Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα!

εμενα το 2ο μου κοριτσακι γεννηθηκε 13 Αυγουστου και σαραντισαμε μολις χτες.μια μικρη βολτιτσα πηγαμε και οι 4 μαζι κ μετα γυρισαμε σπιτι.

Katerina Salonica θηλαζει η πινει κ ξενο?η πολλη δυσκοιλιοτητα σε τετοια ηλικια ειναι θεμα αλλαεργιας.τα εχω περασει απο την μεγαλη μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια

Ritsa καλωσορισες να σου ζησει η μπεμπα σου! Εδω ειμαστε να συζηταμε ο,τι μας αποσχολει...εγω ειμαι συνεχεια με μια απορια...

Rinui ευχαριστω για τις πληροφοριες. Χτες ειμασταν λιγο καλυτερα και δεν το ξεκινησαμε το σιροπι ακομα...

Filh τι καλα που περασατε ομορφα και ηταν ησυχος ο μπεμπης! Το γαλα τα κρατησες εκτος ψυγειου για πανω απο μια ωρα φανταζομαι...τελικα βρηκες ποσο κρεαταει?

Κατερινα αφου ο πατερας εχει γαλανα ματια εχεις πολλες πιθανοτητες να μεινουν τελεια μπλε ματακια. Εμας ειναι γκρι ακομα αλλα δεν νομιζω να μεινουν πρεπει ακομα να ειναι το βρεφικο.

Ναι χαμογελα ο μπεμπης μαλλον ακουσια αλλα απο τωρα και περα θα ειναι συνειδητα. Εμενα χτες νομιζω οτι το εννοουσε... νομιζω βεβαια...

Margi μια χαρα σας βρισκω!!! Εμενα τρωει απο 90 μεχρι 120 στο ξενο. Το καινουριο γαλα το αναγωγικο προτεινει 90.

Βεβαια δεν ξερω ακριβως παντα γιατι τωρα μας ειπε η παιδιατρος επειδη ειχα λιγο γαλα και αρχιζω το γευμα με θηλασμο 10 λεπτα το ενα στηθος 10 λεπτα το αλλο και μετα οσο θελει απο συμπληρωμα.

Φιλακια σε ολες!!!

Σε ευχαριστω για το καλωσορισμα....απο αποριες αλλο τιποτα....εγω να φανταστεις συνεχεια την παιδιατρο παιρνω.


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

τωρα δινω μονο ξενο αλλα οταν εδινα και απο το δικο μου παλι ειχαμε θεματακι με τα κακα της. Ριτσα καλωσηρθες στην παρεα! Μargi25 ποσα γευματα κανει δηλ. ο μικρος το 24ωρο? ποσες φορες κανει κακα? οταν ηταν 1 μηνων ποσο ετρωγε? χει διαφορα αγορι - κοριτσι ξερεις? με τα κακα εχετε κανενα προβλημα? ποιο γαλα δινεις απο ποτε το ξεκινησες? εμεις δινουμε το freezolac 1.

Link to comment
Share on other sites

τωρα δινω μονο ξενο αλλα οταν εδινα και απο το δικο μου παλι ειχαμε θεματακι με τα κακα της. Ριτσα καλωσηρθες στην παρεα! Μargi25 ποσα γευματα κανει δηλ. ο μικρος το 24ωρο? ποσες φορες κανει κακα? οταν ηταν 1 μηνων ποσο ετρωγε? χει διαφορα αγορι - κοριτσι ξερεις? με τα κακα εχετε κανενα προβλημα? ποιο γαλα δινεις απο ποτε το ξεκινησες? εμεις δινουμε το freezolac 1.

katerina

μου ευχαριστω για το καλωσορησμα!!!Πιστευω να τα πουμε αυριο.....Καληνυχτα σε ολες σας!!


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα....εγω ειμαι πτωμα...εχει απο χτες η μικρη και δεν ξυπναει στην ωρα που ειναι να φαει...μου ξυπναει πιο νωρις και μου κλαει.

Δεν ξερω τι να κανω...εχω τρελαθει...

Ειναι φυσιλογικο που μου ξυπναει;;;

Αν μπορειτε απαντηστε μου σας παρακαλω.....


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

κοριτσια εμεις σημερα κλεισαμε το 1ο μηνα. η μπεμπα ειναι ακομη δυσκοιλια κανει ενα σκληρο κομματακι 1 φορα τη μερα. απο την αρχη ειχε θεμα που τη θηλαζα, αλλα τωρα ειναι χειροτερα. ζοριζεται και κοκκινιζει σαν ντοματα καημενουλα. τα ματια της ειναι μπλε τελεια ελπιζω να μεινουν, ετσι εναι σε ολα τα μωρακια? εχει ο μπαμπας μου μπλε.σας χαμολεγαει καθολου το μωρακι σας? εμενα οχι ακομη μονο ασυναισθητα απο μονο του οταν θελει και μεσα στον υπνο της

Η παιδίατρος δεν σας είπε κάτι; Δεν έχω ιδέα κ από δυσκοιλιότητα στα μωρά. Ιςως όμως την πειράζει ο Σίδηρος αν παίρνεις εσύ κ τη θηλάζεις. Πάντως κ εμένα σφίγγεται για να τα κάνει...

Εμένα έχει αρχίσει κ χαμογελάει όταν της μιλάμε χαδιάρικα!

Κοριτσια γεια σας...θα θελα να μπω στην παρεα ,αν θελετε φυσικα.... Ειμαι φρεσκομαουλα...Γεννησα 31/8 την μπουμπου μας.Θα θελα πολυ να συζηταμε....

Καλώς ήρθες ritsa, να σου ζήσει η μπουμπού σου!

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια!!

Καλα χθες ήταν τέλεια η βόλτα! Δεν το περίμενα...

Κοιμήθηκε πολυ ! Στα χέρια του παπά ξύπνησε αλλα δεν εκλαψε! Κ τελικα είχα αντλήσει γάλα απο το βράδυ που αυτός δε τρώει πολυ κ το πήρα μαζι κ το ταισα στον καφε!

6 κιλα margi?? τι ωραία! Εμένα τώρα έφτασε τα 4! 40 ημερών ! Αλλα δε ξέρω πόσο τρώει γιατι ειναι απο το στήθος... Χθες στη καφετέρια που αντλησα έφαγε περίπου 90 - 100...

Filh κ εμένα εκεί στα 4 είναι... Την Πέμπτη θα έρθει η παιδίατρος κ θα ζυγιστούμε.

Γεια σου filh μου δυστηχως εγω δεν την θυλαζω την μπουμπου μας,γιατι δεν ειχα γαλα...το ηθελα παρα πολυ αλλα δεν....

Ειμαστε 22 ημερων σημερα και απο 2600 που γεννηθηκε εχουμε παει 3430....Αχ!!Μεγαλωνουμε....εσενα αγορακι η κοριτσακι ειναι;;;

Βλέπω κ άλλο μικρό μωράκι! Ritsa ξέρεις για ποιο λόγο βγήκε μικρούλα η μπουμπού σας; Δεν ήταν πρόωρη...

Γεια σας και απο μενα!

εμενα το 2ο μου κοριτσακι γεννηθηκε 13 Αυγουστου και σαραντισαμε μολις χτες.μια μικρη βολτιτσα πηγαμε και οι 4 μαζι κ μετα γυρισαμε σπιτι.

Katerina Salonica θηλαζει η πινει κ ξενο?η πολλη δυσκοιλιοτητα σε τετοια ηλικια ειναι θεμα αλλαεργιας.τα εχω περασει απο την μεγαλη μου...

Γεια σου Άσπα!

Κοριτσια καλημερα....εγω ειμαι πτωμα...εχει απο χτες η μικρη και δεν ξυπναει στην ωρα που ειναι να φαει...μου ξυπναει πιο νωρις και μου κλαει.

Δεν ξερω τι να κανω...εχω τρελαθει...

Ειναι φυσιλογικο που μου ξυπναει;;;

Αν μπορειτε απαντηστε μου σας παρακαλω.....

Ίσως θέλει περισσότερο γάλα; Μήπως να αυξήσεις τη δόση;


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο μένα κορίτσια!

Ritsa καλώς ήρθες!!! Να σου ζησει το μωρακι σου!! Εγώ αγοράκι έχω ! Γεννήθηκε 2740 κ σήμερα τον ζυγισα 4020!!

Ασπα την ίδια μέρα γεννησαμε! 13 Αυγούστου....

Carnation! Κ εμένα εννοειτε κλαιει ο μπμπεης απο τη παλινδρόμηση... Κ καμια φορά αν τον βάλω να ξαπλώσει κ κλαίει απότομα κ δυνατά τον σηκώνω κ βγάζει γουλια! Τον ενοχλεί τον καημενο...

Με το γάλα τελικά όπως το είχα στο μπιμπερο στο ψυγείο όταν φύγαμε το έβαλα σε ενα θερμο φενιζολ! Ξέρετε αυτά που είναι για να βάζεις μέσα μπουκάλι λίτρου νερό! Κ το κράτησε πολύ δροσερό σχεδόν 3 ώρες ! Κ στη καφετέρια ζήτησα δοχείο με καυτό νερό κ το ζεστανα σιγά σιγά....

Μήπως να αφήνεις το μωρο λίγο παραπανω στο κάθε στήθος? Εμένα μερικές φορες τρώει στα 10 λεπτα αλλες φορες τρώει πιο αργα κ τον αφήνω κ 20 λεπτα... Έτσι μπορεί να αυξηθεί κ το γάλα σου σιγά σιγά...

Rinoui πως παει η διατροφή? Εγώ σιγά σιγά το βρίσκω κ πεινάω λιγοτερο!

Το απόγευμα έχω κ παιδίατρο! Το θέμα είναι οτι ο μπεμπης απο τη κυριακη το μεσημέρι κανει πράσινα κακαα! Κ βγάζει π;λι πιο πολλές γουλιες... Κ έχω στεναχωρεθει πολύ! Εμένα πονάει κ λίγο ο λαιμός μου απο χθες το βράδυ.. Φοβάμαι μήπως κρυωσαμε κιόλας....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα κοριτσακια

Aspa καλωσορισες να σου ζησουν τα κοριτσια σου! Ποσο ειναι η μεγαλη σου?

Ritsa οταν λες νωριτερα ποσο δλδ? Κανενα τεταρτο η μια ωρα? Ποσα μλ της δινεις τα τρωει ολα καθε φορα. Κι εγω πιστευω οτι μαλλον πειναει.

Κατερινα κι εγω δεν ξρρω απο δυσκοιλιοτητα μηπως σου αλλαξει το γαλα η παιδιΤροα...

Κι εμεις πριν παρουμε το αντιαναγωγικο το frisolac ειχαμε χωρις προβλημα. Μαλιστα ειχα προσπαθησει να το αλλαξω σεFrezylac που ειναι βιολογικο αλλ δεν το ηθελε και ειχαμε ξαναγυρισει στο frisolac.

Filh μια χαρα τα καταφερες μετο γαλα στην βολτα σας!!!

Τα πρασινα κακα μηπως ειναι απο κατι που εφαγες εσυ?

Εγω απο χτες μειωσα παλι τον θηλασμο πανω που αυξησα παραγωγη γιατι περασαμε μαυρη νυχτα... πονουσε ο καημενος και δεν μπορουσε να κοιμηθει .τωρα κλεινουν τα ματια του απο τις3 και αν δε κοιμηθει και τωρα θα του δωσω ντεπον. Ξεκινησαμε το epadoren για να δουμε... δεν μπορω να τον βλεπω να υποφερει


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Η παιδίατρος δεν σας είπε κάτι; Δεν έχω ιδέα κ από δυσκοιλιότητα στα μωρά. Ιςως όμως την πειράζει ο Σίδηρος αν παίρνεις εσύ κ τη θηλάζεις. Πάντως κ εμένα σφίγγεται για να τα κάνει...

Εμένα έχει αρχίσει κ χαμογελάει όταν της μιλάμε χαδιάρικα!

Καλώς ήρθες ritsa, να σου ζήσει η μπουμπού σου!

Filh κ εμένα εκεί στα 4 είναι... Την Πέμπτη θα έρθει η παιδίατρος κ θα ζυγιστούμε.

Βλέπω κ άλλο μικρό μωράκι! Ritsa ξέρεις για ποιο λόγο βγήκε μικρούλα η μπουμπού σας; Δεν ήταν πρόωρη...

Γεια σου Άσπα!

Ίσως θέλει περισσότερο γάλα; Μήπως να αυξήσεις τη δόση;

Πινει 120...ποσο να τις δωσω ακομη;;;Σε ευχαριστω παντος.Θα την δω και σημερα και αυριο θα παρω την παιδιατρο.Οσο που βγηκε μικρουλα δεν ξερω...πρωορη δεν βγηκε...μαλιστα ημουνα 40 εβδομαδων και μια μερα.


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα στα κοριτσακια

Aspa καλωσορισες να σου ζησουν τα κοριτσια σου! Ποσο ειναι η μεγαλη σου?

Ritsa οταν λες νωριτερα ποσο δλδ? Κανενα τεταρτο η μια ωρα? Ποσα μλ της δινεις τα τρωει ολα καθε φορα. Κι εγω πιστευω οτι μαλλον πειναει.

Κατερινα κι εγω δεν ξρρω απο δυσκοιλιοτητα μηπως σου αλλαξει το γαλα η παιδιΤροα...

Κι εμεις πριν παρουμε το αντιαναγωγικο το frisolac ειχαμε χωρις προβλημα. Μαλιστα ειχα προσπαθησει να το αλλαξω σεFrezylac που ειναι βιολογικο αλλ δεν το ηθελε και ειχαμε ξαναγυρισει στο frisolac.

Filh μια χαρα τα καταφερες μετο γαλα στην βολτα σας!!!

Τα πρασινα κακα μηπως ειναι απο κατι που εφαγες εσυ?

Εγω απο χτες μειωσα παλι τον θηλασμο πανω που αυξησα παραγωγη γιατι περασαμε μαυρη νυχτα... πονουσε ο καημενος και δεν μπορουσε να κοιμηθει .τωρα κλεινουν τα ματια του απο τις3 και αν δε κοιμηθει και τωρα θα του δωσω ντεπον. Ξεκινησαμε το epadoren για να δουμε... δεν μπορω να τον βλεπω να υποφερει

Μετα απο 1 ωρα...τις δινω 120 και μου αφηνει 20,δεν ξερω!!!Σε ευχαριστω παντος.


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα κοριτσακια

Aspa καλωσορισες να σου ζησουν τα κοριτσια σου! Ποσο ειναι η μεγαλη σου?

Ritsa οταν λες νωριτερα ποσο δλδ? Κανενα τεταρτο η μια ωρα? Ποσα μλ της δινεις τα τρωει ολα καθε φορα. Κι εγω πιστευω οτι μαλλον πειναει.

Κατερινα κι εγω δεν ξρρω απο δυσκοιλιοτητα μηπως σου αλλαξει το γαλα η παιδιΤροα...

Κι εμεις πριν παρουμε το αντιαναγωγικο το frisolac ειχαμε χωρις προβλημα. Μαλιστα ειχα προσπαθησει να το αλλαξω σεFrezylac που ειναι βιολογικο αλλ δεν το ηθελε και ειχαμε ξαναγυρισει στο frisolac.

Filh μια χαρα τα καταφερες μετο γαλα στην βολτα σας!!!

Τα πρασινα κακα μηπως ειναι απο κατι που εφαγες εσυ?

Εγω απο χτες μειωσα παλι τον θηλασμο πανω που αυξησα παραγωγη γιατι περασαμε μαυρη νυχτα... πονουσε ο καημενος και δεν μπορουσε να κοιμηθει .τωρα κλεινουν τα ματια του απο τις3 και αν δε κοιμηθει και τωρα θα του δωσω ντεπον. Ξεκινησαμε το epadoren για να δουμε... δεν μπορω να τον βλεπω να υποφερει

Δε ξέρω για τα κακακια... Τη πρωτη φορά που τα είχα δει αυτι αυτό μου είπε η παιδίατρος απο κάτι που έφαγα ... Τώρα ανήσυχα γιατί ηταν όλη μέρα χθες! Εχεις θηλαστρο? Κ εμένα 2-3 βράδια που δεν είχε πολύ όρεξη το έβγαζα το γάλα.... Για να μη πονάει κ το στήθος μου! Κ εγώ τα ίδια μόλις τον βλέπω να κλαίει έτσι δεν άντεχα καθόλου!!! Το depon η γιατρός σου το είπε? Λες να κανει κάτι?

Α


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελεικα η μικρουλα μας εχει κολοικους γι'αυτο γκρινιαζε ,πηρα την παιδιατρο και μου ειπε να τις δωσω σιροπακι και να τις βαζω και νουβολακ Ac,που ειναι για τους κολοικους.

Απο την ωρα που τις τα εδωσα ολο κοιμαται το μαναρακι μου.Πιστευω να την κρατησουν ηρεμη αυτα και να μην ποναει μωρε,καλυτερα να ποναγα εγω παρα αυτο...δεν το αντεχω!!!

Καλο σας βραδυ...πιστευω να τα πουμε αυριο!!!


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελεικα η μικρουλα μας εχει κολοικους γι'αυτο γκρινιαζε ,πηρα την παιδιατρο και μου ειπε να τις δωσω σιροπακι και να τις βαζω και νουβολακ Ac,που ειναι για τους κολοικους.

Απο την ωρα που τις τα εδωσα ολο κοιμαται το μαναρακι μου.Πιστευω να την κρατησουν ηρεμη αυτα και να μην ποναει μωρε,καλυτερα να ποναγα εγω παρα αυτο...δεν το αντεχω!!!

Καλο σας βραδυ...πιστευω να τα πουμε αυριο!!!


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια !! Σαραντισαμε και εμεις και ολο βολτες είμαστε!! Καλως ηρθατε κορίτσια και σας ζησουν τα μωρακια σας. Εμεις ενω μπαινουμε σε πρόγραμμα το βραδυ μετα το μπανιο δεν κοιμάται με τπτ παει δωδεκα για να κοιμηθει με εξαντλει αυτο δεν μπορω ουτε με τον αντρα μου να κατσω λιγο τις δινω και ξενο μηπως δεν χορταινει απο μενα αλλα τα ιδια ρε κοριτσια μου ηπιε μετα απο θηλασμο 180 ml μηπως εκείνη την ωρα δεν εχω γαλα?? Οποια κοπελα ειπε για τους κολικους εγω που περνω το ινφακολικ μας βοηθησε πολυ αεριζομαστε με λιγη γυμναστική και μονο εκεινη την ωρα μεχρι ν τα κανει εχει γκρινια. Σορι σας διαβαζω αλλα δεν εχω χρονο ... εχω και σιδερο δικομας του μωρου να κανω δουλειες που περιμενω κοσμο απο αυριο αφήστε και ειμαι χωρις βοήθεια. ..


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...