Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια και μπεμπάκια όμορφα! Είστε όλες καλά;

Εμείς ζοριζόμαστε λιγάκι τελευταία...περνάμε το μεγάλο άλμα μάλλον κι εμείς και όλα μας φταίνε! Εκεί που είχαμε στρώσει λιγάκι, ξανά πίσω στις αγκαλιές και κούνημα για ύπνο, στα ξυπνήματα 3-4 φορές τη νύχτα, στην ανεξήγητη γκρίνια...να δω τι επίτευγμα θα έχει καταφέρει το πουλάκι μου όταν τελειώσει όλο αυτό!!! :P

Πάντως για την ώρα, γυρνάμε στο πλάι μόνο για να θηλάσουμε και μια μέρα μόνο γέλασε κακαριστά. Αυτό όμως που την ξετρελαίνει είναι να την κρατάς όρθια από τις μασχάλες και να στέκεται όρθια ή να περπατάει!!! Μιλάμε, φωτίζει το πρόσωπό της!!!:mrgreen:

Όπως το είπες Edel, σαν δαρμένη νιώθω...πονάνε τα πάντα μου, μέση, χέρια, πλάτη, πόδια...και σε συνδυασμό με την αποχή από γαλακτοκομικά και άλλα πολλά, απορώ πώς κρατιέμαι πολλές φορές! Άσε που έχω μείνει μισή...έφτασα σε προ γάμου κιλά! 5 έξτρα κιλά έχω χάσει! Να και κάτι καλό θα μου πεις...

Κατά τ' άλλα οι μέρες μας περνούν ήρεμα, δεν καταλαβαίνω πως περνάει η μέρα, ωστόσο είναι στιγμές που αναρωτιέμαι τί άλλο να κάνω με τη μικρή για να μη βαριέται, καθώς δε δείχνει να διασκεδάζει με πολλά. Ακόμα δεν πιάνει καλά και δεν πολυασχολείται με παιχνίδια...εσάς πώς περνάνε τη μέρα τους;;;

Εμάς πάντως η πιο άχρηστη αγορά βγήκε το ring sling καθώς όταν το αγοράσαμε, μετα από δυο μέρες άρχισε να κάθεται και λίγο στο καρεκλάκι που πριν ήθελε μόνο αγκαλιά...και τώρα που πάλι θέλει αγκαλιά, νομίζω είναι μεγάλη για να το μάθει πια, θέλει πολλή υπομονή από μένα... Καλαθούνα και ριλάξ μας έδωσαν, αλλά και αυτά δεν τα τίμησε πολύ! Κι ευτυχώς μας είχαν δώσει και πολλά ρουχαλάκια και δεν χρειάστηκε να αγοράσω και να λυπάμαι για κάποια που δεν φόρεσε καν!

antonia έχουμε κι εμείς το trilogy αλλά μόνο το καρότσι, τι θες να ρωτήσεις;

Αυτά τα νέα μας, εύχομαι να είστε όλες-όλοι καλά!!!


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας μανούλες!

Τριστεζάκι κουράγιο με το άλμα! Εμένα δε μου φάνηκε και τόσο τραγικό να πω την αλήθεια. Την 5η εβδομάδα ήταν πολύ χειρότερο. Βέβαια τώρα είμαστε 16 εβδ και 5 ημέρες - αυτλη την υπολογίζω σαν 17η εβδομάδα. Μπορεί να γίνει πιο απαιτητικός την επόμενη, θα δείξει. Θέλει σίγουρα αγκαλίτσες και παιχνιδάκια. Και μας πονάν και τα δοντάκια γιατί όλο μασουλάμε τα χέρια και που και που κλαίμε για ανεξήγητο λόγο. Σήμερα προσπάθησα να τον κινητοποιήσω να γυρίσει από ανάσκελα μπρούμυτα, αλλά αυτό που κατάφερα είναι να τον τσαντίσω τον μικρούλη, χε! Κι εγώ πάντως έχασα έξτρα 3 κιλά, αλλά τρώω πολύ πολύ γλυκό. Πλάκα έχει όπως το είπες, είμαστε στα προ γάμου στάδια. Επίσης άρχισαν να μου πέφτουν τα μαλλάκια - ποσότητες, όχι αστεια, ευτυχώς το ήξερα πως γίνεται 3-4 μήνες μετά τον τοκέτο, αλλά μια χαρά ήταν μέχρι τώρα που δεν έπεφταν.

Ερώτηση προς τις μαμάδες με καισαρική.

Σας πονά η τομή σας;; Για παράδειγμα, όταν πλένω τοπικά τον μπέμπη στο νιπτήρα κι ακουμπα η τομή εκέι με πονάει λίγο. Είναι ακόμη πρησμένη από πάνω;

Επίσης έχετε που και που πονάκια, πολύ ήπια περιόδου; Εγώ δεν έχω αδιαθετήσει κι όλο κάτι νιώθω εκεί κάτω, κάθε μέρα σχεδόν. Αφού 2 φορές σκέφτηκα ''αυτό ήταν, καλώς τα δέχτηκα!''

Καλό βράδυ σας, με καλέι το μονάκριβο καθήκον μου!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Εμεις παλι αρρωστουλικα είμαστε κ αυτη τη φορα χειροτερα.... εισπνοες,βηχας φλεγματα μυξα ατελειωτη... δραμα το δευτερο οταν το πρωτο πηγαινεισχολειο.... παλιοχειμωνας να φυγει κ να μη ξαναρθει.... ο μπεμπης ανορεκτικος πινει πλεον μονο μητρικο οσο κι αν ειναι αυτο κ εχει χασει βαρος ο καημενος.... πραγματικα περ αμε ενα δραμα κ δεν ξερω αν θα γλιτωσουμε το παιδων.

Εντελ δεν νομιζω οτι ειναι συνηθες 3 μηνες και μετα τη γεννα να πονας στη τομη.... με τον γιατρο σου μιλησες? Οσο για την περιοδο κ εγω δεν εχω αδιαθετησει ακομη κ ο τως ωρες ωρες νομιζω οτι αδιαθετω απο ωρασε ωρα... αλλαδεν!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ριακι πολυ στενοχωριεμαι με αυτα που μας λες. Ειμαι σιγουρη πως κανεις το καλυτερο, δεν υπαρχει αμφιβολία. Περαστικά σας να ειναι όλα και γρηγορα μαλιστα! Φιλακια στα παιδακια σου και ιδιαιτερως στο μικρούλι!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κοριτσια!!

Τριστεζα ήθελα να ρωτηςω αν κάπως σταθεροποιείται το ενιαίο χερούλι αλλα διάβασα στο Ίντερνετ πως οχι. Επισης δεν ανεβοκατεβαίνει για ύψος σωστά;

Επισης η θέση μου φαινεται λιγο μικρη και σαν να μην ανοίγει τέρμα μήπως εχει κάποιο κόλπο και δεν το εχω βρει. Δυσκολεύτηκα μεχρι και με τον ποδοσακο γιατί όταν το καροτσι ειναι ξαπλωτο δεν καλύπτει τιποτα..

Το μονο καλο ειναι οτι ειναι πολυ καλο στην οδήγηση. Ελπίζω να μη χρειαστεί να πάρω αλλο..

Τα νεα μας ειναι οτι ξεκινήσαμε με φρουτοκρεμα και τη τρώμε μια χαρα. Ολο το μπωλ πλέον και είμαστε παχουλα μωρα εχουμε φτάσει τα 7700 και γύρω στους 70 πόντους. Εχουμε γιατρο τελος του μήνα και θα μας μετρήσει. Γενικα μας λεει οτι είμαστε ψηλά παιδιά.

Επισης είμαστε στο στάδιο που αρχίζει και γινεται παιδάκι. Του μιλάω και με καταλαβαίνει και απαντάει με τα ακαταλαβίστικα του. Βγάζουμε κ δόντια και εχουμε πολυ κλάμα σήμερα.

Γενικα είμαστε καλα και αναπτυσσόμαστε!

Εσείς;

Πολυ τρέξιμο πάντως το μωρο...


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα μανούλες και μικράκια, τι κάνετε; Μεγαλώνετε, ομορφαίνετε;;;

Εμείς είμαστε καλά, με τα γελάκια μας, τις γκρίνιες και τα κλάματά μας! Έχουμε γίνει ζόρικα μωρά, χαχα! Περάσαμε και ένα μίνι βηχαλάκι, έπεσε και το εμβόλιο στη μέση και κλαίγαμε με σπαραγμό! Ευτυχώς καλύτερα τώρα, έφτιαξε και λίγο ο καιρός και βγήκαμε απ'το σπίτι που είμασταν κλεισμένοι...

Αντωνία μου κι εμένα μου έχει φανεί ζόρικο το καρότσι...υποτίθεται το πήραμε για να μπορούμε να το χειριζόμαστε με το μωρό στο χέρι, αλλά και πάρα πολύ βαρύ μου φαίνεται για να κατεβαίνεις απ'τον πρώτο με καρότσι, παιδί και τα συναφή, συν του ότι με ένα χέρι δεν μπορείς να το ανοίξεις... Γι' αυτό και έχω ζοριστεί και δεν μπορώ να την πηγαίνω βόλτες μόνη μου τα πρωινά, δυστυχώς... Για τη θέση δε νομίζω να έχει κάποιο κόλπο, με τον ποδόσακο όντως φαίνεται μικρός ο χώρος! το ότι για να κλείσει πρέπει να είναι στη θέση που κοιτάει μπροστά, τι σου λέει; Ευτυχώς είναι καλό στην οδήγηση όπως λες και γερό, γιατί αλλιώς και εγώ θα τα έκλαιγα τα λεφτά...

Edel και εμένα μου πέφτουν πολύ τα μαλλιά και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τα βάψω ξανά (που έχω ένα χρόνο) μπας και φτιάξει η κατάσταση... άσε που έχω χάσει και άλλα κιλά...φόρεσα ένα τζιν μου και έπεφτε κουμπωμένο!!! Σοκ έχω πάθει! Όσο για την τομή, όχι δεν είναι φουσκωμένη και δεν με πονάει και ούτε περίοδος έχει εμφανιστεί ακόμα ευτυχώς!

Ερώτηση προς θηλάζουσες: παίρνετε ακόμα συμπληρώματα ασβεστίου και σιδήρου; Έχετε κάνει κάποιες εξετάσεις σχετικές;

Πολλά φιλιά σε όλες... :)


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες!!!

Τι κανουν τα μωρακια!!! Χαθηκαμε τελειως!!!

Εμεις ειμαστε πολυ καλα! Σημερα γυρισε απο ανασκελα μπρουμυτα!! Περναει πολυ ωρα στο παρκο με τα παιχνιδια του και χειριζεται παρα πολυ καλα τα χερακια !! Επισης ολη μερα λεει μπα!!!

Ξεκινησαμε φρουτακια... το παμε πολυ χαλαρα οπως θελει ο μικρος ειμαστε στη φαση που γνωριζουμε το κουταλι, και την αισθηση... θελουμε απο 6 μηνων ομως να τρωει τα γευματα του για να περνει τα μεταλλα και ιχνοστοιχεια που πρεπει, γι'αυτο ξεκινησαμε πολυ χαλαρα τωρα ωστε να παρει το χρονο που θελει ελπιζοντας να τρωει σε 3 εβδομαδες!

Τρωει 1-2 κουταλιες, αηδιαζει και μετα θηλαζει! Σημερα δεν αηδιασε τοσο οσο χθες! Οποτε καλα παμε!

Εντελ δεν με ενοχλει καθολου η τομη!

Τριστεζα δεν παιρνω τιποτα! Οταν γεννησα η γιατρος μου ειπε να μην τα κοψω σιδηρο και ασβεστιο και να κανουμε εξετασεις στο μηνα να δουμε αν θα συνεχισω, αλλα με το μωρο και την ολη δυσκολια τοτε τα ξεχασα!

Ερωτηση, τι σας ειπαν οι παιδιατροι σας για το πως να τα κρατατε? Εμενα θελει να καθεται πανω μου το μωρο το επιδιωκει συνεχεια, η παιδιατρος ειπε να τον βαζω να καθεται, αλλα εχω την εντυπωση πως ειναι νωρις πριν τους 6 μηνες. Εσεις τι κανετε?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα κ καλο μηνα!

ουτε εγω περνω συμπληρωματα ουτε στην εγκυμοσυνη επαιρνα

για τη καθιστη θεση δε κανει ακομα για τη μεση τους τα βαζουμεμε κλιση 45 μοιρων στο ριλαξ...κ εμενα ολο καθιστη θελει να ναι...

εμεις ειμαστε 5900 κ 63 εκ...παει πολυ καλα σχεδον διπλασιασε το βαρος γεννησης...τροφες θα ξεκινησουμε τον αλλο μηνα με κρεατακι κ συκωτακι για να παιρνει σιδηρο...φρουτακια αργοτερα...πινουμε μητρικο γαλατακι εστω κ αν θηλαζουμε ελαχιστα να ναι καλα το αντλημενο που εχω.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες μου ομορφες τι μου κανετε??

Χαθηκαμε οντως!!! Μια με τη δουλεια, λιγακι να φερω το σπιτι βολτα ο χρονος ειναι περιορισμενος!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρα!! Πηγαμε εχθες στον παιδιατρο και ειμαστε 8 κιλα και 70 εκατοστα!

Καναμε και τα εμβολιακια και ευτυχως ολα καλα!!!

Κατερινακι και μενα θελει η μικρη να καθεται αλλα δεν την πολυβαζω!

Ρυζαλευρω θα ξεκινησουμε την αλλη εβδομαδα και μεχρι το τελος του μηνα θα βαλουμε και τη φρουτοκρεμα και τα λαχανικα!! Στη συνεχεια και το μοσχαρακι!!

Για το κοριτσακι που ρωτησε για το τριλοτζι εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη! Μπορω και το χειριζομαι με το ενα χερι! Οκ δεν κλεινει οταν το παιδι βλεπει τη μανουλα αλλα προτιμω να βλεπει μπροστα και να παρατηρει τη διαδρομη!

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρουλα!!

Σας στελνουμε πολλα πολλα φιλακια!!!

υ.γ το εμβολια την μυνυγγ τυπου β θα το κανετε? Τι σας λεει ο παιδιατρος?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!! Χαίρομαι που είστε καλά εσείς και τα μπεμπάκια σας:D:D:D:D:D:D:D

Και εμείς μια χαρά είμαστε, μεγαλώνουμε...Την προηγούμενη εβδομάδα κάναμε και την αυχενική και βγήκε πάρα πολύ καλή.

Αχ κορίτσια έχω πάρα πολύ αγωνία... το αντιμετωπίζω αλλά δεν μπορώ να μην σκέφτομαι..

Περιμένω πως και πως να το ξαναδώ:D Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Εσείς βλέπω εμπλουτίζετε την διατροφή σας, μεγάλωσαν τα ζουζούνια μας.

Αχ, να τους δώσετε πολλά φιλάκια από εμένα!

Φιλάκια κοριτσάκια μου! *Είμαι στις μανούλες Σεπτεμβρίου..στο παρα τσακ θα ήμουν πάλι Οκτώβρη..Καλύτερα έτσι,, Σας φιλώ...


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαρμα εσεις μεγαλωσατε πολυ!!!! φτου φτου!!!!! Εμεις ειμαστε 7450 και 70εκ επισης!!! Με το εμβολιο ασε ειμαστε πολυ προβληματισμενοι.... η παιδιατρος ειπε με ψυχραιμια και χωρις πανικο να το βαλουμε στο προγραμμα χωρις ομως να αφησουμε πισω τα τρεχων εμβολια.. για λιγο αργοτερα... αυτη το εκανε στα παιδια και στα ανιψια της, ειμαστε κολλητες με την αδερφη της και ξερω..

Δεν ξερω τι θα κανουμε...

Οσο για την καθιστη θεση... στο ρηλαξ ναι δεν τον εχω καθιστα αλλα οταν καθεστε και τα κρατατε πως τα εχετε? εμενα εκει αυτοματα βγαινει αυτη η σταση να καθεται στα ποδια μου.. αλλιως πως αλλιως να ειναι μιας και δεν ειναι και τοσο μωρο ωστε να τον εχω ψηλα... και κλαιει φυσικα αν δεν του αρεσει... εσεις τι κανετε???


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Πως είστε;;

Χθες σας έγραψα και πριν πατήσω ''υποβολή''.. χάθηκε το κείμενο! :(

Κασσιοπάκι γλυκό, όλα καλά να σου πάνε καλή μου! Αφού έχεις άγχος, μήπως να ρωτούσες το γιατρό σου αν μπορούσε να σε βλέπει πιο συχνά; Να μπαίνεις να μας λες νεάκια, θα χαιρόμαστε πολύ, ακούς;

Εμείς μεγαλώνουμε και θεριέυουμε. Δεν έχω ιδέα πόσα κιλά είμαστε και τι ύψος έχουμε, έχουμε να μετρηθουμε από τελη Ιαν και θα ξαναμετρηθούμε τελη Απρ. Πάντως πριν μια εβδομάδα που καναμε την επαναληπτικη δοση εμβολίων μας ειπε πως ειμαστε μια χαρα (ρωτησα αν του φαίνεται χοντρούλης). Επίσης ρώτησα αν κανει να τον βαζω σε καθιστή θεση και μου είπε είναι εντάξει, εφόσον τον στηρίζω μιας κι ακόμη δεν ισορροπεί.

Εσείς τα βγάλατε από το πορτ μπεμπέ; Τα έχετε πλέον στο καθισμα του καροτσιού;

Συμπλήρωμα παίρνω ιωδίου, για όσο θηλάζω, μου το είπαν στο νοσοκομείο. Που και που επίσης σιδήρου, μιας και ζαλίζομαι συχνά.

Τέλος, ξεκινάμε στερεές τροφές όταν μπούμε στον 5ο μήνα! Κάθε μεσημέρι 2 κουταλιές πολτοποιημένη πατάτα και καρότο για ένα μήνα. Αν μας αρέσει πρωί - απόγευμα από 2 κουταλιές μήλο και αχλάδι βρασμένα. Ευτυχώς είναι λίγες κουταλιές (για να μην τον πονέσει η κοιλίτσα), δεν ήθελα να σταματήσουμε το θηλασμό από τον 5ο. Κορίτσια όποια συμβουλή έχετε για τις στερεές, όπως θερμοκρασία, τρόπο ταΐσματος, εμπειρία με δυσκοιλιότητα καλοδεχούμενα! Δεν έχω ιδέα!

Εμβόλια εμείς κάνουμε μάλλον διαφορετικά από ό,τι εκεί, οπότε δεν μπορώ να σας βοηθήσω. Πάντως βλέπω πως δεν είναι ακόμη στο πρόγραμμα για την επόμενη δόση τον Απρ.

Φιλάκια στα μικράκια σας

(και στο Κασσιοποεμβρυάκι βεβαίως βεβαιως).


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελ εμενα ακομα χωραει στο πορτ μπεμπε, δεν το πολυχρησιμοποιω ομως πλεον... αν παω για ωρα στα αδερφια η στους δικους μας το παιρνω για να κοιμηθει εκει μιας και δεν βαζουμε το καροτσι μεσα στο σπιτι!

Για τις τροφες τωρα και εγω ψαχνομαι πολυ... μετα απο συζητηση και με την παιδιατρο αλλα και ψαξιμο κατεληξα πως το καλυτερο γι'αυτον ειναι να ξεκινησει πολυ χαλαρα χωρις αγχος με φρουτα βιολογικα ωστε 6 μηνων να τρωει κ να παιρνει το σιδηρο οπως εγραψε και η ελιζαμπεθ.. απλά δεν θελω να παει 6 και να φαει τοτε την 1η κουταλια γιατι θα φυγει ολος ο μηνας μαθαινοντας και παιζοντας και οχι τρωγοντας..

Για τα φρουτα απλα αν τα βρασεις θα χασουν τις βιταμινες τους...

Οσο για την πατατα θα την εδινα σε πολυ μικροτερη αναλογια απο το καροτο... ειναι λιγοτερο θρεπτικη..

Επισης σε κανενα μηνα που φανταζομαι θα τρωει κανονικα, αφου φαει θα του δινω να παιζει με κομματακια ωστε να μαθει και αυτον τον τροπο...

Ετοιμες κρεμες και γενικα "ετοιμα" δεν σκοπευω να δωσω κι απο οτι καταλαβα ουτε εσυ...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Πως είστε;;

Χθες σας έγραψα και πριν πατήσω ''υποβολή''.. χάθηκε το κείμενο! :(

Κασσιοπάκι γλυκό, όλα καλά να σου πάνε καλή μου! Αφού έχεις άγχος, μήπως να ρωτούσες το γιατρό σου αν μπορούσε να σε βλέπει πιο συχνά; Να μπαίνεις να μας λες νεάκια, θα χαιρόμαστε πολύ, ακούς;

Εμείς μεγαλώνουμε και θεριέυουμε. Δεν έχω ιδέα πόσα κιλά είμαστε και τι ύψος έχουμε, έχουμε να μετρηθουμε από τελη Ιαν και θα ξαναμετρηθούμε τελη Απρ. Πάντως πριν μια εβδομάδα που καναμε την επαναληπτικη δοση εμβολίων μας ειπε πως ειμαστε μια χαρα (ρωτησα αν του φαίνεται χοντρούλης). Επίσης ρώτησα αν κανει να τον βαζω σε καθιστή θεση και μου είπε είναι εντάξει, εφόσον τον στηρίζω μιας κι ακόμη δεν ισορροπεί.

Εσείς τα βγάλατε από το πορτ μπεμπέ; Τα έχετε πλέον στο καθισμα του καροτσιού;

Συμπλήρωμα παίρνω ιωδίου, για όσο θηλάζω, μου το είπαν στο νοσοκομείο. Που και που επίσης σιδήρου, μιας και ζαλίζομαι συχνά.

Τέλος, ξεκινάμε στερεές τροφές όταν μπούμε στον 5ο μήνα! Κάθε μεσημέρι 2 κουταλιές πολτοποιημένη πατάτα και καρότο για ένα μήνα. Αν μας αρέσει πρωί - απόγευμα από 2 κουταλιές μήλο και αχλάδι βρασμένα. Ευτυχώς είναι λίγες κουταλιές (για να μην τον πονέσει η κοιλίτσα), δεν ήθελα να σταματήσουμε το θηλασμό από τον 5ο. Κορίτσια όποια συμβουλή έχετε για τις στερεές, όπως θερμοκρασία, τρόπο ταΐσματος, εμπειρία με δυσκοιλιότητα καλοδεχούμενα! Δεν έχω ιδέα!

Εμβόλια εμείς κάνουμε μάλλον διαφορετικά από ό,τι εκεί, οπότε δεν μπορώ να σας βοηθήσω. Πάντως βλέπω πως δεν είναι ακόμη στο πρόγραμμα για την επόμενη δόση τον Απρ.

Φιλάκια στα μικράκια σας

(και στο Κασσιοποεμβρυάκι βεβαίως βεβαιως).

Είσαι γλύκα!!! kisses!!! :-* :-* :-*


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...