Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Σημερα ειναι ξυπνια απο τις 7 το πρωι και δεν λεει να κοιμηθει...καθε φορα που ζηταει να φαει τη βαζω στο στηθος τρωμε,κλεινουμε τα ματακια μας και μολις παω να την αφησω τσουπ το ματι ορθανοιχτο.....ειμαι πτωμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας μανουλες!!!!!!!

Μολις γυρισα απο γιατρο. Επιτελους εφτασε και η δικη μου ωρα!!!!!!

Αυριο βραδυ μπαινω μεσα στο νοσοκομειο να με ετοιμασουν και την Τεταρτη

πρωι γενναω με τεχνητους πονους. Ο μπεμπης περνει ανεξέλεγκτα βαρος (3900 τωρα) και ο γιατρος δεν θελει να τον αφησει αλλο μετα την Π.Η.Τ. Κοριτσια προσευχηθειτε και για μενα...... Φιλια σε ολες

Όλα θα πανε καλα....Σου εύχομαι με έναν πόνο!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Natalia 90πώς σε καταλαβαίνω....θελω να πιστευω οτι η κατάσταση ειναι προσωρινή, κ εμείς κάπως έτσι ειμαστε...

Κ γω του φοράω φορμάκια κοντομάνικα κ καλτσουλες....το aircondition ανοιχτό...

Filh αφού αντλήσεις το γαλα πώς το αποθηκεύις? Στην κατάψυξη? κ μετα την κατάψυξη πώς του το δίνεις? τί πρεπει να κανουμε? δώσε μου τα φώτα σου.....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!!!!!

Μολις γυρισα απο γιατρο. Επιτελους εφτασε και η δικη μου ωρα!!!!!!

Αυριο βραδυ μπαινω μεσα στο νοσοκομειο να με ετοιμασουν και την Τεταρτη

πρωι γενναω με τεχνητους πονους. Ο μπεμπης περνει ανεξέλεγκτα βαρος (3900 τωρα) και ο γιατρος δεν θελει να τον αφησει αλλο μετα την Π.Η.Τ. Κοριτσια προσευχηθειτε και για μενα...... Φιλια σε ολες

Με εναν πονο τινα)Σε κατι ωριτσες θα κρατας το αστερι σου αγκαλια!!!Ολα θα πανε τελεια μην αγχωνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rinoui natalia90 mou eipe oti 8a ta exoume auta den eipe gia kollikous apla oti dyskoleuontai ton prwto kairo auto me ta probiotika ti einai?? nomizw stoys kolikous ponaei synexeia den stamatei an aeristei h kanei kakakia(malaka kiolas) 8a thn 3anaparw aurio.

natalia90 mhpws na edines ena geuma 3eno ?? egw otan blepw oti kai ana mia wra sto sth8os kai pali den hsuxazei dinw 1 geuma omws thn mera 3eno pio polu to bradu thn mera thn paleuoume alla 8a koimh8ei mia me 2 meres meta apo geuma ektos 4 me 8 to prwi.... ekei 3enuxtameeeeee

mono egw eimai h trelh pou thn exw me makru formaki kai kaltses kai kontomaniko to prwi pali me kaltses?? alla exw drosoula mesa sto spiti to 8ermometro leei 28 ba8moys!

samina h paidiatros mou pe emena ena 24wro sto psugeio sthn katapsu3h den 8ymamai kai to zestaineis se mpen mari (apo thn sunthrish)

tina26 me to kalo me ena pono ola kala 8a pane!!


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

rinoui natalia90 mou eipe oti 8a ta exoume auta den eipe gia kollikous apla oti dyskoleuontai ton prwto kairo auto me ta probiotika ti einai?? nomizw stoys kolikous ponaei synexeia den stamatei an aeristei h kanei kakakia(malaka kiolas) 8a thn 3anaparw aurio.

natalia90 mhpws na edines ena geuma 3eno ?? egw otan blepw oti kai ana mia wra sto sth8os kai pali den hsuxazei dinw 1 geuma omws thn mera 3eno pio polu to bradu thn mera thn paleuoume alla 8a koimh8ei mia me 2 meres meta apo geuma ektos 4 me 8 to prwi.... ekei 3enuxtameeeeee

mono egw eimai h trelh pou thn exw me makru formaki kai kaltses kai kontomaniko to prwi pali me kaltses?? alla exw drosoula mesa sto spiti to 8ermometro leei 28 ba8moys!

samina h paidiatros mou pe emena ena 24wro sto psugeio sthn katapsu3h den 8ymamai kai to zestaineis se mpen mari (apo thn sunthrish)

tina26 me to kalo me ena pono ola kala 8a pane!!

Οπότε το παιδι το πίνει ζεστό το γαλα αφου το ζεσταινουμε σε Μπεν μαρι ή το αφήνουμε μετα το Μπεν μαρι να πάρει θερμοκρασία δωματίου? Κ άμα ειναι να βγούμε έξω με το μωρο?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες!

Τίνα έχεις τις ευχές και τις προσευχές μας! Όλα θα πάνε καλά! Αύριο θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα! Αχ! κι εγώ ανυπομονώ!

Σήμερα πήγα στο γιατρό και μας είπε όλα καλά μόνο που το αμνιακό είναι στα κατώτατα φυσιολογικά όρια και πρέπει να πίνω πολύ νερό.

Βρε κορίτσια πώς θα καταλάβω αν υπάρχει διαρροή υγρού;

πώς είναι το αμνιακό; αν μπορείτε βοηθήστε με!

Brilliant να σου ζήσει!!! Τι καλά! Καλή ανατροφή εύχομαι!


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου ειστε καλα?να μας ζήσουν τα Μωρακια μας και με το καλο στις κοπέλες που έχουν απομείνει.Ελπιδακι Βα σου ζηςει, γερη και καλοτυχη να ειναι!!!!!!!!!!!!τινα με ενα πόνο κορίτσι μου.

Εδω θα ήθελα να ευχαριστήσω τον γιατρο μου τον Κο Φωτη Κοτρωνιά γιατι ηταν δίπλα μου ο άνθρωπος. Ξημερώματα 15 Αυγούστου και σε 2 ώρες ηταν μαζι μου(2 τα ξημερώματα τον κάλεσα που έσπασαν τα νερα και στις 4 ο άνθρωπος ηταν μαζι μου). Το μωρο ηταν μεγαλο 4320 και γεννήσαμε φυσιολογικα (που μπορούσε να με παει κατευθείαν καισαρικη). Ο μπεμπης με τραυμάτισε στο εντερο και ο Γιατρος με παίρνει τηλέφωνο να δει πως ειμαι (μολις σαραντισουμε θα με δει), πανω απο ολα ειναι άνθρωπος. Τι να πω βρε κοριτςια ζούμε ενα θαύμα


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια !

Εμένα ο μπεμπης γεννήθηκε 2740 στις 39+5!.. Κ φύγαμε απο το νοσοκομείο 2570... Στη δικια μου ζυγαρια τώρα ειναι 2940 αλλα σίγουρα έχει απόκλιση...

Κ εγω τα ίδια στο ψυγείο 24 ώρες.. Αν δεν το χρησιμοποιήσω εχω πάρει τα ειδικα σακουλακια για κατάψυξη... Μεχρι 3 μήνες περίπου στη κατάψυξη..

Επίσης η νεογνολογος που ήρθε μου είπε το μητρικό γάλα θέλει πλαστικά μπουκάλια! Γιαθο στο γυάλινο μένει η πρωτεΐνη του στο πλάι..

Μου έδωσε κ βιταμίνη D3 σε σταγόνες για το μωρο... Εσείς δίνετε;;

Απο χθες τον εχω κ εγω στο στήθος τον μπεμπη.. Μια φορα στο ένα μια στο άλλο... Κάποιες φορές κοιμάται 2-2,5 ώρες κάποιες 1,5-2... Το βράδυ βεβαια του έδωσα απο το μπουκάλι γιατι μάλλον βαριοταν το στήθος κ νυσταζε...

Κορίτσια για το θήλασμο μετρατε απο την αρχή του γεύματος; Εγω τώρα περίπου στη μέση... Γιατι μεχρι να τον ταισω να τον αλλάξω να ρεφτει λίγο θέλει μια ώρα...

Κ εμένα έχει πονακια... Αλλα όχι παρα πολλα...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Samina όταν βλέπεις οτι το μωρο δεν καταπίνει το βγαζεις απο το στήθος?? Κ μόλις ανοίγει ξανά το στόμα του το βάζεις? Επίσης αν κανει κακακια σηκωνεσαι κ το αλλαζεις η περιμένεις να αφήσει αυτό το στήθος?

Εγώ απο χθες ξεκίνησα κ το βάζω μονο στήθος.... Σταμάτησα κ λίγο το θηλαστρο....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!χρονια και ζαμανια!! Να σας ζησει σε ολες, ειδα οι περισσοτερες γεννησατε πλεον!Να είναι γερα και καλοτυχα ολα τα μωρακια! Εμεις που πλεον ειμαστε μεγαλα παιδια και θηλαζουμε αποκλειστικα εχω να σας πω μην μετρατε το χρονο στο στηθος, οσο θελει χαλαρα!! Βαλτε να δειτε κατι, καθιστε στον υπολογιστη και οσο θελει. Εμεις τον πρωτο καιρο παιρνουσαμε ποοολλες ωρες. Τωρα καπως αρχισε να εδραιωνεται ο θηλασμος και θηλαζουμε λιγοτερη ωρα. Margi25 πως το καταλαβες με τη ΓΟΠ? με αγχωνει πολυ, εχει αναγωγες σε καθε γευμα η γουλιες και κανει και ετσι οπως ειπες το σωμα αλλα ο παιδιατρος ενω τον ειδε και χθες επιμενει οτι αφου παιρνει βαρος ολα ειναι καλα. Για τα ρουχαλακια που λεγατε, εγω κοιταω τα πατουσακια και τον σβερκο του και αναλογα τον ντυνω. Συνηθως στο σπιτι τον εχω με αμανικο τη μερα και μανικακι κοντο το βραδυ και μονο μετα το μπανιο του φοραω καλτσακια για λιγο η οτνα βγαινουμε εξω!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!χρονια και ζαμανια!! Να σας ζησει σε ολες, ειδα οι περισσοτερες γεννησατε πλεον!Να είναι γερα και καλοτυχα ολα τα μωρακια! Εμεις που πλεον ειμαστε μεγαλα παιδια και θηλαζουμε αποκλειστικα εχω να σας πω μην μετρατε το χρονο στο στηθος, οσο θελει χαλαρα!! Βαλτε να δειτε κατι, καθιστε στον υπολογιστη και οσο θελει. Εμεις τον πρωτο καιρο παιρνουσαμε ποοολλες ωρες. Τωρα καπως αρχισε να εδραιωνεται ο θηλασμος και θηλαζουμε λιγοτερη ωρα. Margi25 πως το καταλαβες με τη ΓΟΠ? με αγχωνει πολυ, εχει αναγωγες σε καθε γευμα η γουλιες και κανει και ετσι οπως ειπες το σωμα αλλα ο παιδιατρος ενω τον ειδε και χθες επιμενει οτι αφου παιρνει βαρος ολα ειναι καλα. Για τα ρουχαλακια που λεγατε, εγω κοιταω τα πατουσακια και τον σβερκο του και αναλογα τον ντυνω. Συνηθως στο σπιτι τον εχω με αμανικο τη μερα και μανικακι κοντο το βραδυ και μονο μετα το μπανιο του φοραω καλτσακια για λιγο η οτνα βγαινουμε εξω!

το καταλαβα στη αρχη απο τις γουλιες που εβγαζε και καθως τον ταιζα τσιριζε και δεν επιανε θηλη ισως γιατι πονουσε..τον θηλαζα και εβγαζε το γαλα που ετρωγε και εκανε κ το σωματακι του σαν τοξο..

τον θηλαζω αλλα οταν τον δινω ξενο γαλα του δινω ειδικο για τις αναγωγες..φουσκωσαν και τα ουλα μας τα κατω και εχει λιγο γκρινια το καημενο...μεγαλωσαμε αρκετα και ειναι τελεια κορισια...κοντευουμε τα 5 κιλα!!!αν δεν τα εχει φτασει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...