Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

με το καλό κοπέλα μου , με ένα γερό και υγιέστατο μωράκι. εγώ 24/8 (27/8 με παράταση στο Μητέρα).

μεχρι τωρα συμπτωματα δεν ειχα. εδω και 1 εβδομαδα ξυπναω καθε βραδυ στις 3 ανακατευομαι μεχρι τις 4 κοιμαμαι στις 5 και στις 6 και μιση ξυπναω για δουλεια. αστα.

που βλεπουμε τη λιστα?

καλημερα να εχουμε μια ομορφη και καλη εβδομαδα...

αναστασακι μου το ιδιο συμπτωμα εχουμε..ξημερωματα εχω ανακατοσουρα κ εχω παρατηρησει μερα παρα μερα κανω εμετο..εχει 2 βραδια που εχω εξαψεις νομιζω εχω πυρετο κ βαζω θερμομετρο κ δειχνει 37.2...

αυτη την εβδομαδα κλεινω την 7η ο γιατρος θελει να ακουσουμε την καρδουλα στην 8η ο αντρας μου επιμενει να παρω τον γιατρο κ να παμε την παρασκευη..εσεις σε ποια εβδομαδα ακουσατε την καρδουλα??εγω νομιζω αν παμε τελος της εβδομαδας σιγουρα θα ακουσουμε καρδουλα αν φυσικα πανε ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα να εχουμε μια ομορφη και καλη εβδομαδα...

αναστασακι μου το ιδιο συμπτωμα εχουμε..ξημερωματα εχω ανακατοσουρα κ εχω παρατηρησει μερα παρα μερα κανω εμετο..εχει 2 βραδια που εχω εξαψεις νομιζω εχω πυρετο κ βαζω θερμομετρο κ δειχνει 37.2...

αυτη την εβδομαδα κλεινω την 7η ο γιατρος θελει να ακουσουμε την καρδουλα στην 8η ο αντρας μου επιμενει να παρω τον γιατρο κ να παμε την παρασκευη..εσεις σε ποια εβδομαδα ακουσατε την καρδουλα??εγω νομιζω αν παμε τελος της εβδομαδας σιγουρα θα ακουσουμε καρδουλα αν φυσικα πανε ολα καλα...

Εμείς την ακούσαμε την 8η εβδομάδα!


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα να εχουμε μια ομορφη και καλη εβδομαδα...

αναστασακι μου το ιδιο συμπτωμα εχουμε..ξημερωματα εχω ανακατοσουρα κ εχω παρατηρησει μερα παρα μερα κανω εμετο..εχει 2 βραδια που εχω εξαψεις νομιζω εχω πυρετο κ βαζω θερμομετρο κ δειχνει 37.2...

αυτη την εβδομαδα κλεινω την 7η ο γιατρος θελει να ακουσουμε την καρδουλα στην 8η ο αντρας μου επιμενει να παρω τον γιατρο κ να παμε την παρασκευη..εσεις σε ποια εβδομαδα ακουσατε την καρδουλα??εγω νομιζω αν παμε τελος της εβδομαδας σιγουρα θα ακουσουμε καρδουλα αν φυσικα πανε ολα καλα...

Χρύσα μου και εγώ 8η την άκουσα (ανυπόμονω τον βρίσκω τον μπαμπά):P

Άστα Χρύσα μου αυτό με τις ανακατωσούρες (δεν θυμάμαι πότε κοιμήθηκα ολόκληρο βράδυ). εξάψεις έχω και εγώ όχι πάντα (σπάω λίγο το παράθυρο). τι να κάνουμε!!!!;)


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Τζααααααααα!!!Σας έλειψα;;;;

Κοριτσάρες μου...ελειψα αλλα δεν ημουν πολύ καλα...Ειχα πονοκεφαλους και ανεβασα λίγο πίεση...Ετρεχα και για τα του γάμου...

Σήμερα ειμαι υπέροχα όμως!!!! :D:D

Κι εγώ εχω μια πολυ ησυχη εγκυμοσυνη για την ώρα...Συμπτώματα αραια και που...εμετους και τετοια...Η δομη του σώματος μου έχει αλλάξει...με ειδα προχθες ολοκληρη και ψιλοφρικαρα...χαχαχαχ

Εγώ ανυπομονώ για τις 27 που έχω ραντεβού...

Εμείς ακούσαμε καρδούλα στην 7η βδομάδα..!!

Χμ...εχω να πω τιποτε αλλο;;;:confused::confused:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!Ναι.έχω..!!Ρε κουκλες...Εχω τρελες ...εμμμ πως να το πω...εεε...λιμπιντο τρελα ανεβασμενη...Λυσσαει καμια αλλη ή μονο εγώ;;;Εσεις ξυπνάτε το βράδυ απο ανακατωσούρες κι εγω από....καταλάβατε... :oops::oops::oops::oops:

Είμαι σοβαρα;;;:confused:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα να εχουμε μια ομορφη και καλη εβδομαδα...

αναστασακι μου το ιδιο συμπτωμα εχουμε..ξημερωματα εχω ανακατοσουρα κ εχω παρατηρησει μερα παρα μερα κανω εμετο..εχει 2 βραδια που εχω εξαψεις νομιζω εχω πυρετο κ βαζω θερμομετρο κ δειχνει 37.2...

αυτη την εβδομαδα κλεινω την 7η ο γιατρος θελει να ακουσουμε την καρδουλα στην 8η ο αντρας μου επιμενει να παρω τον γιατρο κ να παμε την παρασκευη..εσεις σε ποια εβδομαδα ακουσατε την καρδουλα??εγω νομιζω αν παμε τελος της εβδομαδας σιγουρα θα ακουσουμε καρδουλα αν φυσικα πανε ολα καλα...

σιγουρα θα ακουσετε καρδουλα!εμεις πηγαμε στο τελος της 6ης κ ακουσαμε τις καρδουλες!!αχ ειναι τελειο!!!!:D


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα!!! Εμένα η ΠΗΤ μου είναι 10/8 και μάλλον θα γεννήσω στο ΡΕΑ!

Μέχρι στιγμής τα συμπτώματά μου αυτούς τους πρώτους μήνες:

1. Δεν μπορώ να πιω καφέ

2. Δεν μπορώ να φάω γλυκά

3. Μου βρωμάνε τα αποσμητικά των άλλων και το ψυγείο μου

4. Από το απόγευμα με πιάνουν ανακατωσούρες που τις περισσότερες φορές καταλήγουν σε εμετό

5. Κουράζομαι απίστευτα εύκολα

6. Νυστάζω πολύ

7. Είχα κι εγώ κοκκινίλες που έφυγαν!

8. Είχα μια εβδομάδα καφέ υγρά (την 7η-8η εβδομάδα), πήρα Utrogestan για 8 μέρες, αλλά τώρα ευτυχώς τίποτα!

Ειδικά αυτό με τις ανακατωσούρες με ταλαιπωρεί αφάνταστα! Αν φάω βέβαια και το βράδυ κάτι δεν κάνω εμετό, αλλά συνήθως δεν πάει κάτω :(

Έκανα τις αιματολογικές, αλλά έκανα και κυστική ίνωση και θρομβοφιλία λόγω κληρονομικότητας (με έστειλε ο γιατρός μου σε ένα κέντρο και πλήρωσα και για τις δύο εξετάσεις 240 ευρώ, από 120 η μία). Ευτυχώς όλα καλά φαίνονται!

Τώρα μπήκα στην 11η εβδομάδα και ψάχνομαι για την αυχενική. Έχω δίλλημα γιατί ο γιατρός μου έχει super-duper μηχάνημα και την κάνει, αλλά δεν είναι στη λίστα Νικολαϊδη... Και πώς να του το πω ευγενικά ότι προτιμώ να την κάνω αλλού???

κι εγω καθολου καφε,γλυκα ,κρεας... ολη μερα αναγουλες κ εχω αρχισει κ εμετους συχνα πυκνα... νιωθω χαλια ολη μερα...ειμαι σε μια μονιμη νιρβανα... ελπιζω να περασει συντομα αυτο για να το απολαυσω κ λιγο..αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο.κλεινω την 9η εβδομαδα...


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!Ναι.έχω..!!Ρε κουκλες...Εχω τρελες ...εμμμ πως να το πω...εεε...λιμπιντο τρελα ανεβασμενη...Λυσσαει καμια αλλη ή μονο εγώ;;;Εσεις ξυπνάτε το βράδυ απο ανακατωσούρες κι εγω από....καταλάβατε... :oops::oops::oops::oops:

Είμαι σοβαρα;;;:confused:

χαχαχαχχχαχχα!!!!! εγω ουτε να το διανοηθω....μ αυτα που εχω δεν μοου περναει καν απο το μυαλο...


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Νταξ....είμαι τραγική...θέλω βοήθεια ειδικού...Ο άντρας μου βλέπει μια ταινία και ακούω να κανει ενας τυπος αχχ και πετάγομαι και λεω...: να δω..σεξακι;;Με κοίταγε καλά καλά...Μου λεει την παλευεις;;;

ΕΛΕΟΣΣΣΣ!!!ΤΡΑΓΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!Δεν εχω να πω τιποτε άλλο....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς 6 εβδομάδων και 6 ημερών την άκουσαμε ήταν γύρω στους 140 παλμούς την 10η πήγε στους 180!!!!!!!

Το σεξ σε εμας είναι απαγορευμενο εξαρχης λόγω της μικρής αιμορραγίας που είχα και λογικό...αλλά μας είπε οπου να ναι να μπούμε με το καλό στον 4ο θα ξανάεπιτραπεί...δεν αργει λιγες μερες εμειναν!απόρω πως θα ναι ακούω απο αλλες εγκυμονούσες οτι δεν είναι και οτι καλυτερο...περισσοτερο λόγω φοβιας...διάθεση και όρεξη υπάρχει αλλά άλλο να το θες και άλλο να το κανεις !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α και για τις ανακατωσουρες απόρω γιατί λεγεται πρωινή αδιαθεσία εμένα παντα βράδυ με πιάνει πριν κοιμηθω!κ εννοείται πως επισης ξυπναω και ξαγρυπναω!Νορμάλ ύπνο δεν έχω κανει μονο όταν χαπακωνομουν με τα utrogestan

Link to comment
Share on other sites

Α και για τις ανακατωσουρες απόρω γιατί λεγεται πρωινή αδιαθεσία εμένα παντα βράδυ με πιάνει πριν κοιμηθω!κ εννοείται πως επισης ξυπναω και ξαγρυπναω!Νορμάλ ύπνο δεν έχω κανει μονο όταν χαπακωνομουν με τα utrogestan

κι εγω ετσι ξεκινησα με βραδινη αναγουλα κ τωρα εχει αντικατασταθει με ολοημερη.......


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!!! Χτες πήγα στο γιατρό, όλα καλά με τις εξετάσεις μου και είδα και το νινί που μεγάλωσε και κουνιόταν κι όλας (μπήκα 11η εβδομάδα τώρα!). Τελικά τον ρώτησα για αυχενική, μου είπε ότι κάνει κι αυτός αλλά αν θέλω μπορώ να την κάνω σε μεγάλο κέντρο και τελικά θα κλείσω ραντεβού στο ΡΕΑ να την κάνω μόλις μπω στην 13η εβδομάδα!

Κι εκεί που είχα χαρεί με όλα αυτά... το πρωί που είχα άδειο στομάχι ακόμα, έκανα κι ένα ζεστό ντους, και μόλις πήγα να γεμίσω το μπωλ με τα δημητριακά μου να τηνα η πρώτη λιποθυμία.... Ευτυχώς ήταν ακριβώς δίπλα μου ο καλός μου και με κράτησε και δε σωριάστηκα στα πλακάκια!!!! Γιαυτό ποτέ ξανά άδειο στομάχι το βράδυ και μόλις σηκώνομαι θα τρώω πρώτα από όλα!!!


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

9 εβδομάδων και 1 μέρα σήμερα...Τι να σας πω ρε κορίτσια...Εγω αν δεν ειχε διπλασιαστει το στηθος μου,και δεν ειχα ψιλοανακατωσουρες,θα ελεγα δεν ειμαι εγκυος αν δεν το ήξερα...Φτου να μη με ματιασω...Και ελπίζω να μην ειναι κακό που δεν εχω πολλά πολλά...Α χω και λιγες ανεπαισθητες καούρες...Ουτε αξιες λογου...Τι να πω...Ισως να ειμαι απο τις τυχερες..;;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγγυουλες τι κανετε??σημερα ξυπνησα μια χαρα δεν ειχα το βραδυ ανακατοσουρες...μακαρι να μπορεσουμε να ακουσουμε την καρδουλα αυτη την εβδομαδα αλλιως την αλλη ..οπως το ειπες αναστασια ανυπομονος ο αντρουλης ..θελω πολυ να ακουσουμε την καρδουλα για να ηρεμησω..φοβαμαι μονο στην ιδεα μηπως δεν δουμε εμβρυο η δεν ακουσουμε καρδουλα ουφφφ δεν περνανε κ οι μερες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...