Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Το Καφέ της Αναμονής (περιμένοντας αποτέλεσμα του τέστ)


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Eleni37 είπε:

Γειά σας.. Είμαι νέα στο φόρουμ.. Είμαι κ γω στη φάση αναμονής για να κάνω τεστ β χωριακής κ έχω παρα πολυυυυ άγχος.... :blink:

Καλημέρα κορίτσι! Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι? Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα!!! Εμείς είμαστε σε φάση που λέμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες για τρίτο παιδάκι, είμαι στην 6η μέρα του κύκλου δηλαδή μετά την περίοδο!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα. 

Είμαι 7 μέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο. Ειμαι σε θεραπεια με cyclacour (ολο το κουτι) -ειχα δυο παλλινδρομες Μαρτη κ Οκτώβρη- και δεν αφήνουμε ελευθερες επαφες... ωστοσο 5 μέρες πριν την οωρρηξια βαση ημερολογίου ειχαμε ενα "ατυχημα".

Χθες υπεφερα απο πονο στην κοιλία χαμηλα σαν περιοδου κα εχωω δυο μέρες με δυσπεψια... Λετε να ειμαι εγκυος? Θα δειξει το τεστ τοσο νωρίς?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Είμαι και εγώ σε αυτή την άχαρη και επίπονη αναμονή (αύριο ή μεθαύριο υπολογίζω την περίοδο μου). Με τον σύζυγο προσπαθούμε πάνω από χρόνο πλέον. Έχουμε και οι δύο τα θεματάκια μας, τα οποία προσπαθούμε να αντιμετωπίσουμε. Σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά την εξωσωματική επίσης. Θέλουμε και οι δύο όσο τίποτα να αποκτήσουμε ένα μωράκι. Η στεναχώρια μας έχει καταβάλλει. Είμαι σίγουρη πως και αυτή τη φορά θα αδιαθετήσω, όπως και όλες τις προηγούμενες. Θα ήθελα να σας παρακαλέσω για τη βοήθειά σας σε σχέση με το πώς διαχειρίζεστε αυτό το άγχος της αναμονής, όπως και την απογοήτευση σας όταν για ακόμη μια φορά δεν έρχεται η πολυπόθυτη εγκυμοσύνη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, iwanttobeamomsobad είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Είμαι και εγώ σε αυτή την άχαρη και επίπονη αναμονή (αύριο ή μεθαύριο υπολογίζω την περίοδο μου). Με τον σύζυγο προσπαθούμε πάνω από χρόνο πλέον. Έχουμε και οι δύο τα θεματάκια μας, τα οποία προσπαθούμε να αντιμετωπίσουμε. Σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά την εξωσωματική επίσης. Θέλουμε και οι δύο όσο τίποτα να αποκτήσουμε ένα μωράκι. Η στεναχώρια μας έχει καταβάλλει. Είμαι σίγουρη πως και αυτή τη φορά θα αδιαθετήσω, όπως και όλες τις προηγούμενες. Θα ήθελα να σας παρακαλέσω για τη βοήθειά σας σε σχέση με το πώς διαχειρίζεστε αυτό το άγχος της αναμονής, όπως και την απογοήτευση σας όταν για ακόμη μια φορά δεν έρχεται η πολυπόθυτη εγκυμοσύνη...

Σου εύχομαι αυτη η φορα να σου επιφυλάσσει μια μεγάλη ευχαριστη έκπληξη!

Δυστυχώς... δεν υπαρχει μαγικη συνταγή... Εγω εχω χασει δυο μωρα σε 1,5 χρόνο.  Κ προσπαθουμε συστηματικα κ παλι απο τον Σεπτέμβριο χωρις δυστυχως αποτελέσμα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ευδοκία ! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή σου! Εύχομαι σύντομα να είσαι αγκαλιά με το μικρό σου θαυματάκι!! 

Λυπάμαι πολύ πραγματικά για τις απώλειες σας. Μη χάνετε το κουράγιο σας. Είναι ένας μεγάλος αγώνας το ταξίδι αυτό και πιστεύω πως με υπομονή και επιμονή θα τον κερδίσουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια μικρή βοήθεια η περίοδος μου έρχεται κάθε 28-30 μέρες γ τον μήνα Φλεβάρη ήρθε λόγω άγχους ήρθε στις 32 μέρες. Τελευταία περίοδος 9/2/23 ήταν η 11η μέρα τ κύκλου. Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ? Επίσης ν σας πω ότι πονάω στην αριστερή ωοθηκη μ κ δεν είναι ωορρηξία Γτ την κατάλαβα μέρες πριν. Περιμένω περίοδο σε οκτώ με εννιά ημέρες
 

Link to comment
Share on other sites

 

Γειά σας ανοίξαμε αυτό το καφέ ειδικά για όσες είναι στην αναμονή. 

ο σκοπός είναι μέσω της οπτικοποίησης να αποκτήσετε μια ευχάριστη αίσθηση αλλά και μέσα από την εξάσκησή της, να βελτιωθείτε σε αυτήν.  Η οπτικοποίηση είναι ένα βασικό εργαλείο που ίσως αργότερα μάθετε και στο παιδάκι σας. Περισσότερα σε αυτό το θέμα: 

 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, iwanttobeamomsobad είπε:

@Mpoukou καλησπέρα! Εάν θέλεις βοήθησέ μας λίγο πάρα πάνω με τις ημερομηνίες σου, γιατί ομολογώ πως με μπέρδεψαν λίγο.. 

καλησπέρα γενικά ο κύκλος μ κυμαίνεται από 28 έως 30 μέρες. Γ τον μήνα Φλεβάρη μ ήρθε στις 32 ημέρες όμως. Είχα περίοδο 9/2. Είχα ολοκληρωμένη επαφή την 11 ημέρα τ κύκλου. Σήμερα βρίσκομαι 5-6 μέρες πριν την περίοδο μ. Είχα ένα πόνο το πρβι που σηκώθηκα στις 20 τ μήνα και παρατήρησα ένα υγρό σαν ζελεδακι στ χαρτί που σκουπίστηκα. Δυο μέρες μετά. Από συμπτώματα πόνος στ στήθος κ πονάκια σρις ωοθήκες 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @Mpoukou!  Τίποτα δεν αποκλείεται, αν σκεφτείς πως η ωορρηξία δε γίνεται πάντα στις ίδιες μέρες του κύκλου μας. Παρατηρείς την ωορρηξία σου με κάποιο τεστ; Εάν ναι, συνήθως σε ποια μετά του κύκλου συμβαίνει συνήθως και σε ποια μέρα στον κύκλο αυτό; Εάν όχι, σκέψου πως το σπέρμα επιβιώνει για δύο-τρια 24ωρα, επομένως και πάλι υπάρχει πιθανότητα. Θα πρότεινα υπομονή μέχρι τις αναμενόμενες μέρες της περιόδου, γιατί ό,τι και να υποθέσουμε αυτή τη στιγμή είναι πολύ νωρίς... Εύχομαι από καρδιάς να λάβεις σύντομα τα νέα που επιθυμείς! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanttobeamomsobad είπε:

Καλησπέρα @Mpoukou!  Τίποτα δεν αποκλείεται, αν σκεφτείς πως η ωορρηξία δε γίνεται πάντα στις ίδιες μέρες του κύκλου μας. Παρατηρείς την ωορρηξία σου με κάποιο τεστ; Εάν ναι, συνήθως σε ποια μετά του κύκλου συμβαίνει συνήθως και σε ποια μέρα στον κύκλο αυτό; Εάν όχι, σκέψου πως το σπέρμα επιβιώνει για δύο-τρια 24ωρα, επομένως και πάλι υπάρχει πιθανότητα. Θα πρότεινα υπομονή μέχρι τις αναμενόμενες μέρες της περιόδου, γιατί ό,τι και να υποθέσουμε αυτή τη στιγμή είναι πολύ νωρίς... Εύχομαι από καρδιάς να λάβεις σύντομα τα νέα που επιθυμείς! 

Λοιπόν κορίτσι μ σε 3-4 μέρες περιμένω περίοδο όμως ξαφνικά σήμερα ξύπνησα κο δεν είχα κνενα συπτωμα ούτε πόνους περιόδου ούτε πόνος στ στήθος αν και πρησμένο. Κ αυτές οι κράμπες που ένιωθα σταμάτησαν. Χθες έκανα ένα τεστ αλλά ήταν αρνητικό. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς είναι σχετικά νωρίς για τεστακι. Ωστόσο εγώ κάθε μήνα έχω συμπτωματα και τελικά δε σημαίνουν τίποτα. Ειδικά αυτό με το στήθος που περιγράφεις, κάθε φορά και λίγο πριν την περίοδο σταματάει να με πονάει και ελαφρώς ξεπρήζεται. Αλλά από ο,τι κατάλαβα, διαβάζοντας τα κορίτσια εδώ, μπορεί να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και πάλι να είσαι έγκυος. Είτε να έχεις όλα τα συμπτωματα της περιόδου και πάλι να είσαι. Μεγάλες ανάσες και υπομονή μέχρι την καθυστέρηση. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι, ξέρω πόσο πολύ θα ήθελες να ήξερες από τώρα και πραγματικά σε συμπονώ απόλυτα! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...