Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

σε ευχαριστώ mousoudi μου για τις συμβουλές!!το εκτιμώ πολύ από μια έμπειρη και ανοιχτόμυαλη μανούλα!!!;);):-D:-D

κατερίναμου επιστροφή στους παλιούς ρυθμούς ε??τα πέρασες όμορφα τουλάχιστον??γιατί πρέπει να επιστρέψεις τόσο νωρίς στην δουλειά??δεν έχεις άδεια μητρότητας??(συγνώμη αν κάτι μου ξεφεύγει ή αν το έχεις αναφέρει:oops:)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

σε ευχαριστώ mousoudi μου για τις συμβουλές!!το εκτιμώ πολύ από μια έμπειρη και ανοιχτόμυαλη μανούλα!!!;);):-D:-D

Σώπα βρε, τις εμπειρίες μου καταθέτω, μπορεί σε κάποια να ταιριάζουν. Γνώμες και συμβουλές ακούς πολλές, αλλά πάντα στο τέλος εσύ αποφασίζεις, κανένας άλλος :P.

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμμ, η αλήθεια είναι πως δεν είναι και πολύ εύκολο να διατηρήσει κανείς τις ισορροπίες και να είναι και όλοι ευχαριστημένοι. Και ειδικά στα πρώτα εγγόνια είναι πιο δύσκολα. Συμβουλή μου: να έχετε προαποφασίσει με τον άντρα σου κοινή γραμμή στο θέμα μαμάδες και γενικά συγγενείς όσον αφορά στο παιδί. Εσείς είστε οι γονείς και όσο κι αν είναι ευπρόσδεκτη η πείρα των μεγαλυτέρων σε κάποια θέματα, σημασία έχει να συμφωνείτε και οι δύο με όσα ακούτε. Εσείς έχετε και την ευθύνη και την τελική απόφαση. Οι γονείς μας τα μεγάλωσαν τα παιδιά τους με τον τρόπο τους, εμείς θα μεγαλώσουμε τα δικά μας με τον δικό μας τρόπο. Θα φιλτράρουμε τις πληροφορίες και θα λειτουργήσουμε και με το ένστικτό μας. Συχνά είναι ο καλύτερος οδηγός. Μην αφήσετε κανέναν εξ αρχής να ανακατευτεί πολύ και να νιώθει ότι έχει τα ηνία, μετά είναι δύσκολο να μαζευτεί το πράγμα.

Η μανα μου μενει κοντα και ξερω οτι θα κανει οτι της πω!η πεθερα μου μενει μακρια αυτο ειναι καλο.καπνιζουν και τα πεθερικα μου και ο κουνιαδος μου,οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος ημασταν βολο,τους το ειπαμε και ενω δεν μπορουσα με το ρσιγαρο αυτοι το χαβα τους.το σεβαστηκα!!!σε κουβεντα τους ειπα οτι στο σπιτι μας θα απαγορευτει το καπνισμα με το μωρο και η απαντηση τους ηταν "και ο αντρα σου μεγαλωσε με τσιγαρα και δεν επαθε τιποτα"!!!και η γνωμη μου ειναι οτι ενα μωρο δεν μπορει να σου πει κανε παραπερα με εσκασες!η πεθερα μου κρατουσε παιδια και ειναι καλη σαν νταντα ,αλλα εχει ενα θεμα με το φαγητο πχ το παιδακι που κρατουσε δεν ετρωγε το αυγο και του το χτυπουσε στην φρουτκρεμα!μλιαχ αν της μπει κατι στο κεφαλι θα το κανει! :twisted:


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

latortura, επιτέλους σπίτι σου! Από εδώ και πέρα όλα καλά θα είναι!

marilou, πώς πάει το κρύωμα; Είσαι καλύτερα;

zizoulis, υπομονή και κουράγιο με εργασίες και με δουλειά! Σε καταλαβαίνω! Η εποχή που ξεκινά από εδώ και πέρα είναι η πιο δύσκολη και εξοντωτική για τη δουλειά σου!

mj_lia, καλή αρχή με τα ψώνια!! Με γειες!!

mousoudi, μια χαρά τη βρίσκω τη μαμά σου! Εγώ δεν αντέχω πια να βλέπω τίποτα στην τηλεόραση!! Μόνο δυσάρεστα έχει!

rinoui, καλορίζικα τα μπεμπεδοεπιπλάκια!! Καλή συνέχεια στις αγορές!

kimonandi, κι εγώ προς το trilogy προσανατολίζομαι. Σκέφτομαι και το maclaren που είναι πολύ ελαφρύ και λένε πως δε χρειάζεσαι άλλο αργοτερα. Θα δείξει...

Κατερίνα, κουράγιο για την επιστροφή αύριο στη δουλεια.. Ελπίζω να πέρασες όμορφα και να γέμισες μπαταρίες. Όσον αφορά το μούδιασμα, εδώ και καμιά εβδομάδα το παθαίνω κι εγώ. Κυρίως στα δάχτυλα του δεξιού χεριού! Δεν μπορούσα ούτε το κουτάλι να κρατήσω! Αύριο θα τηλεφωνήσω στο γιατρό να δω τι θα μου πει.. Το παθαίνω 4-5 φορές τη μέρα. Χθες που μιλούσα με μια φίλη μου είπε πως μπορεί να είναι έλλειψη ασβεστίου. Ελπίζω να μου πει/δώσει κάτι ο γιατρός, γιατί είναι αρκετά εκνευριστικό.


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα της βοήθειας, είμαι κι εγώ αρκετά προβληματισμένη. Η μαμά μου μένει πλεον μακριά, αλλά είναι διατεθειμένη να έρθει να με βοηθήσει. Απλώς είναι της άποψης πως ο καθένας έχει το σπίτι του και την οικογενειά του, οπότε αν ανέβει για κανένα δίμηνο θα νοικιάσει κάτι. Η πεθερά μου μένει αρκετά κοντά, κανένα τέταρτο με το αυτοκίνητο, αλλά βρε κορίτσια δεν ξέρω με τη μαμά είναι αλλίως. Αν μου πει κάτι και δεν θέλω, αν νιώσω πως με πιέζει ή με πνίγει θα της πως δυο κουβέντες και όλα καλά. Ακόμα και να τσακωθούμε είναι η μαμά μου και σε 10 λεπτά θα είμαστε οκ. Με την πεθερά μου δεν έχω την ίδια άνεση. Δε λέω πως θα την αφήσω να κάνει κάτι με το οποίο διαφωνώ, αλλά θα δυσκολευτώ περισσότερο.Θα πρέπει να σκεφτώ πως να το πω, πως θα το πάρει.. Κι όταν λέω βοήθεια εννοώ το σπίτι, κανένα φαγητό, άντε να ρίξει ένα βλέφαρο να μπω να κάνω ένα μπάνιο, αλλιώς κακά τα ψέματα είδικά τον πρώτο καιρό είσαι εσύ και το μπεμπέ.


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικά με το θέμα της βοήθειας, είμαι κι εγώ αρκετά προβληματισμένη. Η μαμά μου μένει πλεον μακριά, αλλά είναι διατεθειμένη να έρθει να με βοηθήσει. Απλώς είναι της άποψης πως ο καθένας έχει το σπίτι του και την οικογενειά του, οπότε αν ανέβει για κανένα δίμηνο θα νοικιάσει κάτι. Η πεθερά μου μένει αρκετά κοντά, κανένα τέταρτο με το αυτοκίνητο, αλλά βρε κορίτσια δεν ξέρω με τη μαμά είναι αλλίως. Αν μου πει κάτι και δεν θέλω, αν νιώσω πως με πιέζει ή με πνίγει θα της πως δυο κουβέντες και όλα καλά. Ακόμα και να τσακωθούμε είναι η μαμά μου και σε 10 λεπτά θα είμαστε οκ. Με την πεθερά μου δεν έχω την ίδια άνεση. Δε λέω πως θα την αφήσω να κάνει κάτι με το οποίο διαφωνώ, αλλά θα δυσκολευτώ περισσότερο.Θα πρέπει να σκεφτώ πως να το πω, πως θα το πάρει.. Κι όταν λέω βοήθεια εννοώ το σπίτι, κανένα φαγητό, άντε να ρίξει ένα βλέφαρο να μπω να κάνω ένα μπάνιο, αλλιώς κακά τα ψέματα είδικά τον πρώτο καιρό είσαι εσύ και το μπεμπέ.

και εγω αυτο θελω!αλλιως προτιμω να τα κανω μονη!θελω συμβουλες αλλα οχι διαταγες!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για την ενθάρρυνση!!

Σχετικά με τη βοήθεια εχω καταθέσει την εμπειρία μου σε προηγούμενο post. Σε γενικές γραμμές πάντως πιστεύω οτι η βοήθεια σου λύνει τα χέρια για να κανεις κατι για τον εαυτό σου, με τον άντρα σου, με μια φίλη. Οταν εισαι σπιτι πιστεύω τα καταφέρνεις καλύτερα χωρις να ανακατευονται άλλοι στα πόδια σου. Σημαντική βοηθεια ειναι ο σύζυγος που συμμετέχει ενεργά .


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω!!!! Αυριο εχω τη β επιπεδου κ εχω λιγο αγχος... Να φυγει κ αυτο κ να πανε ολα καλα κ τι στον κοσμο!!!!! Σας φιλω ολες στις κοιλουμπες σας!!!!!!!


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω!!!! Αυριο εχω τη β επιπεδου κ εχω λιγο αγχος... Να φυγει κ αυτο κ να πανε ολα καλα κ τι στον κοσμο!!!!! Σας φιλω ολες στις κοιλουμπες σας!!!!!!!

θα περιμενουμε νεα σου!ολα τελεια θα ειναι!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ mousoudi για τις συμβουλές!!!

kateriniw85 πέρασα τέλεια όντως, αλλά η προσαρμογή δύσκολη!ευτυχώς κουτσουρεμένη η βδομάδα! Θεωρητικά έχω άδεια, αλλά επειδή δεν μπορεί να μείνει ακάλυπτη η θέση μου , γιατί κλείνουμε Ιούλη και ανοίγουμε Σεπτέμβρη μου είπαν εμμέσως ότι θα πρέπει να βάλουν κάποιον άλλον, οπότε τον Νοέμβρη που θα είναι να γυρίσω, δεν θα υπάρχει κενή θέση!Μετά πάει από τον επόμενο Σεπτέμβρη πάλι!!οπότε θα κρατήσω μερικές ώρες που μπορώ να το κάνω να μη με ξεχάσουν κιολας και βλέπουμε πότε θα γυρίσω σε γραφείο!

christine και εμένα τα δάχτυλα μουδιάζουν κυρίως , σε σημείο που να μην ανοίγουν. για να δούμε τι θα σου πει να δω μήπως πάρω και εγώ την δικιά μου αν και θα πάω τη Παρασκευή!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η μανα μου μενει κοντα και ξερω οτι θα κανει οτι της πω!η πεθερα μου μενει μακρια αυτο ειναι καλο.καπνιζουν και τα πεθερικα μου και ο κουνιαδος μου,οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος ημασταν βολο,τους το ειπαμε και ενω δεν μπορουσα με το ρσιγαρο αυτοι το χαβα τους.το σεβαστηκα!!!σε κουβεντα τους ειπα οτι στο σπιτι μας θα απαγορευτει το καπνισμα με το μωρο και η απαντηση τους ηταν "και ο αντρα σου μεγαλωσε με τσιγαρα και δεν επαθε τιποτα"!!!και η γνωμη μου ειναι οτι ενα μωρο δεν μπορει να σου πει κανε παραπερα με εσκασες!η πεθερα μου κρατουσε παιδια και ειναι καλη σαν νταντα ,αλλα εχει ενα θεμα με το φαγητο πχ το παιδακι που κρατουσε δεν ετρωγε το αυγο και του το χτυπουσε στην φρουτκρεμα!μλιαχ αν της μπει κατι στο κεφαλι θα το κανει! :twisted:

Το να καπνίζει καποιος μεσα στο σπιτι ενώ υπαρχει μωρο το θεωρώ τραγικό! Ελπίζω να μην το κανουν...

Ομως πατέντες οπως το αυγό στη φρούτοκρεμα σου λεει και η Παιδιατρος να κανεις! Εσένα σε νοιάζει να τηρεί τις οδηγιες διατροφής του παιδιάτρου και να μη δίνει τροφές που δεν πρεπει οπως οι περισσότερες γιαγιάδες κανουν π.χ. Διεθνώς πλέον συστήνουν τα παιδια να μην τρωνε ζάχαρη και αλάτι εως τα 3, αυτο πες το σε γιαγιά που εχει καθημερινά την επίβλεψη του παιδιου... και να μην αντιδράσει!

Εχω δει γιαγιά να κυνηγάει παιδι στα πρώτα του γενέθλια να φάει τούρτα με το ζόρι και η κορη της δίπλα να εχει φρικαρει!


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το να καπνίζει καποιος μεσα στο σπιτι ενώ υπαρχει μωρο το θεωρώ τραγικό! Ελπίζω να μην το κανουν...

Ομως πατέντες οπως το αυγό στη φρούτοκρεμα σου λεει και η Παιδιατρος να κανεις! Εσένα σε νοιάζει να τηρεί τις οδηγιες διατροφής του παιδιάτρου και να μη δίνει τροφές που δεν πρεπει οπως οι περισσότερες γιαγιάδες κανουν π.χ. Διεθνώς πλέον συστήνουν τα παιδια να μην τρωνε ζάχαρη και αλάτι εως τα 3, αυτο πες το σε γιαγιά που εχει καθημερινά την επίβλεψη του παιδιου... και να μην αντιδράσει!

Εχω δει γιαγιά να κυνηγάει παιδι στα πρώτα του γενέθλια να φάει τούρτα με το ζόρι και η κορη της δίπλα να εχει φρικαρει!

σιχαινομαι το αυγο και η μιξη αυτη με αηδιαζει αν το πει ο γιατρος οκ.στο τσιγαρο ελπιζω να παρει θεση ο αντρας μου!οσο για γιαγια ακουσα χειροτερο να δινει σε 2-3 μηνων παιδι φακες γιατι δε χορταινε με το γαλα,το παιδι εννοειται πηγε στο γιατρο και η κορη δεν ηξερε τιποτα για τις φακες και ψαχνονταν!μας το ελεγε η γιαγια σε μενα και τη νυφη της, η οποια ειναι εγκυος και θα της κρατουσε το μωρο!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις φακές ξεπερνάει όντως καθε λογική ...
αχ αυτές οι γιαγιάδες!φακες???αντέ την επομένη και σουβλάκι...μη χειρότερα..!!

το ασχημο ειναι οτι της εξηγουσαμε τι εκανε και μας λεει αφου πεινουσε!η κοπελα βεβαια ουτε για αστειο δεν της αφηνει παιδι!

τετοια ευτραπελα ειμαι σιγουρη δε θα εχω!ευτυχως θα αργησω να επιστρεψω στη δουλεια οποτε θα αναλαβω και τον μπεμπη αποκλειστικα εγω!ο αντρας μου λεει ακουσε τι εχουν να πουν και κανε αυτο που θες εσυ!ελπιζω να το τηρησουμε!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...