Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια πως είναι τα μωρουλινια της παρεας? εμεις σημερα γινόμαστε 2 μηνων και την Παρασκευη θα κανουμε το πρωτο μας εμβολιο! Με τον θηλασμο μπήκαμε και παλι σε καλο δρομο εχει μειωθει η υπερπαραγωγή αλλα σταματησα και τις αντλήσεις για την αποθηκευση πλεον βγαζω ελαχιστο με το θηλαστρο περιπου 100 γραμμαρια την ημερα!! Από υπνο εμεις παμε καλα αλλα προσπαθω να την κραταω ξυπνια αρκετες ωρες κυριως το απόγευμα!! στην αρχη ηθελε υπνο μονο στην αγκαλια μου αλλα σταδιακα μαθαμε και την κουνια της εβαζα μαλιστα και μια μπλουζα μου για να εχει την μυρωδια!! εσεις κορίτσια πως τα πατε με τα μπεμπουλινια σας?


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπραβο Αννουλα κ εμεις στις 20 μερες ξαναμε την πρωτη μας βολτα!! να τα βγαζετε τα ζουζούνια σας τωρα που είναι ακομα καλος ο καιρος!! τα υπολοιπα μωράκια πως τα πανε? εμεις πηγαμε στον παιδιατρο την Παρασκευη καναμε το εμβολιο μας και είμασταν απίστευτα ησυχα παιδκια!!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες Ηρακλείου ! Είχα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ και ξαφνικά είδα τη σελίδα γεμάτη γεννητούρια !! Να σας ζήσουν τα μπεμπουλίνια σας, εγώ έχω μέλλον ακόμη αλλά χαίρομαι όταν διαβάζω το αίσιο τέλος της κάθε εγκυμοσύνης !!

Αυτές τις μέρες ξεκινήσαμε την χαρούμενη διαδικασία ανεύρεσης κούνιας και καροτσιού στο Ηράκλειο....Με την κούνια έχουμε ήδη καταλήξει αλλά στα καρότσια απογοητεύτηκα πλήρως!!!! Είχα κάνει τόση έρευνα στο ίντερνετ και είχα ενθουσιαστεί με καρότσια κ όταν τα είδα από κοντά ήταν πολύ βαριά !!!! Όταν έβρισκα κάτι πιο ελαφρύ, έλεγα ότι ούτε εγώ δεν καθόμουν εκεί, πόσο μάλλον να βάλω το μωρό μου , ήταν χωρίς επενδύσεις, χωρίς τίποτα!!!! Έχω πελαγώσει !!!!! Μπορεί καμιά σας να μου προτείνει καρότσι που να είναι ποιοτικό αλλά και ελαφρύ ?? Και κάτι ακόμη, βολεύει το να πάρω καρότσι travel system δλδ να μπορώ να τοποθετώ το καθισμ αυτ/του απευθείας στο σκελετό ??ή από εκείνα τα καρότσια που είναι ενσωματωμένο το κάθισμα κ το car seat κουμπώνει επάνω του ???? Κορίτσια help και συγνώμη για το μεγάλο ποστ!!!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ασπα!!!

Ντάλια θα σου προτείνω inglesina. Είναι λίγο ακριβό αλλα αξίζει γιατί ανοιγοκλείνει εύκολα, είναι ελαφρύ κ έχει ποιοτικα υφάσματα. Ειμαι πολύ ευχαριστημένη. Προσωπικα με βόλεψε το 3 σε 1 γιατί το μωρό κοιμάται την ημέρα στο πορτ μπεμπέ που το έχω στο σαλόνι κ με έχει βολέψει. Κ στη βόλτα τωρα που είναι ακόμα βρεφακι εξυπηρετεί το πορτ μπεμπέ. Τωρα είναι θέμα τι θέλει ο κάθε γονιός. Πάντως φίλοι που πήραν βαρύ καρότσι στο 6μηνο το άλλαξαν κ πήραν ελαφρύ.

Κατά τα άλλα οι μέρες περνούν πολύ γρήγορα κ έχω χάσει την αίσθηση του χρόνου με τις ασχολίες του σπιτιού κ τη φροντίδα του μωρού...!!! Ειναι όμως η πιο ευτυχισμένη περίοδος της ζωής μου!!!

Φιλιά σε όλες!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που εισαι βρε Αννουλα σε χασαμε τι κανει η ομορφη μεγαλωνει?

Νταλια θα συμφωνησω κ εγω με την Αννα εμεις εχουμε otutto το οποιο είναι ιδιο σχεδόν με το trilogy ελαφρυ και ευκολο στο κλεισιμο! Τωρα τι μορφη καροτσιού θα σε βολεψει δεν μπορεις να το ξερεις από τωρα γιατι το κάθε μωρο είναι ξεχωριστο, εμας από την αρχη δεν ηθελε το πορτ μπε μπε με τιποτα αλλα μας εχει βολεψει πολύ το καθισματακι στις βολτες μας και στις επισκεψεις γιατι το χρησιμοποιούμε και σαν ριλάξ και κουμπωνει πολύ ευκολα στον σκελετο!!

κορίτσια εχετε χρησιμοποιησει ριλάξ? εγω την βαζω εδώ και λιγες μερες γιατι μενει πλεον αρκετες ωρες ξυπνια μεσα στην μερα και θελω να την εχω κοντα μου αλλα φοβάμαι μηπως είναι νωρις και της κανω κακο στην σπονδυλικη στηλη!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Καιρο εχουμε να μιλησουμε!!!Ειμαστε ολες απορροφήμενες με τα μωρα μας απο οτι καταλαβαινω...Εμενα ο μικρος μου εκανε τις 2 τελευταιες μερες κολικους και τα ειδα ολα..Ασπα εγω τον βαζω στο ριλαξ απο τις 2 εβδομαδες αλλα εχω αυτο της Fisher Prise που αλλαζει η θεση και ξαπλωνει το μωρο και εχει κ δόνηση (η οποια δόνηση δεν του αρεσει ιδιαιτερα!!)...Νταλια εγω πηρα το Urban της Chicco...Ενα θωρηκτό (για να χωρεσει στο πορτ μπαγκαζ τοθ βγαζουμε τις ροδες να φανταστεις) που εχει κ πορτ μπεμπε κ car sit..To πορτ μπεμπε το εχει βολευτει τρελα...Τον πρωτο καιρο δεν ηθελε να κοιμηθει καν στο κρεβατι..Την τελευταια εβδομαδα αρχισε να κοιμαται..Να σας ρωτησω ρε κοριτσια,τα μωρα σας ποσες ωρες κοιμουνται το βραδυ?


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τα καρότσια.....Τελικά η πολλή ποικιλία βλάπτει, καθόμαστε στο ίντερνετ κ βλέπουμε όοοοοοτι καρότσι υπάρχει ανά τον κόσμο κ μπερδευόμαστε χειρότερα...............Μεθαύριο θα κατέβουμε Ηράκλειο για άλλη μια έρευνα στα μαγαζιά και ελπίζω να καταλήξουμε κάπου...Βασικά το πρόβλημά μου είναι ότι ψάχνω ένα καρότσι που να είναι ποιοτικό αλλά και ελαφρύ και να ανοιγοκλείνει με το ένα χέρι , και και και.......Μάλλον δεν υπάρχει.......:confused: Με την τιμή δεν έχω θέμα γιατί έχουμε αποφασίσει ότι το καρότσι είναι επένδυση , έχει να κάνει με την άνεση του μωρού (αλλά και της μέσης μου .......!!!) και θέλουμε το καλύτερο........Καμιά ιδέα για καταστήματα που μπορούμε να πάμε ? Αυτά που ξέρω είναι Mothercare, Prenatal, Lapin, Λητώ, Ομηρόλης κ ένα άλλο που είναι απέναντι από Mothercare αλλά δε θυμάμαι πως το λένε....


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκουλα νομιζω καταλαβα ποιο εχεις είναι μπλε λογικα γιατι αυτό ηθελα κ εγω αλλα δεν υπηρχε κατι ποιο ουδετερο η κοριτσιστικο μονο μπλε!! Εμας κοιμαται στις 9 και ξυπναει αν δεν εχει κακακια 12,4 και 8 που φευγει ο μπαμπακας μας ο θηλαμσος φυσικα αυτές τις ωρες κραταει περισσοτερο μπορει δηλαδή να τρωει και μιση ωρα ενώ τα κανονικα μας πλεον γευματα είναι στο δεκαλεπτο. Νταλια εγω όταν εψαχνα πηγα στα μεγαλύτερα που ειχε και ποικιλια δηλαδή ομηρολη λητω και baby shop (απέναντι από mothercare) ολοι το ιδιο θεμα εχουν όταν ψαχνουν καροτσι και το καλυτερο είναι να τα δεις από κοντα!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! χαθηκα και γω οχι τοσο γιατι δεν προλαβαινω αλλα μου ειχαν κοψει το ιντερνετ!:?:?:?

εμεις την μερα καθομαστε πολυ ωρα στο ριλαξ και κοιματε και πολλες φορε εκει..φανταζομαι εξαρταται και απο το ριλαξ αν κανει η οχι για το μωρο..τα βραδυα ξυπναμε 2 φορες πλεον..εχουμε στρωσει αρκετα! στο πρωτο ξυπνημα τρωει και κοιματε δηλαδη κανα 15λεπτο..την δευτερη φορα συνηθος κανουμε και κακακια και μετα εχουμε ορεξουλες και θελουμε μια με δυο ωρες να ξανακοιμηθουμε! την μερα δεν εχουμε προγραμμα,,,ειναι μερες που δεν κοιματε σχεδον καθολου και αλλες κοιματε και 4-5 ωρες σερι αλλα ασχολειτε αρκετη ωρα μονος του με τα αρκουδακια του και οταν ειναι ξυπνιος οποτε εχω αρκετα παραπανω χρονο για μενα τωρα!

για καροτσι εγω εχω ενα 3-1 bebe stars..για τα λεφτα του ειναι οκ...βεβαια δεν το εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου εκτος σπιτιου γιατι με βολευει πιο πολυ ο μαρσιπος.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια! χαθηκα και γω οχι τοσο γιατι δεν προλαβαινω αλλα μου ειχαν κοψει το ιντερνετ!:?:?:?

εμεις την μερα καθομαστε πολυ ωρα στο ριλαξ και κοιματε και πολλες φορε εκει..φανταζομαι εξαρταται και απο το ριλαξ αν κανει η οχι για το μωρο..τα βραδυα ξυπναμε 2 φορες πλεον..εχουμε στρωσει αρκετα! στο πρωτο ξυπνημα τρωει και κοιματε δηλαδη κανα 15λεπτο..την δευτερη φορα συνηθος κανουμε και κακακια και μετα εχουμε ορεξουλες και θελουμε μια με δυο ωρες να ξανακοιμηθουμε! την μερα δεν εχουμε προγραμμα,,,ειναι μερες που δεν κοιματε σχεδον καθολου και αλλες κοιματε και 4-5 ωρες σερι αλλα ασχολειτε αρκετη ωρα μονος του με τα αρκουδακια του και οταν ειναι ξυπνιος οποτε εχω αρκετα παραπανω χρονο για μενα τωρα!

για καροτσι εγω εχω ενα 3-1 bebe stars..για τα λεφτα του ειναι οκ...βεβαια δεν το εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου εκτος σπιτιου γιατι με βολευει πιο πολυ ο μαρσιπος.

Μια από τα ιδια κ εμας μεσα στην μερα κοιμαται μια ωριτσα γυρω στις 11 και κανενα δυωρο το μεσημερι μετα τις 6 είναι πτωμα κάθε μερα και την κραταω με κοπο ξυπνια για να κανει το μπανακι με τον μπαμπα στο σπιτι! το προτειμω παντως ετσι παρα να μην κοιμάμαι τα βραδυα ασε που αν εχω καμια δουλιτσα στο σπιτι και την βαλω στο sling είναι σαν να μην υπαρχει μωρο! εσας θελουν πιπιλα τα μωράκια? εμας ενώ ανοιγει το στομα και την βαζει μεσα μετα από κανενα διλεπτο αναγουλιαζει!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το ring sling!!!! πιπιλα παιρνει και κοιματε με αυτες επιτελους και οχι πια με το βυζι! δοκιμασαμε πολλες και καταληξαμε μονο στις nuk απο καουτσουκ..ολες τις αλλες τις φτινει!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το ring sling!!!! πιπιλα παιρνει και κοιματε με αυτες επιτελους και οχι πια με το βυζι! δοκιμασαμε πολλες και καταληξαμε μονο στις nuk απο καουτσουκ..ολες τις αλλες τις φτινει!

κ εγω για τον ιδιο λογο θελω την πιπιλα κ ενταξει όταν ειμαστε σπιτι αλλα αν εκτος τι να κανω? δεν ξερω πως να της το κοψω! εχω δοκιμασει ολες τις πιπιλες και μονο τις avent θελει για λιγο όμως μετα αναγουλιαζει!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Αααααα δηλαδη ο δικος μου που κοιμαται απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 5 το πρωι ειναι αστερι (τρωει βεβαια και 180 ml γαλα)...Μετα ξανα κοιμαται απο τις 6 μεχρι τις 9 και μετα εχει καραουλι μεχρι τις 4 το μεσημερι που θα κοιμηθει παλι μεχρι τις 7...Σχετικα με τις πιπιλες δοκιμαστε τις ΜΑΜ,ο μικρος μου τις εχει βολευτει τρελα..Και τα μπουκαλια τις ΜΑΜ (αν καποια στιγμη θελετε να χρησημοποιησετε οσες θηλαζετε)...Ασπα το ριλαξ ειναι οντως μπλε αλλα νταξει ρε συ, εχει πολλα χρωματα πανω και δεν ειναι τοσο αγοριστικο..Εγω ουδετερο θα το ελεγα...


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως αστέρι μην το συζητάς!Το σκέφτομαι να το πάρω το βρήκα στο τζάμπο και λέω να στείλω τον άντρα μου τις mam δεν τις δοκίμασα ακόμα θα τις πάρω μακάρι να κάνουμε δουλίτσα!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...