Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια ))τι κανετε??Σας ευχαριστω πολυυυ για τις ευχες..Ναι γεννησα τη μπεμπουλα μου στις 4 του μηνος...Ολα πηγαν πολυ καλα...3280 το καμαρι μου)τωρα απλα λιωνω...την λατρευω!!!θηλαζουμε και ειμαστε πολυ χαρουμενες που τα καταφερνουμε μεχρι τωρα!!:D Να ζησουν ολα τα μωρακια που γεννηθηκαν και υπομονη στις μανουλες που περιμενουν απο μερα σε μερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σχετικα με την περιποιηση που λετε,εγω πηγα ξυρισμενη..κλυσμα δεν μου κανανε...ευτυχως));) εμενα παντως δεν μου ειχαν σπασει τα νερα..καταλαβα οτι ηρθε η ωρα οταν με πιασανε 8 λεπτοι(ανεκτοι)πονοι και πηγα τουαλετα κ ειδα αιμα..ετσι ξεκινησαμε για το νοσοκομειο οπου οι πονοι ειχαν γινει πλεον 5λεπτοι,υστερα 3λεπτοι και οταν ηρθε η ωρα μ τα σπασε ο γιατρος..με πιασανε στισ 3 τα ξημερωματα και γεννησα 12 κ 37 το μεσημερι!!!

Link to comment
Share on other sites

natalia πως και δεν σου κανανε κλυσμα? ξυριστηκες μονη σου μπορεσες? εγω εχω κατι πονακια γενικα σαν να περιμενω περιοδο και λιγο σαν να θελω να κανω εμετο

Link to comment
Share on other sites

natalia πως και δεν σου κανανε κλυσμα? ξυριστηκες μονη σου μπορεσες? εγω εχω κατι πονακια γενικα σαν να περιμενω περιοδο και λιγο σαν να θελω να κανω εμετο

δεν μου κανανε κλυσμα επειδη οσο ημουν εκει με πονους και περιμενα την καταλληλη διαστολη για να μπω πηγα 6 φορες τουαλετα!!!!ασε..οποτε δεν ειχα πλεον τπτ αλλο να βγαλω..και οταν ειπε η μαια να μου κανει το κλυσμα της το πα και μου πε οτι δεν θα μου κανει τοτε για να μην ερεθισει παραπανω το εντερο...σχετικα με το ξυρισμα ναι σε ολη την εγκμοσυνη ξυριζομουν μονη μου χωρις κανενα θεμα και μαλιστα καθε 2 μερες για να μαι καλυμενη αν με πιασουν πονοι...με τιποτα δεν ηθελα να με ξυρισουν εκει!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια 12/8 γεννησα κ γω εναν ομορφο μπεμπακο...Ξεκινησε 11.00 η προκληση τοκετου αλλα στις 7.00 το απογευμα αρχισαν να πεφτουν οι παλμοι του μπεμπη κ μπηκαμε για καισαρικη. Τελικα το μωρο ειχε τυλιξει το κεφαλακι του κ το χερι του στον ομφαλιο λωρο κ δεν μπορουσε να βγει....γεννησα 7.55 μμ στις 12/8 κ τα κιλα του μωρου ηταν 3285.. Τωρα ειμαι ακομα στο νοσοκομειο περιμενουμε την εξεταση για ικτερο. Αν ειναι οκ σημερα βγαινουμε..Μεγαλη ευτυχια κοριτσια..

Carnation το νοσοκομειο ειναι σουπερ κ με τον γιατρο ολα καλα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

natalia πως και δεν σου κανανε κλυσμα? ξυριστηκες μονη σου μπορεσες? εγω εχω κατι πονακια γενικα σαν να περιμενω περιοδο και λιγο σαν να θελω να κανω εμετο
Κοριτσια 12/8 γεννησα κ γω εναν ομορφο μπεμπακο...Ξεκινησε 11.00 η προκληση τοκετου αλλα στις 7.00 το απογευμα αρχισαν να πεφτουν οι παλμοι του μπεμπη κ μπηκαμε για καισαρικη. Τελικα το μωρο ειχε τυλιξει το κεφαλακι του κ το χερι του στον ομφαλιο λωρο κ δεν μπορουσε να βγει....γεννησα 7.55 μμ στις 12/8 κ τα κιλα του μωρου ηταν 3285.. Τωρα ειμαι ακομα στο νοσοκομειο περιμενουμε την εξεταση για ικτερο. Αν ειναι οκ σημερα βγαινουμε..Μεγαλη ευτυχια κοριτσια..

Carnation το νοσοκομειο ειναι σουπερ κ με τον γιατρο ολα καλα...

Συγχαρητηρια samina!!!Να σου ζησει ο μπεμπης γερος και τυχερος να ναι στη ζωη του!!Θα δεις τωρα που θα πατε στο σπιτι..εκει ειναι η ευτυχια!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια 12/8 γεννησα κ γω εναν ομορφο μπεμπακο...Ξεκινησε 11.00 η προκληση τοκετου αλλα στις 7.00 το απογευμα αρχισαν να πεφτουν οι παλμοι του μπεμπη κ μπηκαμε για καισαρικη. Τελικα το μωρο ειχε τυλιξει το κεφαλακι του κ το χερι του στον ομφαλιο λωρο κ δεν μπορουσε να βγει....γεννησα 7.55 μμ στις 12/8 κ τα κιλα του μωρου ηταν 3285.. Τωρα ειμαι ακομα στο νοσοκομειο περιμενουμε την εξεταση για ικτερο. Αν ειναι οκ σημερα βγαινουμε..Μεγαλη ευτυχια κοριτσια..

Carnation το νοσοκομειο ειναι σουπερ κ με τον γιατρο ολα καλα...

Συγχαρητηρια!!! Να σας ζησει ο μπεμπης σας!!!

Μακαρι να ειναι ολα καλα και με τον ικτερο και να πατε γρηγορα σπιτι σας...

Πηρες τρομαρα με τους παλμους φανταζομαι αλλα αφου ολα πηγαν καλ δοξα τω Θεω..


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Natalia μια χαρα κι εσενα η μπεμπουλα σου και αφου τα καταφερνετε και με το θηλασμο τα πατε τελεια...

Tina κι εμενα αυτο ειναι το μονο που με παρηγορει οτι το κανουν εδω και αιωνες τοσες γυναικες...

Σημερα ειναι η ΠΗΤ μου... αλλα δεν βλεπω να γινεται τιποτα...

Sweetangel που εισαι ??? Γεννησες αραγε?


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Να σας ζήσουν τα μωράκια, να είναι γερά και τυχερά και με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες που περιμένουμε από μέρα σε μέρα!!

Ειχα γράψει εδω στο καφέ κατα τις πρώτες εβδομάδες της κύησης αλλά μετα με δυο ταρζανάκια, δουλειά και σπίτι δυστυχώς δεν κατάφερα να παρακολουθώ την παρέα...

Εμείς περιμένουμε ως τις 25/8 τον τρίτο βασανιάρη μας!!Εχω κάποιες μικροενοχλήσεις και ο μπέμπης είναι σε πολύκαλή θέση...Για να δούμε!

Εύχομαι καλή ανατροφή και καλή προσαρμογή στα νέα δεδομένα!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εύχομαι να ζήσουν τα μωράκια που ήρθαν αυτές τις μέρες και με το καλό να έρθουν και τα υπόλοιπα! Όποτε μπορέσετε οι νέες μανούλες γράψτε μας πώς είναι η όλη εμπειρία (τοκετός, θηλασμός, ανάρρωση κλπ).

Πολλά φιλιά σε όλες !


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2.....ΠΗΤ 24/8~~~16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30......ΠΗΤ 26/8~~~24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ............ΠΗΤ 10/8~~~10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu........ΠΗΤ 8/8~~~18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25..........ΠΗΤ 18/8~~~23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

dafni81...........ΠΗΤ 5/8~~~26/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

iouliaa87.........ΠΗΤ 3/8~~~27/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Αγοροmummy... ΠΗΤ 8/8~~~29/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Latortura.........ΠΗΤ 26/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ(Ιασω / Ρέα)

Impregnant....ΠΗΤ 10/8~~~30/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

zizoulis..........ΠΗΤ 27/8~~~3/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Natalia90........ΠΗΤ 3/8~~~4/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mousoudi........ΠΗΤ 20/8~~~6/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Linalien.........ΠΗΤ 20/8~~~8/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

mj_lia...........ΠΗΤ 12/8~~~11/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85......ΠΗΤ 13/8~~~ΓΕΝΝΗΣΕ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8~~~9/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8~~~14/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8~~~14/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8~~~11/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

filh......................ΠΗΤ 15/8~~~13/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8~~~15/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Samina................ΠΗΤ 7/8~~~12/8 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

My girl.................ΠΗΤ 5/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ

Anastasiat28,filh και samina να σας ζησουν!γερά και τυχερά να ειναι στη ζωή τους!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Filh,samina, anastasia28 να σας ζησουν τα μπεμπακια σας.!!!!! Σας φανταζομαι να τα εχετε αγκαλιτσα και τρελενομαι. Εγω μολις γυρισα απο το γιατρο. Εφαγα και το δαχτυλακι αλλα κοριτσια μια χαρα, δεν πονεσε το περιμενα πολυ πιο τραγικο. Τιποτα ακομα, ειναι ψηλα και μαλλον θα φαμε ολες τις μερες (8 και σημερα, μετραω αντιστροφα). Την Παρασκευη το πρωι παλι. Φιλια σε ολες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Αναστασια να σου ζησει ο μπεμπης γερο και δυνατος!!!!

Εγω...κι ομως ειμαι ακομα εδω...

Πωπω ησυχια.. ειστε μανουλες πλεον οι περισσοτερες:P

Καλα να περνατε κοριτσακια με τα μπεμπακια σας και καλη υπομονη σε οσες μειναμε με τις κοιλιτσες ακομα τουρλα...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αναστασία να σου ζήσει και από εδώ το αντράκι σου!!!

Carnation μόνο εμείς μείναμε μου φαίνεται να γράφουμε στο forum...

>Εγώ χθες που πήγα στο γιατρό μου είπε οτι ο μπέμπης έχει διπλή περιτύλιξη και θα πρότεινε να μπω ή σήμερα ή αύριο, να μου βάλει υπόθετο που χαλαρώνει τον τράχηλο απο το βράδυ και το πρωι να ξεκινήσουμε τους τεχνητούς...Περιμένω τηλέφωνό του να μου πει ακριβώς πότε!


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κάνετε? να μας ζήσουν τα μπεμπακιαμας κ με το καλό να έρθουν κ τα υπόλοιπα! Ο μικρός επιτέλους κοιμήθηκε, αφού προηγήθηκε μαραθώνιος θηλασμος! Θηλάζει πολλές πολλές φορες τη μερα....Οι θηλές εχουν τραυματιστεί,η κούραση τεράστια αλλα συνεχίζω ακάθεκτη....Θα ήθελα να μάθω τα αλλα τα μπεμπακια αν θηλαζουν συνεχώς ή μονο το δικό μου ειναι τοοοσο πεινασμένο...κατα τα αλλα το κοιτάω κ σκέφτομαι ΄τωρα αυτο ειναι δικό μου?΄, νιώθεις μεγαλη ευθύνη αλλα κ δέος! Περιττό να σας πω οτι εχω σοκαριστει πώς χώραγε ολο αυτο το μωρο στην κοιλια μου.....

Συνεχίζουμε κ παμε στο νοσοκομειο για εξεταση ικτερου, πρεπει να το ελέγχουμε τωρα θα παμε παλι την Παρασκευή. Ο μπεμπης ειναι στο 14,5 σταθερά πρεπει να πέσει στα 12.

Απο το μαιευτήριο βγήκα μείον 8 κιλα λεπτοτερη παρεπιπτωντος....οι άλλες μανούλες τί νεα? τα κοριτσια που περιμένουν όλα καλα?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...