Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια!!

Καναμε και εμεις την κολπικη μας εξεταση σημερα!

Η μπεμπα εχει κατεβει λιγακι και εχουμε διαστολη 1! Ειδα και λιγο αιμα μετα για καμια ωριτσα.. αγχωθηκα να σας πω την αληθεια!

Για να δουμε πως θα κυλησουν οι επομενες μερες!

Ραντεβου παλι την Πεμπτη!

Για να δουμε ποτε θα ερθει η μπεμπα!!

Σας φιλω!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσακια!!

Καναμε και εμεις την κολπικη μας εξεταση σημερα!

Η μπεμπα εχει κατεβει λιγακι και εχουμε διαστολη 1! Ειδα και λιγο αιμα μετα για καμια ωριτσα.. αγχωθηκα να σας πω την αληθεια!

Για να δουμε πως θα κυλησουν οι επομενες μερες!

Ραντεβου παλι την Πεμπτη!

Για να δουμε ποτε θα ερθει η μπεμπα!!

Σας φιλω!!

σε βλεπω να γεννας πριν την Πεμπτη. κολπικη εξεταση εκανα καθε φορα στον 9 αλλα δεν ειχα ποτε αιμα..την τελευταια φορα με πειραξε λιγο παραπανω ο γιατρος ειδα μετα λιγο αιμα και μετα απο λιγες ωριτσες σπασανε τα νερα, βεβαια μου ειχαν βαλει κ το υποθετο δεν ξερω αν εχει να κανει και αυτο αλλα εχω ακουσει οτι αν δεις αιματακι δεν αργει ο τοκετος!:D


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαμε σημερα παιδιατρο.ολα καλα με τον μπεμπη μας! πηραμε 4 ποντους σε 3 βδομαδες και 1250γρ!!! σε 2 βδομαδες θα κανουμε τα πρωτα μας εμβολια!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπειμπι είστε θρεφταρια!!! Μπράβο!!!

Χαρμακι και τη μετά την πρώτη εξέταση είχα δει μια κουκίδα αιμα!!! Αλλα ξέρω και κοπέλα όπως την περίπτωση της Μπειμπι!! Κάθε κοπέλα είναι μοναδική περίπτωση!! Εγω ακόμα τίποτα...!!! Εχω βαρεθεί αυτή την αναμονή...!!!! Ραντεβού κ εγω την Πέμπτη...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπειμπι μου λες; Αχ για να δουμε.. Παντως τρομαξα λιγακι που το ειδα η αληθεια να λεγεται!! Μιλησα με τον ντοκ βεβαια και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο!

Για να δουμε ποτε θα ερθει η μπεμπουλα μας!!

Μπραβο στο αντρακι σου!!! Μεγαλα αγορια ειστε!!! Σουπερ!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννουλα οταν λες κουκκιδε εννοεις κουκκιδε ετσι! Εγω λερωθηκα με 2 σταγονες(νομιζα πως ηταν υγρα να φανταστεις και μετα ειδα και στο σκουπισμα και στο σερβιετακι! Τωρα ειδα παλι μια μικρη σταγονιτσα..

Λες νε κοντευω;

Εσεις εχετε καθολου διαστολη;


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρμακι είχα μόνο ένα μικρό κυκλακι αίμα στο εσώρουχο και μόνο στην πρώτη εξέταση...από τότε έχω κάνει πολλές...!! Διαστολή 1 έχω καιρο τώρα....σκέψου ότι δεν θεωρείται διαστολη κανονική...και περισσότερο μετράει αν έχει κατέβει το μωρό...!! Εμείς ήμασταν ψηλά την προηγούμενη βδομάδα...!!! Βέβαια από τότε έχω περισσότερα πονακια αλλα χωρίς περιοδικότητα...!!! Αχ!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις γυρισαμε απο το νοσοκομειο (παλι)...Οι συναδελφοι μου με κοροϊδεύουν πλεον!!! Το παιδι ειναι ανεμπεδωτο..Δεν ξερω αν θα τα καταφερουμε να εμπεδωθει, εχουμε εναποθεσει τις ελπιδες μας στο οτι ειμαι ψηλη...Οι συσπασεις καλα κρατουν εννοειται και λογω αυτων δεν κοιμαμαι καθε βραδυ... Νταλια καλως ορισες με το καλο να δεχτεις το γιο σου!!! Εγω ειμαι μαια,οτι απορια εχεις μπορεις να ρωτησεις εμενα..Σχετικα με τα μαθηματα τοκετου καλο ειναι να τα ξεκινησεις γυρω στην 30η εβδομαδα...Δεν θα κανεις μονο αναπνοες,θα μαθεις ακριβως τι γινεται και θα ξερεις να χειριστεις καθε τι που γινεται στην διαρκεια του τοκετου σου..Επισης στα μαθηματα αυτα θα μαθεις κ αλλα πραγματα οπως το μπανιο του μωρου και πως γινεται και πολλα αλλα... Last but not least, η ενημερωμενη επιτοκος ειναι και η ψυχραιμη επιτοκος!

Γεια σας Μανούλες !! Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση στο ερώτημα μου.....το φανταζόμουν ότι δεν θα υπάρχει κάτι οργανωμένο σε ανώδυνο αλλιώς όλο και κάτι θα είχε ακουστεί....anyway, SweetLittle , χαίρομαι πολύ που έχουμε και μια "ειδικό" στην παρέα μας και σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου, έχεις απόλυτο δίκιο ότι η ενημέρωση παίζει σημαντικότατο ρόλο εκείνη τη στιγμή!! Προς το παρόν δεν έχω μιλήσει ακόμη με το μαιευτήρα μου αλλά στο επόμενο ραντεβού, το θέμα αυτό θα είναι στα ΣΟΣ !!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννουλα μου εγω ειδα παλι λιγο!! Πηρα τον ντοκ το απογευμα και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο!! Θα το ελεγχω και ολο το βραδυ!! Το πολυ πολυ να κανω μια βολτα στο μαιευτηριο!! Εχω αγχωθει ελαχιστα η αληθεια να λεγεται!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρμακι λογικό είναι να έχεις αγχωθεί...σε καταλαβαίνω!!! Αν δεν έχεις κάποιο άλλο σύμπτωμα όπως συσπάσεις ή σπάσιμο νερών λογικά θα σε διώξουν...!! Κανε όμως ότι θέλεις εσυ και ότι είναι αυτό που σε καθησυχάζει!! Καλή επιτυχία κοπέλα μου!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κρητικομανουλες μου!!!

Αννουλα μου ευτυχως σταματησε το αιματακι και ηρεμησα!!!

Συνεχιζω κανονικα τις δραστηριοτητες μου μεσα στο σπιτι και σημερα λεω να παω παλι περπατημα!!!

Αυριο θα εχουμε και οι δυο νεακια απο τον ντοκ!!!

Αντε να δουμε!! Η δικη σου 5 μερουλες θελει ακομα!!! Λιγα 24ωρα εμειναν!!!

Πως μου νιωθεις?

Γλυκουλα μου πως μου εισαι εσυ?

Μπρι, Ασπακι και Μπειμπι φιλακια στα μπεμπακια!!

Νταλια περιμενουμε παντα και τα δικα σου νεακια! Ποτε εκλεισες να κανεις τη Β;

Σας φιλω!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Χαρμακι χθες το βράδυ από τις 11 μέχρι τις 2 είχα συσπάσεις 20λεπτου, 15λεπτου και μετά 10λεπτου...Τελικά αποφασίσαμε να πάμε νοσοκομείο...!! Οι συσπάσεις συνεχίζονταν και είχαν γίνει 5λεπτες...!! Δυστυχώς το μωρό είναι ακόμα ψηλά και ο τράχηλος κλειστός...!! Με είδε και ο γιατρός μου...!! Το πρόβλημα ειναι ότι ημουν αυπνη και ξεμπέρδεψα κατα τις 10!! Μου είπε να περπατάω...!! Λίγο απογοητεύτηκα...!! Θα δείξει τι μέλλει γενέσθαι...!!!

Εσείς τι κάνετε;


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια !!

Charma τη Β επιπέδου την κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα και είναι όλα καλά, το μωράκι μας χαίρει άκρας υγείας!! Είναι αγοράκι, γεγονός που μου πήρε μερικές μέρες να το συνηθίσω γιατί ήθελα κορίτσι αλλά όσο περνάει ο καιρός και "τα λέμε" (εγώ μιλάω, ο μικρός κλωτσάει) , το ξεπερνάω και τον αγαπάω όλο και πιο πολύ.....ήταν που μου είχε καρφωθεί η όλη ιδέα με τα ροζ και τα φρουφρού ........

Looney_Anna θα γεννήσω στο Μητέρα....ήξερα μια πολύ καλή μαία από μια φίλη μου , η οποία όμως έμαθα ότι συνταξιοδοτήθηκε.. Την επόμενη φορά θα το συζητήσω και με το γιατρό μου....


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...