Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

charma λογικά απ' οτι βλεπω στο τικερακι σου πρόσφατα έμαθες οτι εισαι εγκυος ε ; Αντε με το καλο σε ολες μας !! Να πληθαινουμε απο Ηρακλειο !!!

Την Κυριακη ειχα θετικο τεστακι και την Τεταρτη ειδαμε το σπιτακι του στον υπερηχο!!! Με το καλο σε ολες μας!!! Να πληθαινουν λοιπον τα κρητικοπουλακια!!!!:D:D:D:D!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, τι ωραία !! Μπράβοοοοο !!

Οταν εκανα το τεστ και ειδα 2 γραμμουλες, δεν το πιστευα..

Φοβερή συγκίνηση ο υπερηχος έτσι ; Εγώ τις προάλλες είχα πάει ξανά για υπέρηχο και το μωράκι μου κουνούσε τα χεράκια του... Απίστευτο συναίσθημα, έκανα σα χαζή... Σημερα είναι η πρωτη μερα που δεν εχω ανακατωσουρες και εχει φτιαξει πολυ και η διαθεση μου !


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, τι ωραία !! Μπράβοοοοο !!

Οταν εκανα το τεστ και ειδα 2 γραμμουλες, δεν το πιστευα..

Φοβερή συγκίνηση ο υπερηχος έτσι ; Εγώ τις προάλλες είχα πάει ξανά για υπέρηχο και το μωράκι μου κουνούσε τα χεράκια του... Απίστευτο συναίσθημα, έκανα σα χαζή... Σημερα είναι η πρωτη μερα που δεν εχω ανακατωσουρες και εχει φτιαξει πολυ και η διαθεση μου !

Απλα φοβερη!!! Ολη μερα τον χαζευω!! Ανυπομωνω να περασουν οι μερες για να παμε για καρδουλαα!!!!! Τερμα οι ανακατωσουρες??? Σουπερ!! Εγω ειχα σημερα την πρωτη ζαλαδιτσα μου!! Εννοειται οτι ξαπλωσα και κοιμηθηκα ενα 3ωρακι!! χαχχαχχα


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλως τες!!! ελεγα και γω....μονη μου??? τα πρωτα σας? εμενα το πρωτο! θα γεννησω ΠΑΓΝΗ τον Ιουλιο!

Γεια σου ΝιουΜπειμπι!!! οχι δεν εισαι μονη!! Εχεις καλη παρεα!!!!:D:D:D Και μενα το πρωτο μου ειναιι!!!! Εγω το θεμα γεννα ακομα το σκεφτομαι!! Ο γιατρος μου ειναι στο μητερα αλλα δεν αποκλειω και το παγνη!! Ποιος σε παρακολουθει στο νοσοκομειο??

Αγορακι ή κοριτσακι εχει η κοιλιτσα!!!;;

Χαρηκα πολυ που σας βρηκα μανουλες Κρητης!!

:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ΝιουΜπειμπι!!! οχι δεν εισαι μονη!! Εχεις καλη παρεα!!!!:D:D:D Και μενα το πρωτο μου ειναιι!!!! Εγω το θεμα γεννα ακομα το σκεφτομαι!! Ο γιατρος μου ειναι στο μητερα αλλα δεν αποκλειω και το παγνη!! Ποιος σε παρακολουθει στο νοσοκομειο??

Αγορακι ή κοριτσακι εχει η κοιλιτσα!!!;;

Χαρηκα πολυ που σας βρηκα μανουλες Κρητης!!

:D:D:D

και μενα στο μητερα ειναι η γιατρος που ειχα πριν..και πηγαινα σε αυτην μεχρι τον 3 μηνα και μου κανει και τις αυχενικες β΄'επιπεδου κλπ.αλλα στη γεννα ηθελα δημοσιο.. στο παγνη εχω ειδικευομενη..δεν ηθελα κανενα ονομα..! στην αυχενικη μας ειπαν 80% αγορακι..θα το σηγουρεψω την Δευτερα μαλλον που θα ξαναπαω..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και μενα στο μητερα ειναι η γιατρος που ειχα πριν..και πηγαινα σε αυτην μεχρι τον 3 μηνα και μου κανει και τις αυχενικες β΄'επιπεδου κλπ.αλλα στη γεννα ηθελα δημοσιο.. στο παγνη εχω ειδικευομενη..δεν ηθελα κανενα ονομα..! στην αυχενικη μας ειπαν 80% αγορακι..θα το σηγουρεψω την Δευτερα μαλλον που θα ξαναπαω..

Και εγω το σκεφτομαι το δημοσιο αλλα πρεπει να ψαξω γιατρο και ρωτησω λεπτομερειες!!!!

Αγορακι εε?? Τελειααααα!!!!!! Με το καλο κοριτσακι μου!!

Την αυχενικη την εκανες στο Μητερα?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

αληθεια γινεται να σε παρακολουθει ειδικευομενος?

καλημερα.τι να σου πω..δεν εχω καταλαβει τι γινετε και τι δεν γινετε στα δημοσια..λιγο χαμος...εμενα με ανελαβε αλλα εχουμε κοινους φιλους...ισως γιαυτο δεν ξερω αν εχει να κανει..παντος κ να μην με ανελαβε δεν θα ειχα προβλημα να γεννησω κ με οποιον εφημερευει...αν και ετσι παλι στη γεννα απότι μου ειπαν αλλες γυναικες οταν περιμενα στο ραντεβου οτι οταν γεννας ειναι 2 ειδικευομενοι , οι μαιες και ο εφημερευον γιατρος..οποτε για μενα ειναι το ιδιο.την αυχενικη την εκανα στο ιδιοτικο ιατριο της γιατρους μου..εχει ολα τα μηχανηματα.δεν χρειαστικε να παω στο μητερα.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαμασίτας !

Εμένα η επίλογή γιατρού ήταν λίγο δύσκολη υπόθεση.. Ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο. Είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Δημοσθένους που είναι στο Βενιζέλειο αλλά σαν νοσοκομείο μου άρεσε πιο πολύ το Παγνη.. Έκλεισα ραντεβού με ένα γιατρό εκεί αλλά δεν μπορούσε να με αναλάβει επειδή το μήνα που θα γεννάω θα έχει άδεια.. Μου πρότεινε τον Μανιδάκη να συνεχίσει την παρακολούθησή μου αλλά εγώ δεν ήθελα αυτόν...

Τελικά αποφάσισα Βενιζέλειο επειδή μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη ο Δημοσθένους. Πολύ καλός.. Ε, και ήθελα να εχω ενα γιατρό απο την αρχή ως το τέλος.

Για την αυχενική θα παω στον Νικολετάκη, κοντά στο Μητέρα ειναι.


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαμασίτας !

Εμένα η επίλογή γιατρού ήταν λίγο δύσκολη υπόθεση.. Ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο. Είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Δημοσθένους που είναι στο Βενιζέλειο αλλά σαν νοσοκομείο μου άρεσε πιο πολύ το Παγνη.. Έκλεισα ραντεβού με ένα γιατρό εκεί αλλά δεν μπορούσε να με αναλάβει επειδή το μήνα που θα γεννάω θα έχει άδεια.. Μου πρότεινε τον Μανιδάκη να συνεχίσει την παρακολούθησή μου αλλά εγώ δεν ήθελα αυτόν...

Τελικά αποφάσισα Βενιζέλειο επειδή μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη ο Δημοσθένους. Πολύ καλός.. Ε, και ήθελα να εχω ενα γιατρό απο την αρχή ως το τέλος.

Για την αυχενική θα παω στον Νικολετάκη, κοντά στο Μητέρα ειναι.

καλημερα. με τον Δημοσθενους γεννησε η κολητη μου πριν κανα 2μηνο..εγω δεν τον ξερω (γενικα δεν ξερω τους γιατρους...δεν ασχολουμε ιδιαιτερα) ηταν πολυ ευχαριστημενη..μου τον προτινε και μενα αλλα εγω εχω κολημα κ δεν τον ηθελα..ηθελα γυναικα...και χωρις να ξερω ποιο νοσοκομειο ειναι καλητερο ουτε ειχα δει την μαιευτικη σε κανενα απο τα δυο ενστικτωδος ηθελα παγνη... αυχενικη εκανα στη Ρασιδακη.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...