Recommended Posts

Κορίτσια μου κάποιες με ξέρετε απο το θέμα "το 2018 ας γίνουμε όλες μάνες". Το είχα δει πολυ αισιόδοξο και μου άρεσε. Όπως εχω γράψει παρα πάνω (μόλις είδα οτι ειναι ακριβώς έναν μήνα πριν!!!!) οφείλουμε να πουμε τις αισιόδοξες ιστορίες μας για να βοηθήσουμε κι άλλες κοπέλες που βρίσκονται στην άσχημη φάση της παλινδρομης. Σημερα πήγα στον γιατρο και λέει πως ειμαι πεντέμισι εβδομάδων έγκυος! Είδαμε σάκο με λεκιθικό ασκό! Ειχαμε σαφής οδηγίες να μην προσπαθήσουμε αυτο το μήνα και μάλιστα έπαιρνα και αντιβιωσεις για το ελικοβακτηρίδιο. Και δεν προσπαθήσαμε!!!! Δεν ξέρουμε πως συνέβη! (ακολουθούσαμε τη μέθοδο του τραβήγματος) Το θεωρούμε θαύμα! Κι ελπιζω δηλαδη, για να μας βοηθησει ο Θεος κι ο Άγιος Ραφαηλ να προχωρήσουμε μέχρι τέλους κι ολα να πάνε καλα!  Μας είχε παρει μήνες να τα καταφέρουμε την πρώτη φορα και είχα δοκιμάσει οτι μπορούσα (τεστ ωορρηξιας, preseed κτλ) και τώρα ήρθε ετσι. Σαν δωρο. 

Δεν ξέρω πως θα πάνε τα πράγματα γιατι η εμπειρία μου μού έμαθε οτι ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορει να στραβώσει το πράγμα. Αλλα για την ώρα ειμαι

εδω, ξανά έγκυος, χωρις να το περιμένω, προσεύχομαι κι ελπιζω! 

Και όφειλα να το πω για να βοηθήσω αν μπορώ με αυτόν τον τροπο κοπέλες που ειναι στεναχωρημένες και προσπαθούν να ξεπεράσουν τον πόνο της απώλειας. 

Ελπιζω το επόμενο ποστ μου να εχει ακομα πιο θετικά κι ελπιδοφόρα μηνύματα για όλες μας! 

• Μου αρέσει 5

Σήμερα έχασα και εγώ τη γη κάτω από τα πόδια μου...Παλίνδρομη η κύηση....Δεν μπορω να περιγράψω πώς νιώθω.... Θέλω απλά να ξυπνήσω και να μη θυμάμαι τίποτα.... Μεγάλη απογοήτευση....

Τη διάγνωση μου την έκανε ένας γιατρός που είχα επισκεφθεί γιατί δεν εμπιστευόμουν τον πρώτο που πήγα...Φαίνεται να κατέχει το αντικείμενο (Μπέτας Παναγιώτης) κ μου είπε να με καθαρίσει τη Δευτέρα...

Πήρα τον 1ο γιατρό μετα να το πω τι έγινε και μου είπε να περιμένω λίγο ακόμα... Πόσο;; Αφού μεσα σε μια εβδομάδα το εμβρυακι μου δε μεγάλωσε καθόλου;; Να περιμένω να με δει κ αυτός στο Μητέρα ή ολα αυτα είναι τρικ κ επιβαρυνω τον οργανισμό μου με το νεκρό έμβρυο στη μητρα και θα πάθω τίποτα χειρότερο(Πόσο πια);

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Κοριτσάκι μου μεσα στο 2019 έζησα δυο φορες αυτο που μολις περιγραφεις.εφιαλτης πραγματικος.....δεν υπάρχει  χειρότερο πραγμα απο το να ξέρεις ότι κουβαλες ενα νεκρό έμβρυο μέσα σου....ξερω πολυ καλα πως αισθάνεσαι πίστεψε με....εγω παντως απο την στιγμή που το μαθαινα η μόνη μ σκέψη ηταν ποτε θα κάνω την επέμβαση να τελειωνω.....ειναι δυσκολο το ξερω αλλα ειμαι εδω και σου γραφω που σημαίνει ότι η ζωη προχωράει συνεχίζεται και δεν εχει σημασια το οτι επεσες αλλα ποσο γρήγορα θα σηκωθείς. Φριχτό αυτό που μας συνεβει αλλα δυστυχώς πολύ συχνό. Ειμαι εδω για ότι χρειαστείς....

• Μου αρέσει 1

Just now, basw2 είπε:

Κοριτσάκι μου μεσα στο 2019 έζησα δυο φορες αυτο που μολις περιγραφεις.εφιαλτης πραγματικος.....δεν υπάρχει  χειρότερο πραγμα απο το να ξέρεις ότι κουβαλες ενα νεκρό έμβρυο μέσα σου....ξερω πολυ καλα πως αισθάνεσαι πίστεψε με....εγω παντως απο την στιγμή που το μαθαινα η μόνη μ σκέψη ηταν ποτε θα κάνω την επέμβαση να τελειωνω.....ειναι δυσκολο το ξερω αλλα ειμαι εδω και σου γραφω που σημαίνει ότι η ζωη προχωράει συνεχίζεται και δεν εχει σημασια το οτι επεσες αλλα ποσο γρήγορα θα σηκωθείς. Φριχτό αυτό που μας συνεβει αλλα δυστυχώς πολύ συχνό. Ειμαι εδω για ότι χρειαστείς....

Προς το παρόν σκέφτομαι πώς θα βγάλω τη νύχτα, το κεφάλι μου είναι έτοιμο να σπάσει και δεν μπορώ να ακούω τους δικους μου να με παρηγορουν... Γιατι απλά αυτό που ζούμε είναι απερίγραπτο... Δε θέλω να κλάψω κ να φωνάξω... Νιώθω απλα πόνο, απογοήτευση και φόβο...Σε ευχαριστώ για όλα!! Καλή μας δύναμη!

Κανε όπως νιώθεις.....κανεις δεν θα σε καταλάβει. Εγω το βραδυ που το εμαθα νόμιζα οτι δεν εχει συμβεί σε εμενα οτι ζω σε παράλληλο συμπαν...ενα ζόμπι ούτε κλαμα ουτε τπτ....ενα μούδιασμα.....αν έχεις αμφιβολία παρε μια δεύτερη γνώμη.τα χειρότερα τα ακουσες εισαι προετοιμασμένη.....

Μην φοβάσαι.....ολα τα αλλα ναι....αλλα μην φοβάσαι....ολα θα περάσουν....θα γίνουμε μανουλες απο το δυσκολο δρομο εμεις. 

Απόψε θα προσευχηθώ να σε έχει ο θεος καλα και να γινει γρήγορα καλα το σωμα και η ψυχούλα σου.

Καληνύχτα.

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα