Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξεκινήσατε αλοιφές κρέμες βαζελίνες στη κοιλίτσα , στήθος???????

Τι έχετε κατά νου? Τι σας πρότειναν οι ντοκ σας???

Εγω ξεκίνησα αμυγδαλελαιο και παρηγγειλα κρεμουλα απο το Ίντερνετ.


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσατε αλοιφές κρέμες βαζελίνες στη κοιλίτσα , στήθος???????

Τι έχετε κατά νου? Τι σας πρότειναν οι ντοκ σας???

ξεκίνησα απ'την αρχή και βάζω σπιτική(την φτιάχνω μόνη μου) κεραλοιφή! είναι πολύ ενυδατική! ελπίζω να κάνει δουλειά!

βαζελίνη να την αποφύγετε κορίτσια γιατί φτιάχνεται από πετρέλαιο...

ο ντοκ δεν μου πρότεινε κάτι κι ούτε κ τον ρώτησα..


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μουντάκι μου πολύ στενοχωρήθηκα βρε μωρουλινάκι μου.....είναι λογικο να φοβάσαι και να είσαι επιφυλακτική...

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά σίγουρα ο γιατρός θα σε έχει υπό στενή παρακολούθηση κι όλα θα πάνε κατευχήν!!! Και θα έχεις και το μωράκι αγκαλίτσα με το καλό το καλοκαιράκι!!

Σε νοιώθω και στη θέση σου λόγω του ψυχολογικού ε δε θα με πείραζε να ψωνίσω και μετά τα πάντα!!! χαχαχα

Όμως είμαι σίγουρη ότι δε χρειάζεται να ανησυχείς για τίποτα και νταξ μια δυο αγορούλες θα σου φτιάξουν και το κέφι!!!!

Τα πάντα μπορούν να συμβούν ΟΜΩΣ τίποτα δε πρέπει να μας κρατάει πίσω!!! Κοιτάμε μπροστά σε νέες εγκυμοσύνες και χαρές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σμουατς πολύ μεγαλο για σένα μονο!!!!!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue:

σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου.... δυστυχώς η ζωή έχει 2 όψεις αλλά πάντα κοιτάμε μπροστά με αισιοδοξία και ελπίδα!!! Ο Θεός μας ευλόγησε και στην κοιλίτσα μας ανθίζει το σποράκι του οπότε πρέπει να δείξουμε πίστη και υπομονή!!!! Άμα μάθω φύλλο και το νιώσω καλά καλά σίγουρα δε θ αντισταθώ κάτι θα πάρω!!!!! ρε κορίτσια σήμερα νιώθω στην κοιλιά που και που ένα πολύ ελαφρύ σαν σφίξιμο να το πω σαν όπως κάνει το στομάχι μας με την απογείωση στο αεροπλάνο να το πω.... δεν ξέρω πως να το περιγράψω.....! Δεν πονάω απλά το αισθάνομαι που και που.... αν συνεχίσει θα πάρω το ντοκ!:shock:


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μουντάκι μου ναι καρδουλίτσα έτσι είναι όπως τα λες!!

ότι νοιώθεις που σε ανησυχεί και δεν το ένοιωθες μέχρι τώρα να παίρνεις τον γιατρό σου!! Δε νομίζω να σε παρεξηγήσει....πρέπει να το κάνουμε όλες!! Και τίποτα να μην είναι καλύτερα να έχουμε τον αθησυχασμό του γιατρού μας και να μη φοβόμαστε για τίποτα!!

Εγώ πιστεύω πάντως ότι είναι το μωράκι σου που κάνει αισθητή τη παρουσία του!!! Και σου λέω χειιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

καρδουλίτσα για γράψε αναλυτικά συνταγή σπιτικής κεραλοιφής!!

μπεμπουλάκι τι παρήγγειλες τι κρεμούλα??

γώ στη πρώτη μου εεγκυμοσύνη την έβγαλα με λαδάκι τζόνσον κρέμα φρεζυντερμ και βαζελίνη στη κοιλιά!!!


n3oUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

thokακι μου!!!!!!!!!!!!!!!! θηρίο ο μπέμπαρος???????? άντε βρε ποιος τη χάρη σου!!!!! Δεν είναι τέλεια τώρα που κουνιούνται συνέχεια???????? Μια χαρά όλα άντε να κάνουμε και τη β να δούμε τι θα γίνει... εγώ θα ξέρω τέλη του μήνα που θα ξαναπάω για πότε το προγραμματίζουμε... είναι νωρίς άλλωστε ακόμη.. Νιώθεις το νινάκι? Εγώ προχτές ένιωσα χαμηλά στην κοιλιά ένα ελαφρύ σπρώξιμο σαν κάποιος να με πατούσε... Από τότε δεν το έχω ξανανιώσει αλλά είμαι κ όλη μέρα σε κίνηση, έχω και το έντερο που με ταλαιπωρεί που να καταλάβω!!!!

Χθες πήγα στο διαβητολόγο και πολύ χάρηκα γιατί μου πε ότι οι τιμές μου είναι καλές και μειώσαμε και μια μονάδα την ινσουλίνη!!!!! Τα ρυθμίσαμε κ αυτά!!!!

Εγώ κοριτσάκια ούτε που ν ακούσω δε θέλω για ψώνια και ετοιμασίες.... Αν φτάσουμε στον 8ο το συζητάμε!!!!! Κατά τα άλλα τι κάνετε??? φιλάκια!

φιλεναδάκι μου!!!!!!

αν και πρώην τσίχλα ;) έχω φτιάξει μεράκι σωστό εκεί κάτω από ό,τι φαίνεται και αναπτύσσεται βασιλικά!!!χαχαχαχαχα

δεν το νοιώθω ακόμη ρε γμτ!!!!χθες μου φάνηκε ότι κάτι ένοιωσα αλλά μετά σκέφτηκα μήπως είναι ιδέα μου επειδή το θέλω πολύ...........εσένα έχει αρχίσει δειλά δειλά ε;;;;αχ τι τέλεια!!!!ανυπομονώ κι εγώ!

είδες που ρυθμίστηκε και το σάκχαρο;μπράβο αγαπάκι μου!αφού τα έχουμε πει....όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά!δεν υπάρχει περίπτωση!πάμε χέρι χέρι!και τα μωράκια μας από εκεί πάνω τα προστατεύουν τα αδερφάκια τους!γι αυτό σε θέλω χορηγό θετικής ενέργειας.................άρχισε να κάνεις ονειράκια..........τα δικαιούσαι.............και ξεκίνα όποτε εσύ νοιώθεις να οργανώνεσαι.............με το χρόνο σου...........ναι, μαναράκι μου; θα έρθεις στο σεμινάριο; δεν μου είπες............


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!! πως είστε?? εγώ έκανα να πιω 1 καφεδάκι στα γρήγορα κ μετά να βάλω το φαγητό..

μπράβο στο μωράκι σου κοπέλα μου!!μια χαρά!! με το καλό κι η β'επιπ.!! αυτό με τα κιλά που λες πραγματικά κι εγώ το βλέπω!! χθες στην κυριολεξία πείνασα όλη μέρα κ πάλι σήμερα που ζυγίστηκα είχα πάρει!! έλεος δλδ!!

ε όχι κ να μην τρώω κ να βάζω τόσο!!έτσι κ μου πει τπτ ο ντοκ αύριο θα τον βρίσω!

μάλλον το μωράκι σου ήταν κοριτσάκι μου!!! όσο περνάνε οι μέρες θα το νιώθεις κ πιο πολυ!! μπράβο κ για τα καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!

αχ αυτό το άγχος θα μας φάει!! μα πραγματικά με τόσα που ακούμε ρε γμτ πως να χαρείς την εγκυμοσύνη?? φεύγει το άγχος μιας εξέτασης, έρχεται το άλλο!!

κι εγώ κορίτσια αν είχα ενα μωράκι μάλλον πιο αργά θα κοιτούσα για αγορές κτλ...αλλά με 2 ήδη έχω "βαρύνει" και οι αντοχές μειώνονται! κι επειδή θέλω να το χαρώ κ όχι να κάνω λίστες κ να μου τα πάρουν άλλοι με το καλό μετά την β' επιπ. θ'αρχίσω να οργανώνομαι..κι άλλες διδυμομανούλες αυτό μου λένε,όσο περνάνε οι εβδομάδες δυσκολεύουν πολύ τα πράγματα!

σ ευχαριστώ πολύ καρδούλα!!άντε με το καλό κι εσύ αύριο....κι αν σου πει τίποτα ο αυστηρούλης σου μην μασήσεις (μεταφορικά γιατί κυριολεκτικά έχουμε πολλά να μασήσουμε ακόμη χαχααχχαχααχαχ)!!!τι να πω ρε φίλη!!δεν ξέρω πως μπαίνουν..............έχω πάθει ένα σοκάκι.................ποτέ ποτέ δεν είχα ξαναδεί τέτοια νούμερα στη ζυγαριά.............χαχααχχααχαχ τεσπα ας είναι καλά τα μωράκια μας και δεν πειράζει!!!

ρε οργανωτικό κορίτσι αν κάνεις λίστα, ανάρτησέ την εδώ και για εμάς τα ανίδεα και βαριεστημένα άτομα μπας και αρχίσω κι εγώ να οργανώνομαι...................στο μυαλό αρχικά γιατί επί του πρακτέου θα το αρχίσω κι εγώ λίγο πιο μετά....................

επίσης, τι κρέμες βάζετε ρε κορίτσια στην κοιλιά και το στήθος; κάνει τελικά η βαζελίνη; η φρεζιντερμ ενώ έχει βγάλει ειδική από πίσω στα συστατικά αναφέρει κάποια parabens :shock: και δεν ξέρω..........προς στιγμήν βάζω μια ενυδατική της apivita αλλά πρέπει να πάρω κάποια ειδική ε;;; το λαδάκι της johnson κάνει δουλειά; ειναι καλό; ένα μπέρδεμα και αυτό το θέμα............................

Εγώ στην 16η αν και καιρό τώρα νοιώθω διάφορα μέσα μου αλλά όχι συνέχεια....είναι 2η εγκυμοσύνη οπότε το αισθάνεσαι πιο σύντομα από ότι λένε. :)

Μπράβο Θώκι!!! χιχιχιχι Και ναζιάρικο και μεγάαααλο ωωωωω λαχτάρα μου!!!

Δεν ήταν ο γιατρός εκεί ε??? χμμμμ....και με ποιόν να συζητήσω για το πού θα γεννήσω?? Σε ποιό νοσοκομείο??? Είναι στο Αρεταίειο???

Να σε ρωτήσω κατι άλλο φάρμακα σου γράφουν?? Παίρνουν χρήματα?? Την τελευταία φορά που μας έγραψαν φάρμακα μου έκοψαν και απόδειξη και ζήτησαν 10 ευρώ συνταγογράφηση...νέα κόλπα αυτά?? Ξέρεις κάτι??

Κι εγώ δε ξέρω τι να κάνω και σίγουρα δεν θέλω να πάω 6 και 7 μηνών και να μη με έχει αναλάβει γιατρός που θέλω και εμπιστεύομαι το πέρασα μια φορά....πφφφφ

Από την αλλη αν είναι να ξεκουράζεται ο άνθρωπος και να αναλαμβάνει στη γέννα....αλλά τι να πω δεν τον έχω γνωρίσει καν...αν χρειαστώ συμβουλή ή κάποιον να πάρω τηλ με τη γραμματεία θα μιλάω???

Τι να αλλάξει μέχρι αύριο??? Στενοχωρήθηκα λιγάκι δε σου κρύβω....και τι να πεις??? Είπες κάτι εσύ?? Με τη γραμματεία μίλησες ή και με γιατρό?? Γυναίκα σε είδε??

Μπράβο κορίτσι που πας καλά!! Ναι το νινάκι ήταν σίγουρα...κι εγώ όταν κινούμαι εννοείται δεν το νοιώθω...

Στον 8ο δε μπορείς να ξέρεις πώς θα είσαι...εκεί πρέπει να έχεις και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου έτοιμη!!! χαχαχαχαχα

Πολύ σωστά το κάνεις καρδουλίτσα!!! Έχεις σίγουρα παραπάνω λόγους αλλά καλό είναι να είσαι νωρίτερα προετοιμασμένη παρά απροετοίμαστη και τελευταία στιγμή να κάνουν αγορές που δεν θα ήθελες άλλοι για σένα!! Είναι και διασκεδαστικό και όμορφο να κάνεις αγορές!!!

Εγώ ήδη έχω ξεκινήσει να σκέφτομαι τις ανάγκες μου και να ψάχνομαι για οικονομικές λύσεις!!

Είμαι σίγουρα λίγο μαγκωμένη ακόμη αλλά άμα δούμε και φύλο έφυγααααααααα!!! χαχαχαχα

Στον μικρό μου από 6 μηνών είχα ξεκινησεί και 8 μηνών είχα όλα τα απαραίτητα στο σπίτι. Είχαμε βάψει φτιάξει το δωμάτιο....

Πραγματικά βαραίνεις τους δύο τελευταίους μήνες...τότε ήμουν κατακαλοκαιρο και ο καύσωνας ήταν ότι χειρότερο ευτυχώς για εμάς είμαστε αρχή καλοκαιριού μια δροσίτσα θα την έχει :);)

όσο για τα κιλά κι εγώ δεν το πιστεύω!!! Είχα πάει μπιμπελό και τώρα δεν θα με γνωρίζουν!!! πφφφφ πώς εγινα και δεν έφτασα ακόμα τα μισα...

Φιλάκια μωρούλια

μανουλίτσα αρτίστα!!!!!!!!!!!!!!!πρέπει να είσαι πολύ γλυκό κοριτσάκι...........σ ευχαριστώ καλό μου!!!!άντε πλησιάζει και το δικό σου ραντεβουδάκι!η Θάνου με εξέτασε, η οποία είναι γιατρός και φάνηκε και πολύ καλή σαν γιατρός.............δεν ξέρω πραγματικά φιλενάδα!έχεις δίκιο............κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι .............. αλλά αν είναι να γυρίσει, επειδή τον εμπιστεύομαι πάρα πολύ, θα περιμένω ακόμη λίγο και θα αφήσω πίσω τα ερωτήματα σχετικά με το μαιευτήριο που θα γεννήδω πρώτα ο Θεός....................θα γυρίσει σίγουρα όμως; αυτό με καίει εμένα.............................πάντως ξεγεννά στο Αρεταίειο, στο Ρέα και το Λητώ νομίζω..............όσον αφορά στη συνταγογράφηση κι εγώ στον Μουστακαρία τα γράφω και μου παίρνουν 10  αλλά το έχω ακούσει γενικά αυτό, οπότε δεν μου εκανε εντύπωση!ελπίζω να σε κάλυψα..........εγώ τους είπα να μου πουν αλήθεια για να ξέρω τι θα κάνω και μου είπαν ότι είναι καλά και όλα αυτά που σου είπα!τώρα εδώ θα είμαστε και θα το ξανασυζητήσουμε!

εσύ πως και βρέθηκες στον Χασιάκο;


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααααα αρτίστα..................το σεμινάριο θα γίνεται Κυριακές στην Αγ. Παρασκευή και πρέπει να συμπληρώσεις μια φόρμα αν θες για να εξασφαλίσεις μια θέση ένεκα του ότι είναι δωρεάν!μπες στο σάιτ γιατί έχουν βγει και οι αιτήσεις και οι ημερομηνίες!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καρδουλίτσα για γράψε αναλυτικά συνταγή σπιτικής κεραλοιφής!!

λοιπόν είναι πολύ εύκολη!!

μία κουταλιά της σούπας κερί μέλισσας κ 5 κουταλιές σούπας ελαιόλαδο...σε μπεν μαρί λιώνω το κερί κ μετά προσθέτω το λάδι,ανακατεύω λίγο να ενωθούν αποσύρω απ'την φωτιά το βάζω σε αποστειρωμένο βαζάκι( που το έχω βράσει δλδ) κ περιμένω να κρυώσει!!! αν το θέλω πιο "νερουλό" το ξαναβάζω σε μπεν μαρί κ συμπληρώνω λίγο λάδι..αν το θέλω πιο σφιχτό συμπληρώνω λίγο κερί!!

ό,τι πιο αγνό!!

σ ευχαριστώ πολύ καρδούλα!!άντε με το καλό κι εσύ αύριο....κι αν σου πει τίποτα ο αυστηρούλης σου μην μασήσεις (μεταφορικά γιατί κυριολεκτικά έχουμε πολλά να μασήσουμε ακόμη χαχααχχαχααχαχ)!!!τι να πω ρε φίλη!!δεν ξέρω πως μπαίνουν..............έχω πάθει ένα σοκάκι.................ποτέ ποτέ δεν είχα ξαναδεί τέτοια νούμερα στη ζυγαριά.............χαχααχχααχαχ τεσπα ας είναι καλά τα μωράκια μας και δεν πειράζει!!!

ρε οργανωτικό κορίτσι αν κάνεις λίστα, ανάρτησέ την εδώ και για εμάς τα ανίδεα και βαριεστημένα άτομα μπας και αρχίσω κι εγώ να οργανώνομαι...................στο μυαλό αρχικά γιατί επί του πρακτέου θα το αρχίσω κι εγώ λίγο πιο μετά....................

επίσης, τι κρέμες βάζετε ρε κορίτσια στην κοιλιά και το στήθος; κάνει τελικά η βαζελίνη; η φρεζιντερμ ενώ έχει βγάλει ειδική από πίσω στα συστατικά αναφέρει κάποια parabens :shock: και δεν ξέρω..........προς στιγμήν βάζω μια ενυδατική της apivita αλλά πρέπει να πάρω κάποια ειδική ε;;; το λαδάκι της johnson κάνει δουλειά; ειναι καλό; ένα μπέρδεμα και αυτό το θέμα............................

σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! λοιπόν εννοείται δεν θα μασήσω γιατί έχω πεινάσει πολύ αυτές τις μέρες κ γυαλιζει το μάτι μου χαχαχχα!! τέτοια νούμερα κι εγώ 1η φορα βλέπω :shock::shock:

μόλις τελειώσω με την λίστα θα την αναρτήσω βεβαίως βεβαίως για να μη μου παιδεύεστε!! κ γενικά επειδή ήδη έχω κάνει μια έρευνα σε καθισματάκια αυτοκιν. κ ριλαξ κτλ ό,τι θέλετε με ρωτάτε!! βρήκα π.χ καθισματάκι αυτοκ. (και είναι το μόνο) από 0-25 κιλά!! με 90ε περίπου!! αυτό σημαίνει ό,τι σου βγάζει περισσότερα χρόνια κ γλιτώνεις λεφτα!! κ είναι κ τέλειο!!

τώρα για την κρεμούλα,όπως προείπα βάζω κεραλοιφή που είναι κ πανεύκολη να την φτιάξεις κι ό,τι πιο αγνό! αν δεν θες καλή λύση είναι κ το αμυγδαλέλαιο! αποφύγετε την βαζελίνη!!! φτιάχνεται από πετρέλαιο!!

μουντάκι μου θα δεις που όλα θα πάνε καλά!!! το αγγελάκι σου θα προστατεύει το νινάκι σου από ψηλα!!

όλα θα πάνε καλά κορίτσια!! να είμαστε αισιόδοξες!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααααα αρτίστα..................το σεμινάριο θα γίνεται Κυριακές στην Αγ. Παρασκευή και πρέπει να συμπληρώσεις μια φόρμα αν θες για να εξασφαλίσεις μια θέση ένεκα του ότι είναι δωρεάν!μπες στο σάιτ γιατί έχουν βγει και οι αιτήσεις και οι ημερομηνίες!

Είναι δίπλα μου!! Μόλις δήλωσα συμμετοχή!!!!!! Θα γνωριστούμε λες?????????????????????????????????????????????

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

μανουλίτσα αρτίστα!!!!!!!!!!!!!!!πρέπει να είσαι πολύ γλυκό κοριτσάκι...........σ ευχαριστώ καλό μου!!!!άντε πλησιάζει και το δικό σου ραντεβουδάκι!η Θάνου με εξέτασε, η οποία είναι γιατρός και φάνηκε και πολύ καλή σαν γιατρός.............δεν ξέρω πραγματικά φιλενάδα!έχεις δίκιο............κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι .............. αλλά αν είναι να γυρίσει, επειδή τον εμπιστεύομαι πάρα πολύ, θα περιμένω ακόμη λίγο και θα αφήσω πίσω τα ερωτήματα σχετικά με το μαιευτήριο που θα γεννήδω πρώτα ο Θεός....................θα γυρίσει σίγουρα όμως; αυτό με καίει εμένα.............................πάντως ξεγεννά στο Αρεταίειο, στο Ρέα και το Λητώ νομίζω..............όσον αφορά στη συνταγογράφηση κι εγώ στον Μουστακαρία τα γράφω και μου παίρνουν 10 ? αλλά το έχω ακούσει γενικά αυτό, οπότε δεν μου εκανε εντύπωση!ελπίζω να σε κάλυψα..........εγώ τους είπα να μου πουν αλήθεια για να ξέρω τι θα κάνω και μου είπαν ότι είναι καλά και όλα αυτά που σου είπα!τώρα εδώ θα είμαστε και θα το ξανασυζητήσουμε!

εσύ πως και βρέθηκες στον Χασιάκο;

Αχ μαναράκι μου τι γλυκά λόγια μου λες και με τρελαίνεις??? Ξέρεις πόσο καιρό έχουν να με πουν γλυκιά????? οοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχχαιχιχιχιχιχιχχαχαχαχαμπουαχαχαχαχαχαχαχα

Δε ξέρω τι θα κάνω από την άλλη δε μπορείς να βασιστείς στο ότι την επόμενη φορά θα είναι αυτός στο ιατρείο του...σίγουρα θα εχουν χάσει κόσμο και δεν θα θέλουν να χασουν και άλλο. Εγώ κρέμομαι σε μια λετή κλωστή.....δυστυχώς δεν έχω γυναικολόγο άλλο...η προηούμενη μου εμπειρία όχι καλή ...και μέσω φίλης που γνωρισα και γεννήσαμε κοντα κοντά τα παιδιά μας μου πρότεινε τον Χασ. Εψαξα διάβασα και το είχα πάρει απόφαση να πήγαινα την επόμενη φορά σε αυτόν ή και για τεστ παπ ως γυναικολόγο σε όλα τα θέματα όχι μόνο μαιευτικά!!

Στεναχωριέμαι δε κουνιέμαι κι εγώ περιμένω τα νέα να καλυτερεύουν και να γίνει το θαύμα και να επιστρέψει πλήρως!! Αλλιώς στους συνεργάτες του να αφεθώ??? Μπορει κι έτσι...αφού δεν έχω τίποτα υπόψη μου....Αρεταίειο θέλω να γεννήσω μόνο σε δημόσιο λόγω των οικονομικών περισσότερο!!!

λοιπόν είναι πολύ εύκολη!!

μία κουταλιά της σούπας κερί μέλισσας κ 5 κουταλιές σούπας ελαιόλαδο...σε μπεν μαρί λιώνω το κερί κ μετά προσθέτω το λάδι,ανακατεύω λίγο να ενωθούν αποσύρω απ'την φωτιά το βάζω σε αποστειρωμένο βαζάκι( που το έχω βράσει δλδ) κ περιμένω να κρυώσει!!! αν το θέλω πιο "νερουλό" το ξαναβάζω σε μπεν μαρί κ συμπληρώνω λίγο λάδι..αν το θέλω πιο σφιχτό συμπληρώνω λίγο κερί!!

ό,τι πιο αγνό!!

Το κερί μέλισσας που το βρίσκουμε καρδουλίτσα μου??????

Τζόνσονς μια χαρούλα στη κοιλίτσα να την ενυδατώνει....χρησιμοποίησα και βαζελίνη ..... στο στήθος έβαζα μονο της φρεζυντερμ.

Δεν έκανα ουτε μια ραγάδα αλλά είναι και το δέρμα της κάθε γυναίκας και η προδιάθεση...φυσικά και η πρόληψη βοηθάει πολύ!!


n3oUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι δίπλα μου!! Μόλις δήλωσα συμμετοχή!!!!!! Θα γνωριστούμε λες?????????????????????????????????????????????

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Το κερί μέλισσας που το βρίσκουμε καρδουλίτσα μου??????

Τζόνσονς μια χαρούλα στη κοιλίτσα να την ενυδατώνει....χρησιμοποίησα και βαζελίνη ..... στο στήθος έβαζα μονο της φρεζυντερμ.

Δεν έκανα ουτε μια ραγάδα αλλά είναι και το δέρμα της κάθε γυναίκας και η προδιάθεση...φυσικά και η πρόληψη βοηθάει πολύ!!

να κρατήσετε σημειώσεις να τα πείτε και σ'εμάς αυτά που θα μάθετε ετσι?!!:P

το κερί μέλισσας το βρίσκεις είτε αν έχεις γνωστό μελισσοπαραγωγο, είτε στα μαγαζιά που πουλάνε μέλι, βασιλικό πολτο κτλ είτε στην λαική σε πάγκους με μέλι πάλι!! κι αν δεν έχουν εκείνη την φορά αν τους πεις θα σου φέρουν!! είναι είτε σε μορφή κομματιού απλού ή σαν λαμπάδα! το φυτίλι το βγάζεις μην σε απασχολεί! και είναι κ φθηνό έτσι? 1-2 ευρώ έχει κ βγάζεις πολλά βαζάκια!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mommyart!!!παρηγγειλα της frezyderm την prevenstria.βρε κορίτσια.....μεγάλες διάφορες στις τιμές σε φαρμακεια και Ίντερνετ.

καλώς την! πολύ μεγάλες! εγώ πήρα άρωμα του κορρέ+ δώρο σαπούνι με 17ε από φαρμακείο ονλαίν και στο κανονικό φαρμακείο έχει 26-27ε!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mommyart!!!παρηγγειλα της frezyderm την prevenstria.βρε κορίτσια.....μεγάλες διάφορες στις τιμές σε φαρμακεια και Ίντερνετ.

Μπράβο αυτό έπαιρνα κι εγώ και σήμερα ψάχνω να δω από πού θα το πάρω μαζί με τις πολυβιταμίνες που παίρνω!!! Πόσο τη βρήκες???

να κρατήσετε σημειώσεις να τα πείτε και σ'εμάς αυτά που θα μάθετε ετσι?!!:P

το κερί μέλισσας το βρίσκεις είτε αν έχεις γνωστό μελισσοπαραγωγο, είτε στα μαγαζιά που πουλάνε μέλι, βασιλικό πολτο κτλ είτε στην λαική σε πάγκους με μέλι πάλι!! κι αν δεν έχουν εκείνη την φορά αν τους πεις θα σου φέρουν!! είναι είτε σε μορφή κομματιού απλού ή σαν λαμπάδα! το φυτίλι το βγάζεις μην σε απασχολεί! και είναι κ φθηνό έτσι? 1-2 ευρώ έχει κ βγάζεις πολλά βαζάκια!

Εννοείται ότι θα δοθούν σημειώσεις και θα έχουμε και εξετάσεις στο τέλος του 2ου τριμήνου!!! :P :P :P :p:p:p:p:p:p:p:p

Το πιο σημαντικό είναι να μοιραζόμαστε σημαντικές πληροφορίες που αφορούν τη μητρότητα!!! Την πρώτη μου φορά ένοιωθα τόσο πελαγωμένη και αγχωμένη που ότι κι αν μου έλεγαν ή διάβαζα δεν έμενε τίποτα μέσα...μπούφος σκέτος!!! Τώρα και με λίγη εμπειρία πιστεύω ότι θα δεχτώ καλύτερα πληροφορίες!!!

χμμμμμ

- Λαική δε πάω ποτέ....

- Θα ψάξω μαγαζί με μέλι.....

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ καρδουλίτσα!!!

Θώκι να σε ρωτήσω τη συνταγογράφηση δεν την πλήρωσα τις πρώτες δύο φορές μόνο την προηγούμενη φορά!!! Εσύ?? Στο λέω γιατί μου έκανε εντύπωση...


n3oUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...