Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Κι έτσι γνωριζόμαστε καλύτερα:

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14

marilu80..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

vikib....................................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Νατασούλα...........................Π.Η.Τ. 15/9/14

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ??????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. ??????


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σμαρα, μην ανησυχεις καθολου , ολα θα πανε τελεια και θα δεις οτι μετα θα νοιωθεις οτι εφυγε μεγαλο βαρος!! Ειχα μεγαλη αγωνια για τα αποτελεσματα και ακομη εχω γιατι τα τελικα βγαινουν σε 10 μερες , αλλα και για τον φοβο της αποβολης.Ομως οι γιατροι , ειναι τοσο εξοικοιωμενοι πια με τις εξετασεις αυτες , που πιστευω οτι τελικα ειναι πολυ μικροτερος απο οτι ακουμε..εισαι πολυ μικροτερη απο μενα , ειμαι στα 42.Βεβαια , εχω μια κορουλα , ομως ειχα και 2 αποβολες και δεν πιστευα οτι και αυτη η εγκυμοσυνη μου θα προχωρουσε , δοξα το Θεο , ολα καλα προς το παρον. Καταλαβαινω την αγωνια σου , εχεις ολη μου την θετικη ενεργεια! Να δεις που σε λιγες εβδομαδες, θα μας πεις οτι ολα πηγαν super!!


;);)
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!εγω αυριο θα κανω την αυχενικη,ελπιζω να πανε ολα καλα κ ευχομαι να μπορεσουμε να δουμε κ το φυλο του μωρου!να ρωτησω εχετε αρχισει να χρησιμοποιειτε καποια κρεμα για τις ραγαδες?εχω αρχισει να το σκεφτομαι γιατι τα τελευταια χρονια εχω αυξομειωσεις στα κιλα μου κ εχω ηδη καποιες ραγαδες χαμηλα στον ποπο!και τωρα με την εγκυμοσυνη φοβαμαι...μηπως δεν ξαναβαλω μπικινι...!χαχα!αν εχετε καποια καλη κρεμουλα υπ'οψιν πειτε τη κ σε μας!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!εγω αυριο θα κανω την αυχενικη,ελπιζω να πανε ολα καλα κ ευχομαι να μπορεσουμε να δουμε κ το φυλο του μωρου!να ρωτησω εχετε αρχισει να χρησιμοποιειτε καποια κρεμα για τις ραγαδες?εχω αρχισει να το σκεφτομαι γιατι τα τελευταια χρονια εχω αυξομειωσεις στα κιλα μου κ εχω ηδη καποιες ραγαδες χαμηλα στον ποπο!και τωρα με την εγκυμοσυνη φοβαμαι...μηπως δεν ξαναβαλω μπικινι...!χαχα!αν εχετε καποια καλη κρεμουλα υπ'οψιν πειτε τη κ σε μας!!!

κ γω εχω ραγαδες αλλα λευκες κ δε με πειραζει,τωρα παρολο που πηρα μονο 1 κιλο,η κοιλια μεγαλωσε κ εχει λιγο ραγαδες οποτε πηρα λαδι με βιταμινη ε απο καταστημα με βιολογικα

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω αν κ εχω χασει κιλα η κοιλια μου φουσκωνει και με ενοχλει εχω φαγουρα και νιωθω τραβηγμα!! εγω πηρα την dr. organic με βιολογικη βιταμινη ε. Με βοηθαει πολυ και το βουτυρο καριτε επισης. Θα σου προτεινα να χρησιμιποιησεις καποιο φυτικο η βιολογικο παρασκευασμα!!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ είχα κάποιες παλιές ραγάδες λευκές και επειδή φοβάμαι πως θα γίνουν πολύ χειρότερα τα πράγματα άρχισα να χρησιμοποιώ από την προηγούμενη εβδομάδα ένα λάδάκι που είναι από φυσικά βότανα και έλαια και μία αλοιφή που μου την έκανε δώρο η μαμά μου. Τις χρησιμοποιώ εναλλάξ πρωί βράδυ. Το βράδυ μετά το ντους το λαδάκι και την αλοιφή το πρωί ώστε να μπορώ να ντυθώ πιο εύκολα χωρίς να φοβάμαι να μην λερώσω τα ρούχα για την δουλειά μου.

Πάντως αυτό που λένε αν έκανε η μαμά σου ραγάδες θα κάνεις κι εσύ δεν ισχύει. Η μητέρα μου δεν έκανε ούτε μισή στην εγκυμοσύνη της κι εγώ με μια μικρή αυξομείωση του βάρους, τσούπ πετάγεται η σιχαμένη.

(ελπίζω να μην με πετάξουν έξω που έδωσα links)

Καλή συνέχεια


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

αυτο το λαδακι ηθελα να το παρω κ εγω αλλα ημουν σε κακη κατασταση οταν πηγα στο φρμακειο και απο τη μυρωδια του μου ηρθε ταση για εμμετο! τωρα που ειμαι καλυτερα λεω να ξαναπαω μια βολτα!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια , πως ειστε σημερα?εγω εχω κολησει στην tv , οπου ειδα μια σειρα καταπληκτικη, "οι δαιμονες του Λεοναρντο Ντα Βιτσι".Σας την προτεινω ανεπιφυλακτα και θελω να την δειτε και να σχολιασουμε τον Τζουλιανο!


;);)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!

Είχα μια πολύ δύσκολη βδομάδα, κυρίως ψυχολογικά... Είχα κάποιες διαφορές με την πρώην εταιρία που δούλευα, και τρέχαμε με τον άντρα μου όλη τη βδομάδα σε δικηγόρους και υπηρεσίες... Ευτυχώς όλα κατέληξαν καλά και θετικά υπέρ μου. Ωστόσο πέρασα μεγάλο άγχος και ένταση, τόσο που σκέφτομαι ότι γέμισα το μωράκι μου τοξίνες! Τώρα θα ηρεμήσω και θα καμαρώνω την κοιλίτσα μου, που αρχίζει και φαίνεται επικίνδυνα :P!!

Από την αυχενική και μετά (27/3) δεν έχω δει το μωράκι μου, αλλά την άλλη βδομάδα θα πάμε στο γιατρούλη.

Επίσης η δίαιτα λόγω του σακχάρου μου καλά κρατεί, ακόμα χάνω σιγά αλλά σταθερά. Ο διαβητολόγος είπε ότι δεν πρέπει να ξεπεράσω τα 80 κιλά μέχρι το τέλος... Ξεκίνησα με 74, τώρα είμαι 71,6. Ελπίζω να τα καταφέρω και να μη χρειαστώ ινσουλίνη.

Αυτά τα νέα μου, σας φιλώ όλες!!


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς ορίζω και την Κοκο1 στην τυχερή λίστα μας!!!

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14

marilu80..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

vikib....................................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Koko1..................................Π.Η.Τ. 14/9/14

Νατασούλα...........................Π.Η.Τ. 15/9/14

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ?????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. ?????


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Με το καλο τα αποτελέσματα σας μην αγχωνεστε όλα καλα θα πανε!

Marilu80 μια χαρα το πας με τα κιλά εγω εχω βάλει ήδη πέντε κιλά αλλα δε χρησιμοποιώ καμία κρέμα ή λαδάκι ακόμα,η κοιλιά μου τωρα αρχίζει να φαίνεται λιγάκι.

Είδαμε και το φύλο χτες,ειναι αγόρι! :-D έπεσα μέσα στις προβλέψεις μου :P

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14...Αγόρι

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14

marilu80..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

vikib....................................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Koko1..................................Π.Η.Τ. 14/9/14

Νατασούλα...........................Π.Η.Τ. 15/9/14

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ?????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. ?????


a7O1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από εμένα.Πρώτη φορά θα γίνω μανούλα και ανυπομονώ! Αύριο μπαίνω στην 14 εβδομάδα.έχουμε κάνει αυχενική,όλα τέλεια αλλα δεν είδαμε ακόμα φύλο..!!Δεν πειράζει,αφού είναι καλά το μωράκι μου,θα το δούμε στον επόμενο υπέρηχο. Συγχαρητήρια σε όλες και ευχές να πάνε όλα καλά για μας και τα μωράκια μας. Α! Η Π.Η.Τ μου είναι 15 Σεπτεμβρίου!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου silmaril86!καλωσηρθες και με το καλο το μωρακι σου!!!η αυχενικη μου καλη βγηκε απλα τρομαξα λιγο γιατι ο γιατρος μ ειπε οτι ειχα παθει μεγαλη απολολληση η οποια ευτυχως εχει αρχισει να επουλωνεται.το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν πονακια περιοδου που καποιες φορες ηταν δυνατα.αγχωθηκα αρκετα,αλλα σκεφτομαι οτι το χειροτερο περασε αισιως!το μωρακι μ μεγαλωσε αρκετα απτον τελευταιο υπερηχο,τωρα ειναι 5,8!!αχ,ποτε θα μεγαλωσει αρκετα?ανυπομονω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα.

Επιτέλους σήμερα η κορούλα μου και μετά από σχεδόν 2 εβδομάδες με ίωση πήγε στο νήπιο. Ελπίζω να μη μου φέρει καμιά καινούργια ίωση πάλι και τρέχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αύριο πρώτα ο Θεός θα κάνω λήψη χοριακών λαχνών. Η αυχενική μου βγήκε μια χαρά, αλλά θα την κάνω λόγω ηλικίας (37 ετών) και κυρίως δυο προηγούμενων αποβολών λόγω χρωμοσωμικών ανωμαλιών. Δεν τρελαίνομαι κιόλας, αλλά θα με φάει το άγχος αν δεν την κάνω. Στην κόρη μου είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση και δεν είχα καταλάβει τίποτα, τώρα με την λήψη τροφοβλάστη δεν ξέρω πως είναι η διαδικασία αν θα πονάει.

Christina M εσύ που έκανες πρόσφατα, για πες μας τις εμπειρίες σου μήπως και χαλαρώσω λίγο!!!!! Ο γιατρός είπε πως θα μου δώσει αντιβίωση και θα πρέπει να μείνω για 2 μέρες σε ξεκούραση. Να σου πω όμως την αλήθεια, περισσότερο αγχώνομαι για τα αποτελέσματα..... έχω περάσει και εγώ αρκετά και η ψυχολογία μου κάποια στιγμή πρέπει να ανέβει!!!!!

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια και στις καινούργιες εγκυούλες που ήρθαν στην παρέα μας :) !!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...