Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Έρχομαι απο το καφέ των μαμάδων Αυγούστου 2012, όπου δημιουργησαμε μια καταπληκτική παρέα!! Έχω εναν κούκλο 18 μηνών και χθες έκανα έμαθα οτι πρώτα ο Θεός στις 30 Σεπτεμβρίου περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου!! Ελάτε να γίνουμε μια ωραία παρέα!!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mιμίκα να χαίρεσαι τον κούκλο σου και με το καλό και το επόμενο παιδάκι!

εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα κύησης, περιμένουμε το πρώτο μας μπεμπάκι! Χαίρομαι πολύ που άνοιξες την ενότητα! Ετοιμαζόμουν κι εγώ, αλλά ήθελα διαπιστευτήρια, δηλαδή να κάνω μια σειρά από εξετάσεις!!

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Και εγω υποψηφια μανούλα Σεπτεμβρίου!! Θα είναι το δευτερο παιδακι μου, εχω ηδη μια κόρη η οποία πλησιάζει τα 4. Έχω ήδη πάει μια φορά στο γιατρό αλλα΄δεν ακούσαμε καρδιά και θα ξαναπάω την Παρασκευή.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Θα είμαι κι εγώ, πρώτα ο Θεός, μανούλα Σεπτεμβρίου!! Έχω ΠΗΤ 11/9. Είμαι στην 9η εβδομάδα και ακούσαμε καρδούλα ήδη από την 7η. Την ξανακούσαμε και την προηγούμενη βδομάδα, 150 παλμοί το λεπτό και 1,44cm μήκος!!!!

Ήταν η 3η προσπάθεια εξωσωματικής και ευτυχώς η τυχερή! Ακόμα είμαι πολύ επιφυλακτική, δεν μπορώ να το πιστέψω... Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας και να κάνουμε υγιή φθινοπωρινά μωράκια!!!!!


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Θα είμαι κι εγώ, πρώτα ο Θεός, μανούλα Σεπτεμβρίου!! Έχω ΠΗΤ 11/9. Είμαι στην 9η εβδομάδα και ακούσαμε καρδούλα ήδη από την 7η. Την ξανακούσαμε και την προηγούμενη βδομάδα, 150 παλμοί το λεπτό και 1,44cm μήκος!!!!

Ήταν η 3η προσπάθεια εξωσωματικής και ευτυχώς η τυχερή! Ακόμα είμαι πολύ επιφυλακτική, δεν μπορώ να το πιστέψω... Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας και να κάνουμε υγιή φθινοπωρινά μωράκια!!!!!

γεια σου κ σενα.κ γω 9 ειμαι ημερολογιακα αλλα το μωρακι μου ειναι μικρουλι λογω μεγαλου κυκλου.μεγαλο το νινακι σου..ευχομαι να σου πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κ σενα.κ γω 9 ειμαι ημερολογιακα αλλα το μωρακι μου ειναι μικρουλι λογω μεγαλου κυκλου.μεγαλο το νινακι σου..ευχομαι να σου πανε ολα καλα!

Γεια σου Βίκυ!!! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά σε όλες τις κοπέλες που επιθυμούμε να γίνουμε μανούλες... Εγώ προσπαθούσα εδώ και 4,5 χρόνια και είναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος...:tongue:


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!! Τι ωραία που μαζευόμαστε αρκετές. Εγώ πήγα τη Παρασκευή στη γιατρό όπου και άκουσα καρδούλα και μου έδωσε ως ΠΗΤ την 25/9 εκτός αν πάμε για επαναληπτική καισαρική οπότε θα γεννήσω πιο νωρίς.

Αλήθεια από συμπτώματα πως πάτε? Εγω έχω μια συνεχόμενη αναγούλα όλη μέρα και όλη νύχτα μπορώ να πώ. Που και που καταλήγω και σε εμετό αλλά ευτυχώς όχι συνέχεια. Το κακό (ίσως και καλό γιατί έχασα ήδη 3 κιλά και μου χρειάζοταν μιας και έχω αρκετά κιλά παραπάνω) είναι οτι κακοτρώω και δεν μπορώ να πιω νερό, με το ζόρι 2 ποτήρια την ημέρα. Στην προυγούμενη δεν ήμουν τόσο χάλια, είχα αναγούλες μόνο το πρωι και αυτό μου έχει ρίξει τη διάθεση. Δεν είμαι για πουθενά.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Thalia81 μιας και ρωτάς για συμπτώματα να σου πω...

Την προηγούμενη βδομάδα είχα πολλές ξινίλες σαν καούρες, αλλά εμετούς ευτυχώς δεν είχα καθόλου ως τώρα...

Το βασικό σύμπτωμα για μένα είναι ΝΥΣΤΑ.... πολλή νύστα όμως, ειδικά το πρωί.

Κατά τα άλλα έχω χάσει κι εγώ ένα κιλάκι :-P κυρίως λόγω της διατροφής που μου έδωσε η ενδοκρινολόγος. Να σας πω ότι έχω ένα θέμα με το σάκχαρο, ευτυχώς όχι μεγάλο, αλλά το ρυθμίζω όσο είναι νωρίς ακόμα... Οπότε καθόλου ζάχαρη, και τρώω 5-6 γεύματα τη μέρα, περίπου ανα τριωρο...

Παρόλο που τρώω πολλά φρούτα και λαχανικά, έχω ήδη πρόβλημα δυσκοιλιότητας. Και να φανταστείτε δεν παίρνω ακόμα σίδηρο, τότε χειροτερεύει το πρόβλημα απ'οτι διαβάζω..

Αρκετά είπα όμως...

Φιλιά σε όλες και στα σποράκια σας!!!


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια,εγω ευτυχως δεν ταλαιπωρηθηκα.στον 4ο μηνα το πιασαμε.απο συμπτωματα..πριν μερες ζαλαδες,μετα κτ ξινιλες,εχει ανοιξει η ορεξη κ εχω κ υποθυρροειδη κ πολλα κιλα.πολλες ορεξεις για σαλατες,οχι γλυκα(πολυ περιεργο για μενα)κ τρελη κουραση κ νυστα,μαλλον λογω ουτροτζεσταν,παρολο που δεν κανω τπτ.ειμαι σε αναπαυση..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα :P !!!!

Είμαι 8 εβομάδων και 2 ημερών, ακούσαμε την καρδούλα του μωρού μας την προηγούμενη εβδομάδα..... αλλά είμαι επίσης και πολύ συγκρατημένη μετά τις 2 παλλίνδρομες που είχα. Επίσης να πω πως έχω τρελό άγχος, το οποίο τίποτα μα τίποτα δεν μπορεί να με ηρεμήσει!!!!!

Ο γιατρός μου έχει δώσει ΠΗΤ στις 15 Σεπτεμβρίου, αλλά λόγω προγραμματισμένης καισαρικής θα γεννήσω μάλλον στις 6-7 του μήνα.

Να σας πω επίσης πως έχω ήδη μια κορούλα 4 ετών την οποία και λατρεύω!!!!

Επόμενη επίσκεψη στις 11 Φεβρουαρίου..... μέχρι τότε ο Θεός βοηθός!!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Καλώς ήρθες Νατάσσα και σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Οι κόρες μας έχουν περίπου την ίδια ηλικία.

Μαριλού και η δικιά μου γιατρός ανυσηχεί για το ζάχαρο και την παρασκευή έχω ραντεβού σε ενδοκρινολόγο. Αν και στις εξετάσεις που έκανα η τιμή του ήταν στα φυσιολογικά, ανυσηχεί μάλλον και λόγω κιλών.

Οι αναγούλες που είχα συνεχίστηκαν με τρελλό ρυθμό ώσπου χθες κατέληξα να κάνω εμετό με αίμα. Πήρα τη γιατρό τηλ και μάλλον έφταιγε το χάπι που έπαιρνα για το σύνδρομο πολυκυστικών και ήθελε να το συνεχίσω και το οποίο μου προκαλούσε όλα αυτά. Μου είπε να το σταματήσω (ευτυχώς γιατί δεν άντεχα άλλο) και σήμερα είμαι κάπως καλύτερα.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!!

Πήγαμε σήμερα στο γιατρό και είδαμε πάλι το σποράκι μας! Έχει φτάσει τα 2,01 εκατοστά. Ο γιατρός ακούστηκε πολύ ευχαριστημένος... Μακάρι βρε κορίτσια να πάνε όλα καλά. Μου έδωσε καινούρια ΠΗΤ 10/9, μια μέρα νωρίτερα δηλαδή.

Κλείσαμε και το ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια στις 27/2, ανυπομονώ! Θα πάω ακόμα μια φορά στο ενδιάμεσο, γύρω στις 17-18/2 γιατί μου φαίνεται πολύ να περιμένω τρεις βδομάδες χωρίς να ακούσω το μωράκι μου...:tongue:

ΥΓ. Νατασούλα, καλώς ήρθες στην παρέα μας, με το καλό!


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Καλώς ήρθες Νατάσσα και σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Οι κόρες μας έχουν περίπου την ίδια ηλικία.

Μαριλού και η δικιά μου γιατρός ανυσηχεί για το ζάχαρο και την παρασκευή έχω ραντεβού σε ενδοκρινολόγο. Αν και στις εξετάσεις που έκανα η τιμή του ήταν στα φυσιολογικά, ανυσηχεί μάλλον και λόγω κιλών.

Οι αναγούλες που είχα συνεχίστηκαν με τρελλό ρυθμό ώσπου χθες κατέληξα να κάνω εμετό με αίμα. Πήρα τη γιατρό τηλ και μάλλον έφταιγε το χάπι που έπαιρνα για το σύνδρομο πολυκυστικών και ήθελε να το συνεχίσω και το οποίο μου προκαλούσε όλα αυτά. Μου είπε να το σταματήσω (ευτυχώς γιατί δεν άντεχα άλλο) και σήμερα είμαι κάπως καλύτερα.

Thalia81 πρέπει να τρόμαξες πολύ με τον εμέτό, ε? ελπίζω να περάσει και να νιώσεις καλύτερα...


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...