Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Δε ξανα είδα τίποτα στα κακακια του! Εχω κόψει όμως κ ψωμι.. Μόνο με προζυμι....

Rinoui βάλε το βίντεο αν μπορείς! Εγω είχα ψάξει λίγο αλλα δεν έβρισκα για νεογέννητο!

Κορίτσια σας διάβασα όλες χθες αλλα δε προλαβαινωι να απαντήσω! Πέφτω γρήγορα για νάνι να κοιμηθώ κανένα 2 ωρο!

Φιλιά πολλα σε όλες κ στα μωράκι σας! Καλο κ ήσυχο βράδυ!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να μαστε περιμενοντας να ρευτει μηπως κοιμηθπυμε λιιγο ακομα...

Κοριτσια ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Rinui οντως αν μπορεσεις πες μας για το βιντεακι.

Sweetangel ωραια τα νεα σου αφου ε εις βελτιωση μια χαρα. Αχχχ αυτα τα κοριτσιστικα ρουχαλσκια τρελλαινομαι. Εγω ολο αγορια στο περιβαλλον μου εχω...

Filh παλι καλα που δεν ξαναειδες κοκκινο. Και το ψωμι πειραζει?! Τι τρωτε βρε κοριτσια δεν εχει μεινει τιποτα!!!

Εμας ηρθε σημερα η παιδιατρος και τελικα δεν εχουμε κολικους αλλα μπηκαμε κι εμεις στο club της παλλινδρομησης!!!

Μας αλλαξε το γαλα και αν δεν δουμε βελτιωση τοτε θα παρουμε Epantoren.

Προς το παρον δεν μου εχει απαγορευσει κατι σε φαωητο εκτος απο σκορδα κρεμμυδια και λιγο οσπριο. Μου ειπε ολα με μετρο. Παντως εμενα μου ειπε οχι στο ρηλαξ ενω σ εσας σας ειπε ναι. Μου τη σπαει οταν οι αποψεις διιστανται. Υπερηχο μας ειπε δεν χρειαζεταο να κανουμε. Κατα τ αλλα μας βρηκε σουπερ βαρος πηραμε και με το παραπανω και ειμαστε και 6 ποντους + απο την γεννηση.

Κοριτσια οταν εχει λοξυγγα το κρατατε ορθιο η μπορει νσ ειναι και ξαπλα?

Καλημερα μσνες!!!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το βιντεάκι:

Κορίτσια εμένα ή μικρή έχει βγάλει κάτι σπυθουρακια, επίσης το ματσάκι της αλληθοριζει πολλές φορες συμβαίνει και σε εσάς? Κανει και ενα περίεργο σαν ρουθουνισμα πολλές φορες

Το να αληθορίζουν είναι φυσιολογικό έχω διαβάσει. Για το ρουθούνι σώμα εμάς μας έχουν πει πλύσεις με φυσιολογικό ορό.

Να μαστε περιμενοντας να ρευτει μηπως κοιμηθπυμε λιιγο ακομα...

Κοριτσια ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Rinui οντως αν μπορεσεις πες μας για το βιντεακι.

Sweetangel ωραια τα νεα σου αφου ε εις βελτιωση μια χαρα. Αχχχ αυτα τα κοριτσιστικα ρουχαλσκια τρελλαινομαι. Εγω ολο αγορια στο περιβαλλον μου εχω...

Filh παλι καλα που δεν ξαναειδες κοκκινο. Και το ψωμι πειραζει?! Τι τρωτε βρε κοριτσια δεν εχει μεινει τιποτα!!!

Εμας ηρθε σημερα η παιδιατρος και τελικα δεν εχουμε κολικους αλλα μπηκαμε κι εμεις στο club της παλλινδρομησης!!!

Μας αλλαξε το γαλα και αν δεν δουμε βελτιωση τοτε θα παρουμε Epantoren.

Προς το παρον δεν μου εχει απαγορευσει κατι σε φαωητο εκτος απο σκορδα κρεμμυδια και λιγο οσπριο. Μου ειπε ολα με μετρο. Παντως εμενα μου ειπε οχι στο ρηλαξ ενω σ εσας σας ειπε ναι. Μου τη σπαει οταν οι αποψεις διιστανται. Υπερηχο μας ειπε δεν χρειαζεταο να κανουμε. Κατα τ αλλα μας βρηκε σουπερ βαρος πηραμε και με το παραπανω και ειμαστε και 6 ποντους + απο την γεννηση.

Κοριτσια οταν εχει λοξυγγα το κρατατε ορθιο η μπορει νσ ειναι και ξαπλα?

Καλημερα μσνες!!!

Το ρηλάξ τα βοηθάει να μείνουν όρθια κ άρα να μην έχουν αναγωγές. Κ πλέον όλα τα ρηλάξ μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις από την αρχή.

Filh κάνεις αποχή από γαλακτοκομικά; Αποφεύγεις και τα κρυφά, δεν θυμάμαι αν σε έχω ξαναρωτήσει....


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Carnation γιατί σου είπε όχι ρηλαξ? Για τη πλατουλα του? Εγώ το σκέφτομαι αυτό πολύ αλλά κανει κ τους καλύτερους υπνους εκεί! ! Υπομονή με τη παλινδρόμηση! Έχει γκρίνια!

Για τα γαλακατομομικα με ρώτησε περιπου τι τρώω κ μου είπε όχι ψωμί, μονο αν βρω απο καλο φούρνο να είναι απο προζύμι όχι ψωμί του τοστ κουλουράκια κ γλυκά... Αυτο σημαινει οχι πιτες απο σουβλακια οχι πιτσες κ τετοια.., οτι κανω μονη μου! Νομιζω το μονο που τρώω επειδή δε μου το διευκρινησε είναι φετες γαλοπούλα! Γιατί μια φιλη μου είχε σοβαρό θέμα το μωρακι της κ πήγαινε σε παιδογαστρεντερολογο της είχε πει ακριβως τι να τρώει μάρκες κ απο ποιο σουπερ μάρκετ να τα παιρνει... Ας πούμε αλλαντικα της είπε μονο απο φέτες κοτόπουλο απο βασιλόπουλο....

Έχει πείνα το θέμα!

Κ εμένα ρουθουνιζει, βάζω ορο κ χρησιμοποιώ κ αυτό που ρουφάει τη μυτουλα του της chicco...

K για τα ματάκια του εννοειτε αληθοριζει κ εγώ διάβασα οτι είναι αδύναμοι ακόμα οι μυς των ματιών!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω της κικκο ειχα τώρα πηρα οτρισαλιν και μετα το μπανιο συνηθως της βαζω ορο και ρουφαω τις μυξες γτ το πρωι ανάσα δεν περνει. Και εμενα αληθοριζει τι χρώμα ματάκια εχετε?? Εμεις βαθυ μπλε μεσα με ανοιχτοχρωμα "λουλούδια" (που τα λεω εγω ). Την Κυριακή μας ειοε τελικα να παμε ο πατερ τι χαρα θα κανουμε βολτουλες αν ευνοει και ο καιρός. :-D εχουμε μεγαλο θεμα υπνου μετα τι μπανιο .... κανουμε μπανιο 9 με 9μιση και μεχρι 12 μπορει και 2 μερικές φορες δεν κοιμάται είναι ανυσηχη το παθαίνει καμία? ? Τι αλλο να κανω... και εχει γεμίσει σπυρια λαιμο πλάτη και προσωπο μας εδωσε κρέμα η γιατρός άλλα τπτ δεν κανει. ..


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Filh θα μπορούσες να βρεις τις οδηγίες διατροφής της φίλης σου κ να μου τις στείλεις μέσω πμ; Θα με βοηθούσες πολύ!

Sweetangel όμορφα ματάκια έχετε! Εμείς έχουμε καστανά σκούρα κ αντί η μπέμπα να μας βγει μελαχρινούλα, έχει καστανά ανοιχτά μαλλάκια! Εμείς κ οι 2 είμαστε μελαχρινοί....

Όσο για το μπάνιο, από τη μία είναι καλό γιατί όταν αρχίσει να κοιμάται 5ωρο συνεχόμενο θα κοιμάστε από τις 12 ως τις 5.... Το γιατί της προκαλεί υπερένταση δεν ξέρω... Εμάς η μπέμπα κλαίει κάθε φορά που τις σαπουνίζω τα μαλλιά (;;;;) κ κάθε φορά που τη βγάζω από το μπάνιο...λες κ κρυώνει, αλλά το αποκλείω γιατι έχω όλα τα παράθυρα κλειστά κ είναι κουκουλωμένη με το μπουρνουζάκι!

Καλό σαραντισμό κ καλές βολτούλες!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!!!

Filh και Sweetangel καλο σαραντισμο και βεβαιως βολτιτσες!!!

Κι εμενα οταν τον βγαζω απο το μπανακι κλαιει γιατι κρυωνει κατα τ αλλα του αρεσει πολυ...

Rinui ευχαριστουμε για το link

Filh μου ειπε δεν θελει το relax για την σραση που παινει το σωμα αλλα δεν θυμαμαι αν μου το ειπε για την παλινδρομηση η γενικα...

Κοριτσια μου πειτε γιατι κοντευω να τρελλαθω τα μπεμπακια σας με την παλινδρομηση εσας πονανε?

Εμενα εχει 2 μερες που σπαραζει απο τους πονους μερα νυχτα. παει να κοιμηθει και τιναζεται απο τους πονους.

με το epadoren ειδατε βελτιωση στον πονο και υστερα απο ποσο?


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο εμας..

Εμεις ρην τριτη γινομαατε 2 μηνων παχυναμε πολυ πρπει να κοντευουμε τα 6 κιλα.τε κοριταια ποσο τρώνε εσας?εμεις τρωμε 180μλ ανα 3 η 4 ωρες κ το βραδυ ισως 5 ώρες αναλογα.με την παλινδρόμηση ειναι λιγο καλυτερα εχουμε πολυ λιγους κολικους περνουμε φυτικες σταγονες κ κανουν τρομερη δουλεια ειναι πολυ καλος κ ησυχος κοιμαται αρκετα θα ελεγα αλλα θελει κ πολυ αγκαλια νιωθει σιγουριά. .

Link to comment
Share on other sites

Carnation το Epadoren βελτιώνει την κατάσταση κ αποτρέπει τον πόνο... Τώρα σε ποσο διάστημα, δεν ξέρω. Εμένα δεν πονάει... Μερικές φορές κλαίει οταν εχει αναγωγές, αλλά οχι πάντα, κ συνήθως οταν ειναι μεγάλη ποσότητα, σαν να ξαφνιάζεται!

Margi να σου ζήσει! Μια χαρά τα πάτε, μπράβο σας! Πότε σου κοιμήθηκε σερί 5ωρο το βράδυ;


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια εμεις σημερα κλεισαμε το 1ο μηνα. η μπεμπα ειναι ακομη δυσκοιλια κανει ενα σκληρο κομματακι 1 φορα τη μερα. απο την αρχη ειχε θεμα που τη θηλαζα, αλλα τωρα ειναι χειροτερα. ζοριζεται και κοκκινιζει σαν ντοματα καημενουλα. τα ματια της ειναι μπλε τελεια ελπιζω να μεινουν, ετσι εναι σε ολα τα μωρακια? εχει ο μπαμπας μου μπλε.σας χαμολεγαει καθολου το μωρακι σας? εμενα οχι ακομη μονο ασυναισθητα απο μονο του οταν θελει και μεσα στον υπνο της

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια!!

Καλα χθες ήταν τέλεια η βόλτα! Δεν το περίμενα...

Κοιμήθηκε πολυ ! Στα χέρια του παπά ξύπνησε αλλα δεν εκλαψε! Κ τελικα είχα αντλήσει γάλα απο το βράδυ που αυτός δε τρώει πολυ κ το πήρα μαζι κ το ταισα στον καφε!

6 κιλα margi?? τι ωραία! Εμένα τώρα έφτασε τα 4! 40 ημερών ! Αλλα δε ξέρω πόσο τρώει γιατι ειναι απο το στήθος... Χθες στη καφετέρια που αντλησα έφαγε περίπου 90 - 100...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια!!

Καλα χθες ήταν τέλεια η βόλτα! Δεν το περίμενα...

Κοιμήθηκε πολυ ! Στα χέρια του παπά ξύπνησε αλλα δεν εκλαψε! Κ τελικα είχα αντλήσει γάλα απο το βράδυ που αυτός δε τρώει πολυ κ το πήρα μαζι κ το ταισα στον καφε!

6 κιλα margi?? τι ωραία! Εμένα τώρα έφτασε τα 4! 40 ημερών ! Αλλα δε ξέρω πόσο τρώει γιατι ειναι απο το στήθος... Χθες στη καφετέρια που αντλησα έφαγε περίπου 90 - 100...[/QUO

Γεια σου filh μου δυστηχως εγω δεν την θυλαζω την μπουμπου μας,γιατι δεν ειχα γαλα...το ηθελα παρα πολυ αλλα δεν....

Ειμαστε 22 ημερων σημερα και απο 2600 που γεννηθηκε εχουμε παει 3430....Αχ!!Μεγαλωνουμε....εσενα αγορακι η κοριτσακι ειναι;;;


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

Ritsa καλωσορισες να σου ζησει η μπεμπα σου! Εδω ειμαστε να συζηταμε ο,τι μας αποσχολει...εγω ειμαι συνεχεια με μια απορια...

Rinui ευχαριστω για τις πληροφοριες. Χτες ειμασταν λιγο καλυτερα και δεν το ξεκινησαμε το σιροπι ακομα...

Filh τι καλα που περασατε ομορφα και ηταν ησυχος ο μπεμπης! Το γαλα τα κρατησες εκτος ψυγειου για πανω απο μια ωρα φανταζομαι...τελικα βρηκες ποσο κρεαταει?

Κατερινα αφου ο πατερας εχει γαλανα ματια εχεις πολλες πιθανοτητες να μεινουν τελεια μπλε ματακια. Εμας ειναι γκρι ακομα αλλα δεν νομιζω να μεινουν πρεπει ακομα να ειναι το βρεφικο.

Ναι χαμογελα ο μπεμπης μαλλον ακουσια αλλα απο τωρα και περα θα ειναι συνειδητα. Εμενα χτες νομιζω οτι το εννοουσε... νομιζω βεβαια...

Margi μια χαρα σας βρισκω!!! Εμενα τρωει απο 90 μεχρι 120 στο ξενο. Το καινουριο γαλα το αναγωγικο προτεινει 90.

Βεβαια δεν ξερω ακριβως παντα γιατι τωρα μας ειπε η παιδιατρος επειδη ειχα λιγο γαλα και αρχιζω το γευμα με θηλασμο 10 λεπτα το ενα στηθος 10 λεπτα το αλλο και μετα οσο θελει απο συμπληρωμα.

Φιλακια σε ολες!!!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...