλες πάντως όσες έχουν νταντά με μωρά σπίτι χωρίς επίβλεψη, έχουν εγκατάσταση με κάμερες... Αυτό στα υπόψιν σου! Θα τη βρούμε τη λύση πάντως! Δυστυχώς δεν υπάρχει η πολυτέλεια να μεγαλώνουμε οι ίδιες τα παιδιά μας! Σαν παιδί όμως που μεγάλωσε χωρίς τη μαμά στο σπίτι σου λέω ότι δεν έχει διαφορά.... Σίγουρα μου λείπαν οι γονείς μου που δουλεύαν τρελά ωράρια αλλά δεν έχω παράπονο!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο bugaboo cameleon 3... Από την αρχή αυτό μου άρεσε και μου φαίνεται εύκολο στην κίνηση και στο μάζεμα, και με καλές αναρτήσεις. Εσύ έχεις αποφασίσει;

inglesina zippy η το trilogy λεω!η κολλητη μου εχει το zippy και το εχει βολευτει.τελος μαιου θα παμε να δουμε και να το κλεισουμε!για κουνια απλη θα παρω,εχει φιλη μου να μου δωσει θα δουμε βεβαια αν μας αρεσει.(ο αντρας μου θελει καινουρια ολα τα πραγματα για το μωρο και τον εχει πιασει μανια για αγορες πρεπει να τον μαζεψω λιγο!)

mousoudi αν καταφερεις να βαλεις ορους χωρις παρεξηγησεις μπραβο!εγω θα εχω ενα θεματακι με την πεθερα,με ρωταει μεν,αλλα κανει το δικο της...στο παιδι ομως δε θα το επιτρεψω!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι μωρέ στον άνθρωπο το κατά πόσο θα ακολουθήσει αυτά που του λες ή θα κάνει του κεφαλιού του... Αλλά νομίζω με 2 παιδάκια είναι πιο εύκολο να το διαχειριστείς χωρίς γκρίνιες. Όταν είναι ένα και το πρώτο εγγόνι (και στην περίπτωσή μου, από το μοναχοπαίδι τους) καταλαβαίνεις τί έχει να γίνει! Προβλέπω να χτυπάνε συνέχεια κουδούνια και τηλέφωνα!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Τι εργασια κανεις; Σπουδαζεις;

Οι ηλικιες οντως ειναι σχετικες, δεν μπορω να πω οτι νιωθω μεγαλη, ισα ισα, σιγουρα ομως δεν εχω τις αντοχες που ειχα 10-15 χρονια πριν.

.

Κανω μεταπτυχιακό και παραδίδω μια εργασια σημερα και μια την Τετάρτη, οποτε τρέχω πανικόβλητη ... Επίσης επειδή δουλεύω με πανελλαδικες (φιλόλογος σε φροντιστηρια ) εχω φουλ διαγωνίσματα να διορθώσω !!

Σχετικά με την ηλικία ελπίζω να μην υπαρχει διαφορα με πριν 6 χρονια που γέννησα - το καλο ειναι οτι ο μεγάλος εχει ξεπεταχτει και δε με κουράζει.


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

mousoudi αν καταφερεις να βαλεις ορους χωρις παρεξηγησεις μπραβο!εγω θα εχω ενα θεματακι με την πεθερα,με ρωταει μεν,αλλα κανει το δικο της...στο παιδι ομως δε θα το επιτρεψω!

Δεν έβαλα κανέναν όρο ούτε στο πρώτο. Με την μαμά μου μένω στην ίδια πολυκατοικία και τον πρώτο καιρό επειδή δεν ήταν έτοιμο το σπίτι μας μέναμε όλοι στην μαμά μου. Ε, λογικό ήταν να είναι εκείνη η νο 1 επιλογή. Η πεθερά μου ερχόταν συχνά και το έβλεπε το μωρό, αλλά το έπαιζε κυριως. Για να το αλλάξει π.χ. έπρεπε να της το πω εγώ. Και γενικά από την στιγμή που ήμουν κι εγώ μπροστά, το μωρό το είχα και το φρόντιζα εγώ. Δεν ξέρω αν παρεξηγήθηκε, δεν είπε κάτι ούτε φάνηκε να δυσανασχετεί. Αν κάτι δεν της άρεσε, από την στιγμή που δεν το είπε και δεν το έδειξε, είναι σαν να μην έγινε για μένα. Άλλωστε είτε αρέσει στις πεθερες είτε όχι, οι μαμά της μαμάς είναι πιο κοντά με το εγγόνι. Κι η ίδια το έχει βιώσει με τα εγγόνια της από την κόρη της. Από την ώρα που ξεπετάχτηκε ο μικρός όμως και τον κρατάει μόνη της και τα πάνε πολύ καλά οι δυο τους. Και την γνώμη της την λέει, και συμβουλές μου δίνει, όπως και η μαμά μου άλλωστε, αλλά και από τις δύο κρατάω και υιοθετώ μόνο αυτό με το οποίο συμφωνώ. Δεκτές οι συμβουλές, αλλά ως εκεί. Τα παιδιά είναι δικά μας, όχι δικά τους, κι αν είναι να βοηθούν για να γίνει το δικό τους, να μην βοηθούν.

Πολλά έγραψα πάλι....πάντως γενικά δεν έχω πρόβλημα με καμία τους, καλές είναι και οι δύο.

Κανω μεταπτυχιακό και παραδίδω μια εργασια σημερα και μια την Τετάρτη, οποτε τρέχω πανικόβλητη ... Επίσης επειδή δουλεύω με πανελλαδικες (φιλόλογος σε φροντιστηρια ) εχω φουλ διαγωνίσματα να διορθώσω !!

Ωωωω, πολλή δουλειά. Καλό κουράγιο και καλή επιτυχία.

Σχετικά με την ηλικία ελπίζω να μην υπαρχει διαφορα με πριν 6 χρονια που γέννησα - το καλο ειναι οτι ο μεγάλος εχει ξεπεταχτει και δε με κουράζει.

Θα μας πεις όταν έρθει και το δεύτερο. Εύχομαι να μη δεις διαφορά :P

Link to comment
Share on other sites

Από έπιπλα πήρα κούνια (αυτή που μετά γίνεται κρεβατάκι) και αλλαξιέρα. Δεν τα πήρα από τα κλασικά μαγαζιά με βρεφικά αλλά από κατάστημα επίπλων. Από lapin έχω δει μια καλαθούνα που θα πάρω και από το bebejou θα παραγγείλω το καρότσι (το έχει σε πολύ καλύτερη τιμή), ελπίζω αυτή τη βδομάδα.... Με λευκά είδη θέλει λίγο ψάξιμο γιατί όλα όσα βλέπω έχουν αρκούδια και άλλες χαζομαρούλες που δεν μου πολυαρέσουν, προτιμώ καρό, ριγέ και πιο minimal σχεδιάκια.

rinouiκαλορίζικα τα πραγματάκια του μωρού!!τι ωραία!!εμείς την επόμενη βδομάδα θα πάμε να τα πάρουμε ελπίζω όλα για να μην παιδευόμαστε!!

zizoulisκαλό κουράγιο κοπέλα μου και καλή επιτυχία στο μεταπτυχιακό σου!!μπράβο που τα προλαβαίνεις όλα και με το παιδάκι

Τα παιδιά είναι δικά μας, όχι δικά τους, κι αν είναι να βοηθούν για να γίνει το δικό τους, να μην βοηθούν. μουσούδι μου καλησπέρα πως είσαι??τι σοφή κουβέντα είπες....πως το φοβάμαι ότι δεν θα με ακούνε!!το νινι θα είναι το πρώτο και στις 2 οικογένειες και προβλέπεται να γίνει χαμός!!θα φανεί στο χειροκρότημα..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα παιδιά είναι δικά μας, όχι δικά τους, κι αν είναι να βοηθούν για να γίνει το δικό τους, να μην βοηθούν. μουσούδι μου καλησπέρα πως είσαι??

Καλησπέρα Κατερίνα μου, καλά είμαι, αν και με τέτοιο μουντό καιρό βαριέμαι και να κουνηθώ ;). Εσύ καλά;

τι σοφή κουβέντα είπες....πως το φοβάμαι ότι δεν θα με ακούνε!!το νινι θα είναι το πρώτο και στις 2 οικογένειες και προβλέπεται να γίνει χαμός!!θα φανεί στο χειροκρότημα..

Μμμμμμ, η αλήθεια είναι πως δεν είναι και πολύ εύκολο να διατηρήσει κανείς τις ισορροπίες και να είναι και όλοι ευχαριστημένοι. Και ειδικά στα πρώτα εγγόνια είναι πιο δύσκολα. Συμβουλή μου: να έχετε προαποφασίσει με τον άντρα σου κοινή γραμμή στο θέμα μαμάδες και γενικά συγγενείς όσον αφορά στο παιδί. Εσείς είστε οι γονείς και όσο κι αν είναι ευπρόσδεκτη η πείρα των μεγαλυτέρων σε κάποια θέματα, σημασία έχει να συμφωνείτε και οι δύο με όσα ακούτε. Εσείς έχετε και την ευθύνη και την τελική απόφαση. Οι γονείς μας τα μεγάλωσαν τα παιδιά τους με τον τρόπο τους, εμείς θα μεγαλώσουμε τα δικά μας με τον δικό μας τρόπο. Θα φιλτράρουμε τις πληροφορίες και θα λειτουργήσουμε και με το ένστικτό μας. Συχνά είναι ο καλύτερος οδηγός. Μην αφήσετε κανέναν εξ αρχής να ανακατευτεί πολύ και να νιώθει ότι έχει τα ηνία, μετά είναι δύσκολο να μαζευτεί το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα!!! μετά από δυο μέρες που είχα να μπώ γύρισα Αθήνα δυστυχώς:cry::cry::cry: και αύριο δουλειά:cry::cry::cry:

Μου πήρε μπόλικη ώρα αλλά τα κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας!!

zizoulis συγχαρητήρια για τη β επιπέδου!!!

la tortura αντε μπράβο επιστοφή στο σπίτι!!!!σου είπαν τι ακριβώς ήταν τελικά??

rinoui καλορίζικα τα πράγματα!!!!!

marilou περαστικά!!! άντε και μακάρι να τη περάσεις έτσι στο πόδι. Το depon και εμένα μου το έχει επιτρέψει, δεν πειράζει από ότι μου είχε πει (με μέτρο βέβαια!!)

Για τη βοήθεια μετά τη γέννα που λέγατε εγώ δεν έχω κανέναν εδώ κοντά, οπότε σκεφτόμουν να πω σε γονείς να κάτσουν καμιά βδομάδα και μετά να γυρίσει και ο άντρας μου στη δουλειά και μόνη μου. Δεν ξέρω το φαντάζομαι ότι δεν μπορεί να είναι τόσο δύσκολο!!!Αλλά δουλειά δεν θα γυρίσω κανονικά, θα κρατήσω μόνο 5-6 ώρες τη βδομάδα για να μη χάσω επαφή γιατί αν θέλω να γυρίσω κανονικά πρέπει να έχω επιστρέψει ως τέλη Σεπτέμβρη και το βρίσκω αδύνατον...

Πω πω γύρισα πριν λίγο και ζυγιστηκα ....καταστροφή ...σε δέκα μέρες που έλειπα πήρα 3 κιλά.....:?

Επίσης να σας ρωτήσω κάτι άλλο αν το παθαίνετε και εσείς..εδώ και καμια βδομάδα όταν ξυπνάω το πρωί τα χέρια μου στα δάχτυλα και τον αγκώνα είναι πάαρα πολύ μουδιασμένα , δεν μπορώ να τα κουνήσω..Το παθαίνει καμια άλλη???

Αυτά τα λίγα απο εμένα;)


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά και εγώ mousoudiμου στην ίδια φάση βαρεμάρας με εσένα ελπίζω να φτιάξει ο καιρός όχι άλλη σαπίλα!!!!ευτυχώς με τον άντρα μου συμφωνούμε σε αυτό το κομμάτι αλλά πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου φοβάμαι και λίγο να μην λοξοδρομήσει στην πορεία;););)έχω τρίξει τα δόντια και στις δύο πλευρές!!βασικά να καταλάβουν πως εμείς είμαστε οι γονείς και όχι αυτοί!δεν λέω μας μεγάλωσαν σούπερ αλλά όλα έχουν αλλάξει πχ εμένα η μαμά μου και τους τρείς μας έβαζε μπρούμυτα να κοιμόμαστε πράγμα που τώρα οι παιδίατροι το απαγορεύουν,για να τους βάλω στο κλίμα!!με το καλό να γεννηθεί ο μπόμπιρας και θα δούμε ή όλα θα είναι καλά ή θα πέσει ξύλο χεχεχεχεχε;);););)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για τη βοήθεια μετά τη γέννα που λέγατε εγώ δεν έχω κανέναν εδώ κοντά, οπότε σκεφτόμουν να πω σε γονείς να κάτσουν καμιά βδομάδα και μετά να γυρίσει και ο άντρας μου στη δουλειά και μόνη μου. Δεν ξέρω το φαντάζομαι ότι δεν μπορεί να είναι τόσο δύσκολο!!!

Ψυχραιμία και οργάνωση θέλει. Και να μην τρομάζεις με το παραμικρό. Ζήτα πολύ αναλυτικές οδηγίες από την παιδίατρο για τον πρώτο καιρό και τι πραγματικά θα πρέπει να προσέξεις με το μωρό. Τα βρέφη είναι μικρά ανθρωπάκια, κάνουν ακριβώς ό,τι κι εμείς, αλλά εκφράζονται με διαφορετικό τρόπο.

Αλλά δουλειά δεν θα γυρίσω κανονικά, θα κρατήσω μόνο 5-6 ώρες τη βδομάδα για να μη χάσω επαφή γιατί αν θέλω να γυρίσω κανονικά πρέπει να έχω επιστρέψει ως τέλη Σεπτέμβρη και το βρίσκω αδύνατον...

Καλά θα κάνεις. Ο πρώτος καιρός με το παιδί είναι απαραίτητος. Τότε θα το μάθεις και θα σε μάθει, και τότε ουσιαστικά σε χρειάζεται.

Πω πω γύρισα πριν λίγο και ζυγιστηκα ....καταστροφή ...σε δέκα μέρες που έλειπα πήρα 3 κιλά.....:?

Δεν πειράζει, το φχαριστήθηκες, αυτό έχει σημασία

Επίσης να σας ρωτήσω κάτι άλλο αν το παθαίνετε και εσείς..εδώ και καμια βδομάδα όταν ξυπνάω το πρωί τα χέρια μου στα δάχτυλα και τον αγκώνα είναι πάαρα πολύ μουδιασμένα , δεν μπορώ να τα κουνήσω..Το παθαίνει καμια άλλη???

Αυτά τα λίγα απο εμένα;)

Κι εγώ το παθαίνω πού και πού. Κάποιο νεύρο πιέζεται και εμποδίζει την κυκλοφορία. Μόλις αλλάξω στάση περνάει. Και μην ξεχνάς ότι όλα είναι διογκωμένα μέσα στο σώμα σου και πιέζουν τα νεύρα. Χθες έλεγα στα κορίτσια στον καφέ ότι σταμάτησα να θηλάζω στον 8ο μήνα γιατί ήδη από τον 2ο είχα φριχτούς πόνους στον δεξιό αντίχειρα. Έπαθα ένα σύνδρομο συχνό σε εγκυμοσύνη και θηλασμό που οφείλεται στον αυξημένο όγκο λόγω συσσώρευσης υγρών. Πιέζονται κάποια νεύρα σε πιο ευαίσθητα σημεία και για να επανέλθουν πρέπει να "ξεφουσκώσει" ουσιαστικά όλο το εσωτερικό σύστημα. Το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τους πόνους και την μέρα το δεξί μου χέρι ήταν ουσιαστικά άχρηστο, ούτε καν βοηθητικό πολλές φορές. Μέχρι που μου έπεσε το παιδί από τα χέρια επειδή δεν είχα καλή αίσθηση και το έπιασα στον αέρα με το αριστερό. Εκεί αποφάσισα ότι θα αποθηλάσω. Σε 2 εβδομάδες είχε συνέλθει το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά και εγώ mousoudiμου στην ίδια φάση βαρεμάρας με εσένα ελπίζω να φτιάξει ο καιρός όχι άλλη σαπίλα!!!!ευτυχώς με τον άντρα μου συμφωνούμε σε αυτό το κομμάτι αλλά πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου φοβάμαι και λίγο να μην λοξοδρομήσει στην πορεία;););)έχω τρίξει τα δόντια και στις δύο πλευρές!!βασικά να καταλάβουν πως εμείς είμαστε οι γονείς και όχι αυτοί!δεν λέω μας μεγάλωσαν σούπερ αλλά όλα έχουν αλλάξει πχ εμένα η μαμά μου και τους τρείς μας έβαζε μπρούμυτα να κοιμόμαστε πράγμα που τώρα οι παιδίατροι το απαγορεύουν,για να τους βάλω στο κλίμα!!με το καλό να γεννηθεί ο μπόμπιρας και θα δούμε ή όλα θα είναι καλά ή θα πέσει ξύλο χεχεχεχεχε;);););)

Τίποτα δεν θα πέσει. Θα τους λές ένα: εντολή παιδιάτρου και θα τους αποστομώνεις. Πάντως από την ώρα που το παιδί μπορεί να στηρίζει καλά και να γυρίζει το κεφάλι του και το μπρούμυτα επιτρέπεται. Στον μικρό μου τσέκαρα τα μεσημέρια που κοιμόταν την συμπεριφορά του και όταν είδα ότι άνετα ανασηκώνει το κεφάλι του σε μπρούμυτη θέση και το γυρίζει για να αλλάξει πλευρά τον άφηνα και μπρούμυτα γιατί τον βόλευε πάρα πολύ. Αλλά πρώτα σιγουρεύτηκα ότι μπορεί μόνος του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...