Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

      Καλέ πιο χρόνο στους 6 μήνες  άντε 7 το πολύ αν είναι μικροκαμωμένο το μωρό δεν χωράει στο λίκνο Κ εκεί αρχίζει να γίνετε Κ επικίνδυνο γιατί ξεκινάει το παιδί να σηκώνετε μόνο του στον κωλο του κ να καθετε οπότε θέλει ψηλά κάγκελα . 

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Κασσιοπη με το καλο!!! Ολα καλα θα πανε!!! και εμεις Σεπτεμβριο γεννηθηκαμε!!! Στη φαση που εισαι ο υπερηχος ειναι απολαυση!!!!

Ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου:D:D:D Φιλάκια!!!


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερούδια!

Κατερινιώ συμφωνούμε γενικά στη διατροφή. Θα του δίνω κι εγώ μπαστουνάκια από τον 6ο να μασουλάει. Για τα φρούτα έχεις δίκιο με το βράσιμο, αλλά είτε θα τα κάνω στον ατμό, είτε σε ειδικό σύστημα με σκεύη που έχω που βράζεις με μια κουταλιά νερό τα λαχανικά (αρα και τα φρούτα φαντάζομαι) και γενικά δε χρησιμοποιείς νερό στο μαγείρεμα. Άλλωστε σκοπός μας αυτό το μήνα είναι να μάθουμε να φάμε. Με 2 κουταλιές μηλα αχλαδια δε νομίζω να πάρει και καμιά τρελή βιταμίνη, μπορεί να έχω κι άδικο βέβαια. Δε θα δώσω κι εγώ μπισκοτίκρεμες κλπ... αλλά έτσι έλεγα και πριν και τωρα ο γιατρός με έπεισε. Οπότε ας μην πολυμιλώ.

Για το καρότσι δράμα η κατάσταση. Κάθε φορά που πάμε έξω το αφήνω στην εξώπορτα, τακτοποιώ το μπέμπη και μετά το καθαρίζω για να το βάλω μέσα. Ο άντρας μου με λέει τρελή, αλλά αφού δεν μπαίνουμε με παπούτσια μέσα (έχει λογική εδώ λόγω χιονιού και βροχής) εε πως θα βάζω και το καρότσι του λέω...

Κασσιοπάκι εσυ με την κοιλίτσα να δεις τι γλύκα που θα είσαι,, χιχιχιχιχι! :P

Φιλάκια σε όλες, αρχισε η γκρίνια (΄δωσε μου σημασία΄ κλπ).


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!!

Εντελ, ξεχασα να σε ρωτησω ή οποια άλλη ξερει φυσικα, γιατι καποιοι γιατροι ξεκινανε με φρουτα και καποιοι με λαχανικα? Ειναι ακριβως το ιδιο και απλα διαλεγουν μια κατηγορια στην τυχη ή εχει καποια βαση?

Εγω ηθελα να εφαρμοσω το προγραμμα του Παπαβεντση (με λαχανικα και μετα φρουτα) αλλα τελικα ακουσα την παιδιατρο και ξεκιναμε με φρουτα και μετα λαχανικα, (σκεφτηκα κι ολας οτι ισως ειναι πιο ευπεπτα δεν ξερω...)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια, εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα, πια τρώμε ολόκληρη φρουτοκρεμα στις 12!!

Την αλλη βδομαδα βάζουμε κ χορτόσουπα και το απόγευμα τρωει ρυζαλευρο βανίλια που δεν του πολυ αρέσει βεβαια..

Το πως ξεκινάει ο καθε γιατρος δεν το ξερω. Της φίλης μου ξεκινησε με φαι.

Εμείς είμαστε 8 κιλάκια και 71 πόντους κ είμαστε τροφαντά μωράκια με μπουτακια για φάγωμα :)

Επισης καθόμαστε καθιστοί και μου το πρότεινε κ ο γιατρος να τον βάζω καθιστό στον καναπέ, βεβαια μπατάρει αλλα εχω βρει τη γωνία κ εκεί κάθεται κ παίζει με τα παιχνίδια του. Γενικα δεν ειναι απο τα μωρα που βιάζεται σε αντίθεση με το φίλο του που ειναι 1,5 μήνα μεγαλύτερος κ ηδη κάνει βήματα!!

Όρθιος κάθεται κ στο καρεκλάκι του κ τρωει..

Χάρμα το εμβόλιο μας ειπε ο γιατρος να το κανουμε αλλα λέω να το αφήσω για αργότερα.

Κασσιοπακι είσαι στη καλύτερη φάση! Ευχαριστησου το!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

πολλοι γιατροι δε ξερουν τη τυφλα τοθς σε θεματα διατροφης για αυτο κ συστηνουν ετοιμες κρεμες...το σωστο ειναι να ξεκιναμε με κρεας γιατι τα μωρα μετα το εξαμηνο τελειωνουν τ αποθεματα σιδηρου που εχουν κ χρειαζονται τροφες πλουσιες σε σιδηρο οπως το συκωτι που συστηνει ο που.εμεις ετσι θα ξεκινησουμε...προχθες της εδωσα κ ενα κομματακι μπανανα της αρεσε ξερογλυφοταν χαχχαχχα

κατα τ αλλα παμε μια χαρα κ ετοιμαζομαστε για τη βαφτιση μας τον αλλο μηνα.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες!

Κατερινακι δεν εχω ιδεα πως πρεπει να ξεκινησουμε.. Μαλλον εχω, αλλα αποφασισα να θεωρω πιο αξιοπιστο το γιατρο, παρα το ιντερνετ. Οπότε θα προσπαθησω να ακολουθήσω τισ οδηγίες του.. Ηδη μια φορα, θα θυμασαι, ειπα να κανω του κεφαλιου μου και να θηλασω ως τον 6ο, αλλά τελικά στον 6ο μηνα πρεπει να εχει μαθει να τρωει μου ειπε, με επεισε και θα το ακολουθησω. Τωρα για τις κρεμες τις παχυντικες εχω σοβαρες επιφυλαξεις και θα το συζητησω μαζι του εν καιρω.

Αντωνακι μεγαλωσατε καλε! Συντομα κλεινετε 6 μηνες!!!!!! Κι εμεις σε λιγο κλεινουμε τον 5ο!!!!!! Ειναι παιδακια πλεον μωρε... κανουν φατσουλες, αγκαλιτσες, γλυκα ειναι...

Ελισαβετ με το καλο το ονοματακι σας!

Σημερα περιμενω τη μαια, να δει την τομη μου και να σθζητησουμε καποια μικροθεματα.

Φιλακια σε όλες σας!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Οκτωβριανές μανούλες και Οκτωβριανά μωράκια!!!!

Καλημέρα Σεπτεμβριανή μανούλα Κασσιόπη και Σεπτεμβριανό μωράκι!!!!!

Κορίτσια μου λείψατε...

Εμείς όσο αφορά το θέμα που συζητάτε έχω αποφασίσει μόλις ο στρούμπουλος κλείσει τους 6 μήνες τότε να αρχίσουμε με κρέας και φρούτα...να σας πω την αλήθεια αν δεν τελείωναν οι αποθήκες απο σίδηρο θα συνέχιζα τον αποκλειστικό για μηνες ακομη...Εχουμε βολευτεί απίστευτα με το θηλασμό και μας αρέσει πάρα πολύ άλλωστε όλα τα χρόνια της ζωής του θα τρώει φαγητά με κουτάλια και πιρούνια αποκλειστικά όμως να μεγαλώνει στην αγκαλιά της μαμας και απο το ''μέσα''της μαμας???? Για αυτ΄θα εξαντλήσω κα την τελευταία μέρα....Κορίτσια λιώνω όταν βρίσκεται στην αγκαλιά μου και θηλάζει...τέλοσπαντων...μην γίνομαι κουραστική...

Κατά τα άλλα εχουμε θεριέψει πάρα πολύ γελάμε μουτρώνουμε κάνουμε ψεύτικα κλάματα και άλλα πολλά...

Τα φιλιά μου!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια, εμείς ξεκινήσαμε με φρούτα, πια τρώμε ολόκληρη φρουτοκρεμα στις 12!!

Την αλλη βδομαδα βάζουμε κ χορτόσουπα και το απόγευμα τρωει ρυζαλευρο βανίλια που δεν του πολυ αρέσει βεβαια..

Το πως ξεκινάει ο καθε γιατρος δεν το ξερω. Της φίλης μου ξεκινησε με φαι.

Εμείς είμαστε 8 κιλάκια και 71 πόντους κ είμαστε τροφαντά μωράκια με μπουτακια για φάγωμα :)

Επισης καθόμαστε καθιστοί και μου το πρότεινε κ ο γιατρος να τον βάζω καθιστό στον καναπέ, βεβαια μπατάρει αλλα εχω βρει τη γωνία κ εκεί κάθεται κ παίζει με τα παιχνίδια του. Γενικα δεν ειναι απο τα μωρα που βιάζεται σε αντίθεση με το φίλο του που ειναι 1,5 μήνα μεγαλύτερος κ ηδη κάνει βήματα!!

Όρθιος κάθεται κ στο καρεκλάκι του κ τρωει..

Χάρμα το εμβόλιο μας ειπε ο γιατρος να το κανουμε αλλα λέω να το αφήσω για αργότερα.

Κασσιοπακι είσαι στη καλύτερη φάση! Ευχαριστησου το!!

Και μια κουταλιά για την Κασσιόπη! ♥♥♥ χαχα!!! :DΤο προσπαθώ αντωνία μου και είμαι πολύ καλύτερα από ότι φανταζόμουνα, σχεδόν νορμάλ θα έλεγα..Βέβαια βοήθησε πολύ και η ψυχοθεραπεία...


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Οκτωβριανές μανούλες και Οκτωβριανά μωράκια!!!!

Καλημέρα Σεπτεμβριανή μανούλα Κασσιόπη και Σεπτεμβριανό μωράκι!!!!!

Κορίτσια μου λείψατε...

Εμείς όσο αφορά το θέμα που συζητάτε έχω αποφασίσει μόλις ο στρούμπουλος κλείσει τους 6 μήνες τότε να αρχίσουμε με κρέας και φρούτα...να σας πω την αλήθεια αν δεν τελείωναν οι αποθήκες απο σίδηρο θα συνέχιζα τον αποκλειστικό για μηνες ακομη...Εχουμε βολευτεί απίστευτα με το θηλασμό και μας αρέσει πάρα πολύ άλλωστε όλα τα χρόνια της ζωής του θα τρώει φαγητά με κουτάλια και πιρούνια αποκλειστικά όμως να μεγαλώνει στην αγκαλιά της μαμας και απο το ''μέσα''της μαμας???? Για αυτ΄θα εξαντλήσω κα την τελευταία μέρα....Κορίτσια λιώνω όταν βρίσκεται στην αγκαλιά μου και θηλάζει...τέλοσπαντων...μην γίνομαι κουραστική...

Κατά τα άλλα εχουμε θεριέψει πάρα πολύ γελάμε μουτρώνουμε κάνουμε ψεύτικα κλάματα και άλλα πολλά...

Τα φιλιά μου!!!!!

Γλυκιά μου Νικόλ με τον στρουμπούλο σου!!!:lol:♥♥♥

Τι όμορφα συναισθήματα και τι ώραία που τα εκφράζεις...

Σε ποιές αποθήκες σιδήρου αναφέρεσαι στις δικές σου ή στου μωρού? Δεν μπορείς να πάρεις συμπλήρωμα?


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μια κουταλιά για την Κασσιόπη! ♥♥♥ χαχα!!! :DΤο προσπαθώ αντωνία μου και είμαι πολύ καλύτερα από ότι φανταζόμουνα, σχεδόν νορμάλ θα έλεγα..Βέβαια βοήθησε πολύ και η ψυχοθεραπεία...

ΚΑΣΣΙΟΠΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ,ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 2014.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΝΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΚΑΜΟΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΜΟΛΙΣ 6550 ΚΑΙ 63 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ 5,5 ΜΗΝΕΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΙΤΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝΤΑΣ ΛΕΕΙ Η ΜΑΜΑ.....ΤΡΩΜΕ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΔΟΚΙΜΗ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ.ΜΕ ΤΟ ΜΗΛΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑΜΕ ΛΙΓΟ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΒΡΑΣΑ, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΕΡΓΕΙΑ.ΜΕ ΤΟ ΑΧΛΑΔΙ ΟΜΩΣ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ,ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΦΑΕΙ...ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΑΣ ΖΟΡΙΖΕΙ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΜΕ ΤΡΟΦΕΣ.ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΠΩΠΟ, ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ, ΓΕΛΑΜΕ, ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΑ,ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΣΟΥΜΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ, ΣΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΕΦΤΕΙ ΞΕΡΗ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΑΝΑ ΜΙΑ ΩΡΑ,ΟΧΙ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΟΨΩ ΑΥΤΟ....ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΣΣΙΟΠΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ,ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 2014.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΝΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΚΑΜΟΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΜΟΛΙΣ 6550 ΚΑΙ 63 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ 5,5 ΜΗΝΕΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΙΤΕΣ ΜΕΓΑΛΩΝΤΑΣ ΛΕΕΙ Η ΜΑΜΑ.....ΤΡΩΜΕ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΔΟΚΙΜΗ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ.ΜΕ ΤΟ ΜΗΛΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑΜΕ ΛΙΓΟ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΒΡΑΣΑ, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΕΡΓΕΙΑ.ΜΕ ΤΟ ΑΧΛΑΔΙ ΟΜΩΣ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ,ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΦΑΕΙ...ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΑΣ ΖΟΡΙΖΕΙ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΜΕ ΤΡΟΦΕΣ.ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΠΩΠΟ, ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ, ΓΕΛΑΜΕ, ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΑ,ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΣΟΥΜΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ, ΣΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΕΦΤΕΙ ΞΕΡΗ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΑΝΑ ΜΙΑ ΩΡΑ,ΟΧΙ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΟΨΩ ΑΥΤΟ....ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.

Σε ευχαριστώ πολύ katerinal μου για τα γλυκά σου λόγια ♥♥♥

Μεγάλωσαν τα γλυκούλια μου ♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Άλλο ένα νέο..έχω αγοράκι :tongue::tongue::tongue: Γερό να είναι θεέ μου...


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Γεια σου Κασσιοπάκι!

Διάβασα το πρωί καλή μου το μηνυματάκι σου, αλλά δεν μπόρεσα να σου απαντήσω.

Με το καλό το αγοράκι σου το γλυκό :)

Σαν αγορομάνα έχω να σου πω πως θα ζήσεις πολύ ωραίες στιγμές..

Άκου να σου πω. Σε εμάς θα τα λες... εντάξει;;;

Γιατί να σε παρεξηγήσουμε; Και δε μας μαυρίζεις. Είσαι μέλος της παρέας μας, ναι;;

Το κοριτσάκι σου να το θυμάσαι. Και γιατί θες και γιατί δε θες να ξεχάσεις.

Όλα αυτά καλή μου γράφονται στο βιβλίο της ζωής.. Εμείς απλά αλλάζουμε σελίδα, αυτά όμως μένουν γραμμένα.

Κάποτε έχασα κι εγώ ένα μωράκι μικρό, στην αρχή της κύησης. Η πληγή έκλεισε, αλλά έμεινε η ουλή στην καρδούλα μου..και που και που ματώνει λίγο..ακόμη και τώρα..μετά από 3 χρόνια..

Σε καταλαβαίνω... Γέμισε τις καινούριες σελίδες της ζωής σου με χρωματιστά μελάνια και όμορφα σχέδια... Κι όταν το έχεις ανάγκη θα ανατρέχεις και στις παλιές σελίδες. Όμως τώρα προσπάθησε για τις καινούριες σελίδες... Σε έχουν ανάγκη :wink:

Σε φιλώ πολύ και σου κάνω αγκαλίτσα.

Χαιρετίσματα στον αντράκο σου!!!!

Κι ό,τι θες να μας λες..

Είτε εδώ, είτε σε πμ.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κασσιοπάκι!

Διάβασα το πρωί καλή μου το μηνυματάκι σου, αλλά δεν μπόρεσα να σου απαντήσω.

Με το καλό το αγοράκι σου το γλυκό :)

Σαν αγορομάνα έχω να σου πω πως θα ζήσεις πολύ ωραίες στιγμές..

Άκου να σου πω. Σε εμάς θα τα λες... εντάξει;;;

Γιατί να σε παρεξηγήσουμε; Και δε μας μαυρίζεις. Είσαι μέλος της παρέας μας, ναι;;

Το κοριτσάκι σου να το θυμάσαι. Και γιατί θες και γιατί δε θες να ξεχάσεις.

Όλα αυτά καλή μου γράφονται στο βιβλίο της ζωής.. Εμείς απλά αλλάζουμε σελίδα, αυτά όμως μένουν γραμμένα.

Κάποτε έχασα κι εγώ ένα μωράκι μικρό, στην αρχή της κύησης. Η πληγή έκλεισε, αλλά έμεινε η ουλή στην καρδούλα μου..και που και που ματώνει λίγο..ακόμη και τώρα..μετά από 3 χρόνια..

Σε καταλαβαίνω... Γέμισε τις καινούριες σελίδες της ζωής σου με χρωματιστά μελάνια και όμορφα σχέδια... Κι όταν το έχεις ανάγκη θα ανατρέχεις και στις παλιές σελίδες. Όμως τώρα προσπάθησε για τις καινούριες σελίδες... Σε έχουν ανάγκη :wink:

Σε φιλώ πολύ και σου κάνω αγκαλίτσα.

Χαιρετίσματα στον αντράκο σου!!!!

Κι ό,τι θες να μας λες..

Είτε εδώ, είτε σε πμ.

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ που πρόλαβες και το διαβασες και που μου έγραψες αυτά τα όμορφα λόγια κοριτσάκι μου. Χαίρομαι που διάβασες κάτι δικό της. Απλά έπρεπε να το σβύσω, θα ήταν τελείως οξύμωρο μέσα στις σελίδες. Είναι ακριβώς όπως τα γράφεις, τα έχω σκεφτεί πολλές φορές. Ναι δεν θέλω με τίποτα να ξεχάσω..Κάποιες στιγμές λυγίζω, ξέρω όμως πως είναι φυσιολογικό.. Σε φιλώ γλυκό μου εντελάκι.


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Μπορει να μην γραφω συχνα, ομως σας διαβαζω παντα! Αυτες τις μερες εχουμε το εξης προβλημα και δεν ξερουμε τι να κανουμε. Τα βραδυα σαν βαζουμε τον μικρο για υπνο, κλαιει συνεχεια ενω κοιματε. Αυτο διακρει καθ ολο το βραδυ. Με τον ανδρα μου τα χουμε παιξει. Ουτε που ηταν ενος μηνων να εχουμε τετοιο ξενυχτι. Το επαθε καμια απο εσας? Κατα τ αλλα ειναι ενα μωρακι που αυτο το διαστημα κανει καθε μερα κ κατι καινουργιο. Δεν παυει να με εκπλησει ευχαριστα με την εξεληξη του! Τρωει ηδη φαγακι. Ο γιατρος μας αρχισε με λαχανικα και φρουτα και τωρα τρωει κ κρεατακι. Ριζαλευρα, φαριν λακτε και λοιπα ειναι εκτος. Οταν παρουσιασει δυκλιλιοτητα του βραζω αποοξηραμενα δαμασκηνα και να κτυπω στο πλεντερ μαζι με ζωμο απο το βρασιμο. Του δινω ενα με δυο κουταλιτσες την ημερα. Κανει θαυματα.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...