Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

καλησπερα σε ολες ! Κοριτσια , μολις γυρισα απο τη γιατρο μου , το αγορακι μας ειναι 7,71 cm!Νατασουλα, μην εχεις καθολου αγχος για αυριο, να εισαι ηρεμη και να εμπιστευτεις αυτον που θα σου κανει την ληψη. Ειναι λιγο ενοχλητικη η στιγμη που παιρνει το δειγμα , μα ειναι τοσο συντομο που μεχρι να το καταλαβεις , θα χει τελειωσει.Μετα , αντιβιωση 5 μερες και ξεκουραση , ειναι πολυ σημαντικο!την αγωνια σου για τα αποτελεσματα την καταλαβαινω πολυ καλα, τα πρωτα βγαινουν αμεσως σε 2 μερες , τα υπολοιπα εμενα η γιατρος μου , μου ειπε σε 21 μερεςαπο την εξεταση και παρακαλαω και γω να ειναι ολα καλα..το σιγουρο ειναι οτι μετα το αυριο, θα δεις οτι θα σου φυγει βαρος..ευχομαι ολοψυχα , να ειναι ολα καλα και να εχουμε ολες μας τα επιθυμητα αποτελεσματα.Σας φιλω , καληνυχτα


;);)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σε ολες ! Κοριτσια , μολις γυρισα απο τη γιατρο μου , το αγορακι μας ειναι 7,71 cm!Νατασουλα, μην εχεις καθολου αγχος για αυριο, να εισαι ηρεμη και να εμπιστευτεις αυτον που θα σου κανει την ληψη. Ειναι λιγο ενοχλητικη η στιγμη που παιρνει το δειγμα , μα ειναι τοσο συντομο που μεχρι να το καταλαβεις , θα χει τελειωσει.Μετα , αντιβιωση 5 μερες και ξεκουραση , ειναι πολυ σημαντικο!την αγωνια σου για τα αποτελεσματα την καταλαβαινω πολυ καλα, τα πρωτα βγαινουν αμεσως σε 2 μερες , τα υπολοιπα εμενα η γιατρος μου , μου ειπε σε 21 μερεςαπο την εξεταση και παρακαλαω και γω να ειναι ολα καλα..το σιγουρο ειναι οτι μετα το αυριο, θα δεις οτι θα σου φυγει βαρος..ευχομαι ολοψυχα , να ειναι ολα καλα και να εχουμε ολες μας τα επιθυμητα αποτελεσματα.Σας φιλω , καληνυχτα

Καλημέρα. Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου, μου έδωσες πολύ κουράγιο. Θέλω να πιστεύω πως θα πάνε όλα καλά και τα αποτελέσματα θα είναι τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φιλιά.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νατασούλα, εύχομαι να πάνε όλα καλα με την εξέταση και φυσικά σε εσένα και την Christina M καλά αποτελέσματα.

Εγώ προς τα παρόν κάνω τις μηνιαίες μου αιματολογικές και την Πέμπτη που έχω ραντεβού με την γιατρό μου, θα συζητήσουμε και το θέμα της άμνιο και το πότε θα την κάνω (πρίν ή μετά την β' επιπέδου).

Μπορώ να φανταστώ την αγωνία σας και έχω κι εγώ την ίδια αγωνία και για την εξέταση και για τα αποτελέσματά της, τόσο για εσάς όσο και για μένα.

Θετικές σκέψεις και μόνο και όλα θα είναι τέλεια!Καλημέρες όμορφες!


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Σμαρα μου , θετικες σκεψεις , εχεις δικιο , ειναι το μυστικο ολων!σημερα , ειχα πολυ δυσκολη μερα στη δουλεια και δεν σας κρυβω , οτι σκεφτομουνα συνεχως την κορουλα μου και το νεο μωρακι και αντι να ειμαι μες την τρελλα , ειχα αυτο το χαμογελο!!!

Νατασουλα , τι εγινε με την τροφοβλαστη, την εκανες?ξεκουραζεσαι τωρα υποθετω?


;);)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες μου και στις παλιές και στις νέες μανούλες της παρέας μας! Χάρηκα πάρα πολύ με τα χαρούμενα νέα από τα αποτελέσματα σας και εύχομαι να πάνε όλα καλά στις υπόλοιπες. Και τα δικά μου αποτελέσματα βγήκαν όλα καλά και επιβεβαιώθηκε ότι περιμένουμε αγοράκι ! Ο μπέμπης μεγαλώνει και έχω κλείσει για β' επιπέδου στις 30-4-2014. Φιλιά πολλά σε όλες και με πολλά πολλά χαμόγελα :D

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14...Αγόρι

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14...Αγόρι

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14

marilu80..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

vikib....................................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Koko1..................................Π.Η.Τ. 14/9/14

Νατασούλα...........................Π.Η.Τ. 15/9/14

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ?????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. ?????


bhIWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάρες μου και στις παλιές και στις νέες μανούλες της παρέας μας! Χάρηκα πάρα πολύ με τα χαρούμενα νέα από τα αποτελέσματα σας και εύχομαι να πάνε όλα καλά στις υπόλοιπες. Και τα δικά μου αποτελέσματα βγήκαν όλα καλά και επιβεβαιώθηκε ότι περιμένουμε αγοράκι ! Ο μπέμπης μεγαλώνει και έχω κλείσει για β' επιπέδου στις 30-4-2014. Φιλιά πολλά σε όλες και με πολλά πολλά χαμόγελα :D

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14...Αγόρι

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14...Αγόρι

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14

marilu80..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

vikib....................................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Koko1..................................Π.Η.Τ. 14/9/14

Νατασούλα...........................Π.Η.Τ. 15/9/14

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ?????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. ?????

Πωπωπωπω υπέροχα νέα!!!! Λέτε να μάθουμε κι εμείς αύριο το φύλο που θα πάμε για υπέρηχο? Βρε να είναι όλα καλά και ας μας έχει γυρίσει το κωλί του:oops:


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Την Τρίτη το μεσημέρι έκανα την λήψη τροφοβλάστη και για 2 μέρες ήμουν σε ξεκούραση. Τώρα από εδώ και πέρα λίγο πιο χαλαρά μου είπε ο γιατρός. Η διαδικασία ήταν περισσότερο άβολη θα έλεγα, παρά πονούσε. Αισθάνθηκα λίγα πράγματα, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας, θα έλεγα πως φοβόμουν περισσότερο. Τα πρώτα αποτελέσματα βγαίνουν αύριο και η αναμονή έχει χτυπήσει κόκκινο!!!!!!!!!! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αλλά δεν γίνεται βρε κορίτσια. Ειλικρινά από τη μύτη θα μου βγεί αυτή η εγκυμοσύνη. Το μωράκι μας είναι καλά, μεγάλωσε και τώρα είναι 8.7εκ. Σήκωσε το χεράκι του και άνοιξε τα δαχτυλάκια του, σαν να μας έλεγε ''γεια σας, εδώ είμαι''. Πολύ συγκινητικό σας λέω.

Τώρα προς το παρόν παίρνω αντιβίωση και μαζί προληπτικά κολπικά αντιμυκητισιακά υπόθετα, γιατί οποιαδήποτε αντιβίωση και να πάρω είναι παρατηρημένο πως μετά γεμίζω μύκητες. Πρόσεξα όμως σήμερα πως έχω αυξημένα κολπικά υγρά, δεν ξέρω όμως αν είναι από το υπόθετο ή συμβαίνει τίποτα άλλο.......... Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και να μην σκέφτομαι αρνητικά!!!!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας, μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω. Πολλά φιλιά σε όλες :) !!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου, πριν λίγο γύρισα από τη γιατρό μου και είδα το εμβρυάκι μας μετά από ένα μήνα που είχα να το δω... πόσο μεγαλώνει... είδαμε μπουτάκια χεράκια , τα μετρήσαμε όλα και είναι όλα φυσιολογικότατα. Όλο κουνιόταν, ποδαράκια κλωτσούσαν χεράκια εκαναν μπουνίτσες και μετά βλέπουμε απλώνει το ένα χέρι και το βάζει πίσω από το κεφάλι και κάαααθεται αραχτό. Η γιατρός μας είπε πως μάλλον είναι αγοράκι, αλλά δεν είναι και 100% σίγουρη γιατί ήταν και ο λώρος ανάμεσα στα ποδαρίνια του. Οι εξετάσεις μου, επίσης ήταν πολύ καλές, οπότε πάμε ολοταχώς για β' επιπέδου τέλος Απριλίου και μαζί την άμνιο.

Δεν σημειώνω ακόμα το φύλο στην τυχερή μας λίστα γιατί δεν είναι σιγουράκι. (Πολλές αγορομανούλες, ε; :D Εύχομαι για όλες μας τα καλύτερα για την συνέχεια.

Φιλιά


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια.

Την Τρίτη το μεσημέρι έκανα την λήψη τροφοβλάστη και για 2 μέρες ήμουν σε ξεκούραση. Τώρα από εδώ και πέρα λίγο πιο χαλαρά μου είπε ο γιατρός. Η διαδικασία ήταν περισσότερο άβολη θα έλεγα, παρά πονούσε. Αισθάνθηκα λίγα πράγματα, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας, θα έλεγα πως φοβόμουν περισσότερο. Τα πρώτα αποτελέσματα βγαίνουν αύριο και η αναμονή έχει χτυπήσει κόκκινο!!!!!!!!!! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αλλά δεν γίνεται βρε κορίτσια. Ειλικρινά από τη μύτη θα μου βγεί αυτή η εγκυμοσύνη. Το μωράκι μας είναι καλά, μεγάλωσε και τώρα είναι 8.7εκ. Σήκωσε το χεράκι του και άνοιξε τα δαχτυλάκια του, σαν να μας έλεγε ''γεια σας, εδώ είμαι''. Πολύ συγκινητικό σας λέω.

Τώρα προς το παρόν παίρνω αντιβίωση και μαζί προληπτικά κολπικά αντιμυκητισιακά υπόθετα, γιατί οποιαδήποτε αντιβίωση και να πάρω είναι παρατηρημένο πως μετά γεμίζω μύκητες. Πρόσεξα όμως σήμερα πως έχω αυξημένα κολπικά υγρά, δεν ξέρω όμως αν είναι από το υπόθετο ή συμβαίνει τίποτα άλλο.......... Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και να μην σκέφτομαι αρνητικά!!!!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας, μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω. Πολλά φιλιά σε όλες :) !!!!

Σου εύχομαι όλα καλά Νατασούλα... Η αναμονή καταλαβαίνω είναι πολύ δύσκολη, αλλά υπομονή. Ελπίζω σύντομα να μας γράψεις τα καλά σου νέα.


bhIWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου, πριν λίγο γύρισα από τη γιατρό μου και είδα το εμβρυάκι μας μετά από ένα μήνα που είχα να το δω... πόσο μεγαλώνει... είδαμε μπουτάκια χεράκια , τα μετρήσαμε όλα και είναι όλα φυσιολογικότατα. Όλο κουνιόταν, ποδαράκια κλωτσούσαν χεράκια εκαναν μπουνίτσες και μετά βλέπουμε απλώνει το ένα χέρι και το βάζει πίσω από το κεφάλι και κάαααθεται αραχτό. Η γιατρός μας είπε πως μάλλον είναι αγοράκι, αλλά δεν είναι και 100% σίγουρη γιατί ήταν και ο λώρος ανάμεσα στα ποδαρίνια του. Οι εξετάσεις μου, επίσης ήταν πολύ καλές, οπότε πάμε ολοταχώς για β' επιπέδου τέλος Απριλίου και μαζί την άμνιο.

Δεν σημειώνω ακόμα το φύλο στην τυχερή μας λίστα γιατί δεν είναι σιγουράκι. (Πολλές αγορομανούλες, ε; :D Εύχομαι για όλες μας τα καλύτερα για την συνέχεια.

Φιλιά

Υπέροχες στιγμές Σμάρα μου ! Στα τέλη Απριλίου έχω κλείσει κι εγώ για υπέρηχο β' επιπέδου και ανυπομονώ. Ξεκίνησα και σίδηρο πριν από 15 μερούλες και αγόρασα και το πρώτο τζινάκι εγκυμοσύνης γιατί η κοιλούμπα μου δε χωράει πουθενά πλέον. χιχιχι ! Παρόλο που έχω βάλει μόνο 3 κιλά ως τωρά. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες :-)


bhIWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας.

Τα πρώτα αποτελέσματα της λήψης τροφοβλάστης βγήκαν και είναι φυσιολογικά!!!!!!!! Ευτυχώς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Επίσης να σας ενημερώσω και επισήμως πως περιμένουμε το δεύτερο μας κοριτσάκι...... γι΄αυτό αγορομάνες ετοιμάστε τους γιους σας χα, χα, χα!!!!!

Επιτέλους μπορώ να πω πως είμαι κάπως καλύτερα ψυχολογικά, αν εξαιρέσετε το γεγονός πως τα υγρά αυξήθηκαν σε σημείο που επισκέφθηκα τον γιατρό φοβούμενη για κάποια ρήξη στον αμνιακό σάκο. Ο γιατρός δεν είδε κάτι τέτοιο, μου είπε πως είναι μάλλον από τα κολπικά υπόθετα και με έβαλε σε πλήρη ξεκούραση εντελώς προληπτικά. Είμαι εδώ και 4 μέρες πάλι αραχτή, αλλά δεν το απολαμβάνω καθόλου αυτό με την ξάπλα. Έχω τόση ενέργεια μέσα μου που δυσκολεύομαι υπερβολικά να αράξω στον καναπέ. Σήμερα το απόγευμα θα πάω να με ξαναδεί...... ας ελπίσουμε ότι δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα και θα λήξει επιτέλους η απίστευτη ξάπλα......... είπαμε να ξεκουραστώ αλλά όχι και έτσι.

Επίσης με ταλαιπωρούν απίστευτα οι καούρες. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω. Το τι σόδες πίνω δεν λέγεται, αλλά τίποτα. Ο γιατρός μου συνέστησε τα maalox, τα οποία άλλοτε με πιάνουν, άλλοτε όχι. Εσείς έχετε και αν ναι, τί κάνετε για να τις αντιμετωπίσετε;

Αυτά τα νέα μας. Θα τα πούμε πολύ σύντομα. Φιλιά σε όλες.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχες στιγμές Σμάρα μου ! Στα τέλη Απριλίου έχω κλείσει κι εγώ για υπέρηχο β' επιπέδου και ανυπομονώ. Ξεκίνησα και σίδηρο πριν από 15 μερούλες και αγόρασα και το πρώτο τζινάκι εγκυμοσύνης γιατί η κοιλούμπα μου δε χωράει πουθενά πλέον. χιχιχι ! Παρόλο που έχω βάλει μόνο 3 κιλά ως τωρά. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες :-)

Και το δικό μου τζιν εγκυμοσύνης ετοιμάζεται σήμερα να κάνει την παρθενική του εμφάνιση!!!!! Παρόλο που έχω πάρει μόνο 1 κιλό ως τώρα, άνοιξε η λεκάνη μου και δεν μου κάνει τίποτα πλέον. Μόνο κανά πιο άνετο φορεματάκι και τα κολάν.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

marili76...............................Π.Η.Τ. 2/9/14...Αγόρι

Cat14..................................Π.Η.Τ. 5/9/14...Αγόρι

Σμάρα.................................Π.Η.Τ. 7/9/14

marilu80..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

vikib....................................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

tatipit..................................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik..................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou...................................Π.Η.Τ. 12/9/14

Koko1..................................Π.Η.Τ. 14/9/14

Νατασούλα...........................Π.Η.Τ. 15/9/14...Κοριτσάκι

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14...Αγόρι

aspapa.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

thalia81...............................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι..................................Π.Η.Τ. 25/9/14

tania g.................................Π.Η.Τ. 22/9/14

mimika84.............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29..........................Π.Η.Τ. ?????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. 21/9/14


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...