Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Το Καφέ της Αναμονής (περιμένοντας αποτέλεσμα του τέστ)


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, iwanttobeamomsobad είπε:

Γενικώς είναι σχετικά νωρίς για τεστακι. Ωστόσο εγώ κάθε μήνα έχω συμπτωματα και τελικά δε σημαίνουν τίποτα. Ειδικά αυτό με το στήθος που περιγράφεις, κάθε φορά και λίγο πριν την περίοδο σταματάει να με πονάει και ελαφρώς ξεπρήζεται. Αλλά από ο,τι κατάλαβα, διαβάζοντας τα κορίτσια εδώ, μπορεί να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και πάλι να είσαι έγκυος. Είτε να έχεις όλα τα συμπτωματα της περιόδου και πάλι να είσαι. Μεγάλες ανάσες και υπομονή μέχρι την καθυστέρηση. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι, ξέρω πόσο πολύ θα ήθελες να ήξερες από τώρα και πραγματικά σε συμπονώ απόλυτα! 

Κορίτσι μ σ ευχαριστώ πολύ πολύ για τ καλά σου λογια εύχομαι τα καλύτερα κ σένα αν κ δεν νομίζω να κάναμε τπτ αυτό το μήνα. Δυο μέρες γ να αδιαθετησω 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Mpoukou είπε:

Κορίτσι μ σ ευχαριστώ πολύ πολύ για τ καλά σου λογια εύχομαι τα καλύτερα κ σένα αν κ δεν νομίζω να κάναμε τπτ αυτό το μήνα. Δυο μέρες γ να αδιαθετησω 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Μην απογοητεύεσαι.. έχω πάρει πολλές φορές την ίδια απογοήτευση και σε νιώθω.  Κράτα μας ενήμερες και εάν δεν πέτυχε αυτό τον μήνα, προχωράμε, δεν πτοούμαστε! Συνεχίζουμε μέχρι να το πετύχουμε! 😁

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα τις γνώσεις σας. Είμαι στις γόνιμες καθώς εχθές το βράδυ είχα θετικό τεστ, αλλά δυστυχώς δεν μπορέσαμε να έχουμε επαφή. Είχαμε προχθές και σήμερα πάλι λογικά. Τον χάσαμε πιστεύετε αυτόν τον κύκλο; Επίσης βρε κορίτσια μου, πρωτοφανές για μένα, έχω κολπικά υγρά σα νερό από χθες βράδυ. Σας έχει τύχει εσάς;  

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanttobeamomsobad είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα τις γνώσεις σας. Είμαι στις γόνιμες καθώς εχθές το βράδυ είχα θετικό τεστ, αλλά δυστυχώς δεν μπορέσαμε να έχουμε επαφή. Είχαμε προχθές και σήμερα πάλι λογικά. Τον χάσαμε πιστεύετε αυτόν τον κύκλο; Επίσης βρε κορίτσια μου, πρωτοφανές για μένα, έχω κολπικά υγρά σα νερό από χθες βράδυ. Σας έχει τύχει εσάς;  

Έχω διαβάσει ότι και 2 μέρες με τα την ωορρηξία είναι εφικτό. Ναι κ εγώ έτσι είχα γόνιμες μέρες με υγρά σαν νερό. 

Επίσης να σ πω και τ νέα μου σήμερα είναι η 30η τ κύκλου μου κ ακόμα περίοδος πουθενά μόνο τ στήθος πονάει 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, iwanttobeamomsobad είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα τις γνώσεις σας. Είμαι στις γόνιμες καθώς εχθές το βράδυ είχα θετικό τεστ, αλλά δυστυχώς δεν μπορέσαμε να έχουμε επαφή. Είχαμε προχθές και σήμερα πάλι λογικά. Τον χάσαμε πιστεύετε αυτόν τον κύκλο; Επίσης βρε κορίτσια μου, πρωτοφανές για μένα, έχω κολπικά υγρά σα νερό από χθες βράδυ. Σας έχει τύχει εσάς;  

Με την προχτεσινή επαφή σίγουρα έχετε ευκαιρία γιατί το σπέρμα ζει μεχρι και 3-4 μέρες μετά, οπότε μπορεί να γονιμοποιήσει το ωάριο ακόμα και 2-3 μέρες μετά την επαφή. Αν έχει γίνει η ωορρηξία και μετά βέβαια δε γίνεται, γιατί έχει χαθεί το ωάριο! Είσαι στην γόνιμες γενικά ή έγινε και η ωορρηξία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Mpoukou είπε:

Έχω διαβάσει ότι και 2 μέρες με τα την ωορρηξία είναι εφικτό. Ναι κ εγώ έτσι είχα γόνιμες μέρες με υγρά σαν νερό. 

Επίσης να σ πω και τ νέα μου σήμερα είναι η 30η τ κύκλου μου κ ακόμα περίοδος πουθενά μόνο τ στήθος πονάει 

Μακάρι να μη χάθηκε τελείως η ευκαιρία μας για αυτό τον μήνα! Αν και τόσο καιρό που προσπαθούμε, όλο αποτυγχάνουμε. 

Από πότε ξεκινάει η καθυστέρηση σου; Εύχομαι να μην κάνει καθόλου την εμφάνισή της η περίοδος σου, για τους επόμενους 9 μήνες !! 🫶

 

7 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Με την προχτεσινή επαφή σίγουρα έχετε ευκαιρία γιατί το σπέρμα ζει μεχρι και 3-4 μέρες μετά, οπότε μπορεί να γονιμοποιήσει το ωάριο ακόμα και 2-3 μέρες μετά την επαφή. Αν έχει γίνει η ωορρηξία και μετά βέβαια δε γίνεται, γιατί έχει χαθεί το ωάριο! Είσαι στην γόνιμες γενικά ή έγινε και η ωορρηξία;

Ευχαριστώ για την απάντηση @LeneL. Εχθές το βράδυ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας clearblue. Οπότε θέλω να ελπίζω πως ίσως να μην πέρασε η ωορρηξία.. έστω να πω πως εμείς προσπαθήσαμε και ας αποτύχουμε για άλλη μια φορά.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , iwanttobeamomsobad είπε:

Μακάρι να μη χάθηκε τελείως η ευκαιρία μας για αυτό τον μήνα! Αν και τόσο καιρό που προσπαθούμε, όλο αποτυγχάνουμε. 

Από πότε ξεκινάει η καθυστέρηση σου; Εύχομαι να μην κάνει καθόλου την εμφάνισή της η περίοδος σου, για τους επόμενους 9 μήνες !! 🫶

 

Ευχαριστώ για την απάντηση @LeneL. Εχθές το βράδυ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας clearblue. Οπότε θέλω να ελπίζω πως ίσως να μην πέρασε η ωορρηξία.. έστω να πω πως εμείς προσπαθήσαμε και ας αποτύχουμε για άλλη μια φορά.  

Δεν ξέρω καθόλου πως πάει με τα τέστ ωορρηξίας να σου πω... Εδώ από ότι έχω δει μόλις είναι θετικό έχεις 1-2 μέρες για την ωορρηξία νομίζω.... Βουρ για προσπάθεια!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, iwanttobeamomsobad είπε:

Μακάρι να μη χάθηκε τελείως η ευκαιρία μας για αυτό τον μήνα! Αν και τόσο καιρό που προσπαθούμε, όλο αποτυγχάνουμε. 

Από πότε ξεκινάει η καθυστέρηση σου; Εύχομαι να μην κάνει καθόλου την εμφάνισή της η περίοδος σου, για τους επόμενους 9 μήνες !! 🫶

 

Ευχαριστώ για την απάντηση @LeneL. Εχθές το βράδυ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας clearblue. Οπότε θέλω να ελπίζω πως ίσως να μην πέρασε η ωορρηξία.. έστω να πω πως εμείς προσπαθήσαμε και ας αποτύχουμε για άλλη μια φορά.  

Κανονικά ο κύκλος είναι 28-30 ημέρες κάποιες φορές φτάνει και 32 ημέρες όποτε σήμερα εξναι 31ημερα τ κύκλου όποτε σύμφωνα με τν κύκλο μ των 30 ημερών έχω 1 ημέρα καθυστέρηση. Κ όριο μέχρι αύριο Κυριακή να μ έρθει σρις 32 ημέρες. Από συμπτώματα έχω μόνο πόνο στ στήθος κ βάρος χαμηλά στ κέντρο της κοιλιάς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Δεν ξέρω καθόλου πως πάει με τα τέστ ωορρηξίας να σου πω... Εδώ από ότι έχω δει μόλις είναι θετικό έχεις 1-2 μέρες για την ωορρηξία νομίζω.... Βουρ για προσπάθεια!!!!

 

 @LeneLΣε ευχαριστώ πολύ πολύ! Ακολουθώ τη συμβουλή σου 😁 Αν και πλέον είμαι απογοητευμένη, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Είσαστε και εσείς στις προσπάθειες;

1 ώρα πρίν, Mpoukou είπε:

Κανονικά ο κύκλος είναι 28-30 ημέρες κάποιες φορές φτάνει και 32 ημέρες όποτε σήμερα εξναι 31ημερα τ κύκλου όποτε σύμφωνα με τν κύκλο μ των 30 ημερών έχω 1 ημέρα καθυστέρηση. Κ όριο μέχρι αύριο Κυριακή να μ έρθει σρις 32 ημέρες. Από συμπτώματα έχω μόνο πόνο στ στήθος κ βάρος χαμηλά στ κέντρο της κοιλιάς 

@MpoukouΠολύ ωραία! Πριν την περίοδο σου έχεις συνήθως αυτά τα συμπτωματα, δηλαδή στήθος που πονάει και τον πόνο στην κοιλιά που περιγράφεις; Ή θεωρείς πως είναι λίγο διαφορετικά τα συμπτώματα σ' αυτόν τον κύκλο σου; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , iwanttobeamomsobad είπε:

 @LeneLΣε ευχαριστώ πολύ πολύ! Ακολουθώ τη συμβουλή σου 😁 Αν και πλέον είμαι απογοητευμένη, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Είσαστε και εσείς στις προσπάθειες;

@MpoukouΠολύ ωραία! Πριν την περίοδο σου έχεις συνήθως αυτά τα συμπτωματα, δηλαδή στήθος που πονάει και τον πόνο στην κοιλιά που περιγράφεις; Ή θεωρείς πως είναι λίγο διαφορετικά τα συμπτώματα σ' αυτόν τον κύκλο σου; 

Έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης αρνητικό κορίτσι μ όποτε δεν νομίζω κάτι θα έδειχνε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mpoukou είπε:

Έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης αρνητικό κορίτσι μ όποτε δεν νομίζω κάτι θα έδειχνε 

Αχ αυτά τα αρνητικά τεστ.. 😔κρίμα.  τέλος πάντων, όπως είπαμε συνεχίζουμε κανονικά και θα έρθει η ώρα του θετικού τεστ, αργά ή γρήγορα ( εύχομαι βέβαια γρήγορα  😁) !!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanttobeamomsobad είπε:

 @LeneLΣε ευχαριστώ πολύ πολύ! Ακολουθώ τη συμβουλή σου 😁 Αν και πλέον είμαι απογοητευμένη, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Είσαστε και εσείς στις προσπάθειες;

@MpoukouΠολύ ωραία! Πριν την περίοδο σου έχεις συνήθως αυτά τα συμπτωματα, δηλαδή στήθος που πονάει και τον πόνο στην κοιλιά που περιγράφεις; Ή θεωρείς πως είναι λίγο διαφορετικά τα συμπτώματα σ' αυτόν τον κύκλο σου; 

Εγώ είμαι έγκυος από εξωσωματική. Δεν χρειάζεται απογοήτευση. Δεν ξέρω ακριβώς σε τι φάση είσαι, αλλά ένα καθολα υγιές ζευγάρι μπορεί να χρειαστεί κι ένα χρόνο προσπαθειών, πολύ εντατικών, για να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα! Σου εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις ευχάριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Εγώ είμαι έγκυος από εξωσωματική. Δεν χρειάζεται απογοήτευση. Δεν ξέρω ακριβώς σε τι φάση είσαι, αλλά ένα καθολα υγιές ζευγάρι μπορεί να χρειαστεί κι ένα χρόνο προσπαθειών, πολύ εντατικών, για να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα! Σου εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις ευχάριστα!

Συγχαρητήρια, χαίρομαι πάρα πολύ! Με το καλό να αποκτήσετε το/τα γερό/-α μπεμπάκι/ -α σας! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Έχουμε ξεπεράσει τον χρόνο προσπαθειών.. Αλλά έχουμε θεματάκια και οι δύο και στην ουσία σύμφωνα με τον γιατρό είναι οι τελευταίες προσπάθειες που μας έχει επιτρέψει, πριν την εξωσωματική.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κορίτσια!! Αρα οι γονιμες ειναι αυτες μετα την περιοδο για να καταλαβω; Εγω μετα απο απόξεση το δεκεβιο προσπαθησαμε ξανα αυτο το μηνα αλλα δυστυχως τιποτα!! Και προσπαθησαμε τις γονιμες μερες οπως ειδα στην εφαρμογή δλδ…τι να πω ! Συνεχίζουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...