Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι? πως? τυπου περιοδος?

Δε το ξερες βρε; εχουμε αιμορραγια μετα τον τοκετο... για τη ροη δε ξερω, φανταζομαι πως δε θα ναι ολες τις μερες σαν της περιοδου! Aλλα ναι,να παρεις σερβιετες.θα τις χρειαστεις σιγουροτατα!

Για βαλιτσακι ριξε καμια ματια στο zara home


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε το ξερες βρε; εχουμε αιμορραγια μετα τον τοκετο... για τη ροη δε ξερω, φανταζομαι πως δε θα ναι ολες τις μερες σαν της περιοδου! Aλλα ναι,να παρεις σερβιετες.θα τις χρειαστεις σιγουροτατα!

Για βαλιτσακι ριξε καμια ματια στο zara home

οχι δεν το ξερα γιατι φανταζόμουν οτι λόγω αυξημένης προλακτίνης δεν θα υπάρχει αιμα. αλλα αυτό που λες, είναι μαλλον αυτα που εχουν μείνει στη μήτρα και τα αποβάλλουμε σιγα σιγα.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα γελάω με μένα γιατί πριν μάθω ότι είμαι εγκυος είχαμε πάει σούπερ μαρκετ και είχα πάρει 2 πακέτα να χω!!!! Νομίζω δίνουν και από το μαιευτήριο κάποιες αλλά σίγουρα θέλουμε κι άλλες και επίσης αυτές της λοχείας είναι σαν πάνα.... Άθλιες!!!!!

Για βαλίτσα και γω νομίζω είναι νωρίς αλλά να χουμε και μια ιδέα τι θέλαι μέσα είναι καλό!! Εμένα γράφει το site του μαιευτηρίου μου!!!

Το κόψιμο μου το πε και μένα ο ντοκ μου... Τι να κάνουμε αυτό επιβάλλει το πρωτόκολλο!!!! Μακάρι να πάμε με φυσιολογικό γιατί θεωρώ ότι πολύ πιο εύκολα θα συνέρθουμε... Για επισκληρίδιο τι λέτε;;;; Εγώ δε θέλω να κάνω αλλά ο γιατρός μου μου είπε να μην το παίρνω έτσι αψήφιστα γιατί πονάει... Από την άλλη εμπειρία που έχω πάντως αν μπωμε πρόκληση οι τεχνητοί όντως πονάνε αρκετά ....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα γελάω με μένα γιατί πριν μάθω ότι είμαι εγκυος είχαμε πάει σούπερ μαρκετ και είχα πάρει 2 πακέτα να χω!!!! Νομίζω δίνουν και από το μαιευτήριο κάποιες αλλά σίγουρα θέλουμε κι άλλες και επίσης αυτές της λοχείας είναι σαν πάνα.... Άθλιες!!!!!

Για βαλίτσα και γω νομίζω είναι νωρίς αλλά να χουμε και μια ιδέα τι θέλαι μέσα είναι καλό!! Εμένα γράφει το site του μαιευτηρίου μου!!!

Το κόψιμο μου το πε και μένα ο ντοκ μου... Τι να κάνουμε αυτό επιβάλλει το πρωτόκολλο!!!! Μακάρι να πάμε με φυσιολογικό γιατί θεωρώ ότι πολύ πιο εύκολα θα συνέρθουμε... Για επισκληρίδιο τι λέτε;;;; Εγώ δε θέλω να κάνω αλλά ο γιατρός μου μου είπε να μην το παίρνω έτσι αψήφιστα γιατί πονάει... Από την άλλη εμπειρία που έχω πάντως αν μπωμε πρόκληση οι τεχνητοί όντως πονάνε αρκετά ....

δεν ξέρω καθόλου, θα τα ρωτήσω όλα τη δευτέρα!


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

γιατι σερβιέτες? με τρομάζεις...

εγώ πάντως το μόνο που τρεμω απο τα της γέννας είναι το κόψιμο, τον πόνο δεν τον φοβαμαι καθολου. είναι απαραιτητο να μας κόψουνε, ξέρετε? αηδιαζω στην ιδεα..

θα παει καταρχην καμια για φυσιολογικο?

Εγώ θα πάω για φυσιολογικό αν έρθουν όλα νορμάλ... Το κόψιμο δεν είναι απαραίτητο, μόνο αν είσαι πολύ στενή και μεγάλο το μωρό νομίζω... υπάρχει και ένα λαδάκι μιας μάρκας συγκεκριμένης, δεν ξέρω αν έχουν κι άλλες εταιρίες, με το οποίο κάνεις μασαζ κάνα μήνα πριν τον τοκετό στο περίνεο για να έχει ελαστικότητα και να αποφύγεις όσο είναι δυνατόν το κόψιμο...

Τώρα που είπα κόψιμο, εγώ ξέρετε τι φοβάμαι; Μήπως υπάρξουν διαρροές από το πολύ σφίξιμο :oops:, ξέρετε αν κάνουν κλύσμα πριν τον τοκετό;

Χαχαχα γελάω με μένα γιατί πριν μάθω ότι είμαι εγκυος είχαμε πάει σούπερ μαρκετ και είχα πάρει 2 πακέτα να χω!!!! Νομίζω δίνουν και από το μαιευτήριο κάποιες αλλά σίγουρα θέλουμε κι άλλες και επίσης αυτές της λοχείας είναι σαν πάνα.... Άθλιες!!!!

Κι εγώ μια από τα ίδια, είχα πάρει σερβιέτες και μάλιστα χρησιμοποίησα 2 νομίζοντας οτι μου ήρθε περίοδος γιατί είχα ελάχιστο αίμα (μάλλον λόγω της εμφύτευσης του ωαρίου) και ακόμα στο ντουλάπι είναι οι "καημένες"!!!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοιλιτσες :)

Με γεια, με γεια για τα ψωνια σας... πωπω!!! Πλησιαζεινο καιρος :)

Καπου ειδα προσφορα σερβιετες αυτες τις μερες κ σκεφτομουν να παρω, δε θυμαμαι ομως σε ποιο σ.μ.

Κι εγω νε φυσιολογικο θελω αλλα δεν ξερω τι θα γινει... δεν εχω μιλησει ακομη με τονγιατρο κ αγχωνομαι γιατι ακουω διαφορα για καισαρικες λογω αντιπηκτικων η διαβητη... ελπιζω την τριτη που θα παω να μπορεσω να μιλησω λιγο για το θεμα...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Moody, αφου περασες τεχνητους πονους, ποσο χειροτερα να ειναι; απ οσο εχω διαβασει ειναι πολυ πιο αγριοι αποντους φυσικους. 1ον, δεν ερχονται κατα διαστηματα, ειναινσυνεχομενοι κ δεν προλαβαινεις να ξεκουραστεις κ 2ον, δεν εκκρινεται μια ουσια που εκκρινεται μεντους φυσικους κ τους κανει πιο υποφερτους... ποια ουσια μη με ρωτατε, δε θυμαμαι...

Για επισκληριδιο εγω νομιζω οτι καλο ειναι να δηλωσουμε οτι μπορει να θελησουμε, μπορει κ οχι οποτε ας ειναινδιαθεσιμη/-οι...

Για τη βαλιτσα... θα ξαναρωτησω... επειδη δε σκοπευω να τη φτιαξω ακο.η αλλα θελω σιγα σιγα ν αγοραζω τ απαραιτητα... ποια ειναι τα απαραιτητα για μανα κ παιδι; μη μου πειτε πχ ενδοπικοινωνια... καπου το δα κ.αυτο....


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωοκυτοκίνη λέγεται η ουσία και δυστυχώς αν πας με πρόκληση όπως πιθανότερα να μου συμβεί εμένα δεν τη γλυτώνεις!!!! Θεωρώ απίθανο να με αφήσει να πάω με σπάσιμο νερών εκτός και αν η μπέμπα αποφασίσει να έρθει πριν τις 38 κ κάτι που με υπολογίζει! Πάντως οι περισσότερες όντως λένε ότι οι πόνοι είναι ανεκτοί εκτός από την κορύφωση αλλά ,μόλις πάρεις αγκαλιά το θαύμα τα ξεχνάς όλα!!! Θα θελα πολύ να το ζήσω!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...