Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mpempoulaki μπράβο το νινί σας!!!!!!

Ευχαριστω κοπέλα μου.....ενα-ενα άγχος να φεύγει πια!σημερα λέγαμε με τον αντρα μου ποσο διαφορετική θα ειναι η ζωή μας με τον ερχομό της μπεμπας!!!!μεχρι τωρα κάναμε όλο τρελες!με ενα μηχανάκι κάναμε οτι μας κατέβαινε στο κεφάλι!!!!


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dorita, το λαστιχο αγκαζε!!!

Μην αγχωνεσαι ομως, θα σε εχει υπο παρακολουθηση, ολα.καλα θα πανε :)

Mpempoulaki, μπραβο!!!

Η δικη μου ειναι 1450 κ εχει πολυ καλη θεση.

Ειμαι κομματια....


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοπέλα μου.....ενα-ενα άγχος να φεύγει πια!σημερα λέγαμε με τον αντρα μου ποσο διαφορετική θα ειναι η ζωή μας με τον ερχομό της μπεμπας!!!!μεχρι τωρα κάναμε όλο τρελες!με ενα μηχανάκι κάναμε οτι μας κατέβαινε στο κεφάλι!!!!

Άστο αυτό.... Εγώ την κυριακή έκλαιγα κ έλαγε στον άντρα μου πόσο φοβάμαι μήπως είμαι ανεπαρκής και δεν τα καταφέρω και τι θα κάνουμε και διάφορα τέτοια!!!!!!!! Λίγο οι ορμόνες λίγο το άγχος.... Είναι κοσμογονικό πάντως αυτό που θα μας συμβεί πρώτα ο Θεός!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dorita, το λαστιχο αγκαζε!!!

Μην αγχωνεσαι ομως, θα σε εχει υπο παρακολουθηση, ολα.καλα θα πανε :)

Mpempoulaki, μπραβο!!!

Η δικη μου ειναι 1450 κ εχει πολυ καλη θεση.

Ειμαι κομματια....

Σούπερ είναι η μπέμπα και με το σάκχαρο μια χαρα φυσιολογική!!! Μπράβο σας φτου φτου!!! Άντε ξεκουράσου!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!! Να χουμε καλή μεγαλοβδομάδα και η ανάσταση του Κυρίου να αναστήσει τα όνειρα και τις ελπίδες μας!!!!!

Το αμνιακό υγρό είναι ο σάκος που περικλείει το μωρό μας προστατεύοντας το από χτυπήματα, διατηρώντας σταθερή τη θερμοκρασιά του και προσφέροντάς του θρεπτικά συστατικά για να τρέφεται!!!! Το salospir είναι ασπιρίνη και βοηθάει το αίμα στον ομφάλιο λώρο και στα αγγεία του πλακούντα να ρέουν καλύτερα καθώς αραιώνει το αίμα!!! Εγώ το παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης μου, δεν είναι κάτι τραγικο, ειδικά για σένα που θα το πάρεις για λίγες εβδομάδες! Έχε στο νου σου πάντως ότι για να το αποβάλλει ο οργανισμός θέλει περίπου μια εβδομάδα, γεγονός που μπορεί να σου δημιουργήσει θέμα αν θέλεις να κάνεις επισκληρίδιο! Όσο για το μερό δεν γνωρίζω αν σχετίζεται με το αμνιακό η βοήθεια που προσφέρει γενικά στον οργανισμό μας όμως αποδεικνύει πόσο σημαντικό είναι!!! Ένα tip για να πίνεις περισσότερο είναι να έχεις πάντα δίπλα σου ένα μπουκάλι με καλαμάκι... Έστω και από βαρεμάρα γουλιά γουλιά θα πιεις!!!!!

Μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα πάνε καλά εφ όσον το ξέρετε και το παρακολουθείτε!!!! Κοντεύουμε!!!!!'

Μουντάκι, ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Απ' ότι κατάλαβα δεν θα το πάρω σε όλη την υπόλοιπη εγκυμοσύνη... λογικά στο επόμενο ραντεβού σε 2 εβδομάδες θα δούμε πως πάει και μπορεί να μου το κόψει... το "γ@μώτο" είναι οτι δεν έχω θέμα με θρομβοφιλία, ούτε καν με την αιμάτωση των μητριαίων και θα το παίρνω μόνο και μόνο για την διούρηση που προκαλεί στο έμβρυο... Ας ελπίσουμε οτι είναι κάτι παροδικό όλο αυτό...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Dorita, το λαστιχο αγκαζε!!!

Μην αγχωνεσαι ομως, θα σε εχει υπο παρακολουθηση, ολα.καλα θα πανε :)

Mpempoulaki, μπραβο!!!

Η δικη μου ειναι 1450 κ εχει πολυ καλη θεση.

Ειμαι κομματια....

Ευχαριστώ κοπέλα μου, προσπαθώ να το εκλογικεύσω όλο αυτό! Μπράβο και στη μπέμπα σου!!! Καλή ξεκούραση!!!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μουντάκι, ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Απ' ότι κατάλαβα δεν θα το πάρω σε όλη την υπόλοιπη εγκυμοσύνη... λογικά στο επόμενο ραντεβού σε 2 εβδομάδες θα δούμε πως πάει και μπορεί να μου το κόψει... το "γ@μώτο" είναι οτι δεν έχω θέμα με θρομβοφιλία, ούτε καν με την αιμάτωση των μητριαίων και θα το παίρνω μόνο και μόνο για την διούρηση που προκαλεί στο έμβρυο... Ας ελπίσουμε οτι είναι κάτι παροδικό όλο αυτό...

Όλα καλά θα πάνε να μη στενοχωριέσαι!!!! Ευτυχώς που υπάρχουν λύσεις αυτό να σκέφτεσαι!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πιτζαμούλα μου δεν έχεις διαβήτη απλά μπορεί να τπερέβαλες αυτές τος μέρες με τη ζάχαρη! Περιόρισέ την λιγο και όλα καλά!!!!!!

εχω αγχωθει πολυ, αυριο παω να αγοράσω αυτο το μηχανακι που μετραει το ζαχαρο. παρα το άγχος μου όμως, κατέβασα μια μακαρονάδα!


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μολις γυρίσαμε απο Doppler.ολα καλα!!!!!η μπεμπα ειναι 1835 γραμμάρια και 42 εκατοστά!!!!!αμνιακο,αρτηρίες και ανάπτυξη ολα τέλεια!α!!!εχει και το κεφάλι κάτω...ελπιζω να μη γυρίσει!:P

μπράβο σας! με το καλό!


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Γυρίσαμε από τον γιατρό... Ανάμικτα τα συναισθήματα...:confused:

Αρχικά συζητήσαμε για τις συσπάσεις μου, και μάλιστα την ώρα που ξάπλωσα για τον υπέρηχο είχα μια, αλλά μου είπε οτι είναι φυσιολογικό και γενικά μου είπε οτι είναι φυσιολογικές οι συσπάσεις σε αυτή την ηλικία κύησης... Παθολογικό θα ήταν αν σε κατάσταση ηρεμίας έχω συσπάσεις και μάλιστα έχουν και συγκεκριμένο ρυθμό π.χ. κάθε 20 λεπτά... Εγώ έχω καμιά φορά σε κατάσταση ηρεμίας συσπάσεις αλλά όχι κάθε χ λεπτά, οπότε μου είπε να το παρακολουθώ και μου έγραψε και ένα μαγνήσιο ακόμα... :|

Το μπεμπάκι πήρε αρκετό βάρος και με χαροποίησε ιδιαίτερα το γεγονός, πήγε 1,5 κιλό :D και γενικά από το doppler ήταν όλα πολύ καλά εκτός...από το αμνιακό... :(

Είχα αρκετή μείωση στα υγρά και τον προβλημάτισε το γεγονός καθώς το μωρό φαίνεται να αναπτύσσεται φυσιολογικά και συνήθως αν υπάρχει μείωση του υγρού σημαίνει οτι δεν αιματώνονται καλά και οι αρτηρίες άρα δεν υπάρχει και καλή ανάπτυξη του εμβρύου... Όμως κάτι τέτοιο δεν υφίσταται... Με ρώτησε αν πίνω νερό και η αλήθεια είναι οτι δεν πίνω όσο θα έπρεπε... Μου είπε να πίνω τουλάχιστον 10 ποτήρια νερό και μου έγραψε και salospir (κάτι σαν ασπιρίνη) το οποίο προκαλεί μεγαλύτερη ροή του αίματος και για κάποιον αδιευκρίνιστο, όπως μου είπε, λόγο προκαλεί και διούρηση στα έμβρυα...

Αυτά από εμένα... Έπεσα λίγο ψυχολογικά αλλά το καλό είναι οτι θα με δει πάλι σε 2,5 εβδομάδες, οπότε θα το έχουμε υπο παρακολούθηση το θέμα... Τώρα έχω τον άντρα μου να μου λέει οτι θα με ποτίζει με το λάστιχο!

μην ανησυχεις καθόλου, το μωρό σου εχει ήδη πολύ καλό βαρος.

πίνε νερο και θα πάνε όλα καλά


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τσα!!

Αλλη μια αυπνη νυχτα... με πηρε για 2-3 ωρες ο υπνος στιν καναπε κ αυτο.ηταν.... τωρα δεν την παλευω... τι καμο κι αυτο συνεχεια!!!

Κι οσο ακουω κ μου λενε με ηδονη "αχαχα!!! Λιγοι εμειναν, μετα να δεις" δαιμονιζομαι!!! Λες κ δεν το ξερουμε οτι δε θα κοιμομαστε!!! Η λες κ τωρα ξενυχταμε απο επιλογη.....


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

Ουτε εγώ το ήξερα για το νερό και δεν ειμαι και φαν η αληθεια να λεγεται.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τους υπερήχους τους. Εγώ έχω μέλλον ακόμα. Μιαμιση βδομάδα για το ντοπλερ και 3 βδομαδες για τον γιατρό μου. Πολύ καιρός!

Απο ύπνο αλοβεσάκι μου μην νομίζεις οτι τα παω καλύτερα μιας και εκτος απο τις 40 φορές που σηκώνομαι για κατουρημα ειμαι ξύπνια από τις 4 και καθομαι και στριφογυρίζω μπας και με παρει ο ύπνος γιατί 6.30 σηκωνομαι για την δουλεια. Αντε να βγω σε άδεια την επομενη εβδομαδα να ξεκουραστω.

Ερώτηση στις κοπελες που εργάζονται. Θα παρετε την αδεια κανονικα? δηλ 56 μερες πριν, 63 μετά ή θα μείνετε μέχρι να γεννήσετε σχεδόν στη δουλειά και θα τις παρετε μετά?

Απο ψώνια κορίτσια μου τι κάνατε?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...