Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Polly1

Μέλη
  • Περιεχομενο (αριθμoς δημοσιευσεων)

    1.953
  • Μελος απο

  • Τελευταια επισκεψη

Πρόσφατοι επισκέπτες του προφίλ

Το πεδίο των 'πρόσφατων επισκεπτών' είναι απενεργοποιημένο και δεν εμφανίζεται σε άλλους χρήστες ή επισκέπτες.

Polly1's Achievements

  1. Ναι, από τη στιγμή που είχα κάνει περιδεση, έβγαινα για καφέ, με αφηναν εξω από την καφετέρια για να μην περπατήσω!! Δεν οδηγούσα όμως εγώ, ασκούνται πιέσεις με την οδήγηση!! Φυσικά ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου!!
  2. Καλησπέρα!! Με το καλό το μωρό σου!! Έχω κάνει 2 περιδεσεις, τη μια επειγόντως με τραχηλο 1,7 στην 28η εβδομαδα και την άλλη προληπτικά με 2,7 τραχηλο στην 14η. Όχι ξάπλα 24 ώρες το 24ωρο αλλά πολλή ξεκούραση, όχι βάρη, σκάλες, επαφές. Δεν έκανα καμία δουλειά στο σπίτι, τη 2η φορά είχα ένα 2χρονο να φροντίζω,αλλά δεν τη σηκωνα και παίζαμε με μένα να είμαι ξαπλωμένη ή καθιστή. Μην ανησυχείς!! Από τη στιγμή που το προλάβατε, δε θα πάει κάτι στραβά.
  3. Καλησπέρα!! Απόψεις-προτάσεις για διγλωσσο νηπιαγωγειο σε ανατολικα προάστια;; Ευχαριστώ!!
  4. Polly1

    Καφέ Εξωσωματικής 2023 !

    Καλησπέρα,κορίτσι μου!! Με το καλό τα μωράκια σου!! Γέννησα εγώ πρόωρα περσι ένα μωρό και νοσηλεύτηκε για κάποιες μέρες στη ΜΕΝΝ. Εκεί γνώρισα 2 μαμάδες 3δυμων,που ναι μεν είχαν γεννησει κάπως πρόωρα αλλά πήγαν τα πράγματα μια χαρα και τα πήραν σπίτι τους υγιεστατα!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!
  5. Ευχαριστώ, κορίτσια!! Θα της μεταφέρω όσα μου είπατε. Μένει εξωτερικό και ίσως να έχουν και άλλες πρακτικές,τι να πω!! Πάντως πολύ ενθαρρυντικά όσα γράψατε!!
  6. Σ ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!! Καλή συνέχεια!!!
  7. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Δηλαδή με λίγα λόγια η tsh ,η D και η Β12 επηρεάζουν τη σύλληψη και πρέπει να ρυθμιστούν;;
  8. Καλησπέρα,κορίτσια! Τα φώτα σας!! Φίλη καλή διαγνώστηκε μετά τον πρώτο της τοκετό (πριν 3 χρόνια) με hashimoto. Τώρα που προσπαθεί για 2ο,αν και έχει ρυθμίσει κάποιες τιμές,δυσκολεύεται πολύ να πετύχει σύλληψη. Ο ενδοκρινολογος της είπε ότι δεν μπορεί να ρυθμίσει το Anti-TPO. Έχετε να μου προτείνετε σε πμ κάποιον έμπειρο σε αυτα ενδοκρινολογο; Γενικα,εμπειρίες;
  9. Polly1

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Καλησπέρα!! Δεν έχω δώσει κρέμες και ρυζαλευρο, όμως απο τα φρούτα που του τα αλεθω θα φάει γύρω στα 120-180. Η παιδίατρος μου είπε 150-180 και φρούτα και μεσημεριανό αλλά τα τρώει με το πολύ ζόρι ειδικά τώρα που περνάμε και μια ίωση
  10. Polly1

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Να σου ζήσουν!! Ναι,γι αυτό απορώ, εμενα ήταν τα κλασικά κακά που έτυχε να μην καλυφθούν από την πανα,γι αυτό απόρησα. Θα το δοκιμάσω το pharmasept!!
  11. Καλησπέρα!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Δε σημαίνει ότι θα συνεχίσει να μειώνεται ο τράχηλος. Απ ο,τι βλέπω ο γιατρός σου σε πάει συμβατικά με προγεστερόνη και ξεκούραση,συνέχισε το λοιπόν όσο μπορείς. Εγώ και τις 2 φορές έκανα περιδεση,την πρώτη φορά την 28η εβδομαδα και την δεύτερη την 14η εβδομάδα. Καμια παρενέργεια, κανένα πρόβλημα.Όλα πήγαν καλά σε σχέση με τον τραχηλο. Δεν ήμουν ξάπλα όλη την ώρα,απλά πρόσεχα,όχι βάρη,όχι σκάλες,όχι περπάτημα.
  12. Polly1

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Pharmasept, ε; Πρέπει να έχω κάποιο δείγμα,θα το βρω να δοκιμάσω. Ναι,για τάισμα κι εγώ έχω κάποια πολύ πρόχειρα συν σαλιαρες! Δεν είχα απαίτηση να βγουν οι στάμπες από τα φρούτα αλλά δεν περιμένα να μη βγουν ούτε τα κακά! Μelie, δε σ έχουμε ξαναδεί εδω! Πότε γεννησες; Έχεις ακόμη ένα παιδακι; Ποσο ειναι ; Εγω έχω μια κορακλα 3 ετών κι έναν μικρουλη 7 μηνων!
  13. Polly1

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Γειά σας,κορίτσια!! Ποιο απορρυπαντικο ρούχων χρησιμοποιείτε για το μωρο; Έπαιρνα σταθερα το Αρκάδι αλλά στην τελευταία πλύση δεν έβγαλε καθόλου τα κακά από ένα ζιπουνακι. Έχω αποκλείσει το planet επισης; Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε; Επίσης συνεχίζετε να τα πλένετε στους 60,στο βρεφικό προγραμμα; Στη μεγάλη μου είχα ξεχαστει και τα έβαζα στο βρεφικό ως τα 2,5
  14. Polly1

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Γειά σας κοριτσια!! Κι εγώ με υπνοσακο grobag , 1 tog, από μέσα τους φοράω ένα μακρυμανικο ζιπουνακι. Θερμοκρασία δωματίου 20-21C. Στη μεγάλη που είναι 3 ετών αλλά και στον μικρό. Ποτέ δεν εδειχναν να κρυώνουν, ίσα ίσα η μεγάλη δεν καλύπτει Ποτέ τις πατούσες,θέλει να είναι τα πόδια ελεύθερα.
  15. Polly1

    ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

    Καλησπέρα!! Δυσκοιλιοτητα δεν έχει κάνει αλλά και οι 2 μέρες δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθούν ως μεγάλο διάστημα!! Ίσως αν μειώνει την ποσότητα φρούτων που προκαλούν δυσκοιλιοτητα, όπως η μπανάνα και το μήλο και αυξάνει την ποσότητα του πορτοκαλιού; Δόντια, κορίτσια,έχουν βγαλει;; Εμένα 7 μηνων και τίποτα ακομη
×
×
  • Δημιουργία νέου...