Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

καλημερα κ απο εμενα..εχουμε βροχιολιτιδα κολλησαμε απο την ξαδερφουλα μας..κανουμε μασκα αλλα δευτερη μερα τωρα ειναι πολυ καλυτερα..το καημενο μου ειχε μπουκωμα και χουρχουριζε ..ευτυχως κοιμαται ησυχος τα βραδια..τωρα ειναι σχετικα καλα δεν βηχει κ δεν εχει πολυ μπουκωμα..κατα τ αλλα ειναι καλα και πολυ χαρουμενος..εχει τρελα με τον μπαμπακα του τρελενεται οταν τον βλεπει...χασαμε κ 100 γραμμαρια απο την βροχιολιτιδα ενω τρωει κανονικα..τα τρωει ολα ειδικα το μεσημεριανο τρελενεται..κλαιει γοερα αν παω να του δωσω τις ετοιμες τις απογευματινες κρεμες οποτε τις κοψαμε κ του δινω φαγητο μεχρι να αρχισουμε γιαουρτακι..

Melisanthi κ εγω δεν νομιζω να παθει τωρα σε τετοια ηλικια συγχιση θηλων αν ειναι να βοηθησει δοκιμασε να του την δωσεις.της ξαδερφης μου που θηλαζει δεν παιρνει πιπιλα και ταλαιπορειται γιατι θελει συνεχεια στηθος χωρις να θελει να φαει κ ειναι 10 μηνων..ξυπναει την νυχταχωρις να πιναει γιατι θελει στηθος..και εμενα μου τ εκανε αυτο αλλα ηταν πιο μικρος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μελισανθη εμεις ξεκινησαμε με φρουτα μιση μπανανα μισο μηλο μισο αχλαδι κ το απογευμα ρυζαλευρο βανιλια. Νερο δινω αλλα δεν το πινει, ετσι το δινω λιγο λιγο με το κουταλακι! Στεναχωριεμαι ομως γιατι πινει λιγο γαλα τωρα. Ειναι λογικο αυτο? Επειδη αρχισε τις κρεμες?:confused:


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μελισανθη εμεις ξεκινησαμε με φρουτα μιση μπανανα μισο μηλο μισο αχλαδι κ το απογευμα ρυζαλευρο βανιλια. Νερο δινω αλλα δεν το πινει, ετσι το δινω λιγο λιγο με το κουταλακι! Στεναχωριεμαι ομως γιατι πινει λιγο γαλα τωρα. Ειναι λογικο αυτο? Επειδη αρχισε τις κρεμες?:confused:

Νομίζω ειναι λογικό να μειώσει το γαλα εφόσον τρώει ήδη 2 γεύματα. Προσπάθησε να δίνεις κ το ποτηρακι ώστε να το συνηθίζει σιγά σιγά.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ειναι λογικό να μειώσει το γαλα εφόσον τρώει ήδη 2 γεύματα. Προσπάθησε να δίνεις κ το ποτηρακι ώστε να το συνηθίζει σιγά σιγά.

Rinoui ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Ποτηρακι πιο εννοεις?? Εκεινο που η ''θηλη'' του ειναι στα πλαγια υψωμενη?(δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω!!) margi25 καλα ειναι το μπουμπουκακι σου??


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Rinoui ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Ποτηρακι πιο εννοεις?? Εκεινο που η ''θηλη'' του ειναι στα πλαγια υψωμενη?(δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω!!) margi25 καλα ειναι το μπουμπουκακι σου??

ειμαστε πολυ καλυτερα θα συνεχισουμε τη μασκα μεχρι την πεμπτη τοση ειναι η θεραπεια..ευτυχως περασε γρηγορα..το μονο καλο κοιμομασταν αγκαλιτσα στο κρεβατι...:D:D:D:D:D

απο εχθες ο καθενας στο δικο του παλι..πολυ στεναχωρεθηκα..

εχει δυο μερες τωρα που οταν τον βαζω μπρουμητα προσπαθει να μπουσουλησει,μαζευει μεσα τα ποδαρακια και σηκωνει κωλαρακο και προσπαθει να σμπρωξει αλλα δεν μπορει ακομα ειναι μικρουλης,

εμεις ακομα δεν εχουμε παρει ετοιο ποτηρακι..αν και παιρνει το μπιμπερο του και προσπαθει να πιει αλλα μετα παιζει...δοντακια ακομα:(:(:(

εγω παντως οταν ημουν μωρο μεχρι τον 9ο δεν ειχα βγαλει..αυτα τα νεα μας τα δικα σας..

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε πολυ καλυτερα θα συνεχισουμε τη μασκα μεχρι την πεμπτη τοση ειναι η θεραπεια..ευτυχως περασε γρηγορα..το μονο καλο κοιμομασταν αγκαλιτσα στο κρεβατι...:D:D:D:D:D

απο εχθες ο καθενας στο δικο του παλι..πολυ στεναχωρεθηκα..

εχει δυο μερες τωρα που οταν τον βαζω μπρουμητα προσπαθει να μπουσουλησει,μαζευει μεσα τα ποδαρακια και σηκωνει κωλαρακο και προσπαθει να σμπρωξει αλλα δεν μπορει ακομα ειναι μικρουλης,

εμεις ακομα δεν εχουμε παρει ετοιο ποτηρακι..αν και παιρνει το μπιμπερο του και προσπαθει να πιει αλλα μετα παιζει...δοντακια ακομα:(:(:(

εγω παντως οταν ημουν μωρο μεχρι τον 9ο δεν ειχα βγαλει..αυτα τα νεα μας τα δικα σας..

Τελεια! Περαστικα σας λοιπον!! Αγκαλιτσα?? Ολο το βραδυ?? Τι καλα!!:tongue: ζηλευω! Καλα αυτο με το σηκωμα του κωλακου το εχουμε εδω κ πολλες μερες αλλα ακομη τιποτα! Ε που θα παει σε κανα μηνα θα μπουσουλησουν!! Εμεις 2 δοντακια εχουμε βγαινουν σιγα σιγα! Αντε ευχομαι κ το δικο σ να τα βγαλει ανωδυνα οπως εμεις. Αληθεια, το απογευμα τρωτε κρεμα? Ριζαλευρο? Με βανιλια ή χωρις?


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Rinoui ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Ποτηρακι πιο εννοεις?? Εκεινο που η ''θηλη'' του ειναι στα πλαγια υψωμενη?(δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω!!) margi25 καλα ειναι το μπουμπουκακι σου??

Λέγεται εκπαιδευτικό ποτηράκι, κ ναι ειναι με το στόμιο που προεξέχει...

Εμείς το απόγευμα τρώμε ρυζάλευρο σκέτο, χωρις γαλα κ χωρις βανίλια.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...

nikoletakour τις απογευματινες κρεμες δεν τις τρωει καθολου γιατι γλυκιζουν πολυ κ δεν του αρεσουν καθολου..οτιδηποτε γλυκο δεν το τρωει..

του δινω καμια φορα φαγητακι οπως το μεσημεριανο καμια φορα τραχανα και καμια φορα ρυζαλευρο βιολογικο χωρις προσθηκες χωρις τπτ τελειως αγλυκο κ βλεπω οτι το τρωει ευχαριστα η καμια φορα γαλα.τωρα θελω να του παρω δημητριακα βιολογικο της holle λενε ειναι πολυ καλα μεχρι τον αλλο μηνα που θα ξεκινησουμε γιαουρτακι..αλλα θελω να του δινω το κανονικο γιαουρτι κ οχι το επιδορπιο θα ρωτησω την παιδιατρο μολις κλεισουμε τον 6ο.

το παιδι μου ξερει να τρωει...χαχαχχα δεν θελει τα ετοιματζιδικα!!!θελει να σπιτικα!οποτε τον δοκιμασα να φαει κρεμες ρυζαλευρο ηφαριν λακτε εμποριου εχουμε δραματα...αα πινουμε κ χυμο πορτοκαλι το οποιο τρελενεται ενα πορτοκαλι στημενο κ σουρωμενο το κατεβαζει μονο μιας...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...

nikoletakour τις απογευματινες κρεμες δεν τις τρωει καθολου γιατι γλυκιζουν πολυ κ δεν του αρεσουν καθολου..οτιδηποτε γλυκο δεν το τρωει..

του δινω καμια φορα φαγητακι οπως το μεσημεριανο καμια φορα τραχανα και καμια φορα ρυζαλευρο βιολογικο χωρις προσθηκες χωρις τπτ τελειως αγλυκο κ βλεπω οτι το τρωει ευχαριστα η καμια φορα γαλα.τωρα θελω να του παρω δημητριακα βιολογικο της holle λενε ειναι πολυ καλα μεχρι τον αλλο μηνα που θα ξεκινησουμε γιαουρτακι..αλλα θελω να του δινω το κανονικο γιαουρτι κ οχι το επιδορπιο θα ρωτησω την παιδιατρο μολις κλεισουμε τον 6ο.

το παιδι μου ξερει να τρωει...χαχαχχα δεν θελει τα ετοιματζιδικα!!!θελει να σπιτικα!οποτε τον δοκιμασα να φαει κρεμες ρυζαλευρο ηφαριν λακτε εμποριου εχουμε δραματα...αα πινουμε κ χυμο πορτοκαλι το οποιο τρελενεται ενα πορτοκαλι στημενο κ σουρωμενο το κατεβαζει μονο μιας...

Α εσεις τρωτε πολυ καλυτερα απο εμας! Μμμ, με εβαλες σε σκεψεις τωρα... Ο δικος μου ειναι γυρω στα 9 κιλα τωρα, ασηκωτος. Κ μας εβαλε ομως το απογευμα κρεμα βανιλια. Μα δεν ειδε οτι ειναι παχουλος? Θα της πω της παιδιατρου να μας το κανει σκετο ρυζαλευρο, αν κ νομιζω οτι συνηθισε τωρα.. :| τι να πω! Αχ κ πορτοκαλι?? Τι καλα! Εμας δεν μας το εβαλε ακομη! Ααα μ φαινεται οταν θα παω εχω να τις κανω πολλεεες ερωτησεις!!:D


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λέγεται εκπαιδευτικό ποτηράκι, κ ναι ειναι με το στόμιο που προεξέχει...

Εμείς το απόγευμα τρώμε ρυζάλευρο σκέτο, χωρις γαλα κ χωρις βανίλια.

Ωραια, ευχαριστω! Κ εσεις σκετο ρυζαλευρο?? Μονο εμεις με βανιλια? Θα της πω κ εγω για σκετο... Ανησυχησα τωρα, χοντρουλης θα γινει μου φαινεται...


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Α εσεις τρωτε πολυ καλυτερα απο εμας! Μμμ, με εβαλες σε σκεψεις τωρα... Ο δικος μου ειναι γυρω στα 9 κιλα τωρα, ασηκωτος. Κ μας εβαλε ομως το απογευμα κρεμα βανιλια. Μα δεν ειδε οτι ειναι παχουλος? Θα της πω της παιδιατρου να μας το κανει σκετο ρυζαλευρο, αν κ νομιζω οτι συνηθισε τωρα.. :| τι να πω! Αχ κ πορτοκαλι?? Τι καλα! Εμας δεν μας το εβαλε ακομη! Ααα μ φαινεται οταν θα παω εχω να τις κανω πολλεεες ερωτησεις!!:D

Κ εμεις εννια κιλα ειμαστε αλλα εγω δεν θελω να του δινω γλυκες κρεμεε δεν προσφερουν τπτ

Αν κ δεν τις θελει κ ο ιδιος..κ εμας η παιδιατρος μας ειπε για τις κανονικες εμποριου κρεμες αλλα δεν θελω μωρε πολυ ζάχαρη. ..

Ααα απο υπνο πως πατε?

Link to comment
Share on other sites

Κ εμεις εννια κιλα ειμαστε αλλα εγω δεν θελω να του δινω γλυκες κρεμεε δεν προσφερουν τπτ

Αν κ δεν τις θελει κ ο ιδιος..κ εμας η παιδιατρος μας ειπε για τις κανονικες εμποριου κρεμες αλλα δεν θελω μωρε πολυ ζάχαρη. ..

Ααα απο υπνο πως πατε?

Κι εγω τωρα που αρχισα να βλεπω οτι γινεται ασηκωτος(χι,χι!) λεω να πω στη γιατρο να δινω σκετο ρυζαλευρο! Καλα που ειδα οτι δινεται αλλες κρεμες εσεις κοριτσια! Καλα απο υπνο αλλο τιποτα! Το βραδυ κοιαται 10.30 κ ξυπναει 9!! Σε αλλο δωματιο στην κουνια του απο 4 μηνων. Του το εμαθα, ειχα δυσκολευτει 3 μερουλες αλλα εμαθε! Κ την ημερα παλι κοιμαται 3 ωριτσες περιπου! Εσενα ο δικος σου? Ασε που ειναι ολη την μερα γελια κ χορο!:-D δεν περιμενα να κανω τετοιο παιδι, φτου φτου φτου!! Κουκουβαααααα :wink:


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τωρα που αρχισα να βλεπω οτι γινεται ασηκωτος(χι,χι!) λεω να πω στη γιατρο να δινω σκετο ρυζαλευρο! Καλα που ειδα οτι δινεται αλλες κρεμες εσεις κοριτσια! Καλα απο υπνο αλλο τιποτα! Το βραδυ κοιαται 10.30 κ ξυπναει 9!! Σε αλλο δωματιο στην κουνια του απο 4 μηνων. Του το εμαθα, ειχα δυσκολευτει 3 μερουλες αλλα εμαθε! Κ την ημερα παλι κοιμαται 3 ωριτσες περιπου! Εσενα ο δικος σου? Ασε που ειναι ολη την μερα γελια κ χορο!:-D δεν περιμενα να κανω τετοιο παιδι, φτου φτου φτου!! Κουκουβαααααα :wink:

καλημερα...

κ εμεις κοιμομαστε καλα την ημερα μετα απο καθε γευμα καμια ωριτσα δεν μπορω να τον κρατησω με τπτ νυσταζει πολυ μπορει να κοιμηθει κ 2ωρο μετα το γευμα..κ το βραδυ βαρια 9 με 9 μιση γαλα και υπνο μεχρι τις 7 με 7.30 καμια φορα 8.και εμενα κοιμαται στο δωματιο του αλλα κοιμαμαι κ εγω μαζι γιατι ο αντρας μου δουλευει βραδια και λειπει κ δεν θελω να κοιμαμαι εγω στο αλλο δωματιο μονη και αυτος μονος στο δικο του οποτε κοιμομαστε στο ιδιο δωματιο...δεν μπορω να τον αποχωριστω..:P:p;);)

και εμεις ολη μερα χαρα και γελια ειδικα οταν ειναι ορθιος και παταει στα ποδαρακια του τρελενεται..δεν θελει να καθεται καθολου ολη την ωρα ορθιος..και τρελα με τον μπαμπα του ισως επειδη δεν τον βλεπει πολυ τρελενεται απο την χαρα του.φωναζει απο χαρα μεχρι να τον παρε αγκαλια μπορει κ να κλαιει...αλλο πραμα..

Link to comment
Share on other sites

τζαααααααααα!!Καλημερες!!!Παω να ξυπνησω τον ταρζαν μου να παιξουμεε!!Ολα καλα;;;ελπιζω ολες και τα μπεμπακια καλα...Περαστικα margi..τα περασαμε κ εμεις νωρις νωρις...περαστικα και αγυριστα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...