Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

Εμένα ο γιατρός μου μου είπε μετά απο δυο κύκλους. Πάντα τον γιατρό σας να ακούτε. Άχ και αυτο με τα χριστούγεννα με έχει στεναχωρήσει πολύ, αλλιώς τα φανταζόμουν και αλλιώς ήρθαν. Προσπαθώ να σκέφτομαι ότι του χρόνου πρώτα Ο Θεός θα έχω ένα μωράκι. Μακάρι όλες κορίτσια σύντομα να έχετε ευχάριστα. Όσο για τις παλίνδρομες κάποιες φορές προλαβαίνουν προβλήματα που θα παρουσιάζονταν αργότερα και μπορεί να είχαν πιο δυσάρεστα αποτελέσματα. Υπομονή σε όλες καλές γιορτές να έχετε και με υγεία.

Κι εγω τα φετεινα Χριστούγεννα θελω απλα να περάσουν, δεν μπορω καθόλου! Σκέφτομαι οτι σε 2 μηνες θα ειχα το μωρο μου αγκαλια και με πιάνει απελπισία!

3 κύκλους περίμενα και τωρα είμαι στον 3ο μηνα προσπαθειών! Εύχομαι σε ολες σας σύντομα να κάνετε το όνειρο σας πραγματικότητα και να φέρτε στον κόσμο ενα γερο μωρακι!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ο γιατρος που με παρακολουθουσε εξω μετα απο την διαπιστωση της παλινδρομης,μου ειχε πει οτι μετα την αποξεση απο τον επομενο μηνα θα μπορουσα να ξεκινησω προσπαθειες,ομως την αποξεση την εκανα στο νοσοκομειο και εκει ηταν αλλος γιατρος και εκεινος μου ειπε οτι μετα απο 2-3 κυκλους αχ δεν ξερω ...την τεταρτη βεβαια εχω ραντεβου στο γιατρο για εναν ελεγχο και θα τον ρωτησω ξανα και ευχομαι να μου πει οτι μορω να ξεκινησω ξανα προσπαθειες

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Οντετακι μου βρισκόμαστε σε αυτό το θέμα.... Θα ερθει το μωρακι σου γιατί το αξιζεις κορίτσι μου! Και γω την Κυριακή που στόλιζα το δέντρο είχα χάλια ψυχολογία.. Αύριο έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο μου..δε ξέρω αν θα μου πει να ξεκινησω τωρα καθώς μου ήρθε μονο μια φορά η κοντή. Η γιατρός που με παρακολουθούσε στην πόλη μου και με είδε πριν λιγες μέρες είπε να ξεκινησω αμέσως αλλά περιμένω το αυριανο ραντεβού..


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Οντετακι μου βρισκόμαστε σε αυτό το θέμα.... Θα ερθει το μωρακι σου γιατί το αξιζεις κορίτσι μου! Και γω την Κυριακή που στόλιζα το δέντρο είχα χάλια ψυχολογία.. Αύριο έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο μου..δε ξέρω αν θα μου πει να ξεκινησω τωρα καθώς μου ήρθε μονο μια φορά η κοντή. Η γιατρός που με παρακολουθούσε στην πόλη μου και με είδε πριν λιγες μέρες είπε να ξεκινησω αμέσως αλλά περιμένω το αυριανο ραντεβού..

Γλυκό μου κοριτσάκι σ ευχαριστω! Κι εσυ το αξιζεις και θα έρθει! Να είσαι σίγουρη!;) το ξέρω τα φετεινα Χριστούγεννα ειναι μουντα αλλα τα επόμενα είμαι σίγουρη οτι θα εχουν πολυ πολυ χρωμα, ροζ ή γαλάζιο ή και τα δυο γιατι οχι;;;:mrgreen:

Να κανεις οτι σου πει η γιατρός! Δεν χάθηκε ο κόσμος για 1-2 μηνες παραπανω! Τοση υπομονη εχουμε κανει! Αυτο ισχύει και για τα υπόλοιπα κορίτσια! Αν πάλι σου πει ξεκινά, ξεκινά! Οι απόψεις διίστανται σε αυτο το θεμα άλλωστε! Αλλοι λένε ετσι αλλοι αλλιώς! Αντε να βγάλεις άκρη!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να σας κανω ακομη μια ερωτηση..το αιμα που ερχεται μετα την αποξεση θεωρειται περιοδος?

Οχι, δεν μετράει σαν περίοδος! Εγω ειχα αρκετό αίμα για 4-5 μέρες, έπαιρνα και methergyn που ειναι μητροσυσπαστικο για να καθάρισε και πήρα και αντισυλληπτικά και στις 28 μέρες μου ηρθε περίοδος! Η πρώτη περίοδος θα σου έρθει μεσα στις επομενες 40 μέρες! Σε αλλες κοπέλες αργεί περισσοτερο σε αλλες λιγότερο!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειχε κρατησει το αιμα περιπου 10 ημερες ,αλλα αντισυλληπτικα δεν μου εδωσαν μονο μια αντιβιωση για μια εβδομαδα και 3 εβδομαδες ... μετα απο 31 ημερες μου ηρθε παλι περιοδος οπως καθε φορα πρωτου την εγκυμοσυνη κ απλως μου κρατησε λιγακι παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειχε κρατησει το αιμα περιπου 10 ημερες ,αλλα αντισυλληπτικα δεν μου εδωσαν μονο μια αντιβιωση για μια εβδομαδα και 3 εβδομαδες ... μετα απο 31 ημερες μου ηρθε παλι περιοδος οπως καθε φορα πρωτου την εγκυμοσυνη κ απλως μου κρατησε λιγακι παραπανω...

Εννοειται οτι πήρα κι εγω αντιβιωση!

Μια χαρα σε βρίσκω, σου ηρθε κανονικα και η περίοδος! Εσένα σε ποσο καιρο σου είπε ο γιατρός να ξαναρχισεις προσπάθειες;;;


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

εμ αυτο ειναι ενα θεμα...ο γυναικολογος που με παρακολουθουσε απο την αρχη της εγκυμοσυνηςμεχρι την ημερα που επιβεβαιωθηκε η παλλινδρομηση μου ειχε πει οτι απο τον επομενο κι ολας μηνα μπορουσα να ξεκινησω προσπαθειιες...ομως εγω την αποξεση την εκανα στο νοσοκομειο οπου εκει ηταν αλλος ο γιατρος και μου ειχε πει μετα απο 2-3 κυκλους και ειμαι λιγακι στα χαμενα ...σημερα εκελισα 40 μερες απο την αποξεση κ αυριο εχω ραντεβου για εναν ελεγχο ,θελω να πιστευω οτι ολα επανηλθαν και οτι θα μου επιτρεψει να ξεκινησω νεες προσπαθειες ...

Link to comment
Share on other sites

εμ αυτο ειναι ενα θεμα...ο γυναικολογος που με παρακολουθουσε απο την αρχη της εγκυμοσυνηςμεχρι την ημερα που επιβεβαιωθηκε η παλλινδρομηση μου ειχε πει οτι απο τον επομενο κι ολας μηνα μπορουσα να ξεκινησω προσπαθειιες...ομως εγω την αποξεση την εκανα στο νοσοκομειο οπου εκει ηταν αλλος ο γιατρος και μου ειχε πει μετα απο 2-3 κυκλους και ειμαι λιγακι στα χαμενα ...σημερα εκελισα 40 μερες απο την αποξεση κ αυριο εχω ραντεβου για εναν ελεγχο ,θελω να πιστευω οτι ολα επανηλθαν και οτι θα μου επιτρεψει να ξεκινησω νεες προσπαθειες ...

Οπως ειπα και στην Άντζελα, οι απόψεις διίστανται όσον αφορά αυτο το θεμα! Εμενα ο γιατρός μου μου είπε να περιμενω 3 κύκλους γιατι μετα απο την αποξεση επηρεάζεται η ποιότητα των ωαρίων και θελει κάποιο χρονο το σύστημα για να επανέλθει! Το εκανα αφενός γιατι εμπιστεύομαι τον γιατρο μου, αφετέρου γιατι στο συγκεκριμένο θεμα δεν φημιζομαι για την τύχη μου και δεν ήθελα να το ρισκάρω!

Παρολαυτα υπαρχουν πολλες κοπέλες που μείνανε αμεσως μετα την αποξεση και πήγαν ολα καλα!

Συζητά το με το γιατρο σου και απο κει και πέρα η αποφαση δικη σου!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γλυκό μου κοριτσάκι σ ευχαριστω! Κι εσυ το αξιζεις και θα έρθει! Να είσαι σίγουρη!;) το ξέρω τα φετεινα Χριστούγεννα ειναι μουντα αλλα τα επόμενα είμαι σίγουρη οτι θα εχουν πολυ πολυ χρωμα, ροζ ή γαλάζιο ή και τα δυο γιατι οχι;;;:mrgreen:

Να κανεις οτι σου πει η γιατρός! Δεν χάθηκε ο κόσμος για 1-2 μηνες παραπανω! Τοση υπομονη εχουμε κανει! Αυτο ισχύει και για τα υπόλοιπα κορίτσια! Αν πάλι σου πει ξεκινά, ξεκινά! Οι απόψεις διίστανται σε αυτο το θεμα άλλωστε! Αλλοι λένε ετσι αλλοι αλλιώς! Αντε να βγάλεις άκρη!

Σε ευχαριστώ κοπελα μου! Το ξέρω οτι του χρονου όλα θα είναι πολύ πιο όμορφα!

κοριτσια να σας κανω ακομη μια ερωτηση..το αιμα που ερχεται μετα την αποξεση θεωρειται περιοδος?

Οχι δεν θεωρείται περίοδος. Εγω δεν είχα καθόλου μετα την αποξεση και μου ήρθε στις 36 μέρες με πιο έντονο κοκκινο κ λίγο παραπάνω απο οτι συνήθως αίμα. Πήρα και εγώ αντιβιωση και όλο εκείνο το μήνα μας απαγόρεψε τις επαφες. Σήμερα είμαι 14 κ έχω ραντεβού.

Εγώ πιστεύω οτι αν δεν έχει επανέλθει το συστημα μας απλως δεν θα μείνουμε ρε κορίτσια. Αν δεν έχει επανέλθει το ενδομήτριο δηλαδή αλλά θα ακολουθησω τις οδηγίες της γιατρού μου φυσικά..

Καλημέρα!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ κοπελα μου! Το ξέρω οτι του χρονου όλα θα είναι πολύ πιο όμορφα!

Οχι δεν θεωρείται περίοδος. Εγω δεν είχα καθόλου μετα την αποξεση και μου ήρθε στις 36 μέρες με πιο έντονο κοκκινο κ λίγο παραπάνω απο οτι συνήθως αίμα. Πήρα και εγώ αντιβιωση και όλο εκείνο το μήνα μας απαγόρεψε τις επαφες. Σήμερα είμαι 14 κ έχω ραντεβού.

Εγώ πιστεύω οτι αν δεν έχει επανέλθει το συστημα μας απλως δεν θα μείνουμε ρε κορίτσια. Αν δεν έχει επανέλθει το ενδομήτριο δηλαδή αλλά θα ακολουθησω τις οδηγίες της γιατρού μου φυσικά..

Καλημέρα!

Μην το λες, ετσι θεωρηςε και μοα φιλη μου οτι δεν θα μπορει να μείνει και έμεινε μετα την πρωτη περίοδο! Βεβαια ευτυχως ολα πήγαν καλα και τωρα εχει και δεύτερο μωρακι!

Οτι σου πει ο γιατρός σου, αυτο ειναι το πιο σωστο!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο, μου ειπε να περιμενω τουλαχιστον ακομη εναν κυκλο αρα μετα τον ιανουαριο οι νεες προσπαθειες και εγω ημουν σιγουρη οτι θα μου πει να ξεκινησω....επισης πρεπει να παω ξανα την παρασκευη στις 12/12 για εναν υπερηχο και να κανω ενα τεστ παπ...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο, μου ειπε να περιμενω τουλαχιστον ακομη εναν κυκλο αρα μετα τον ιανουαριο οι νεες προσπαθειες και εγω ημουν σιγουρη οτι θα μου πει να ξεκινησω....επισης πρεπει να παω ξανα την παρασκευη στις 12/12 για εναν υπερηχο και να κανω ενα τεστ παπ...

Δωράκι μην στεναχωριεσαι κορίτσι μου! Το ξέρω οτι ανυπομονεις να ξαναρχισεις προσπάθειες αλλα να κανεις οτι σου πει ο γιατρός σου! Εκείνος ξέρει καλυτερα!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να το διακινδυνευσω οσο και αν δεν εχω υπομονη, οποτε θα περιμενω να περασει ο καιρος να κανω και τις εξαιτασεις που μου ειπε, αλλα το εχω βαλει σκοπο και το ευχομαι σε ολες μας κοριτσια του χρονου τετοια εποχη να εχουμε η να περιμενουμε τα μωρακια μας .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...