Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Amalia90

Μέλη
  • Περιεχομενο (αριθμoς δημοσιευσεων)

    41
  • Μελος απο

  • Τελευταια επισκεψη

Πρόσφατοι επισκέπτες του προφίλ

Το πεδίο των 'πρόσφατων επισκεπτών' είναι απενεργοποιημένο και δεν εμφανίζεται σε άλλους χρήστες ή επισκέπτες.

Amalia90's Achievements

  1. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Κορίτσια καλημέρα, έχω και μια αλλη ερώτηση κυρίως για τις ήδη μανουλες αν ξέρουν να μου πουν με βάση την εμπειρία τους. Τι πιστεύετε ότι είναι καλυτερο ένα ηλεκτρικό ριλαξ; Ή ένα κανονικό;
  2. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Κορίτσια καλησπέρα!! Σας διαβάζω και χαίρομαι που είστε όλες καλά!! Πλησιάζει ο καιρός λοιπόν έχω μια ερώτηση ίσως λίγο υπερβολική αλλά το πρότεινε ο γυναικολόγος στη φίλη μου που είναι έγκυος κ μου φάνηκε λίγο τραβηγμένο. Παίρνει καμία σας ξεχωριστά βιταμίνες ωμέγα 3;; Της πρότεινε να πάρει για κάνα μήνα και ότι βοηθάει πολύ. Και μου μπήκε κ μένα το διαβολάκι. Παίρνει καμία σας βρε κορίτσια; Το ρωτάω γιατί εγώ δεν τρώω ιδιαίτερα ψάρια μόνο από καρυδιά ότι πάρω σε ω3. Ο δικός μου γιατρός είπε δεν είναι απαραίτητο αλλά κ κακό δεν κάνει. Οι mollers ας πούμε έχετε ακούσει αν κάνουν;;
  3. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου , η Παναγία μαζί σας!!!
  4. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Κορίτσια συγγνώμη αλλά έχει βγάλει καμια σας αιμορροΐδες; Και αν ναι τι κρεμα επιτρέπεται να βάλουμε;; Μια απλή ας πούμε τυπου bepanthol κάνει δουλειά;;
  5. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Δεν το ήξερα! Κάτι για την πίεση είχα ακούσει αλλά δεν το είχα ψάξει πολύ αλλά νόμιζα ότι ισχυε για τους πιο προχωρημένους μήνες. Ευτυχώς που το έγραψε κάποιος γιατί πολλές φορές κοιμάμαι έτσι γιατί προς το παρόν με βολεύει. Διάβασα κάτι άρθρα τώρα για την στάση ανάσκελα και τρόμαξα! Μόνο πλάι λοιπόν
  6. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Καλημέρα!! Γιατί δεν κάνει να κοιμόμαστε ανάσκελα;;
  7. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Κορίτσια κι εγώ σήμερα την β επιπεδου και όλα καλά Παναγια μου..!! Ήταν η μέρα μάλλον σημερα για όλες μας χαρμοσυνη εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια από δω και πέρα να συνεχίζουν να πηγαίνουν τα πράγματα υπέροχα. Και περαστικά στις αρρωστουλες και μη πέφτετε σε λίγο καιρό καλοκαιριαζει
  8. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Ναι αυτό που λες είναι πάρα πολύ σύνηθες στην εγκυμοσύνη και συνήθως ξεκινάει από τον πέμπτο μήνα και μετά. Θέλει να δυναμώσουν οι μύες εκεί κάτω γιατί λόγω της ρελαξινης που απελευθερώνεται στην εγκυμοσύνη και το βάρος που παίρνουμε σιγά σιγά επιβαρύνεται η ηβική περιοχή. Υπάρχουν ειδικές ασκησεις άμα δεις που βοηθανε πολύ λένε και κυρίως αυτές οι κεγκελ που είναι γι'αυτό το σημείο. Πω πω σαν ραμολί νοιωθω και είμαι ακόμα 21η εβδομάδα
  9. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Κορίτσια καλημέρα κ από μένα, εγω τελευταία έχω το εξής, αποτι διάβασα λέγεται πόνος στην ηβική συμφηση, πυελικος πόνος κάτι τέτοιο. Για να καταλάβετε με πονάει σαν όταν κάνουμε ποδήλατο και πιάνονται οι μύες εκεί κάτω στο μπικίνι και μπροστά ξέρετε. Με πιάνει μόνο στο κρεβάτι όταν αλλάζω πλευρό κυρίως αλλά είναι ενοχλητικό. Διάβασα ότι βοηθάνε οι ασκήσεις keggel , η γεφυρα. Αλλά ταλαιπωρούμαι πολύ με τον ύπνο μέχρι να βολευτω. Σκέφτομαι να πάρω μαξιλάρι εγκυμοσύνης αυτό που είναι σαν φίδι το μεγάλο, έχει καμία σας; Βοηθάει;
  10. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Κορίτσια θα πάνε όλα καλά!! Σας στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!! Πιστέψτε το και θα δείτε όλα θα πάνε καλά! Σε νιώθω γιατί μονίμως ζω με το άγχος αν θα δω αίμα μιας και πριν ένα χρόνο είχα μια απώλεια πολύ νωρίς βέβαια. Αλλά τα πράγματα φαίνονται και πια έχουν πάρει το δρόμο τους. Τα μικρακια μας είναι αποφασισμένα να έρθουν Είχα κι εγώ δύο φορές καφέ υγρά κάθε μήνα σχεδόν αλλά ο γιατρός ήταν πολύ ήρεμος και όλα μέχρι στιγμής πάνε καλά. Μήπως συνέπεσε με αλλαγή μήνα η περίμενες περίοδο τέτοιες μέρες; Έχω ακούσει ότι συμβαίνει και γι'αυτό το λογο.Θετικές σκέψεις μόνο και όλα θα πάνε καλά αλήθεια
  11. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Σούπερ!! Εννοείς πιλάτες; Γιόγκα; Κάτι τέτοιο η γυμναστήριο με ήπιες ασκησουλες με λίγα βαρακια,ποδήλατο, ελλειπτικο κλπ; Εγώ θέλω πολύ κολυμβητήριο αλλά οι μισοί μου λένε με τα χίλια ναι κ άλλοι μισοί με τίποτα μη κολλήσω τίποτα. Και νομίζω δεν υπάρχει ωραιότερη άσκηση, ειδικά τώρα που ανοίγει ο καιρός. Ο γυναικολόγος μου λέει ναι αρκεί να μην είναι κρύα και να ναι καθαρά. Χαίρω πολύ
  12. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Κανονικά είμαι κορίτσι του Αυγούστου αλλά ξεμυαλιστηκα εδώ μέσα κάτι έχει αυτή η ομάδα τελοσπαντων Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας
  13. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που ξεμπερδεψατε με β επιπέδου και καμπύλες!! Κορίτσια απολαύστε το τώρα όσο μπορείτε, νομίζω θα είναι η καλύτερη περίοδος εγώ έχω ακόμα λίγες μέρες για την β αποτι φαίνεται είμαι η πιο μικρούλα εδώ μεσαεύχομαι σε όσες δεν έχουν ξεμπερδεψει ακόμα και περιμένουν αποτελέσματα να πάνε όλα υπέροχα Παναγία μου..!!
  14. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Κορίτσια με προβληματίζει κάτι αλλά μη γελάσετε..πείτε οσες έχετε ήδη γίνει μανουλες..αυτό το στήθος επανέρχεται ποτέ στα κανονικά του μετά τη γέννα;; Η με τον θηλασμό χειροτερεύει κ άλλο;; Πραγματικά έχω τρομοκρατηθεί..συν τις άλλοις έχουν σκουρυνει πολύ και οι θηλές, αυτές οι αλλαγές είναι μόνιμες;; Όχι ότι έχει σημασία αλλά αναρωτιέμαι..!!!
  15. Amalia90

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Έχω να μετρήσω τράχηλο από την αυχενική..που ήταν οκ αποτι μου είπαν. Από τότε όταν κάνω τους υπερήχους δεν ξέρω αν φαίνεται από την κοιλιά που βλέπει το μωράκι η ο τράχηλος φαίνεται μόνο διακολπικα. Το ξέρω ότι πολλοί γιατροί δεν το κάνουν και πρέπει εμείς να τους το λέμε αλλά δεν είχα ιδέα πόσο σημαντικό ήταν μέχρι που σας διάβασα εδώ μέσα. Ελπίζω στον επόμενο υπέρηχο (που θα τον μετρήσουμε) να μην έχω κάποιο θέμα Παναγία μου
×
×
  • Δημιουργία νέου...