Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

minnie2

Registered Users
  • Περιεχομενο (αριθμoς δημοσιευσεων)

    16
  • Μελος απο

  • Τελευταια επισκεψη

Πρόσφατοι επισκέπτες του προφίλ

Το πεδίο των 'πρόσφατων επισκεπτών' είναι απενεργοποιημένο και δεν εμφανίζεται σε άλλους χρήστες ή επισκέπτες.

minnie2's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  1. κορίτσια γεια σας, τι κανετε? πωσ τα περνατε? alice πουε εισαι κοριτσι μου ελπιζω όλα να είναι καλα ....antwnini εμεισ ακομα δεν εχουμε κανει εξετασεισ μετα το ιωδιο, επομενοσ δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτό
  2. καλως ηρθες στην παρεα μας, εγω εχω τον αδερφο μου με την γνωστη ιστορια, του ειπαν ότι θα παρει μικρη δοση κ ότι το μεγαλύτερο ποσοστο φευγει στο νοσοκομειο, επισης του ειπαν ότι δεν χρειαζεται να μεινει αλλου απλα να κραταει αποστασεισ από τα παιδια κ κάθε εβδομαδα που θα πηγαίνει για μετρηση θα του δίνουν νεεσ οδηγιεσ για την αποσταση , να μην κοιμαται μαζι με την γυναικα του. το Τ3 το εχει σταματησει εδώ κ 3 εβδομαδεσ, τωρα για την διαιτα από ότι εχω καταλαβει να μη τρωει τιποτα από αυτά που εχουν ιωδιο π.χ ψαρια κονσέρβες, σαλτεσ, αλλαντικά, γαλακτοκομικά
  3. καλημέρα alice σε δημοσιο θα το κανει, εχει μιλησει με πυρινικο κ του ειπε ότι το περισσοτερο ποσοστο φευγει τις 2 πρωτεσ μερεσ μετα θα μπορει να είναι με τα παιδι σε αποσταση 2 μετρων κ κάθε εβδομαδα θα πηγαίνει για μετρηση κα θα του δίνει νεες οδηγίες για την αποσταση,. να σε ρωτησω στην μετρηση που σου εκαναν πριν το ιωδιο για να δουν την δοση που θα παρεις, περα από το λαιμο σου μετρησαν κ κατι άλλο? π.χ ποδι?
  4. κοριτσι μου ευχαριστω για την απαντηση σου, δεν εχει παρει ακομα ιωδιο, τωρα κανουμε ολες τις απαραιτητεσ εξετασεις γι να δουμε την δοση που θα παρει αλλα ο ενδοκρινολόγος μας ειχε πει ότι 50 ή 70 mc παρει.του ειπαν ότι θα κατσει 2 μερες στο νοσοκομειο κ μετα μπορει να επιστρεψει κανονικα σπιτι κρατοντασ αποσταση 2 μετρων από τα παιδια κ να μην κοιμούνται μαζι κα μην τρωνε μαζι
  5. alice 2 χαιρομαι για τα καλα νεα σου, εφτασες στο τελος, μπραβο κοριτσι μου τωρα ξεκιναει μια νεα ζωη γεματη με καλα νεα κ χαρες μαζι με την οικογενεια σου. θελω να σε ρωτησω, τι δοση πηρες?σε ρωταω γιατι στον αδερφο μου ειπαν ότι δεν υπαρχει λογοσ να μεινει καπου αλλου, αρκη να μην κοιμαται στο ιδιο δωματιο με τα παιδια. εμενα αυτό με κανει πολύ ανήσυχη κ δεν συμφωνώ γιατι φοβάμαι για το μελλον. αν μπορεισ πες μας τι σου ειπαν οι πυρηνικοί οι δικοι σου κ τι δοση του ιωδιου.
  6. Καλημέρα σε ολους , η ιστολογική έδειξε, τι άλλο όπως όλοι εδώ μέσα θυλωδες καρκίνωμα στάδιο 2 χωρίς να έχουν πειραχτεί οι λεμφαδενες, τωρα ξεκινάει η διαδικασία ξανά νοσοκομεία εξετάσεις σπινθηρογράφηματα κ ιώδιο....ουφ κουραστικα μόνο που τα γράφω .. που θα πάει όμως όλα θα τελειώσουν κ θα υπάρξει άσπρη μέρα κ για μας. Καλή δύναμη σε ολους σε ότι στάδιο κ αν είστε . Alice καλή δύναμη για το ιώδιο που θα πάρεις σε λίγες μέρες . Φτάνεις στο τέλος αυτό να σκέφτεσαι.
  7. ευχαριστω γι ατην απαντηση σου γλυκια μου alice.2, εμας εχει περασει ο μηνας κ ακομα τιποτα. μας ειπαν ότι ωσ αυριο μαλλον θα βγει.
  8. Καλημέρα σε ολη την παρέα, θελω να ρωτήσω κατι, όταν χειρουργηθήκατε κ βγήκατε σας έδωσαν ένα χαρτι που γραφει ιατρικη εκθεση?και αν ναι τι σας γραφει ο χειρουργος σας? γιατι εγω βγήκα αυτό το χαρτι κ γραφει πολλες φορες την λεξη ca αλλα η ιστολογικη δεν εχει βγει ακομα κα αναρωτιέμαι το γράφει λογο της f.n.a η με βαση τι ειδε στο χειρουργιο?
  9. Κοριτσι μου καλως ηρθες κ από μενα, εγω αυτό που θελω να σου πω είναι να τα παρεις ένα ένα τα βηματα γιατι διαφορετικα δεν μπορεις να ανταπεξέλθεις... περιμενε πρωτα όλα τα αποτελέσματα κα πο την f.n.a των λεμφαδένων κ βλέπεις.... μπορει να ειανι καθαρη κα να μην χρειαστεί να κανεις και καθαρισμο στους λεμφαδένες.. να εχεις εμπιστοσύνη στους γιατρους σου κ να μην σε ξανα ακουσω να λες ότι αισθάνεσαι χαζη που τοσα χρονια έτρεφες έναν καρκινο ... δεν είναι ετσι, οι γιατροι σου επρεπε να σου πουν να μην το αφησεις κα να πασ άμεσα να κανεις τις απαραίτητές εξετασεις... εγω ευχομαι τα καλυτερα κα είμαι σιγουρη ότι όλα θα παν μια χαρα κ ας σου φανταζουν τωρα σαν βουνο
  10. alice μου τι κανεις? τωρα τα ειδα τα νεα σου....ποτε εχεισ κανονισει για ιωδιο? σου ειχαν πει τιποτα οι γιατροι ότι ισως χρειαστει να κανεις ιωδιο ή ετσι ξαφνικα εγινε κ αυτό? καλημέρα, το ξερω ότι σου φανταζουν όλα σαν βουνο αλλα δεν είναι ετσι, παρτα βηματα ένα ένα και θα φτασεισ στην κορυφη . το κυριοτερο είναι να γινει η επεμβαση και μετα όλα θα παρουν το δρομο τους.... σιγουρα θα στο εχει πει κ ο γιατρος σου ότι ακομα κα κακοήθεια να είναι δεν παθαινεις τιποτα.. υπαρχουν εδώ μεσα περιπτώσεις που η ιστολογικη εδειξε κακοηθεια κ τελικα ουτε ιωδιο δεν εχουν παρει...
  11. υπομονη κοριτσι μου, εχεισ φτασει στο τελος, θα δεις ότι όλα από δω κ περα θα είναι τελεια για σενα... το δυσκολο κομματι εχει περασει για σενα αυτό πρεπει να σκέφτεσαι.... liveloula είμαι σιγουρη ότι για σενα εχει τελειωσει αυτή η ιστορια κ απλα θελεισ ρυθμιση με το χαπι, δεν πρεει να σκέφτεσαι αρνητικα γιατι αυτό κανει κακο πρωτα σε σενα κ μετα σε ολουσ τους αλλουσ γυρο σου που προσπαθουν να δειχνουν καλα ενώ δεν είναι.. στο λεω από προσωπικη εμπειρια , κάθε μερα κανω τον καραγκιοζη για να μην δειχνω το αγχοσ μου... αυτή η αναμονη είναι σκετη τρελα κ κανενασ γιατροσ να μην σου λεει τιποτα
  12. liveloula καλη χρονια κοριτσι μου, μίλησες με τον γιατρο σου? τι σου είπε? καλημέρα κοριτσι μου, έχουμε 15 μερες . εσυ πωε πασ? βγηκε η ιστολογικη σου?
  13. κοριτσι μου καλημερα,εμεις εδω στην αναμονη τησ ιστολογικης...εσυ τι κανεις ?βγηκε η ιστολογικη σου?να σασ ρωτησω κατι βρε κοριτσια μου? ο χειρουργοσ σασ μετα το χειρουργιο σασ ειπε μια πρωτη εκτιμηση ?
  14. καλημερα κοριτσια,Χρονια πολλα σε ολους με υγεια κ χαρα..εμεις τελικα την καναμε την επεμβαση κ τωρα περιμενουμε την ιστολογικη, ο χειρουργος δεν μας ειπε τιποτα ουτε αν ειδε κατι ουτε αν δεν ειδε παρολο που επιμεναμε μας ελεγε οτι αν ειναι κατι κακο θα δειξει ολα η ιστολογικη.. εσας σας ειχε δωσει μια πρωτη εικονα?
  15. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, τι να πω τα έχω χαμένα , οι αιματολογικές που έκανε ήταν μια χαρά ακόμα κ tg που ειναι καρκινικός δείκτης ήταν μέσα στις φυσιολογικές τιμές ήταν 61 δεν θα έδειχνε κάτι αυτό; τα καρότσια που έχουν περάσει από αυτό το στάδιο ποσό ήταν η τιμή της tg πριν το χειρουργείο κ τελικά βρεθήκατε με θετική ιστολογική σε καρκίνο; επίσης κ η c καλσιτανινη αν την λέω καλα κ αυτή 0,5.
×
×
  • Δημιουργία νέου...