Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Elle12 είπε:

Εγω κλεισμενα 35 ο αντρας μου 43.

Και εμενα ματωνει στο παπ ο τραχηλος. Να ξερεις προκαλειται και απο το ουρεοπλασμα. Σαν φλεγμονη. Και μενα το παπ ηταν πεντακαθαρο

 Μονο στη καλλιεργεια φανηκαν τα αλλα. 

Εγω εχω κανει προγεννετικο ελεγχο πριν 2 χρονια για να ξερω αντισωματα, δεικτες κτλ. Στο 6μηνο προσπαθειων καναμε ενα σπερμοδαγραμμα που ηταν πολυ καλο. Προσπαθουμε 10 μηνες αλλα οι μισοι σιγουρα ειναι χαμενοι (ταξιδια, αγωγη γι μυκοπλασμα, κοβιντ, λαθος γονιμες) οποτε πιστευω οτι αξιοπιστες και καλες προσπαθειες to the point ηταν μολις 3-4 μηνες. Εκει εναποθετω τις ελπιδες μου πλεον.. 

Αυτό φοβάμαι μην είναι από το ουρεοπλασμα 

Εγώ αν δεν μου το έλεγε ο γιατρός δεν έπαιρνα χαμπάρι γιατί ποτε δεν είδα αίμα μετα το τεστ παπ μου είπε και ο γιατρός δεν είναι κάτι ανησυχητικό 

Αλλά λέω τον Οκτώβρη οι εξετάσεις μου για μικρόβιο ήταν πεντακαθαρες πως εμφανίστηκε παλι το ρημάδι δεν μπορώ να καταλάβω 

Ε τότε μην αγχώνεσαι αφου οι γιατροί λένε ένας χρόνος συστηματική προσπαθεια κάθε μήνα σε γόνιμες από εκεί και μετά το ψάχνουμε είναι σίγουρη θα σου έρθει συντομα το μωρακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Kon90 είπε:

Αυτό φοβάμαι μην είναι από το ουρεοπλασμα 

Εγώ αν δεν μου το έλεγε ο γιατρός δεν έπαιρνα χαμπάρι γιατί ποτε δεν είδα αίμα μετα το τεστ παπ μου είπε και ο γιατρός δεν είναι κάτι ανησυχητικό 

Αλλά λέω τον Οκτώβρη οι εξετάσεις μου για μικρόβιο ήταν πεντακαθαρες πως εμφανίστηκε παλι το ρημάδι δεν μπορώ να καταλάβω 

Ε τότε μην αγχώνεσαι αφου οι γιατροί λένε ένας χρόνος συστηματική προσπαθεια κάθε μήνα σε γόνιμες από εκεί και μετά το ψάχνουμε είναι σίγουρη θα σου έρθει συντομα το μωρακι

Μακαρι. Και σε σενα ευχομαι.

Παντως σοβαρα το ουρεοπλασμα μη σε αγχωνει καθολου. Ακομα και στο σπερμα σε μεγαλη εκταση και προκληση "προβληματικου" σπερματος ειναι αναστρεψιμη η "ζημια".

Το σπερμα καθε 2-3 μηνες ανανεωνεται. Γι αυτο ακομα και το σπερμοδιαγραμμα ιδανικα πρεπει να επαναληφθει μετα απο 3 μηνες. Για να δουμε αν οντως ειναι διαχρονικα καλο και δεν επροκειτο απλα για μια κακη "παρτιδα". Που μπορει να ετυχε ή να οφειλεται σε ουρεοπλασμα, κιρσοκηλη, ακομα και με απλη ιωση, αν ο αντρας ανεβασει πυρετο για το επομενο 2μηνο το σπερμα ειναι αμφιβολου ποιοτητος.

Να μη σε αγχωνει λοιπον. Οσο δεν υπαρχει σοβαρο θεμα υγειας, ολα γινονται. Μπορει να μας παρει λιγο χρονο παραπανω. Αλλα θελω να πιστευω οτι θα τα καταφερουμε...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elle12 είπε:

Μακαρι. Και σε σενα ευχομαι.

Παντως σοβαρα το ουρεοπλασμα μη σε αγχωνει καθολου. Ακομα και στο σπερμα σε μεγαλη εκταση και προκληση "προβληματικου" σπερματος ειναι αναστρεψιμη η "ζημια".

Το σπερμα καθε 2-3 μηνες ανανεωνεται. Γι αυτο ακομα και το σπερμοδιαγραμμα ιδανικα πρεπει να επαναληφθει μετα απο 3 μηνες. Για να δουμε αν οντως ειναι διαχρονικα καλο και δεν επροκειτο απλα για μια κακη "παρτιδα". Που μπορει να ετυχε ή να οφειλεται σε ουρεοπλασμα, κιρσοκηλη, ακομα και με απλη ιωση, αν ο αντρας ανεβασει πυρετο για το επομενο 2μηνο το σπερμα ειναι αμφιβολου ποιοτητος.

Να μη σε αγχωνει λοιπον. Οσο δεν υπαρχει σοβαρο θεμα υγειας, ολα γινονται. Μπορει να μας παρει λιγο χρονο παραπανω. Αλλα θελω να πιστευω οτι θα τα καταφερουμε...

Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες μου δίνεις αισιοδοξία με αυτά που λες

Συντομα ευχομαι τα ευχάριστα και για τις δυο μας αυτό το μήνα υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι δεν θα κοιτάξω για συμπτωματα γιατί μου έχει γίνει εμμονη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες μου δίνεις αισιοδοξία με αυτά που λες

Συντομα ευχομαι τα ευχάριστα και για τις δυο μας αυτό το μήνα υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι δεν θα κοιτάξω για συμπτωματα γιατί μου έχει γίνει εμμονη

Ξερω οτι οτι και να σου πει ο οποιοσδηποτε ΔΕΝ μπορεις να ελεγξεις το πως νιωθεις. Αλλα πιστεψε με, ημουν πολυ προσφατα εκει που εισαι εσυ ψυχολογικα. Ειναι πολυ ασχημο και μονο κακο κανεις σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις. Και σε σενα και στον αντρα σου και στη σχεση σας. Παρτο χαλαρα. Κανε τις θεραπειες σου, τις εξετασεις σου, οτι σου πει ο γιατρος, αραξε και απολαυσε το οσο μπορεις. Και οταν ερθει η ωρα να αγχωθεις, θα το κανεις, μη φοβασαι ..χαχαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elle12 είπε:

Ξερω οτι οτι και να σου πει ο οποιοσδηποτε ΔΕΝ μπορεις να ελεγξεις το πως νιωθεις. Αλλα πιστεψε με, ημουν πολυ προσφατα εκει που εισαι εσυ ψυχολογικα. Ειναι πολυ ασχημο και μονο κακο κανεις σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις. Και σε σενα και στον αντρα σου και στη σχεση σας. Παρτο χαλαρα. Κανε τις θεραπειες σου, τις εξετασεις σου, οτι σου πει ο γιατρος, αραξε και απολαυσε το οσο μπορεις. Και οταν ερθει η ωρα να αγχωθεις, θα το κανεις, μη φοβασαι ..χαχαχαχα!

Πόσο δίκιο έχεις πραγματικα 

Είχα πει ότι τέλος δεν ξανά ψάχνω τίποτα η αλήθεια είναι πως τώρα με τις εξετάσεις αγχωθηκα παλι χαχαχα δηλαδή έχω καταντήσει αηδία πια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Kon90 είπε:

Πόσο δίκιο έχεις πραγματικα 

Είχα πει ότι τέλος δεν ξανά ψάχνω τίποτα η αλήθεια είναι πως τώρα με τις εξετάσεις αγχωθηκα παλι χαχαχα δηλαδή έχω καταντήσει αηδία πια 

Ξερω ξερω ΞΕΡΩ.

τα ιδια ακριβως

 Ακομα κ τωρα δλδ που ειμαι πιο κουλ, μη νομιζεις οτι ειμαι και ζεν.. τρωω φρικες κ αγχωνομαι ακομα. Παλι το σκεφτομαι οσο πλησιαζουν οι μερες

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ξερω ξερω ΞΕΡΩ.

τα ιδια ακριβως

 Ακομα κ τωρα δλδ που ειμαι πιο κουλ, μη νομιζεις οτι ειμαι και ζεν.. τρωω φρικες κ αγχωνομαι ακομα. Παλι το σκεφτομαι οσο πλησιαζουν οι μερες

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κάθε φορά και εγώ αυτό

Πως να μην αγχωνόμαστε πως να μην το σκεφτομαστε δεν γίνεται να το αποβάλουμε δηλαδή λέω όλες οι γυναίκες που έχουν μείνει έγκυος δεν έχουν άγχος? Αυτή την απορία την εχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...