Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Χαρααααααααααα

εμενα πχ ο γιατρός μου έχει τον απλό υπέρηχο που βλέπει μόνο τα βασικά στα τακτικά μας ραντεβού... οπότε χρειάζεται να πάω κάπου αλλού για το doppler που ειναι πιο εξειδικευμένο

υπάρχουν όμως και γιατροί όπως ο δικός σου που έχουν πιο εξελιγμένα μηχανηματα και στα κάνουνε όλα!!!!!!! Τυχερούλα!!! χιχχι

Για αυχενική και Β' επιπέδου πήγα αλλού.. μήπως το doppler θεωρείται πιο απλό σε σχέση με τα προηγούμενα δύο? πάντως κορίτσια οτι μπορούμε να γλυτώσουμε δε το συζητώ! επίσης εμένα δεν μου παίρνει και επισκέψεις.. και όταν τον ρωτήσαμε για την αμοιβή του.. ήταν προσιτή! δε μπορώ να πω είναι πολύ καλός όχι μόνο από θέμα οικονομικό αλλά και από θέμα γιατρού..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξέρω ότι για αυχενική και για Β'επιπέδου πρέπει αυτός που θα κάνει την εξέταση να έχει πάρει μια ειδική πιστοποίηση και αν γίνεται να είναι εμβρυολόγος, τόσο το καλύτερο... οταν τις έκανα μου είχαν στείλει τη λίστα με τους γιατρούς και είχα τσεκάρει...

Τώρα στο Doppler εφοσον το εμβρυο ειναι απολυτα υγιες - αρτιμελές κλπ, το οποιο έχει πιστοποιηθει απο τις άλλες 2 μεγάλες αυτες εξετάσεις, ελεγχεται η αναπτυξή του εμβρυου, ο πλακουντας, το αμνιακο, αν τρεφεται σωστά και τέτοια...

αχ τι καλά να έχεις καλό γιατρό και σε προσιτές τιμές...


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοιλίτσες,

καλή επιτυχια σε οσες εχουν ντόπλερ σήμερα.

εγώ μόλις γύρισα και είμαι λιγο απογοητευμένη.

ο μπέμπης είναι καλά, είναι 1.700 γραμμάρια, απλά η γιατρός ήταν πολύ κουρασμένη γιατί μόλις είχε βγει απο καισαρική και γενικα δεν ήταν σε καλή διαθεση και δεν μου έδωσε το χρόνο που ήθελα να κάνω τις ερωτήσεις μου.

θα με δει παλι σε 6 εβδομάδες.

νιώθω σαν να μην πηγα καθόλου.

επίσης βρήκε αυξημένη γλυκόζη στα ούρα. μου είπε να περιορίσω τη ζάχαρη.

τωρα για να καταλάβω, έχω διαβήτη κύησης?


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια :)

καλη μεγαλη εβδομαδα να εχουμε!!!

οι συγκυριες λενε να μας κανουν να βιωσουμε οντως εβδομαδα των παθων αλλα ευτυχως παντα ελπιζουμε σε μια Ανασταση!!!!

mpempoulaki, καλη επιτυχια!!!

περιμενουμε νεακια :)

το αυτο ευχομαι και για ολα τα κοριτσια που εχουν σημερα γιατρο. απ ολες θελουμε νεα :)

πυζαμουλα, εσυ εισαι σε πολυ μειονεκτικη θεση... ειναι πολυ συγκεκριμενος ο τροπος προσβασης σε γιατρο απ οσο εχω καταλαβαει κι εκτος αυτου δε μπορουμε κι εμεις να πολυβηθησουμε, μιας κ δεν ξερουμε ποια ειναι εκει τα κριτηρια, οι φ.τ. των εξετασεων κτλ... αν ειχες δε θα σου λεγε να κοψεις τελειως τη ζαχαρη, να περιορισεις το αμυλο κτλ? δε μπορουμε να σου στειλουμε κ καναν μετρητη ρε γμτ, να τρυπιεσαι κ να μετριεσαι κ εσυ μαζι με ολες εμας τι τρελες :P

εγωσημερα πηγα διατροφολογο, απο βαρος καλα παμε, τις εξετασεις τις βρηκε τελειες κ για τη ρυθμιση του ζαχαρου δε θα μπορουσε να ειναι καλυτερη λεει... φυσικα αυριο εχω κ ενδοκρινολογο, να δουμε τι θα αποφανθει κ αυτη..

επισης σημερα γυναικολογο, να δω αν μεγαλωσε καθολου το μικρο μου, γιατι εκει που τη μια εβδομαδα ειχε παρει 200 γρ, την αλλη πηρε 50 μονο...

θα σας ενημερωσω...

σας φιλω μελαγχολικα κ αγχωμενα :/


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αφου μετραει ενα μηνα μετα, λογικα θα παρουμε φετος στην πληρωμη του Οκτώβρη και του Δεκέμβρη.

ναι, ετσι ειναι.

σε παρενθεσεις στο μηνυμα μου εχωτα στοιχεια που βρηκα μετα που ειχα γραψει το μηνυμα, κ επειδη απο κινητο ηταν δυσκολο να το διαμορφωσω εκ νεου, απλα προσθεσα..

το καιριο ειναι οτι το επιδομα το δικαιουμαστε απο την 1η του επομενου απο τη γεννηση μηνα..


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α! μιας κ πηγα στο νοσοκομειο ρωτησα κ ποσο κοστιζει ο τοκετος.

μου ειπαν 600 ο φ.τ. κ 1000 η κ.τ.

περιττο να σας πω οτι παραλιγο να γεννησω επιτοπου!!!

"τα πληρωνω εγω η το ταμειο"? (μου κοψε να ρωτησω πριν ειναι πολυ αργα...)

" αν εχετε ταμειο δεν πληρωνετε τπτ." (δεν επρεπε να τη μηνυσω για ψυχικη οδυνη?)

πηγα και στη μαιευτικη κ ρωτησα τι πρεπει να χω μαζι μου για τη γεννα.

μου ειπε μια κυρια, οκ, προσιτα πραγματα ειναι...

αν θελετε να σας γραψω :)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

α! μιας κ πηγα στο νοσοκομειο ρωτησα κ ποσο κοστιζει ο τοκετος.

μου ειπαν 600 ο φ.τ. κ 1000 η κ.τ.

περιττο να σας πω οτι παραλιγο να γεννησω επιτοπου!!!

"τα πληρωνω εγω η το ταμειο"? (μου κοψε να ρωτησω πριν ειναι πολυ αργα...)

" αν εχετε ταμειο δεν πληρωνετε τπτ." (δεν επρεπε να τη μηνυσω για ψυχικη οδυνη?)

πηγα και στη μαιευτικη κ ρωτησα τι πρεπει να χω μαζι μου για τη γεννα.

μου ειπε μια κυρια, οκ, προσιτα πραγματα ειναι...

αν θελετε να σας γραψω :)

Aκούμε ακούμε!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

για το μωρο:

-ζιπουνακια

-φορμακια ολοσωμα μακο (2-3)

- πετσετες αρκετες, για δικη μου βολη μια για καθε μερα, για να μην ψαχνω πως να τις στεγνωσω.

- 1 πακετο πανες, γιατι θα μας δωσουν κ εκει ενα

-2 μικρα μπιμπερο γυαλινα με διαφορετικες θηλες (καουτσουκ σιλικονη, σε σχημα θηλης η απ τις αλλες) γιατι δεν ξερουμε ποια θα πιασει το μωρο.

-βαστηρα

-αποστειρωτη

* εγω της ειπα οτι θελω να θηλασω κ μου ειπα ας εχω εστω ενα μπιμπερο μην τυχον χρειαστει κ αποστειρωτη να δανειστω αν μπορω, αν μην αγορασω.

(μου ελεγε να παρω κ baby-oil γιατι θα μου δωσουν μεν κρεμουλα αλλα καλυτερα το λαδακι, αλλα εκεινη την ωρα ηρθε μια αλλη κυρια κ μου ειπε οχι λαδι....)

για μενα:

-πατσετες

-2-3 νυχτικα (καλυτερα οχι πιζαμα, διοτι θα λερωνομαι)

-χαρτοβαμβακα (τουλαχιστον ενα πακετο, διοτι τις πρωτες 2 μερες δε θα χρησιμοποιησηω σερβιετες για να μπορουν να ελεγξουν τη ροη του αιματος, αν ειναι κανονικα λοχεια η αιμορραγια)

- χαρτοπετσετες (απλα να υπαρχουν αν χρειαστω)

ρωτησα να πρεπει να χω χαρτι υγειας η εχουν εκει κ μου ειπε οτι οκ, εχουν ελλειψεις αλλα δε φτασανε ακομη σ αυτο το σημειο.

επισης ρωτησα αν πρεπει να εχω κανονικα εσωρουχα η μιας χρησης κ μου ειπε να μην κανω μ@λ@κιες κ παω κ δωσω τζαμπα λεφτα για μιας χρησης...

αυτα προς το παρον...

δινουν σε ολες χαρτακι με οσα πρεπει να εχει μαζι της αλλα τουλαχιστον προς το παρον ξερω σε τι αγορες πρεπει να προσανατολιστω.

φιλακια :*


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

για το μωρο:

-ζιπουνακια

-φορμακια ολοσωμα μακο (2-3)

- πετσετες αρκετες, για δικη μου βολη μια για καθε μερα, για να μην ψαχνω πως να τις στεγνωσω.

- 1 πακετο πανες, γιατι θα μας δωσουν κ εκει ενα

-2 μικρα μπιμπερο γυαλινα με διαφορετικες θηλες (καουτσουκ σιλικονη, σε σχημα θηλης η απ τις αλλες) γιατι δεν ξερουμε ποια θα πιασει το μωρο.

-βαστηρα

-αποστειρωτη

* εγω της ειπα οτι θελω να θηλασω κ μου ειπα ας εχω εστω ενα μπιμπερο μην τυχον χρειαστει κ αποστειρωτη να δανειστω αν μπορω, αν μην αγορασω.

(μου ελεγε να παρω κ baby-oil γιατι θα μου δωσουν μεν κρεμουλα αλλα καλυτερα το λαδακι, αλλα εκεινη την ωρα ηρθε μια αλλη κυρια κ μου ειπε οχι λαδι....)

για μενα:

-πατσετες

-2-3 νυχτικα (καλυτερα οχι πιζαμα, διοτι θα λερωνομαι)

-χαρτοβαμβακα (τουλαχιστον ενα πακετο, διοτι τις πρωτες 2 μερες δε θα χρησιμοποιησηω σερβιετες για να μπορουν να ελεγξουν τη ροη του αιματος, αν ειναι κανονικα λοχεια η αιμορραγια)

- χαρτοπετσετες (απλα να υπαρχουν αν χρειαστω)

ρωτησα να πρεπει να χω χαρτι υγειας η εχουν εκει κ μου ειπε οτι οκ, εχουν ελλειψεις αλλα δε φτασανε ακομη σ αυτο το σημειο.

επισης ρωτησα αν πρεπει να εχω κανονικα εσωρουχα η μιας χρησης κ μου ειπε να μην κανω μ@λ@κιες κ παω κ δωσω τζαμπα λεφτα για μιας χρησης...

αυτα προς το παρον...

δινουν σε ολες χαρτακι με οσα πρεπει να εχει μαζι της αλλα τουλαχιστον προς το παρον ξερω σε τι αγορες πρεπει να προσανατολιστω.

φιλακια :*

Ζιπουνάκια φορμάκια τα έχουμε,

Αποστειρωτής είναι απαραίτητος? δεν μπορουμε να ταβράζουμε σε κατσαρόλα?

Ολα τα άλλα πρεπει να τα πάρουμε!!!!!!!!!!!! χμμμμ ευτυχως που θα παρουμε ενα εναντι για δωρο πασχα! ;)

Πωπω φτανουν οι μερες κοριτσια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

βεβαια, ετσι οπως το σκεφτομαι λογικα θα χρειαζονται πανες αγκαλιας.... θα το ξεχασε...

γι αποστειρωτη, μαλλον εξαρταται που θα γεννησεις... απ οσο ξερω δεζητανε συνηθως αλλα εδω στο νοσοκομειο επειδη εχει μονο εναν κ γινεται χαμος λενε στην καθεμια να φερει το δικο της..

εμενα μου εκανε εντυπωση και ο βραστηρας... που θα τα εχουμε ολα αυτα? σε σουϊτα θα με βαλουν ? :S


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...