Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Αχ εγω με παιδίατρο δεν εχω επικοινωνήσει ακόμα...Σε ποσες μερες μετα το μαιευτήριο πρεπει να ρθει? κ γω το ξυρισμα το βλέπω πακέτο να γινεται απο μένα....

Μόλις τελείωσα το σφουγγαρισμα....εχει έρθει η μάνα μου για γενική κ βοήθησα κ γω όσο μπορούσα...Μου στείλε κ η πεθερά μπιφτεκακια για κατάψυξη για τις δύσκολες μερες που δε θα προλαβαίνουμε να μαγειρέψουμε, εφτιαξα και γω ενα μπολ κοκκινη σάλτσα για μακαρόνια προς κατάψυξη κ αυτή και τωρα σκέφτομαι τί άλλο μπορω να καταψυξω.

Εγω ηρεμία απο χθες απο συσπασεις κ πονακια...μπορει να ξεκουράζεται η μήτρα κ να τα δώσει όλα σε κανά δυο μερες...χαχαχαχα!

Είπαμε με τον άντρα μου θα κανουμε τρελό weekend στην Αθηνα να χαρούμε το τελευταίο μας ΣΚ ως άτεκνο ζευγάρι..χαχαχαχα. Θα παμε αυριο για μεξικάνικο και μετα για ποτό- πιστευω ενα μικρό ποτήρι μπυριτσα δε θα βλάψει, δεν εχω πιει καθόλου...και την Κυριακή βόλτες ολημερίς......Στη χειρότερη μεχρι την άλλη Παρασκευή θα χουμε τον μπεμπάκο μας....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

samina καλα θα κανετε μετα θα κλειστουμε μεσα!! μμμ θα το προτεινω και εγω στον αντρα μου! καλα να περασετε και οχι μια μπυρα δεν θα κανει κακο απλα ζητα μια ελαφρια και κρασακι κανει να πιεις 1 ποτηρι. εγω με το φαι μετα δεν ξερω τι θα κανω και αν θα εχω καποιον για βοηθεια ας ερθει εκεινη η ωρα και βλεπουμε δεν θα αγχωνομαι και γι αυτο, αλλα εσυ καλα κανεις που τα οργανωσες απο τωρα!!

εγω ντρεπομαι πολυ ρε κοριτσια στο θεμα τουαλετας αλλα ειναι και αυτο ποιος θα σε βοηθησει (να το κανεις). Carnation ναι απ'οτι μου παν πρεπει να στο κανεις αλλος... κοριτσια παρτε μαζι σας χλωρινη και ντετολ σπρει σαν αφρος που βγαινει για να απολυμανετε την τουαλετα.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Samina ωραιες δουλειες κανεις... κι εγω προσπαθω με την βοηθεια μαμας να μην αφηνω δοθλειες κυριως πλυσιματα και σιδερωμα.

Κι αυτο με τα φαγητα πολυ σωστο...

Η παιδιατρος θα μας πουν και απο το μαιευτηριο νομιζω ποτε πρεπει να ερθει.εμενα μου ειπε συντομα για με βοηθησει με τυχον αποριες.

Πολυ καλα το σκεφτηκατε τελευταιο σκ οι δυο σας... απιστευτο!!

Λεξικανικο ακουω ... εβαλες μπρος το σχεδιο με τα πικαντικα, ποτακι και ο.τι ηθελε προκυψει!!! Χαχαχαχα!!!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μανουλιτσες μου γλυκες πως ειστε??? απ'οτι διαβαζω ειμαστε ολες στην ιδια ψυχολογια και με τις ιδιες αποριες..!! εγω με το ξυρισμα εχω σωθει πιστευω..πηρα κατι ξυραφακια gillete breeze που γυρω γυρω εχουν στρωση gel και ουτε που κοβεσαι..δυσκολευομαι βεβαια αλλα σιγα σιγα τα καταφερνω...φοβαι στο νοσοκομειο θα με γδαρουν..!!οσο για το κλυσμα δεν θα επιχειρισω σπιτι γιατι ξερω θα με πιασει πανικος αν δω ο'τι ερχεται το μωρακι μου..εξαλλου ολες εκει το κανουν ουτε η πρωτες ουτε οι τελευταιες θα ειμαστε..!!

Ανυπομονωωωωω δεν αντεχω αλλο την αναμονη..!!


ZNO2p3.png
Link to comment
Share on other sites

μανουλιτσες μου γλυκες πως ειστε??? απ'οτι διαβαζω ειμαστε ολες στην ιδια ψυχολογια και με τις ιδιες αποριες..!! εγω με το ξυρισμα εχω σωθει πιστευω..πηρα κατι ξυραφακια gillete breeze που γυρω γυρω εχουν στρωση gel και ουτε που κοβεσαι..δυσκολευομαι βεβαια αλλα σιγα σιγα τα καταφερνω...φοβαι στο νοσοκομειο θα με γδαρουν..!!οσο για το κλυσμα δεν θα επιχειρισω σπιτι γιατι ξερω θα με πιασει πανικος αν δω ο'τι ερχεται το μωρακι μου..εξαλλου ολες εκει το κανουν ουτε η πρωτες ουτε οι τελευταιες θα ειμαστε..!!

Ανυπομονωωωωω δεν αντεχω αλλο την αναμονη..!!

Να υποθεσω οταν λέμε ξυρισμα εννοούμε οτι Ξυριζομαστε τελείως έτσι?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ πλεον δεν βλέπω εκει κάτω, οπότε για ξύρισμα, ούτε λόγος.. Μη γελάσετε, αλλά θα το αναλάβει ο σύζυγος.

filh σε ποιο σεμινάριο θηλασμού σου έδωσαν πιπίλες και μπιμπερό ;; Απο οσο ξέρω πιπίλα δίνουμε μετά τις σαράντα μέρες, αν πρόκειται να θηλάσουμε. Αλλά μπιμπερό, σε σεμινάριο θηλασμού, μου κάνει κάπως...

Εδώ ησυχία ! Η μπέμπα μου καλά περνάει στην κοιλιά μου. Δε θα κάνει καμια έκπληξη. Το μόνο που έχω είναι συχνά πετρωματα χωρις πόνο όμως.


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2.....ΠΗΤ 24/8~~~16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30......ΠΗΤ 26/8~~~24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ............ΠΗΤ 10/8~~~10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu........ΠΗΤ 8/8~~~18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25..........ΠΗΤ 18/8~~~23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

dafni81...........ΠΗΤ 5/8~~~26/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

iouliaa87.........ΠΗΤ 3/8~~~27/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Αγοροmummy... ΠΗΤ 8/8~~~29/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Latortura.........ΠΗΤ 26/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ(Ιασω / Ρέα)

Impregnant....ΠΗΤ 10/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

zizoulis..........ΠΗΤ 27/8~~~3/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Natalia90........ΠΗΤ 3/8~~~4/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mousoudi........ΠΗΤ 20/8~~~6/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

My girl.................ΠΗΤ 5/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

Samina................ΠΗΤ 7/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

filh......................ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Linalien................ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ

Πάμε μια ανακεφαλαίωση !!!!

Έχουμε 38 μανούλες στην ομάδα. Γέννησαν οι 13 και έχουμε 14 μωράκια !

11 Αγοράκια και 3 Κοριτσάκια (μόνο !!!)

Περιμένουμε ακόμα 25 μανούλες να γεννήσουν.. 16 Αγοράκια και 9 κοριτσάκια (μόνο !!!)


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Samina οντως λειπει ο ανανας χαχαχα! Και οταν λεμε ξυρισμα το εννοουμε τελειως!

Annisaki εγω εχω το παλιο αλλα αυτο που λες ακουγεται τελειο και εχει βγει και ενα αλλο καπως olio νομιζω κατι που δεν θελει καθολου σαποθναδα.... αλλα κι αυτο που λες αξιζει!

Βrilliant εφτασεο καιρος!!!

εχω μια εφαρμογη στο κινητο με αντιστροφη μετρηση και απο χτες μετραω μονοψηφιο αριθμο ημερων!!! Και ξεκινησαμε με 3ψηφιο...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπριλιαντίνη μου κορυφαία η ανακεφαλέωσή σου!!!!!κοριτσάκια μου εγώ μετράω μέρες στο ένα χέρι πλέον!!!και μόνο 3 δαχτυλα!!!μάλλον θα το καταλάβω κυριακή βράδυ αυτό μέχρι τώρα είμαι στην κοσμάρα μου!!!!τα περισσότερα από δουλειές τα έχω κάνει μόνη μου όλον αυτόν τον καιρό και την κυριακή θα ξαναξεπατωθώ να ξανακάνω κάποια πράγματα μπας και κατέβει κι άλλο ο μικρός!!!!!αχαχαχαχαχχ!!! μετά δεν θα κάνω τίποτα!!!!!θα τα αναθέσω σε μαμά πεθερά και κουνιαδούλα!!!!ας ζητήσω και κάτι μέχρι τώρα δεν ζήτησα απολύτως καμία βοήθεια!!!πιο πολύ βοήθεια σε φαγητό και λίγες δουλειές!!!

όσο για τα διαδικαστικά της γέννας ξύρισμα κάνω μόνη μου στα τυφλά βέβαια αλλά κάτι καταφέρνω!!!απλά επειδή το κάνω πιο συχνά για να μην προλάβει να βγει καμία(το βρίσκω πιο εύκολο)έχω γεμίσει σπυράκια(σορυ για τις λεπτομέρειες:oops::oops:)κλύσμα σου κάνουν στο νοσοκομείο όπως και να έχει δεν θα μπω σε διαδικασία να το κάνω από το σπίτι!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελεια τα μπισκοτακια BRILLANT γραψε μας αν θες τη συνταγη! εγω πηγα χθες παλι καρδιοτοκογραφο ολα οκ και μου εβαλε και χερι ξανα ο γιατρος δεν πονεσα τοσο αυτη τη φορα ειμουνα πιο χαλαρη. εχει μαλακωσει ο τραχηλος κατα 20% μου ειπε. τερμα τα μπανια επισης γιατιο φοβαται για μικροβια. με τα λαιπωρει α;φανταστα η αιμμορροιδα μου εχει γινει τεραστια ξερετε κανενα κολπακι μηπως? Brillant βαλε με στο πινακακι κι εμενα πητ22/8. κοριτσακι

Δοκιμασε το τζελ αλοης!και πλυσεις με χλιαρο νερο,οχι σκουπισμα με χαρτι υγειας!

Κορίτσια όλα καλά στο nst....! Πολύ καλό! Είχα κ τις συσπάσεις μου κανονικα και μου λέει η μαία τα καταλάβες τα πονακια? Της λέω αμε.. Όλη μέρα κάνω αλλά τίποτα!! Ε δεν είναι κρίμα να φάω τη πρόκληση?? Μετα ήρθε κ ο γιατρός κ μου είπε να ξαναπαω Κυριακή στο γαία για nst κ τη δεύτερα στο ιατρειο του για υπερηχο να το ξανά ζυγίσουμε !

Κ εγώ σήμερα είχα θέμα με τη τουαλέτα αλλά είχε κ ο άντρας μου κ φοβήθηκα παρα πολυ μηπως φαγαμε κάτι και κόλλησαμε μικρόβιο απο φαγητο! Πανικοβληθηκα μη παει τίποτα στο μωρο! Αλλά ο γιατρός μου είπε δεν είναι τίποτα αν ηταν κάτι σοβαρό θα είχα πυρετό κ θα πόνουσε η κοιλιά μου....

Samina κ εγώ τα ίδια συνέχεια όλη μέρα πονακια περιόδου πονακια στη μέση συσπάσεις αλλά τίποτα! Έχω απογοητευτεί... εμένα ο γιατρός δε περιμένει ουτε μέρα μετα την ΠΗΤ... Αλλά του έχω εμπιστοσυνη... Αν δε γίνει τίποτα παρασκευη βράδυ η πεμπτη βράδυ πόνους... Αλλά δε ξέρω αν θα είναι όρος η υποθέτο.... Έχει σημασία??? Επίσης κ εμένα ο γιατρός μου είπε πως επειδή το μωρο είναι μικρο κ χαμηλά κ εχω κ προϋποθέσεις ( πονακια-συσπασεις) πιστεύει θα πετυχει η πρόκληση.. Μου λέει πιστεύω σε εσένα η καισαρικη θα είναι πολύ εσχάτη περιπτωση...

Κορίτσια ήρθε κ η κούνια σήμερα! Είναι πολύ πολύ ωραία!! Αλλά εγώ δεν είμαι κ πολύ καλά ψυχολογικά , φοβηθηκα και με τη τουαλετα το πρωι κ είμαι κάπως...

Καλά οτι σπαμε νευρα σε πολλους που περιμένουν να γεννησουμε σπάμε αλλά είναι το τελευταιο που μπορω να σκεφτώ!!! Ειδικα εμένα όλοι όλο κ κατι εχουν κανονίσει το επόμενο σκ κ μου λένε άντε κ άντε! Αλλά εγώ σκέφτομαι μονο να προλάβει ο μπεμπης μου το γιατρό....

Παλι σας ζαλισα.....

με το καλο να χαρει ο μπεμπακος σου την κουνια του!καλα αυτο ελειπε να σκεφτεσαι και τους τριτους για τη γεννα!ευχομαι να μη χρειαστεις προκληση

cookie2.jpg

Αυτά είναι τα μπισκοτάκια μας περίπου ! Φανταστείτε τα στρογγυλά όμως. Θα τα βάλουμε σε διάφανο μικρό σακουλάκι με ροζ και λευκό κορδελάκι !!! Κάποια άλλα έχουν αστεράκια και πεταλούδες ! Μόλις πάω στη μαμα μου θα τα βγαλω φωτο ! Της εχει πάρει τα μυαλά η εγγονή της !

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

Kateriniw εννοείται να σαι με το γιατρό σου, καλα το σκέφτεσαι, αλλα δεν το ηξερα οτι στη Θεσσαλονίκη λειτουργεί έτσι το σύστημα με τα δημόσια.

Οπως παει απο βδομαδα θα γεννάμε όλες μαζικά!!!

Ερώτηση κρισεως: τί θα κάνετε με το θέμα ΄ξυρισμα?΄ Ξυριζομαστε απο το σπιτι ή μας ξυρίζουν εκει?

εγω καθε φορα που κανω μπανιο ξυριζομαι για να μην εχω πολλα,οποτε αν χρειαστει εκει να εχουν λιγα μη μη πετσοκοψουν


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...