Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

• On 10/7/2024 at 1:46 ΜΜ, Mado10 είπε:

Καλησπέρα, έκανα χτες την εμβρυομεταφορα.. οι βλαστοκυστες ήταν μια 5 ημερων 1AA και η άλλη 6 ημερών 4ΒΒ.. όπως τις άλλες φορές δλδ όποτε είμαι κάπως συγκρατημένη.. 

Αν με ενοχλεί κάτι ήταν που μου είπε η εμβρυολογος ότι δεν είναι τέλειες αλλά είναι καλές.. εγώ με αυτά που διαβάζω δεν τις θεωρώ καλές βέβαια αλλά τι να πω θα μάθω 18/7 

ειχε καμία άλλη πετυχημένη εγκυμοσύνη με παρόμοιες βλαστοκυστες; 

Καλησπέρα, είσαι σε αναμονή για δοτρια εννοείς; Εγώ είχα κάνει χαρτιά  Ιανουάριο κ είχαμε βλαστοκυστες τέλη Μαΐου. 
      Αλλά δεν ειχαμε ζητήσει κάτι όπως πχ ίδια ομάδα αίματος με την δοτρια.

Μηπως έχετε ζητήσει κάτι κ δεν βρίσκουν ; 
      Ο γιατρός τι σας λεει;

Βλέπω ότι ρωτάτε πολλές για τις βλαστοκυστες 4ΒΒ. Εγώ έχω 2 τελειομηνες εγκυμοσύνες με 4ΒΒ κάθε φορά και η δεύτερη μάλιστα 6ης μέρας! Προσωπικά όταν μου τις έδειξαν τις είδα τέλειες.

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που είναι σε αναμονή χοριακης!

• Μου αρέσει 1
      • Δύναμη! 1

Βοήθεια για εμμονή αυτιστικού παιδιού με τη Bella Ballerina

Recommended Posts

Πριν από αρκετά χρόνια είχα αγοράσει στην ανιψιά μου από τα Jumbo, ένα παιχνίδι που ονομαζόταν Bella Ballerina. Το παιχνίδι αυτό περιείχε μια μπάρα για μπαλέτο, ένα χαλάκι με βήματα μπαλέτου και ένα 30λεπτο DVD εκμάθησης μπαλέτου με 5-6 τραγούδια.

Το παιδί πάσχει από αυτισμό και αν και ποτέ δεν έπαιξε με αυτό το παιχνίδι, έχει εμμονή με το DVD, το οποίο με τα χρόνια και την πολύ χρήση χάλασε. Το παρουσίαζε ένα κοριτσάκι μελαχρινό και ήταν στα ελληνικά. Σαν βοήθεια σας δίνω ένα link από ένα video του YouTube που παρουσιάζει ένα από τα τραγούδια.

Δυστυχώς όσο και αν έχουμε ψάξει, δεν έχουμε καταφέρει να βρούμε αυτό το DVD. Ρωτήσαμε στα Jumbo να το ξαναγοράσουμε, αλλά μας είπαν ότι είναι πολύ παλιό παιχνίδι και δεν υπάρχει πια. Το βρήκαμε στο εξωτερικό, αλλά είναι στα αγγλικά.

Το παιδί λόγω του αυτισμού έχει μεγάλη εμμονή με αυτό το DVD και εδώ και μήνες δημιουργεί προβλήματα στους γονείς της, γιατί δεν καταλαβαίνει όσο και να της το εξηγούν.

Σαν τελευταία προσπάθεια αποφασίσαμε με τη μαμά του να απευθυνθούμε σε αυτό το site, μήπως και κάποια μαμά το είχε αγοράσει κάποια στιγμή για το παιδάκι της και μπορούσε να μας βοηθήσει.

Θερμή παράκληση. Αν το έχει κάποια μαμά, θα μας βοηθούσε πολύ αν το αντιγράφαμε (με όλα τα έξοδα δικά μας).

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση και για την όποια βοήθεια.

Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσι μου το dvd ειναι για υπολογιστη η για συσκευη dvd ;ισως μπορεσουμε μαζι με τον αντρα μου να το ψαξουμε και ξαναμιλαμε οκ;απλα διευκρινησε μου την λεπτομερια,ευχαριστω πολυ,μακαρι να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε ωστε να βοηθησεις και εσυ με την σειρα σου το κοριτσι αυτο,μακαρι.......

Καλησπερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Το DVD ειναι το κλασσικο για την συσκευη DVD.Ειναι ελληνικο και το παρουσιαζει το κοριτσι του youtube link που εχω βαλει, σε μεταγλωτιση.Σε ευχαριστω και παλι...

Καλημερα.Στο internet εψαξα και εγω και η μαμα του και δεν βρηκαμε τίποτα.Μακαρι να μπορέσει ο άντρας σου να βρει κατι.Παντως σε ευχαριστω πολυ...

Διαφημίσεις

Διαφημίσεις

• 3 εβδομάδες μετά...

Να εισαι καλα mariakou.Επιτελους ηρεμια.Βεβαια αυτα τα παιδια εχουν διαφορες εμμονες και οχι μονο.Κουραγιο και δυναμη στους γονεις τους.Σε ευχαριστουμε πολυ.Φιλακια...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...