Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 14 ΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!


depy7

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοπελιεεες!

οντως πολυ ησυχια στο καφε των Σαλονικιων ! πως πανε οι κοιλιτσες σας φουσκωνουν? Ψωνισατε τπτ κανατε καμια κατασκευη?? εμεις που ειμαστε το μικρακι της παρεας ακομη δειλα δειλα πραγματακια.κανενα μπιμπερο κανενα φορμακι...αρχισαν να μου φερνουν κ οι παλιομαμαδες τα δικα τους παιδικα κ μαζευω λιγα λιγα μωρουδιακα. τι καλααααα


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Σαλονικιες! Καλο τριημερο!

Χτες πηγα γιατρο! Ειμαι 16+2 και ειδΜε πιπι!!! ειμαστε κοριτσαρες με τα ολα μας!!!

Εμεις απο ψωνια εννοειται οτι δεν εχουμε κανει κατι... Ισως μετα την β επιπεδου να παρω κανα χαζο, ετσι για να χαιρομαι...

Νομιζω τα χοντρα ψωνια απο τον 7ο κ μετα....


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! καλή Σαρακοστή!!

Γεια σας Σαλονικιες! Καλο τριημερο!

Χτες πηγα γιατρο! Ειμαι 16+2 και ειδΜε πιπι!!! ειμαστε κοριτσαρες με τα ολα μας!!!

Εμεις απο ψωνια εννοειται οτι δεν εχουμε κανει κατι... Ισως μετα την β επιπεδου να παρω κανα χαζο, ετσι για να χαιρομαι...

Νομιζω τα χοντρα ψωνια απο τον 7ο κ μετα....

κοριτσάκι λοιπόν!!μπράβο!! άντε με το καλό κι η Β' τώρα!!

καλησπερα κοπελιεεες!

οντως πολυ ησυχια στο καφε των Σαλονικιων ! πως πανε οι κοιλιτσες σας φουσκωνουν? Ψωνισατε τπτ κανατε καμια κατασκευη?? εμεις που ειμαστε το μικρακι της παρεας ακομη δειλα δειλα πραγματακια.κανενα μπιμπερο κανενα φορμακι...αρχισαν να μου φερνουν κ οι παλιομαμαδες τα δικα τους παιδικα κ μαζευω λιγα λιγα μωρουδιακα. τι καλααααα

φουσκώνουν δεν λες τπτ!!! εμείς ψωνίσαμε αρκετά κ μέσα σ'αυτά κ τα επιπλα τα οποία κι ο μπαμπάς μας δεν κρατιόταν κ τα έστησε κιόλας χαχχαχα!!

δεν είναι τέλεια όταν παίρνεις τα πρώτα πραγματάκια τους στο σπίτι?:D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μονο τελεια??? κ εγω δεν βλεπω την ωρα να φτιαξουμε το δωματιο του. Βεβαια παρα ειναι νωρις για εμας.επιστρεφοντας απο το Πασχα ομως μονο μ αυτο θα ασχοληθω χιχι! Βρε κοριτσια κυκλοφορει μια λιστα με τηλεφωνα απο εταιρειες που μπορεις να παρεις κ να σου στειλουν δειγματακια. την εχει καμια σας?


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μονο τελεια??? κ εγω δεν βλεπω την ωρα να φτιαξουμε το δωματιο του. Βεβαια παρα ειναι νωρις για εμας.επιστρεφοντας απο το Πασχα ομως μονο μ αυτο θα ασχοληθω χιχι! Βρε κοριτσια κυκλοφορει μια λιστα με τηλεφωνα απο εταιρειες που μπορεις να παρεις κ να σου στειλουν δειγματακια. την εχει καμια σας?

έχω αυτήν!

1. Sudocream (2108547802, [email protected]) (μικρό δείγμα κρέμας)

2. Nuk ([email protected]), (δίνουν στο μαιευτήριο)

3. Frezyderm ([email protected]) (μικρές συσκευασίες μεγέθους δειγμάτων φαρμακείου)

4. Chicco ([email protected]) (δίνουν στο μαιευτήριο ή ένα μήνα αφούγεννήσουμε στο σπίτι, στέλνουν ένα μπιμπερό και ένα επίθεμα για το στήθος)

5. http://www.babyspace.gr (με εγγραφή στέλνουν κουπούνια ή δείγματα εφοσον ενημερωσουν οτι εχουν διαθεσιμα, οχι παντα)

6. Babylino ([email protected]) (στέλνουν δείγματα υπολογίστε να τους πάρετε 1 μήνα πριν την γεννα)

9. Πανες Chicco (8001156000) (λίγα δείγματα πανών)

10. Libero (80011542376) (δίνουν στο μαιευτήριο ή μέχρι 1 μήνα αφού γεννήσετε)

11. Pampers (8001123000) (δίνουν στο μαιευτήριο)

12. http://www.weleda.gr

13. septona (2262031544)

14. caredirect 2109287600 (στέλνουν διαφημιστικό βαλιτσάκι 1-1/2 μήνα αφού τους καλέσετε)

15. http://www.mybabysworld.gr (Με την εγγραφή σας και αφού γεννήσετε θα λάβετε κουπούνια για JOHNSON)+βαλιτσακι με προιοντα Libero+Johnson

16. Mustela ([email protected]) σας καθοδηγει στο πλησιεστερο σε εσας φαρμακειο για δειγματα

19. http://www.mambaby.com (δείγματα μπιμπερο+πιπιλα anticolic)

20. http://www.stickit.gr (ηλεκτρονικό κατάστημα για αυτοκόλλητα, δωρεάν δείγματα αυτοκολλήτων)

21. http://www.pharmshop.gr

22. Phyto (http://www.phyto-paris.gr) (σε καθοδηγούν σε φαρμακείο με δείγματα)

24. medela (http://klinikum.gr/) (σε καθοδηγούν σε κοντινότερο κατάστημά για παραλαβή δειγμάτων)

25. tena (8008003000) (στέλνουν σε ένα μήνα δείγματα, κουπόνια και dvd για γυμναστική εγκύων)

26. http://www.ikeapharm.com/ Στέλνουν 7 δείγματα για βρεφική φροντίδα frezyderm και για τη μαμά 2 δείγματα frezyderm και 7 δείγματα του κορρέ για πρόσωπο και μαλλιά.

27. http://www.nutricia.gr (γίνοντας μέλος στο club στέλνουν τσαντάκι για πρώτες εξετάσεις μωρού και αργότερα ζητάτε δείγματα για κρέμες)

28. http://www.milupa.gr (στέλνουν δείγματα και κουπούνια μετά τον 5ο μήνα ζωής του μωρού)

29. Nestle (800116806 (δειγματα οταν το μωρο γινει 5-6 μηνων)

30. Δελτα (8001199800) (εκπτωτικα κουπονια για προιοντα advance+εντυπο για να συγκεντρωνετε κουκουβαγιες και να στελνουν δωρακι)

31. Νουνού (8001166866 (στέλνουν δείγματα για κρέμες)

32. Humana (2106466171) (στέλνουν δείγματα για κρέμες)


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλη ΣΑρακοστη να εχουμε! Αν και για νηστεια φετος δεν το βλεπουμε ε...?

Εμεις απο ψωνακια πηραμε με τις εκπτωσεις μονο τα λευκα ειδη-προικα κλπ

και κλεισαμε και το πολυκαροτσι. Περιμενω να ζεστανει λιγο για να βαψουμε τελικα τα δωματιο του κουκλου..

Ρε παιδια πολυ αστατος μου βγαινει..ολη μερα ξαπλα και ησυχια και το βραδυ με το που πεφτω για υπνο αρχιζει ο πολεμος του κλωτσου!!

Αχ τα βλεπω εγω, δεν θα με αφηνει να κλεισω ματι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλη ΣΑρακοστη να εχουμε! Αν και για νηστεια φετος δεν το βλεπουμε ε...?

Εμεις απο ψωνακια πηραμε με τις εκπτωσεις μονο τα λευκα ειδη-προικα κλπ

και κλεισαμε και το πολυκαροτσι. Περιμενω να ζεστανει λιγο για να βαψουμε τελικα τα δωματιο του κουκλου..

Ρε παιδια πολυ αστατος μου βγαινει..ολη μερα ξαπλα και ησυχια και το βραδυ με το που πεφτω για υπνο αρχιζει ο πολεμος του κλωτσου!!

Αχ τα βλεπω εγω, δεν θα με αφηνει να κλεισω ματι!!!!

καλώς την! Καλή Σαρακοστή! φέτος είμαστε δικαιολογημένες αν δεν κάνουμε νηστεία! μεγεια τα πρώτα ψώνια!! τι χρώμα θα το κάνετε? πως πήγε η Β'?

κι εμένα το βράδυ είναι λίγο πιο ζωηρά! αλλά πριν κοιμηθώ! μετά κοιμούνται κι αυτά χαχχα


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλώς την! Καλή Σαρακοστή! φέτος είμαστε δικαιολογημένες αν δεν κάνουμε νηστεία! μεγεια τα πρώτα ψώνια!! τι χρώμα θα το κάνετε? πως πήγε η Β'?

κι εμένα το βράδυ είναι λίγο πιο ζωηρά! αλλά πριν κοιμηθώ! μετά κοιμούνται κι αυτά χαχχα

Koυκλα γεια χαρα!

Τα βραδια τελικα κατι παθαινουν...σεληνιαζονται!!! χεχεχε!

Η β πηγε παρα πολυ καλα, και με τη βουλα αγορακι εχουμε.....

Οσο για το δωματιο θα το κανουμε ολο ενα σταχτι πολυ ανοιχτο λεμε και θα βαλουμε νοτες απο αντικειμενα κουρτινες κλπ σε τυρκουαζ ή πρασινακι ανοιχτο!

Ειναι πολυ σκουρο μωρε ετσι οπως ειναι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Οι Σαλονικιες τρελαθηκαν με την λιακαδα και ξεχυθηκαν στη νικης!

πού μυαλο για υπολογιστες τωρα και γραψιμο.......

Πως τα περνατε????

χχαχαχαχ έτσι έτσι!! αν κι εγώ είμαι μέσα,γιατί την περασμένη εβδομάδα είχα συσπάσεις κ πήγαμε κλινική,έκατσα κι ένα βράδυ οπότε τώρα έριξα λίγο τους ρυθμους!! σήμερα έχουμε ντοκ?

εσυ πως είσαι?


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

χχαχαχαχ έτσι έτσι!! αν κι εγώ είμαι μέσα,γιατί την περασμένη εβδομάδα είχα συσπάσεις κ πήγαμε κλινική,έκατσα κι ένα βράδυ οπότε τώρα έριξα λίγο τους ρυθμους!! σήμερα έχουμε ντοκ?

εσυ πως είσαι?

Ωχ αληθεια κοριτσακι????

Ελπιζω να εισαι καλυτερα τωρα.... Για να εμεινες και μεσα δεν ηταν και κατι ασημαντο.. στο γενεσις πηγες?

εγω αυριο εχω ντοκ κλεινω και τον 6ο σιγα σιγα παμε για 7ο!!

ολα καλα εκτος απο την ατονια μου και κατι πονοκεφαλους και μουδιασμα στο κεφαλι... α και η μεσουλα μουουουοου!!!

αλλα το παλευω!!!

Link to comment
Share on other sites

myheart ελπιζω οτι δεν ηταν τπτ οι συσπασεις κ τωρα εισαι μια χαρουλα! αληθεια βρε κοριτσια τι υπεροχες μερες μας κανει! ηρθε η ανοιξη! δεν χορταινω βολτες που να αλλαξει κ η ωρα εκει να δειτε διαφορα θα μυρισει καλοκαιρακι !!


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά τώρα κορίτσια! ναι στο γένεσις πήγα, μου έκαναν καρδιοτοκογράφο κ μου έβαλαν ορο-γιουτοπαρ..επίσης κάναμε κ ενεση για τα πνευμόνια τους σε περίπτωση(χτύπα ξύλο) πρόωρου τοκετού...κι μου είπε ο γιατρός να παίρνω γιουτοπαρ...

σήμερα πήγαμε ντοκ!

όλα καλά μου είπε να κόψω τα χάπια και σε περίπτωση που νιώσω ενόχληση να πάρω...απλά να μην κουράζομαι καθόλου και γενικά σε κάθε ευκαιρία να την αράζω!! έβαλα μόνο 2 κιλά αυτόν τον μήνα icon_biggrin.gif κι οι μπέμπηδες μεγαλώνουν μια χαρά!!

το βάρος μας.... ο ένας είναι 1750 γραμμ. κι ο άλλος 1450 γραμμ.!!!icon_eek.gificon_eek.gif

μου είπε ο ντοκείναι μια χαρά κ να λέω κι ευχαριστώ!!!

μου έγραψε να κάνω καμπύλη ζαχάρου (μπλιαχ) κ τις καθιερωμένες εξετάσεις οπότε θα μιλήσουμε για τ'αποτελέσματα κ μετά θα κλείσω ραντεβού!!

__________


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα πανε κ με τις εξετάσεις θα δεις....

Μια περιπέτεια ηταν απο οτι φαινεται.

Ειναι τοσο μεγαλοι οι κουκλοι?? Μια χαρουλα!!

Εγω σήμερα θα παω να τον δω κ εχω αγωνια. Θα μιλήσουμε κ για τι γυμβαστικη μπορώ να κανω για να βελτιωσω λιγο τη μεση μου... ξερει καμοια σας κατι??

Εμαθα για ακουα γιογκα αλλα εχει 65 ευρω το μηνα ενα μαθημα τη βδομαδα!

Πολλα δεν ειναι?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...