Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

δε ξερω βρε πυτζαμουλα! δε θελω να μαι αχαριστη κ να νοιαζομαι για τα κιλα τωρα που θα πρεπει να με ανησυχουν αλλα πραγματα αλλα αυτη η ζυγαρια με πεθανε! στην οψη δε φαινομαι για τοσα κιλα! τι να πω! θα κανω προσεγμενη διατροφη κ ο,τι γινει!!

η γλυκοζη στα ουρα οντως δεν ειναι κατι που θα πρεπει να σε τρελαινει! μη ξεκινησεις διαδικασιες με μηχανακια για ζαχαρο γιατι αγχος θα σου προσδωσουν κ τιποτα αλλο!!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δε ξερω βρε πυτζαμουλα! δε θελω να μαι αχαριστη κ να νοιαζομαι για τα κιλα τωρα που θα πρεπει να με ανησυχουν αλλα πραγματα αλλα αυτη η ζυγαρια με πεθανε! στην οψη δε φαινομαι για τοσα κιλα! τι να πω! θα κανω προσεγμενη διατροφη κ ο,τι γινει!!

η γλυκοζη στα ουρα οντως δεν ειναι κατι που θα πρεπει να σε τρελαινει! μη ξεκινησεις διαδικασιες με μηχανακια για ζαχαρο γιατι αγχος θα σου προσδωσουν κ τιποτα αλλο!!

εγώ λέω να μην στερείσαι τίποτα. τα κιλά θα τα χάσουμε με τη γέννα και με το θηλασμό. και αφού δε σου φαίνεται, μη σκας! και εμένα δε μου φαίνεται καθόλου, το ίδιο αδύνατη με μια μπάλα του μπάσκετ για κοιλια!


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν εχω κανει ραγαδες, μεχρι στιγμης!

βεβαια απ τον 4ο παστωνομαι 2φορες τη μερα!

εκοψα κ το περπατημα γιατι ειχα δει λιγο αιμα! αστα!

αυριο εχω ντοπλερ! αντε να δω το μωρο λιγακι να ηρεμησω!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Fuego, εμένα το doppler το κάνει ο γιατρός μου και ναι έχει και τρισδιάστατη απεικόνιση. Εμάς η φωτογραφία που μας τύπωσε ήταν πολύ αστεία, γιατί ενώ φαινόταν κανονικά η ζουζούνα, είχε κάτι σκιές στο προσωπο πάνω από τα χείλη που έμοιαζε λες και είχε μουστακια!

Πάντως εγώ επειδή γέννησα στο ΙΑΣΩ και μπορώ να μιλήσω από προσωπική εμπειρία, δεν ισχύει αυτό που έγραψε κάποια κοπέλα! Εννοείται ότι δεν σου μετρανε πόσα ντεπόν, ή πόσες σερβιέτες χρησιμοποίησες! Επίσης, μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτή η λίστα που λέτε! Μα καλά, το νοσοκομειο δεν διαθέτει μπιμπερό ή βρστήρα;;; Σε λίγο θα πρεπει να κουβαλάμε και το λίκνο!


QFy6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

Ουτε εγώ το ήξερα για το νερό και δεν ειμαι και φαν η αληθεια να λεγεται.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τους υπερήχους τους. Εγώ έχω μέλλον ακόμα. Μιαμιση βδομάδα για το ντοπλερ και 3 βδομαδες για τον γιατρό μου. Πολύ καιρός!

Απο ύπνο αλοβεσάκι μου μην νομίζεις οτι τα παω καλύτερα μιας και εκτος απο τις 40 φορές που σηκώνομαι για κατουρημα ειμαι ξύπνια από τις 4 και καθομαι και στριφογυρίζω μπας και με παρει ο ύπνος γιατί 6.30 σηκωνομαι για την δουλεια. Αντε να βγω σε άδεια την επομενη εβδομαδα να ξεκουραστω.

Ερώτηση στις κοπελες που εργάζονται. Θα παρετε την αδεια κανονικα? δηλ 56 μερες πριν, 63 μετά ή θα μείνετε μέχρι να γεννήσετε σχεδόν στη δουλειά και θα τις παρετε μετά?

Απο ψώνια κορίτσια μου τι κάνατε?

Και γω θέλω να τις πάρω μετά και να βγω σε άδεια μόλις μπω στο μήνα μου... είμαστε σίγουρες ότι είναι οκ? Ο λογιστής μας στη δουλειά μου είπε ότι μπορώ γιατί να απαγορεύεται βάση νόμου?


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια :)

Ρανια, υπομονη, σε καταλαβαινω οταν λες για ψυχολογικη πιεση στη δουλεια... καλυτερα να πνιγεσαι στη δουλεια κ να πειτριγυριζεσαι απο.(σχετικα) νορμαλ ανθρωπους παρα να εισαι χαλαρα αλλα καποιοι μαλακες να σου κανουν το βιο.αβιωτο!! Ειναι μια εμπειρια που μπορεις να αξιολογησεις μονο αν τη ζησεις!!! Κ με παλι δεν το πιστευεις ποσο σ εοηρεαζει κ τα χανεις με τον εαυτο σου.... προσπαθησε μονο να επικεντρωνεσαι σ αυτο το θαυμα που μεγαλωνει μεσα σου κ συο ποσο χωρις σημασια ειναι καποιοι...

Πυζαμουλα, κι εγω λεω να μην παρεις μηχανακι... αν υπηρχε θεμα δε θα το αφηναν ετσινοι γιατροι σου :)

Δημητρα, αντι να χαιρεσαι που μπορεις να φας, σκας για τα παλιοκιλα που κ παλι ειναινσουπερ για το υψος σου και θα χαθουν στο πιτς φυτιλι!!! Βλασφημια κοριτσι!! Ρωτα κι εμας που κοντευουμε να λιποθυμησουμε απ τις μυρωδιες κ μοιταμε τα γλυκα σαν το κοριτσακι με τα σπιρτα....

Σχετικα.με το νοσοκομειο: νομιζω διευκρινισα οτι υπαρχει κ βραστηρας κ αποστειρωτης. Σου λενε αν θες να φερεις τα δικα σου. Η ανεπισημη εξηγηση που κυκλοφορει μεταξυ οσων εχουν γεννησει εκει ειναι επειδη ως δημοσιο νοσηλευει καθε καρυδιας καρυδι κ ισως να μη θες να χρησιμοποιεις τα ιδια σκευη κ συσκευες με καποιους αλλους... παντως δε σου λενε οτι χωρις βραστηρα δε σε ξεγενναμε!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και γω θέλω να τις πάρω μετά και να βγω σε άδεια μόλις μπω στο μήνα μου... είμαστε σίγουρες ότι είναι οκ? Ο λογιστής μας στη δουλειά μου είπε ότι μπορώ γιατί να απαγορεύεται βάση νόμου?

Βασει νομου πραγματι απαγορευεται. Ο νομος οριζει ποιες ειναι οι ημερες πρι κ μετα... .πορεις να τις παρεις με συνεννοηση... πχ να δηλωσεις πητ αργοτερα, ωστε να φυγεις αργοτερα, μετα υποτιθεται οτι θα γεννησεις νωριτερα κ τις μερες που υπολειπονται απο πριν τις δικαιουσαι για μετα.... καπως ετσι το κανουν.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βασει νομου πραγματι απαγορευεται. Ο νομος οριζει ποιες ειναι οι ημερες πρι κ μετα... .πορεις να τις παρεις με συνεννοηση... πχ να δηλωσεις πητ αργοτερα, ωστε να φυγεις αργοτερα, μετα υποτιθεται οτι θα γεννησεις νωριτερα κ τις μερες που υπολειπονται απο πριν τις δικαιουσαι για μετα.... καπως ετσι το κανουν.

μαλιστα..... άρα 2/5 βγαίνω και γω σε άδεια!!!!!! ωραία!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..... άρα 2/5 βγαίνω και γω σε άδεια!!!!!! ωραία!

Πιστευω οτι για να ειπε ο λογιστης οτι γινεται, κατι θε ξερει, καποια τρυπα θα χει βρει... δεν εισαι ουτε η πρωτη, ουτε η τελευταια που θα το εχει ζητησει ;)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πιστευω οτι για να ειπε ο λογιστης οτι γινεται, κατι θε ξερει, καποια τρυπα θα χει βρει... δεν εισαι ουτε η πρωτη, ουτε η τελευταια που θα το εχει ζητησει ;)

καλά εγώ δεν μπορώ να τα καταλάβω και όλα αυτά. Θα κανονίσω την άλλη βδομάδα να πάρω το χαρτί με την ΠΗΤ, θα πάω και στο ΙΚΑ να ρωτήσω.....Άκρη δε βγάζεις πάντως!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλά εγώ δεν μπορώ να τα καταλάβω και όλα αυτά. Θα κανονίσω την άλλη βδομάδα να πάρω το χαρτί με την ΠΗΤ, θα πάω και στο ΙΚΑ να ρωτήσω.....Άκρη δε βγάζεις πάντως!

Θα προτεινα να το συζητησεις εκτενεστερα με το λογιστη κ να ζητησεις οδηγιες κ διευκρινισεις πριν κανεις οτιδηποτε αλλο...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

E, εντάξει, αν είχαμε φτάσει στο σημείο να μας λένε ότι χωρίς βραστήρα δεν σε ξεγεννάμε... θα άλλαζα χώρα!!!

Απο την αλλη δεν ειναι κ ακριβες να αποδιδεται στο νοσοκομειο κατι που μπορει να ξεκιναει απο δικη μας σταση/αντιδραση.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν εχω κανει ραγαδες, μεχρι στιγμης!

βεβαια απ τον 4ο παστωνομαι 2φορες τη μερα!

εκοψα κ το περπατημα γιατι ειχα δει λιγο αιμα! αστα!

αυριο εχω ντοπλερ! αντε να δω το μωρο λιγακι να ηρεμησω!

καλη επιτυχια αυριο! ολα τελεια θα είναι!


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...