Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

vikib τα νέα σου με στεναχώρησαν :( . Πάλι καλά είναι καλά το μωρό! Εσύ μόνο το πόδι χτύπησες; Περαστικά σου κοπέλα μου! Σίγουρα να πάρεις και δεύτερη γνώμη!

dwra7 καλώς ήρθες και με το καλό!

Εγω απ΄το Σάββατο βρίσκομαι στο εξοχικό με την κόρη μου και μετά απο μια εβδομάδα τρελής κούρασης σήμερα μπορώ και χαλαρώνω!

Πολλά φιλιά σε όλες!

γεια σας κοριτσακια κ κοιλιτσες..ευχαριστω για τις ευχουλες,ελπιζω να αναρρωσω γρηγορα γτ ταλαιπωρω τον αντρα μου κ θελω να ετοιμασω τοσα για την μπεμπα.ευτυχως μονο το ποδι,με κρατουσε ο καλος μου.σημερα μου με πηρε ο ενδοκρινολογος ειπε παλι για ιν σουλινη,αλλα δεν κανω.καλα μπανακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλα κορίτσια. Πως είστε χαρές μου? Βλέπω πως απέχετε από το διαδίκτυο και εύχομαι να είστε όλες διακοπούλες και να απολαμβάνετε κάνα μπανάκι.

Εχθές πήγαμε στη γιατρό να μου γράψει αιματολογικές ώστε να έχουμε τα αποτελέσματα την αλλη βδομάδα που θα κάναμε και το doppler αλλά πρώτη φορά δεν είχε κόσμο και κάναμε και υπέρηχο και το doppler. Όλα είναι μια χαρά. Η μπέμπα μας είναι περίπου 1600γρ κι υπερκινητική. Όλες οι ροές του αίματος στο λώρο ήταν πολύ καλές και όλα βαίνουν καλώς. Μάλλον την αλλη εβδομάδα θα κάνω κι ένα "μαθηματάκι" στο Μητέρα μαζί με την μαία και τις υπόλοιπες κοιλίτσες του Σεπτέμβριο.

Την Παρασκευή επιτέλους βγαίνω με άδεια εγκυμοσύνης και αφήνω πίσω μου τα άγχη της δουλειάς, για να ασχοληθώ και λίγο με σοβαρότερα θέματα :wink:

Να κάνω κι αυτές τις αιματολογικές και να είναι καλές και να φύγω ήσυχη για 10 μερούλες κοντά στη θάλασσα.

Γράψτε κάνα νέο σας, να ξέρω πως είστε καλά.

Φιλάκια σε όλες σας


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σμαρα!!! Πολυ ωραία νεακια!!! Μπράβο!!! Κ μεις είμαστε πολύ καλά!!! Ντοπλερ την άλλη βδομάδα θα κάνουμε!!! Εγω διακοπες δεν θα κάνω αλλα έχω κάνει 2 μπανακια!!! Εχω ξεκινήσει κ γιόγκα για εγκύους κ θα κάνω κ κάποια μαθήματα με μαία. Όλα καλά, δόξα τω Θεώ!!

Φιλιά σε όλες!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μέλλουσες μανούλες!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Σμάρα μου πολύ καλά τα νέα σου. Άντε να ξεκινήσει η άδεια σου να ξεκουραστείς λίγο!

looney_anna μου χαρά στο κουράγιο σου που κάνεις γιόγκα και θα ξεκινήσεις και μαθήματα ανώδυνου!! Αφού έχεις κουράγιο και όρεξη γι ΄αυτά είσαι μια χαρά!!

Εγώ είμαι στο εξοχικό με την κόρη μου και ο άντρας μου έρχετε σχεδόν κάθε μέρα για να είναι τουλάχιστον τα βράδια μαζί μας. Με την κόρη μου πηγαίνουμε σχεδόν καθημερινά για μπάνιο αλλά δεν πηγαίνω με πολύ όρεξη γιατί κουράζομαι πολύ. Αλλά δεν μου πάει η καρδιά να της το αρνηθώ όταν την βλέπω τόσο ευτυχισμένη να πλατσουρίζει στο νερό. Το καλό είναι οτι άρχισε να ακούει και αυτό κάνει λίγο πιο εύκολη τη ζωή μου εδώ.

Σε γενικές γραμμές έχω βαρύνει, κουράζομαι πολύ εύκολα και δεν έχω πολύ όρεξη. Αλλά σίγουρα καλύτερα εδώ παρά στη Θεσσαλονίκη. Ανυπομονώ να περάσουν γρήγορα αυτοί οι δυο μήνες για να γεννήσω και να ξαλαφρώσω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalispera se oles tis manoules!kai ego molis girnao apo ton giatro!ola kala o mikros exei paei 1600grammaria.

O giatros theorei oti den iparxei periptosi na genniso prin tis 10 septemvri peripou..

Tha me xanadei stis 4 augoustou kai doppler me evale 28...ligo arga mou fanike

Alla kati tha xerei..

Ante na perasei o kairos giati exo kourastei!

Einai kai autes oi kaoures...

Link to comment
Share on other sites

Αμελί η γίογκα με βοήθησε να ξεπρηστώ!! Ούτε εγώ δεν το πίστευα!! Άλλωστε είναι 1 φορά την εβδομάδα και είναι περισσότερο χαλαρωτική παρά κουραστική!! Ανώδυνο θέλω να κάνω γιατί θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, όπου δεν κάνουν επισκληρίδιο και με τα μαθήματα ίσως καταφέρω να διαχειριστώ τον πόνο!! Χαίρομαι που περνάς καλά!!! Σίγουρα είναι καλύτερα από τη ζέστη της πόλης!

Κοκό μεγάλωσε το νινί σου!!! Εμείς doppler θα κάνουμε την άλλη βδομάδα! Νομίζω ότι το κάνουν από την 30η έως την 32η βδομάδα..! Εσύ σε ποια βδομάδα θα είσαι; Σίγουρα οι γιατροί μας ξέρουν!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!τι κανετε?εγω τελικα εβαλα γυψο(μετα απο 2 βδομαδες που εκανε να ξεπρηστει)κ ενω πηγαινω στο νοσοκομειο κ 2 φορες την εβδομαδα!το γιατι δεν το ξερω,μαλλον για να με ταλαιπωρουν..:twisted:δεν ξερω ποσο καιρο θα το εχω..:(παντως η ταλαιπωρια δεν ειναι το ποδι,αλλα η ορθοπαιδικη:evil:ειναι αχρηστοι τελειως.πηρα μια γνωμη απο τη διαβητολογο του νοσοκομειου,οποτε κανω ξανα ινσουλινη απο δευτερα.αυριο παω αλεξ/πολη σε γυναικολογο,μαλλον εκει θα γεννησω.οταν ημουν στο νοσοκομειο βεβαιωθηκα οτι τρεχει γαλα απο το στηθος μου!στο νοσοκομειο δε με πιστευουν οτι ειμαι εγγυος!οταν το λεω με κοιτανε με κτ γουρλωμενα ματια:roll:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοπελα μου.εφοσον ειναι καλα η μικρη,δε με νοιαζει τπτ..φοβαμαι τι αναρρωση θα εχω σε πιθανη καισαρικη κ μαλιστα με ολικη ναρκωση,αν εχω το γυψο,αλλα κ να μην εχω,λογικα θα κανω προκληση οποτε σε 1 μηνα-5 βδομαδες,μαλλον θα εχω αγκαλια τη μικρη!η θετικη πλευρα ειναι οτι θα ειμαι ξαπλα κ δε θα κανω τπτ αλλο απο το να θηλαζω!δε γινεται,θα τα καταφερουμε!κ με το που βγαλω το γυψο,βολτα..ακομη ζεστες θα εχουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αμελί η γίογκα με βοήθησε να ξεπρηστώ!! Ούτε εγώ δεν το πίστευα!! Άλλωστε είναι 1 φορά την εβδομάδα και είναι περισσότερο χαλαρωτική παρά κουραστική!! Ανώδυνο θέλω να κάνω γιατί θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, όπου δεν κάνουν επισκληρίδιο και με τα μαθήματα ίσως καταφέρω να διαχειριστώ τον πόνο!! Χαίρομαι που περνάς καλά!!! Σίγουρα είναι καλύτερα από τη ζέστη της πόλης!

Κοκό μεγάλωσε το νινί σου!!! Εμείς doppler θα κάνουμε την άλλη βδομάδα! Νομίζω ότι το κάνουν από την 30η έως την 32η βδομάδα..! Εσύ σε ποια βδομάδα θα είσαι; Σίγουρα οι γιατροί μας ξέρουν!!

Kalimera looney!

Tha eimai stin 38...kai emena para poli arga mou fanike apo auta

Pou diavazo..oles to kanoun to poli 34..

Alla mou leei tote to thelo..xero go!einai pepeismenos oti den tha genniso pio noris..!

Mpravo sou pou thes na genniseisnxoris episkliridio..!ego oute kan pou to skeftika san ekdoxi!

Kai ego kano ligo aqua aerobic min fantasteis kati to idiaitero..

Sigkekrimenes askiseia gia egious kai ligo!

Me voithaei poli omos kai stin mesi k gennika theoro oti i thalassa einai oti kalitero!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!τι κανετε?εγω τελικα εβαλα γυψο(μετα απο 2 βδομαδες που εκανε να ξεπρηστει)κ ενω πηγαινω στο νοσοκομειο κ 2 φορες την εβδομαδα!το γιατι δεν το ξερω,μαλλον για να με ταλαιπωρουν..:twisted:δεν ξερω ποσο καιρο θα το εχω..:(παντως η ταλαιπωρια δεν ειναι το ποδι,αλλα η ορθοπαιδικη:evil:ειναι αχρηστοι τελειως.πηρα μια γνωμη απο τη διαβητολογο του νοσοκομειου,οποτε κανω ξανα ινσουλινη απο δευτερα.αυριο παω αλεξ/πολη σε γυναικολογο,μαλλον εκει θα γεννησω.οταν ημουν στο νοσοκομειο βεβαιωθηκα οτι τρεχει γαλα απο το στηθος μου!στο νοσοκομειο δε με πιστευουν οτι ειμαι εγγυος!οταν το λεω με κοιτανε με κτ γουρλωμενα ματια:roll:

Αχ βρε vikib μου!! Περαστικά σου! Και έλεγα οτι εγώ ήμουν άτυχη στην εγκυμοσύνη μου! Μακάρι απο εδώ και πέρα να σου πάνε πιο καλά τα πράγματα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!γενικως δεν μπορω να πω,ειμαι ατυχη,αλλα στην εγγυμοσυνη θα μπορουσαν να ειναι χειροτερα..με σωζει η τυχη της μπεμπας!κερδισα σε ενα διαγωνισμο κτ φορμακια απο τα mothercare!αλλα ακυρωθηκε το ραντεβου το σημερινο με το γυναικολογο στην αλεξ/πολη,γτ θα εχει αδεια..:(εκλεισα για τριτη με εναν αλλο,ελπιζω να ειναι καλος.:|ουτε εγω εχω συζητησει για doppler,βεβαια εγω δεν εχω εναν στανταρ γιατρο κ καπου που πηγαινω αποκλειστικα!κανε μια ερωτηση,κ γω θα κανω αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Είχα καιρό να μπω... διάβασα τα νέα σας.

Vikib μου, τι ήταν κι αυτό με το πόδι σου... τώρα που θα ξεκινήσεις πάλι ινσουλίνη να προσέχεις. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! τουλάχιστον θα γεννήσεις πιο γρήγορα και θα ξεμπερδεύεις...

Εγώ έκανα doppler πριν μια βδομάδα, ο μπομπιράκος μου είναι μια χαρά, 1600γρ και ίδιος ο μπαμπάς του! μας έβγαλε τη φατσούλα του 3D φωτο:)... Είναι ακόμα σε ισχυακή προβολή, αλλά ελπίζω οτι θα γυρίσει κάποια στιγμή...

Το άσχημο είναι ότι έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού, γιατί είχα ενοχλήσεις και κιτρινωπά υγρά, και έδειξε μύκητες και στρεπτόκοκκο :(. Μου έδωσε ο γιατρός κολπικά υπόθετα για τους μύκητες και αντιβίωση για το στρεπτόκοκκο... Διάβασα ότι ο στρεπτόκοκκος είναι συνηθισμένος στις έγκυες, ελπίζω να περάσει και να μην έχω πρόβλημα... Ευτυχώς δεν μου απαγόρευσε τα μπάνια και φεύγω αύριο για το εξοχικό!! να αλλάζω μόνο στεγνό μαγιό λέει...

πολλά φιλιά σε όοοοολα τα κορίτσια


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...