Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 14 ΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!


depy7

Recommended Posts

Ελα οι Σαλονικιές να μαζευόμαστε....

Το πλοίο σαλπάρει τον Ιούνη για άγνωστες πολιτείες...μιας και είναι το πρώτο μου παιδάκι!!

Έχω πιθανή ημερομηνία 29/06 και ο γιατρός μου θα με ταξιδέψει προς Γένεσις μεριά! Εκεί έκανα κ την αυχενική και εμεινα παααρα πολύ ικανοποιημένη!

Σας περιμένω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κι από μένα!! πητ 6/6 αλλά μιας κι είναι διδυμάκια μάλλον θα γεννήσουμε λίγο νωρίτερα στο γένεσις κι εμείς!! κι εγώ έκανα αυχενική εκεί με την κ. Κολίτση κι έμεινα σούπερ ευχαριστημένη κ μόλις έκλεισα κ για β' επιπ. στις 29/1!!! ποιον γιατρό έχεις αν επιτρέπεται?λες να πηγαίνουμε στον ιδιο? :tongue:


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως την!! Καλα με την αυχενικη επαθα πλακα με την υπομονη της κοπελας -η ιδια ηταν κ σε μενα.... αξιζε η τσιμπιμενη τιμη.. και το φυλο μας ειπε αλλα με πιθανοτητα 95/100!

Β επιπεδου γυρω στις 15/2 θα παω παλι κ θα ρωτησω κ τιμες για τα δωματια!

Εχουμε κ αναβάθμιση δωματιου εμείς που κάναμε τις εξετάσεις μας εκει!

Ειναι τα πρωτα σου παιδάκια; με το καλο! Στον βα γκνερ πηγαινω εγω....

Link to comment
Share on other sites

Καλως την!! Καλα με την αυχενικη επαθα πλακα με την υπομονη της κοπελας -η ιδια ηταν κ σε μενα.... αξιζε η τσιμπιμενη τιμη.. και το φυλο μας ειπε αλλα με πιθανοτητα 95/100!

Β επιπεδου γυρω στις 15/2 θα παω παλι κ θα ρωτησω κ τιμες για τα δωματια!

Εχουμε κ αναβάθμιση δωματιου εμείς που κάναμε τις εξετάσεις μας εκει!

Ειναι τα πρωτα σου παιδάκια; με το καλο! Στον βα γκνερ πηγαινω εγω....

χελλόου κορίτσι!! όντως ήταν πολύ καλή στην εξέταση κ καθόλου βιαστική! κ β' επιπ. μαζί της έκλεισα! εμάς το φύλο μας το είπε 100% χαχαχχα μιας κι είναι αγοράκια κ τα 2!! τα πρώτα μας!! εσάς? εσείς τι έχετε? ναι θελω κι εγώ να ρωτήσω τι γίνεται με τιμές γιατί δυστυχώς δεν συνεργάζονται με το ταμείο μας κ θα πρέπει να τα πληρώσουμε όλα...το καλό είναι που έχουμε την αναβάθμιση έστω...κ δεν ξέρω τι γίνεται αν έχεις κάρτα ανεργίας..αν έχουν έκπτωση έτσι θα πάω να βγάλω μια...εγώ έχω τον Χα'ί'νογλου...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

κι εμας για αγορακι μας ειπε! εμενα δεν με ενδιαφερει κιολας, ας ειναι οτι ειναι... πραγματικα φτανει να πανε ολα καλα!

το πρωτο μας ειναι και γι αυτο εχουν τρελαθει ολοι στην οικογενεια!

χθες πηγα και εκανα και κατι ψωνακια για ρουχα εγκυμοσυνης γιατι απο τα παντελονια μου ολα μου ηταν στενα στην κοιλιτσα! βεβαια ακομα ουτε γραμμαριο δεν εχω παρει, αφουτωρα τελειωσαν οι εμετοι μου.....και οι αναγουλες!

ασχετο.... να πας στανταρ πρενεταλ στην βενιζελου ομως μονο, ειχε 95% σε καποια ρουχα!

πηρα παντελονια κ μπλουζες με 2 ευρω! και τα φανελακια απο 50 λεπτα! αλλα δεν πηραμε γιατι ειπαμε να σιγουρευτουμε για το φυλο πρωτα και μετα!

απο τον αλλο μηνα σιγα σιγα θα κοιταμε κ για επιπλα δωματιου να μην τ αφηνουμε τελευταια στιγμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!

κι εμας για αγορακι μας ειπε! εμενα δεν με ενδιαφερει κιολας, ας ειναι οτι ειναι... πραγματικα φτανει να πανε ολα καλα!

το πρωτο μας ειναι και γι αυτο εχουν τρελαθει ολοι στην οικογενεια!

χθες πηγα και εκανα και κατι ψωνακια για ρουχα εγκυμοσυνης γιατι απο τα παντελονια μου ολα μου ηταν στενα στην κοιλιτσα! βεβαια ακομα ουτε γραμμαριο δεν εχω παρει, αφουτωρα τελειωσαν οι εμετοι μου.....και οι αναγουλες!

ασχετο.... να πας στανταρ πρενεταλ στην βενιζελου ομως μονο, ειχε 95% σε καποια ρουχα!

πηρα παντελονια κ μπλουζες με 2 ευρω! και τα φανελακια απο 50 λεπτα! αλλα δεν πηραμε γιατι ειπαμε να σιγουρευτουμε για το φυλο πρωτα και μετα!

απο τον αλλο μηνα σιγα σιγα θα κοιταμε κ για επιπλα δωματιου να μην τ αφηνουμε τελευταια στιγμη!

με γεια τα ρουχαλάκια λοιπόν!! Εγώ όλο με κολάν κ μπλουζοφορέματα είμαι, εχω βάλει 6 κιλά αλλά όλα στην κοιλιά ευτυχώς!προχθές ψώνισα κι εγώ κάτι λίγα για τους μπέμπηδες..εσωρουχάκια,καλτσάκια κτλ ένιωσα υπέροχα! γμτ μου πέφτει λίγο μακριά από άποψη ταλαιπωρίας το συγκεκριμένο πρεναταλ...μένω ανατολικά προς κόσμος μεριά...κι ήδη κουράζομαι πολύ εύκολα..γι'αυτό κ έχουμε κάνει ήδη αρκετή έρευνα για επιπλα καρότσι κτλ γιατί στα διδυμα είναι λίγο πιο ζόρικα τα πράγματα...δεν θέλω να "βαρύνω" απότομα κ να μην μπορώ να χαρώ τις αγορές...γι'αυτό μετά την β' επιπ. πρώτα με το καλό όλα να είναι οκ θέλω ν'αρχίσω να οργανώνομαι..κι από αρχές μάρτη ν'αρχίσουμε το δωμάτιο..:D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι μενω πολυ δυτικα προς σινδο μερια και ταλαιπωρουμαι κι εγω απο πολυ πολυ κοπωση αλλα μια βολτα τσιμισκη δεν θα την εχανα!

εκει καλαμαρια τι παιζει απο φτηνα καταστηματα εξοπλισμου?

ειδα στην καλαμαρια ενα το qualito το ξερεις? δεν εχω παει ακομα, τον αλλο μηνα.....

παντως στο λαπεν κλπ ειναι απλησιαστα ολα! κρεβατακια ξεκινανε απο 300ρα και πανω!

αλλαξιερα δεν θα παρω γιατι εχω μεγαλο μπουφε στο δωματιο και θα βαλω εκει πανω στρωματακι για αλλαγμα και τον εξοπλισμο πανες κλπ στα συρταρια πο κατω...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι μενω πολυ δυτικα προς σινδο μερια και ταλαιπωρουμαι κι εγω απο πολυ πολυ κοπωση αλλα μια βολτα τσιμισκη δεν θα την εχανα!

εκει καλαμαρια τι παιζει απο φτηνα καταστηματα εξοπλισμου?

ειδα στην καλαμαρια ενα το qualito το ξερεις? δεν εχω παει ακομα, τον αλλο μηνα.....

παντως στο λαπεν κλπ ειναι απλησιαστα ολα! κρεβατακια ξεκινανε απο 300ρα και πανω!

αλλαξιερα δεν θα παρω γιατι εχω μεγαλο μπουφε στο δωματιο και θα βαλω εκει πανω στρωματακι για αλλαγμα και τον εξοπλισμο πανες κλπ στα συρταρια πο κατω...

πολύ καλές τιμές 'εχει το kiddo!!καρότσια κτλ δλδ.. έχουν κάθισμα αυτοκινήτου (αυτά θα πάρουμε) για 0-25 κιλά!! με 100ε περίπου!! δεν υπάρχει περίπτωση να βρει κάποιος τέτοιο κάθισμα σε τέτοια τιμη!! πραγματικά μεγάλη διαφορά με άλλα..τώρα για έπιπλα εμείς μάλλον θα πάρουμε από ικεα...γιατί όπως καταλαβαίνεις είναι κ 2πλα τα έξοδα οπότε δεν είναι ώρα για σπατάλες! άσε που δεν είδα καμιά διαφορα σ'αυτά στο ικεα κ σ''αυτα στα βρεφικά κατ/ματα!

το κατ/μα που λες δεν το ξέρω..προς τα που είναι περίπου?

αλλαξιέρα ούτε εγώ θα πάρω...βρήκα στο ικεα στρωματάκι αλλάγματος με 7ε κ θα το βάλω πάνω στην συρταριέρα που θα πάρω κ τέλος!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.qualito.gr/product_search.jsp?action1=SEARCH&catId=0901&extLang=

αυτο ειναι το site του. κι εγω κρεβατακι απο ικεα θα παρω μαλλον.

ειναι οικονομικα και σιγουρα δεν υπαρχει διαφορα με τα λαπιν πχ..

παντως ειδα οτι εχουν βγαλει καροτσακια που γινονται και πορτ μπεμπε και καθισματακι αυτοκινητου!

δεν ξερω αν βολευουν, θα παω να δω..

Link to comment
Share on other sites

http://www.qualito.gr/product_search.jsp?action1=SEARCH&catId=0901&extLang=

αυτο ειναι το site του. κι εγω κρεβατακι απο ικεα θα παρω μαλλον.

ειναι οικονομικα και σιγουρα δεν υπαρχει διαφορα με τα λαπιν πχ..

παντως ειδα οτι εχουν βγαλει καροτσακια που γινονται και πορτ μπεμπε και καθισματακι αυτοκινητου!

δεν ξερω αν βολευουν, θα παω να δω..

αυτά είναι τα λεγόμενα πολυκαρότσια ή αλλιώς 3 σε 1,κυκλοφορούν χρόνια :D εσένα με 1 μωρό μπορεί να σε βολέψει αλλά για δίδυμα υπάρχουν μόνο έξω άσε που το καρότσι μετά είναι ασήκωτο κ τεράστιο κ δεν θα χωραει στα αυτ/νητα μας :D εγώ ας πούμε αποφάσισα πως δεν θα πάρω καθόλου πορτ μπεμπε..θα τα βάλω κατευθειαν να κοιμηθούν στην κουνια (γι'αρχη θα εχω την 1 κουνια στην κρεβατοκάμαρα κ χωρανε κ τα 2 μαζι)... τα ικεα εχουν πανεμορφα κρεβατακια!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι ξερω ειδα και του ικεα και μαλλον εχουμα καταληξει σε ενα πολυ ωραιο καφεγκρι με 119 ευρω..

εσυ με δυο μωρα θα εχεις λιγο ζορι παντως φανταζομαι σε ολα αυτα! αντε ολα καλα θα πανε και θα καμαρωνεις τους αγοραρους!

το πορτ μπεμπε παντως βολευει για αρχη για νακοιμαται στο δωματιο,για κανα μηνα-δυο παντως γιατι μετα θα το παω στο δωματιο του που ειναι διπλα και ακουγεται και το κιχ του!

Link to comment
Share on other sites

ναι ξερω ειδα και του ικεα και μαλλον εχουμα καταληξει σε ενα πολυ ωραιο καφεγκρι με 119 ευρω..

εσυ με δυο μωρα θα εχεις λιγο ζορι παντως φανταζομαι σε ολα αυτα! αντε ολα καλα θα πανε και θα καμαρωνεις τους αγοραρους!

το πορτ μπεμπε παντως βολευει για αρχη για νακοιμαται στο δωματιο,για κανα μηνα-δυο παντως γιατι μετα θα το παω στο δωματιο του που ειναι διπλα και ακουγεται και το κιχ του!

χαχαχχα το ιδιο κρεβατάκι κοιτάμε!!! θελω κατευθειαν στο κρεβατι τους γιατι διαβασα οτι καποια μωρα μαθαινουν στο πορτ μπεμπε κτλ κ μετα δεν θελουν στην κουνια τους κι υπαρχει προβλημα στον υπνο :confused:


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκλα!

λες να βαλω κι εγω την κουνια στο δικο μας δωματιο και μετα να την βαλω στο δικο του? λες να συνηθισει στο πορτ μπεμπε?

μμμ μπορει και να το κανω ετσι κι εγω!

αλλα πανω απο 2 μηνες στο δωματιο ειναι ασχημο γιατι μετα δεν μενει μονο του με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκλα!

λες να βαλω κι εγω την κουνια στο δικο μας δωματιο και μετα να την βαλω στο δικο του? λες να συνηθισει στο πορτ μπεμπε?

μμμ μπορει και να το κανω ετσι κι εγω!

αλλα πανω απο 2 μηνες στο δωματιο ειναι ασχημο γιατι μετα δεν μενει μονο του με τιποτα!

κι εγώ θέλω ν'αποφύγω να τα έχω για πολύ καιρό στο δωμάτιο μας! έτσι κ συνηθίσουν πιστεύω θα έχουμε θέμα στον ύπνο!!κάποια μωράκια προσαρμοζονται εύκολα είτε τα βάλεις πορτ μπεμπε είτε όχι! αλλα επειδή δεν μπορώ να το ξέρω αυτό λέω να μην το ρισκάρω :D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...