Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Τι συγνώμη καλε; :D Τι σόι παρέα είμαστε αν δεν συζητάμε τα πάντα; Είχα και εγώ πρόβλημα δυσκοιλιοτητας και μου είπανε να τρώω το πρωί νιφάδες βρώμης ( γάλα δεν πίνω , τις τρώω με φυσικό χυμό πορτοκαλι και λίγους ξηρούς καρπούς ). Τις τελευταίες 10 μέρες να καταλάβεις ξυπνάω αργά και δεν προλαβαίνω να το φτιάξω ,και πάω κανονικά τουαλέτα. Δοκίμασε το και αυτό.

σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω απο αυριο κιολας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κ απο μενα! Και γω μελλουσα διδυμομανουλα....! Ειμαι 8 εβδομαδων... τελευταια φορα καναμε υπερηχο οταν ημουν 6εβδ. Κ οτι ειχαν αρχισει να σχηματιζονται καρδουλες! Ακουσαμε τους πρωτους χτυπους! Περιμενουμε με αγωνια να ερθει η Δευτερα να ξαναπαμε! οσο για τη δυσκοιλιοτητα που διαβασα παραπανω.. κ γω μεσα! Ημουν απο πριν... αλλα τωρα παραγινε το κακο! Καλη εγκυμοσύνη να εχουμε ολες! Με το καλο..!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα! Και γω μελλουσα διδυμομανουλα....! Ειμαι 8 εβδομαδων... τελευταια φορα καναμε υπερηχο οταν ημουν 6εβδ. Κ οτι ειχαν αρχισει να σχηματιζονται καρδουλες! Ακουσαμε τους πρωτους χτυπους! Περιμενουμε με αγωνια να ερθει η Δευτερα να ξαναπαμε! οσο για τη δυσκοιλιοτητα που διαβασα παραπανω.. κ γω μεσα! Ημουν απο πριν... αλλα τωρα παραγινε το κακο! Καλη εγκυμοσύνη να εχουμε ολες! Με το καλο..!

Sophi μου τι υπέροχο!!!!!!!!συγχαρητηρια!!!!!!!:D

Καλη εγκυμοσυνη σε όλες μας με γερά και υγιή Μωρακια!!!!!

Για τη δυσκοιλιοτητα σου προτείνω να κανεις αυτό με τις νιφάδες βρώμης , ειναι πολυ υγιεινό και σε μένα εχει λυθεί το προβλημα.


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ Αναστασία!!! θα το δοκιμάσω αν κ δεν μ αρεσουν... ψαχνω τρόπο να τις τρωω χωρίς να τις καταλαβαίνω.. σκέφτηκα να τις αλεσω και να τις ριχνω στην φρουτοκρεμα αντί για μπισκότα.. θα το δοκιμάσω αυριο! Με το καλο! Καλη εγκυμοσύνη να εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου...Χαίρομαι πάρα πολύ που μεγάλωσε η παρέα μας!Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Διαβάζω οτι οι περισσότερες έχετε ορέξεις...Εγώ πάλι εδώ και 5-6 ημέρες τρώω ελάχιστα (κράκερ, χυμούς και κανένα φρούτο), ανακατεύομαι πολλές ώρες την ημέρα και κάνω τουλάχιστον 2 εμέτους!Χαίρομαι που είμαι μειοψηφία γιατί δεν είναι και ότι πιο ευχάριστο...Α! Ξέχασα να πω οτι έχω εμφανίσει και κάτι εξανθήματα στο σώμα μου που ο γυναικολόγος μου είπε πως κατά πάσα πιθανότητα είναι από την εγκυμοσύνη! :rolleyes: Κατά τ' άλλα, καλά και πανευτυχής, με μόνιμες σκέψεις αν θα πάνε όλα καλά κ.λ.π.....


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα εγκυμονούσες!!!! τι κάνετε ? σήμερα κορίτσια πήγα έκανα τις πρώτες εξετάσεις (προγεννητικός έλεγχος) και Τετάρτη θα πάω για τα αποτελέσματα. :D ελπίζω όλα να πάνε καλά(έχουμε πει : θετική σκέψη).

sophi@ μου σου εύχομαι και εσένα μία πολύ καλή εγκυμοσύνη. όσο για τις νιφάδες , το ξέρω δεν είναι ότι καλύτερο , βρες ένα συνδυασμό που θα σε κάνει να συνηθίσεις να τις τρως (εγώ τις τρώω με φυσικό χυμό πορτοκάλι, αμύγδαλα., καρύδια και σταφίδες ). Βοηθάνε πολύ στο θέμα της δυσκοιλιότητας.

mariareti όλα θα πάνε καλά:P. εξανθήματα ? σου έδωσε κάποια κρέμα, κάτι? ανακατωσούρες έχω και εγώ όχι συνέχεια όμως. εμετούς να έχω κάνει 5 το πολύ στους 2 μήνες. όντως δεν είναι ότι καλύτερο αλλά ας είναι γερά και υγιή και θα το παλέψουμε.

εγώ ακούστε τι κουλό παθαίνω (μέχρι και ο γιατρός μου γέλαγε): τα δύο μπροστινά μου δόντια τη μία μέρα γίνονται διάφανα, την άλλη άσπρα και την άλλη σαν να πρασινίζουν:confused:. όλα τα άλλα είναι εντάξει. το έχει πάθει καμία? θα πάω οδοντίατρο και θα σας πω


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυμονούσες!!!! τι κάνετε ? σήμερα κορίτσια πήγα έκανα τις πρώτες εξετάσεις (προγεννητικός έλεγχος) και Τετάρτη θα πάω για τα αποτελέσματα. :D ελπίζω όλα να πάνε καλά(έχουμε πει : θετική σκέψη).

sophi@ μου σου εύχομαι και εσένα μία πολύ καλή εγκυμοσύνη. όσο για τις νιφάδες , το ξέρω δεν είναι ότι καλύτερο , βρες ένα συνδυασμό που θα σε κάνει να συνηθίσεις να τις τρως (εγώ τις τρώω με φυσικό χυμό πορτοκάλι, αμύγδαλα., καρύδια και σταφίδες ). Βοηθάνε πολύ στο θέμα της δυσκοιλιότητας.

mariareti όλα θα πάνε καλά:P. εξανθήματα ? σου έδωσε κάποια κρέμα, κάτι? ανακατωσούρες έχω και εγώ όχι συνέχεια όμως. εμετούς να έχω κάνει 5 το πολύ στους 2 μήνες. όντως δεν είναι ότι καλύτερο αλλά ας είναι γερά και υγιή και θα το παλέψουμε.

εγώ ακούστε τι κουλό παθαίνω (μέχρι και ο γιατρός μου γέλαγε): τα δύο μπροστινά μου δόντια τη μία μέρα γίνονται διάφανα, την άλλη άσπρα και την άλλη σαν να πρασινίζουν:confused:. όλα τα άλλα είναι εντάξει. το έχει πάθει καμία? θα πάω οδοντίατρο και θα σας πω

καλημερα κοριτσια!

αναστασια ολα καλα θα πανε με τις εξετασεις σου!τι κουλο αυτο με το δοντι?αχ αυτες οι ορμονες θα μας τρελανουν πραγματικα!!!εγω παντως τα συνδιασα με δημητριακα το πρωι και μελι και μπορω να πω πως δεν τα πολυ καταλαβαινω και ετσι μια χαρα!ας ελπισουμε πως θα κανει δουλεια:lol::lol::lol:

mariareti το εχω ακουσει και απο καποια γνωστη αν δεν κανω λαθος πως ειχε βγαλει κατι εξανθηματα στην κοιλια και ηταν απο την εφκυμοσυνη και με μια απλη κρεμουλα εφυγαν μονα τους οταν εκαναν τον κυκλο τους,τελειως αθωα δηλαδη!αρκει να μην σε τρωνε και σε εκνευριζουν!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα και με το καλο ολες να υποδεχθειτε τα μωρακια σας! ειμαι και σε διπλανο καφε αλλα ειπα να σας πω ενα γεια! εγω εχω πητ στις 8/8, ειμαι εγκυος στο δευτερο μωρακι μου. Με το καλο ολες σας!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα και με το καλο ολες να υποδεχθειτε τα μωρακια σας! ειμαι και σε διπλανο καφε αλλα ειπα να σας πω ενα γεια! εγω εχω πητ στις 8/8, ειμαι εγκυος στο δευτερο μωρακι μου. Με το καλο ολες σας!!

Καλημέρα καλή μου αγοροmummy!!!! Συγχαρητήρια !!!!!

καλωσήρθες και στο αποδώ καφέ. εγώ έχω 24/8 (με παράταση 27/8).

να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη και με ένα γερό και υγιέστατο μπεμπέ!!!!!!:D

το μικρούλι σου τι λέει για το αδερφάκι που έρχεται????


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αναστασία εννοείται πως όλα θα πάνε καλά με τις εξετάσεις!Θετική σκέψη και μόνο (προσπαθώ να πείσω και τον εαυτό μου...).

Γέλασα πολύ με το πρόβλημα με τα δόντια...Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε!Υπομονή!!!!

Δεν μου έχει δώσει κάτι για τα εξανθήματα και γενικά δεν το σημασιοδότησε και ιδιαίτερα...Κορίτσια ένα θα σας πω: Έχω τρελαθεί στη βυσσινάδα! Καταναλώνω τρελές ποσότητες!!!:!:


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή μου αγοροmummy!!!! Συγχαρητήρια !!!!!

καλωσήρθες και στο αποδώ καφέ. εγώ έχω 24/8 (με παράταση 27/8).

να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη και με ένα γερό και υγιέστατο μπεμπέ!!!!!!:D

το μικρούλι σου τι λέει για το αδερφάκι που έρχεται????

σε ευχαριστω!! το πρωτο σου ε??? το μικρο μου δε λεει και τιποτα γιατι δε μιλαει ακομα, ειναι 17 μηνων οποτε δε μπορει να πει κ πολλα!!:tongue: για την ωρα τον βαζουμε και μου χαϊδευει την κοιλια και του εξηγουμε και εκεινος τραβαει τη μπλουζα να μου σκεπασει την κοιλια.. που γεννας? οποτε αυχενικη αργεις ακομα να κανεις ε? καλοκαιρινο μωρακι!! και το πρωτο μου Αυγουστο το γεννησα! θα περασουμε λιγο δραμα το καλοκαιρι με τη ζεστη αλλα χαλαλι, μου το ελεγαν στην 1η εγκυμοσυνη οτι θα με πιανει πολυ η ζεστη κ δε το πιστευα μεχρι που το εζησα! βαλτε κλιματιστικο αν δεν εχετε ηδη!!!!;)


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω!! το πρωτο σου ε??? το μικρο μου δε λεει και τιποτα γιατι δε μιλαει ακομα, ειναι 17 μηνων οποτε δε μπορει να πει κ πολλα!!:tongue: για την ωρα τον βαζουμε και μου χαϊδευει την κοιλια και του εξηγουμε και εκεινος τραβαει τη μπλουζα να μου σκεπασει την κοιλια.. που γεννας? οποτε αυχενικη αργεις ακομα να κανεις ε? καλοκαιρινο μωρακι!! και το πρωτο μου Αυγουστο το γεννησα! θα περασουμε λιγο δραμα το καλοκαιρι με τη ζεστη αλλα χαλαλι, μου το ελεγαν στην 1η εγκυμοσυνη οτι θα με πιανει πολυ η ζεστη κ δε το πιστευα μεχρι που το εζησα! βαλτε κλιματιστικο αν δεν εχετε ηδη!!!!;)

Αχ η ψυχούλα μου , τι τρυφερό!!!!!:lol: Να το χαίρεσαι και με το καλό και το δεύτερο. Υγιή και καλότυχα να είναι:PΚαλοκαιρινά και τα δύο σου ε?

Το πρώτο μου!!!!!!!:Dστο Μητέρα θα γεννήσω , εσύ?

τα κλιματιστικά δηλαδή θα δουλέψουν φουλ ? (εννοείται χαλάλι)!!! μπάνια στη θάλασσα θα κάνουμε ή λόγω μικροβίων κλπ δεν κάνει?:-(

Τη Κυριακή μπαίνω στην 8η εβδομάδα , πότε κάνουν αυχενική ?

Τη καρδούλα άκουσα (150 το λεπτό:D:D:D)


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ η ψυχούλα μου , τι τρυφερό!!!!!:lol: Να το χαίρεσαι και με το καλό και το δεύτερο. Υγιή και καλότυχα να είναι:PΚαλοκαιρινά και τα δύο σου ε?

Το πρώτο μου!!!!!!!:Dστο Μητέρα θα γεννήσω , εσύ?

τα κλιματιστικά δηλαδή θα δουλέψουν φουλ ? (εννοείται χαλάλι)!!! μπάνια στη θάλασσα θα κάνουμε ή λόγω μικροβίων κλπ δεν κάνει?:-(

Τη Κυριακή μπαίνω στην 8η εβδομάδα , πότε κάνουν αυχενική ?

Τη καρδούλα άκουσα (150 το λεπτό:D:D:D)

η αυχενικη γινεται συνηθως περιπου στη 12η με 13η εβδομ, εγω θα την κανω στις 27 που θα ειμαι 12+4 περιπου. Εγω γενναω στο ρεα. Οσον αφορα τα μπανια εξαρταται το γιατρο. Αλλοι λενε κανε αφοβα, εμενα ο δικος μου ειχε πει να το αποφευγω επειδη το καλοκαιρι ηταν προχωρημενη εγκυμοσυνη και ειχα και συσπασεις απο πολυ νωρις οποτε το κρυο νερο θα εκανε λιγο πιο επιφοβα τα πραγματα και μενω μακρυα απο το γιατρο αν συνεβαινε κατι, ειμαι επαρχια. αψογη η καρδουλα του μικρου σου! εμενα στην 6η εβδ ειχε 128 και την Τριτη που εκανα υπερηχο ημασταν περιπου 160 κι εμεις!! μια χαρα τα ζουζουνια!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...