Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μηλιά 5

Registered Users
  • Περιεχομενο (αριθμoς δημοσιευσεων)

    20
  • Μελος απο

  • Τελευταια επισκεψη

Πρόσφατοι επισκέπτες του προφίλ

Το πεδίο των 'πρόσφατων επισκεπτών' είναι απενεργοποιημένο και δεν εμφανίζεται σε άλλους χρήστες ή επισκέπτες.

μηλιά 5's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  1. ΑΧ καλή μου ginger 2 με εμψυχωνεις εγώ τα βράδια σκέφτομαι τι τράβηξα παρακέντηση κλπ και το ψυχολογικο και ο φόβος απ την γιατρός από τα οξύ φύλλα κυταρρα και με παίρνει από κάτω από την άλλη μίλησα με έναν που είχε δύο καρκινικους οζους σαν μανταρίνια μου είπε έκανε ιωδιο και είναι μια χαρά! Υπομονή σε όλες μας
  2. Tania 8980 καλή βγήκε η ιστολογικη και δεν το περιμέναμε κοντευαμε να ζουρλαθουμε με την γιατρό μου με τα οξύ φύλλα κυταρρα της παρακέντησης την άλλη βδομάδα επιστρέφει η γιατρός μου να δει την ιστολογικη ο χειρουργός μου είπε ότι δεν χρειάζεται ιωδιο παίρνω calcioral1000μεd3 θα της πω για το one alpha αλλά ένα σοκ θα το χει και αυτή όταν μάθει ότι έχω έναν παραθυρεοειδη δεν μου το είπε ο χειρουργός είχα κόψει από αμέλεια το ασβέστιο με έπιασε τρέμουλο στα χέρια αστάθεια στην βαδιση σαν αγκυλωση στα χέρια εγώ με το eutyrox138βλεπω ότι δεν με καλύπτει ή δόση θα κάνω εξ αίμα για να δούμε
  3. Alice 2 υπομονή θα αργήσει ή ιστολογικη poinitsa minnie 2 είναι το πακέτο ιατρικό και ψυχολογικό που έχουμε περάσει όλες tania 8980 ginger 2 τα νέα σας?
  4. Καλησπέρα σας χρόνια πολλά έκανα αλλαγή κινητό για αυτό δεν έμπαινα πήρα σήμερα την ιστολογικη αλλοιώσεις οζωδους υπερπλασιας κυταρρα ιστιοκυταρρα τα γράφει μου βγάλε ο χειρουργός κεντρικούς λεμφαδένες και παραθυρεοειδης χωρίς ουσιώδης αλλοιώσεις οπότε δεν υπάρχει νεοπλασια η παρακέντηση μου όμως έδειχνε υποψία νεοπλασια από οξύ φύλλα κυταρρα το ασβέστιο το πίνω ακόμα
  5. dama87σε ευχαριστώ πολύ εγώ ήμουν υποθ.πριν το χειρουργείο ρίξαμε την tsh στο 0.04 σύμφωνα με αυτά που λες πρέπει να είμαι τακτική μετά στα ραντεβού με την ενδοκρινολόγο Tania 8980και εγώ έχω προμε ασβέστιο ακόμα κάναμε κάθε βδομάδα εξετάσεις μετά κόψαμε χάπι ασβεστίου τώρα ξαναποναω θα πίνω για 20 μέρες ασβέστιο και μετά εξετάσεις πότε θα ησυχάσω από αυτο?Minnie.2καλωσηρθες εμένα βγήκε υποψία καρκίνου αλλά ευτυχώς ήταν αδένωμα αλλά εγώ είμαι σπάνια περίπτωση λόγω σπανίων κυττάρων πού είχε ο όζος.μην ανησυχείς ούτε για το χειρουργείο ούτε για αυτό τον τύπο καρκίνου είναι ιάσιμος!!!
  6. Alice.2υπομονή καλή μου εγώ τους έπαιρνα στο καποδιστριακό πολλές φορές τηλέφωνο και όταν το πα στον χειρούργος μου τσαντίστηκε αλλά ήταν ευγενείς στο καποδιστριακό την παρασκευή κάναν την ιστολογική το χαρτί δεν έχει υπογραφεί γιατί ο ένας γιατρός πήρε άδεια οπότε μετά τα Χριστούγεννα θα ρθει η ιστολογική μου μού είπαν ότι τα αποτελέσματα τα στέλνουν μια φορά την βδομάδα αλλά αν ξέρεις από κάπου τηλ του πανεπιστημίου που θα κάνουν την ιστολογική σου τηλέφωνα τους αν είναι το καποδιστριακό πες μου να στο δώσω σε πμ εγώ.Ginger 2ποσο χαίρομαι που βγήκες όλα καλά θα πάνε!!!Tania 8980εγώ θα πάω με την ιστολογική να κάνω εξετάσεις αίματος θα της πω και για υπερηχο και έχω ακούσει ότι μπορεί να αναπλάθει ο ιστός και να ξαναγίνουν οζοι φοβάμαι εσένα τι δόση t4σου δίνει εμένα το 137
  7. Alice.2η άτιμη fna λέει στην ανάλυση οξυφιλου τύπου κύτταρα και μεταβατικές μορφές αυτών υπερπλαστικες κλπ συμπέρασμα ευρήματα ύποπτα με νεόπλασμα από οξυφιλου τύπου κύτταρα εκεί η ενδοκρινολόγος μου είπε όταν βγαίνει αυτό είναι η καρκίνος hurtle η αδένωμα hurtle επειδή φοβήθηκε και αυτή μιλήσαμε με πυρηνικό μας είπε ότι ο καρκίνος hurtle παίρνει ιώδιο και όταν μου είπαν ότι είναι αδένωμα ηρεμησαααα Μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι τα οξυφιλα είναι σαν υποτυπος των θηλακιωδων στα οξυφιλα πάντα η fna βγαίνει με υποψία όταν γινη ιστολογική τότε φαίνεται αν είναι αδένωμα η καρκίνος κανας άλλος με οξυφιλα???
  8. Ginger2με το καλό ναβγεις τώρα μίλησε η ραδιενέργεια όλα τέλεια θα πάνε Alice.2 να ρυθμιστω θέλω euthyrox 137 μουδινει όχι 150 εγώ μπερδεύτηκα να σας πω εμένα μου βρήκαν αδένωμα από οξυφιλα κυτταρρα hurtle δεν ήταν καρκινικό είναι σαν υποκατηγορία των θηλακιωδων για αυτό ήταν μπερδεμένη η fna μόλις ακουνε οξυφιλα σου λένε χειρουργείο αμέσως ευτυχώς δεν ήταν καρκίνος από οξύφυλλα γλίτωσα απο μεγάλο μπελά.πήρα πυρηνικό δεν δίνουν ιώδιο στο αδένωμα να σας ρωτήσω αυτό που λένε ότι μπορεί να ξαναγίνουν όζοι και ας έχει γίνει χειρουργείο ισχύει?
  9. Σήμερα και εγώ πήρα μια χαρα τηλεφωνικως μου είπαν ότι η ιστολογική μου έδειξε αδένωμα άρα δεν κάνω ιώδιο εύχομαι και εγώ τα καλύτερα σε όλες σας και εγώ ανακουφιστικά Tania 8980!!Alice 2θα τα έχουμε μέχρι να ρυθμιστούμε αύριο ξεκινάω eutrox 150 μου είπε η γιατρός
  10. Καλησπέρα σε όλες όλους ginger 2 έχεις τόσο δίκιο για άγχος και θυρεοειδή εγώ αγχώθηκα με κάτι μικρό αμέσως μίλησα με την ψυχολόγο τώρα που είμαι ξερυθμισμενη άγχος και νεύρα στο φουλ Tania 8980εμένα η περίοδος μου έρχεται στην ώρα της μετά το χειρουργείο αλλά έχω συνεχόμενες κολπίτιδες η γυναικολόγος μου μου λέει ότι επειδή είμαι ξερυθμιστη χωρίς t4 συμβαίνουν αυτά έβαψα το μαλλί μου το χρωμα που κάνω πάντα και βγήκε αντί για ξανθό χρωμα σκούρο καστανο και μου είπε η κομμώτρια ότι η απορρύθμιση φταιει !!η ιστολογική μου δυστυχώς δεν έχει βγει ακόμα από βδομάδα σε βδομάδα μου λενε
  11. niki70σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες σκεφτόμουν μήπως επερνα τον γυναικολόγο να μου δίνε κάτι αλλά αφού δεν υπάρχει πρόβλημα δεν θα τον ενοχλησω.Tania8980περαστικά εμένα πριν το χειρουργείο ο φαρμακοποιός μου μου έκανε το αντιγριπικό γιατί μου είπε ότι μετά το χειρουργείο θα έχω εξασθενημένο ανοσοποιητικό περαστικά Ginger2θα σε ηρεμήσει αύριο ο γιατρός όλα καλά θα πάνε θα πάρεις ιώδιο θα περάσει και αυτό.Και εγώ με την ιστολογική παίρνω την πυρηνικό την ενδοκρινολόγο και εννοείται με καφεδάκι στο γραφείο της ψυχολόγου μου να μου πει πως θα σκεφτώ για να μην τα παίξω γιατί αυτή η ιστολογική υποθέτω θα έχει λεπτομέρειες ιατρικούς όρους που θα μου χαλάσουν την διάθεση και μου έχει πει δεν πρέπει να χαλάσει η ψυχολογία καλές γιορτές σε όλες όλους σας θα τα πούμε
  12. Καλησπέρα σε όλους όλες Tania 8980πήρα τηλέφωνο την παρασκευή και μου είπαν από το πανεπιστημιακό ότι αυτή την εβδομάδα θα κοιτάξουν οι ειδικευμένη τον θυρεοειδή μου τέλος εβδομάδας να ξαναπάρω δλδ από 26οκτωμβρη τώρα θα γίνει η ιστολογική καλά κρασιά αν το ηξεραθα το έστελνα σε ιδιωτικό και ας πλήρωνα
  13. Tania 8980Χρόνια πολλά στο μικρό σου 🎂🎁 θα στολίσουμε και εμείς έχεις δίκιο δεν πρέπει να αναλώνουμε την καθημερινότητα μας στον θυρεοειδή αυτό ήταν το πρώτο που μου είπε η ενδοκρινολόγος μου !
  14. Alice2Μπράβο σιδερένια εγώ τηλεφωνώ και ξανατηλεφωνώ στο πανεπιστημιακό ένας μήνας έκλεισε και κάτι μέρες και ακόμα η ιστολογική...Καλό μήνα σε όλους όλες
  15. Καλησπέρα κορίτσια και εγώ χειρουργηθηκα από χειρουργο ενδοκρινων αδενων σε δημόσιο νοσοκομείο μίλησα κανονικά και αμέσως πόνο στον αυχένα είχα για μέρες προσεχα όμως δλδ μου είπε ο χειρουργός μου για 15 μέρες να μην σκυβω να μην γυρνάω απότομα το κεφάλι μου να μην στριβω κλπ αλοιφή για την τομή δεν μου έδωσε εσείς βάζετε κάποια? ❓
×
×
  • Δημιουργία νέου...