Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Λοιπον κοριτσια να σας πω και την δικη μου εμπειρια...Εσπασαν τα νερα μου την Πεμπτη 18/09 γυρω στις 4 το απογευμα.. Οι πονοι με επιασαν γυρω στις 8 και εντελει γεννησα 01.18..Για μενα,ηταν μια δυσκολη εμπειρια γιατι δεν υπηρχαν προϋποθέσεις για φυσιολογικο τοκετο..Το παιδι ηταν ψηλα,δεν ειχε παρει θεση και εγω δεν μπορουσα να συνεργαστω λογω πονου...Μεχρι που μου εκαναν τα παυσίπονα και ολα εξελίχθησαν μεσα σε 2 ωρες..Απο τα 2 εκ. πηγαμε στα 10 και γεννησα εναν τεραστιο αντρα βαρους 4 κιλων!Αυτα...Τωρα εχω αλλες αποριες...Οι ορμονες σας, σε εσας που εχετε γεννησει, πως ειναι?Γιατι εγω ειμαι σε μια φαση λες και με εχουν δειρει..Επισης δινετε ξενο γαλα ή μονο μητρικο?Αννουλα να σου ζησει!!!Οπως ποθεις να την δεις!!!Καλοτυχη να ειναι παντα!!!


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα σας!!! κορίτσια να σας ζησουν τα μπεμπουλινια σας!! Εγω από θεμα ορμονών ειχα θεμα ένα δεκαημερο ευτυχως βοηθησε ότι μωρο είναι απίστευτα ησυχο και ειχα βοηθεια από την μαμα μου οποτε ξεκουραζομουν με τις ωρες, ειχα θεμα με το σπιτι δεν ηθελα να καθομαι μεσα και με επιαναν μονιμα τα κλαματα, τωρα όλα μια χαρα. Σχετικα με το γαλα εδωσα τις 3 πρωτες μερες συμπληρωμα και μετα μονο δικο μου μεχρι και τωρα που αντιμετωπίζω θεμα με υπερπαραγωγή και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω!! δινω φυσικα και κανενα γευμα μπιμπερο αλλα με γαλα που εχω αντλισει


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..ο υπολογιστης μου ταχει παιξει! εγραψα ενα μνμ το εστειλα και τωρα δεν ο βλεπω πουθενα..οποτε παμε παλι...

anna να σου ζησει!!!

swettie εγω δεν εδωσα καθολου ξενο, ουτε σταγονα, μονο τις τελευταιες 2 βδομαδες εχω δωσει 3-4 φορες ξενο για να το μαθει σε περιπτωση που χρειαστει τα'ι'σμα απο τη πεθερα μου γιατι αρχιζω δουλεια την αλλη βδομαδα. δεν θα σταματησω το θηλασμο απλα τις 2-3 ωρες που θα δουλευω αν τυχει και πεινασει το μωρο να ξερει να πινει το ξενο και απο μπουκαλι.θα προσπαθησω παντως να τον ταιζω πριν την δουλεια και αν δεν ειναι πανω απο 3 ωρες την μερα ισως γλιτωσουμε το ξενο.οι ορμονες μου σχετικα σε καλα επειπεδα.. λιγο στην αρχη ειχα κλαματα και νευρακια αλλα λογο αυπνιας μιας και θηλαζα 20 ωρες το 24!!:shock::shock::shock:και καμια βοηθεια στο σπιτι..καλο ειναι να βγαινουμε παντως! εγω αν κατσω 2-3 μερες στο σπιτι αρχιζουν και με πιανουν καταθληπτικα και νευρα οποτε προσπαθω να βγαινω τουλαχιστον ανα 2 μερες και μαλλον με βοηθησε το οτι εβγαινα απο νωρις..πιστευω πως αν κλεινομουν μεσα 40 μερες θα ειχα σιγουρα ψυχολογικα τωρα!

ασπα πως τα πας εσυ με το μωρακι σου? σε εχουμε χασει τελειως..ποσο εισαστε τωρα? εμεις την Δευτερα παμε για το πρωτο μας εμβολιο!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Διανυω την πιο ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου (μετά την εγκυμοσύνη)!!! Εμείς φάγαμε ξένο μόνο στην κλινική λόγω κούρασης!!! Τώρα μόνο δικό μου!! Έχουμε όμως πληγωμένες θηλές!!!

Χθες είχα πάθει κοκομπλοκο κ έκλαιγα...!!! Σήμερα ειμαι ξεκούραστη κ ειμαι μια χαρά!!

Ασπα μου για την υπερπαραγωγή δεν ξέρω πολλά!!

Στο φεισμπουκ υπάρχει ομάδα για το θηλασμό!! Κ λύνονται όλες οι απορίες από άλλες μαμάδες κ από σύμβουλο θηλασμού!! Οποια θέλει να γίνουμε φίλες στο φεις για να την κάνω μέλος στην ομάδα επειδή είναι κλειστη κ χρειάζεται πρόσκληση!!

Γλυκουλα και Μπειμπι 'ευχαριστώ!!

Να μας ζήσουν τα βλαστάρια μας!!!

Εχω μάθει κ για το Χαρμακι ότι γέννησε μια κούκλα!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Διανυω την πιο ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου (μετά την εγκυμοσύνη)!!! Εμείς φάγαμε ξένο μόνο στην κλινική λόγω κούρασης!!! Τώρα μόνο δικό μου!! Έχουμε όμως πληγωμένες θηλές!!!

Χθες είχα πάθει κοκομπλοκο κ έκλαιγα...!!! Σήμερα ειμαι ξεκούραστη κ ειμαι μια χαρά!!

Ασπα μου για την υπερπαραγωγή δεν ξέρω πολλά!!

Στο φεισμπουκ υπάρχει ομάδα για το θηλασμό!! Κ λύνονται όλες οι απορίες από άλλες μαμάδες κ από σύμβουλο θηλασμού!! Οποια θέλει να γίνουμε φίλες στο φεις για να την κάνω μέλος στην ομάδα επειδή είναι κλειστη κ χρειάζεται πρόσκληση!!

Γλυκουλα και Μπειμπι 'ευχαριστώ!!

Να μας ζήσουν τα βλαστάρια μας!!!

Εχω μάθει κ για το Χαρμακι ότι γέννησε μια κούκλα!!!

καλημερα. και μενα ειχαν πληγωθει οι θηλες στην αρχη και πονουσα οταν θηλαζα..εβαζα μετα απο καθε θηλασμο λιγες σταγονες απο το γαλα μου και ετσι εστρωσαν σχετικα γρηγορα. μετα δεν ξαναπληγωθηκαν, ουτε ποναω οταν θηλαζω, λογικα εχει να κανει με το οτι εμαθε και το μωρο πως να πιανει σωστα.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια για τις θηλες που εχουν τραυματιστει το καλυτερο ειναι το δικο σας γαλα..Να αποφευγετε τις κρεμες γιατι χαλανε την μυρωδια σας και αυτο δεν αρεσει καθολου στα μωρακια...Αν ειστε στο σπιτι μονες καλυτερα ειναι να κυκλοφορειτε γυμνοστηθες για να αεριζοντε...


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες τι μου κάνετε ? Baby εμείς σε λίγες μέρες θα είμαστε 2 μηνων αλλά από κιλά προχωράμε αργά αν και την τεταρτη ήμασταν 3850! Και εγώ είχα πρόβλημα με τις θηλες αλλά όλα αντιμετωπιζονται για καποιες μέρες χρησιμοποιησα και ψευδοθηλες και ήταν πολύ πιο ανωδινος ο θηλασμός αλλά τις κόψαμε για να μην συνηθίσει το μπαμπούλινι μου!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Κρητικομανουλες μου!!!

Τι μου κανετε???

Τα μπεμπακια??

Γεννησαμε και εμεις την Τριτη που μας περασε μια γλυκια νεραιδα 3800!!

Ειμαστε πολυ πολυ καλα τρωμε σαν βαμπιρακια και ματωνουμε λιγακι την μαμα αλλα που θα παει θα στρωσει!!!

Ο τοκετος ηταν υπεροχος, μας βοηθησε ο Θεος και γεννησαμε φυσιολογικα και ολα πηγαν τελεια!!!

Σας φιλω ολες!!

Αντε να συντονιστουμε να τα πουμε παρεακι!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

charma να σου ζησει και σενα!!!

ειμαστε κομπλε τωρα η ξεχναω καποια που περιμενει ακομα να γεννησει?

εμεις καναμε σημερα εμβολιο...κλααααμμμαα....!!!! το μωρο....... και λιγο και γω που στεναχωρηθηκα που εκλεγε ετσι ο μικρος. τωρα κοιματε ευτυχως..απο αναπτυξη παμε πολυ καλα..5.500γρ σημερα! ελπιζω να μην μου κανει κανενα πυρετο η τιποτα αλλο λογο εμβολιου...


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μανουλιτσες!!! Είμαστε πλέον όλες επίσημα μανούλες!!!! Τι ευτυχία Θεέ μου!!! Σήμερα κλείσαμε 1 βδομαδουλα ζωής!!!! Την Πέμπτη θα δει τη μαμά ο γυναικολόγος για να της κόψει τα ράμματα και το απόγευμα ο παιδίατρος τη μπεμπουλα για να δει την ανάπτυξη μας!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! 14 ημερών σήμερα!!! Να σας ρωτήσω κάτι;; πώς πάτε με τον ύπνο το βράδυ;; εμείς εδώ κ 4 βραδια δεν κοιμόμαστε σχεδόν καθόλου, ενώ την ημέρα είμαστε μια χαρά!!! Φοβάμαι μήπως τα φτύσω!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Αννα αν ειναι μονο 4 μερες ειστε καλα εσεις!!! εμεις τον πρωτο μηνα και λιγο παραπανω ημασταν ετσι! δεν κοιμοταν καθολου..κατεληξα να τον θηλαζω ξαπλωτη στο κρεβατι μας και να κοιμαμαι ετσι λιγο...και ακομα και τωρα που κοντευουμε 2,5 μηνων δεν μπορω να πω οτι εχουμε προγραμμα..βεβαια πολυ καλητερα απ οτι στην αρχη.. για να καταλαβεις..προχθες ξυπνουσε καθε ωρα! χθες κοιμηθηκε απο της 9-3 και απο 3.15-6 και 6.15-8 και τωρα ξανακοιμηθηκε! και την μερα την μια μερα δεν κοιματε πανω απο 2-3 ωρες συνολικα τη μερα και αλλες φορες τον πιανει υπνηλια και κοιματε σχεδον ολη μερα..κατα μεσω ορο παντος κοιματε γυρω στα 2ωρα 3 ωρα..τα αλλα τα θεωρω ακομα εξερεσεις..μακαρι να αλλαξει συντομα αυτο και να μου κανει ολο κ πιο συχνα το 6ωρο που εκανε χθες!

μηπως εχετε πονακια και δεν κοιματε? η ζεστενετε-κρυωνει...και αυτα εχουν να κανουν πιστευω..

τα υπολοιπα μωρακια τι κανουν?

δεν σας ειπα..ξεκινησα και δουλεια! και τον αφηνω στης πεθερας μου...κλαιει πολυ...ελπιζω να συνηθισει συντομα..ευτυχως λειπω μονο ενα 3ωρο 2 φορες τη βδομαδα.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Μπειμπι από διαφορα που διάβασα κ από αυτά που μου είπαν φίλες μανούλες κ από τα δικά σου λεγόμενα...έτσι είναι τα μωρά!!! Υπομονή λοιπόν κ κάποια στιγμή θα φτιαξει!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...