Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

Κοπελα μου συγχαρητηρια ! Να πανε ολα καλα ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου ..πες μας αν θες ,τι θεωρεις οτι συντελεσε στην επιτυχια σου;!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!!!! Με συγκίνησες. Όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη. να προσέχεις και όλα θα πάνε τέλεια. Ακριβώς σαν σήμερα  ένα χρόνο πριν είχα πάρει θετική χοριακή και τώρα πάω να ταίσω τις νεραιδούλες μου. Σου εύχομαι ολόψυχα σε 9 μήνες να κρατάς το ή τα μωρά σου στην αγκαλιά σου!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

Συγχαρητήρια κορίτσι...Πολλά πολλά μπράβο.. άπειρη συγκίνηση...

Δεν κατάλαβα είχες κάνει προσπάθεια?είσαι κ στο καφέ έτσι δεν είναι?Δεν είχα καταλάβει ότι είχες κάνει εμβρυομεταφορα.

Ένα θαύμα όντως.. Μπράβο σου...!!!Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη  σου εύχομαι..!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

 

Ως προς το επιστημονικό κομμάτι:

 Εκανα υστεροσκοπηση ενα μήνα πριν την μεταφορά, εβαλα δυο έμβρυα που ηταν ελεγμένα απο προεμφυτευτικο και ενα που δεν το ελέγξαμε, αντιβιωσεις και εγχυσεις φουλ(βεβαια αυτο το εκανα και τις προηγουμενες φορές) και τα έμβρυα ηταν έκτης μέρας επειδη τα στείλαμε για προεμφυτευτικο την πεμπτη και δεν πήρα οιστρογόνα απο την αρχη.

ως προς το ψυχολογικό 

έτρωγα  ενα αβοκάντο καθε μερα για τρεις μερες απο την μερα που τα βάλαμε, δεν έφαγα ζάχαρη για μια εβδομαδα δυο μερες πριν την ετ και 5 μετα και εκανα γιόγκα καθημερινα για τρεις εβδομάδες πριν την μεταφορά.

Μπραβο κοπελα μου να ξεκουραζεσαι μη κανεις τιποτα τωρα αραξε! Ολα καλα θα πανε επιτελους να ησυχασεις το αξιζες μετα απο τοση ταλαιπωρια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

 

Ως προς το επιστημονικό κομμάτι:

 Εκανα υστεροσκοπηση ενα μήνα πριν την μεταφορά, εβαλα δυο έμβρυα που ηταν ελεγμένα απο προεμφυτευτικο και ενα που δεν το ελέγξαμε, αντιβιωσεις και εγχυσεις φουλ(βεβαια αυτο το εκανα και τις προηγουμενες φορές) και τα έμβρυα ηταν έκτης μέρας επειδη τα στείλαμε για προεμφυτευτικο την πεμπτη και δεν πήρα οιστρογόνα απο την αρχη.

ως προς το ψυχολογικό 

έτρωγα  ενα αβοκάντο καθε μερα για τρεις μερες απο την μερα που τα βάλαμε, δεν έφαγα ζάχαρη για μια εβδομαδα δυο μερες πριν την ετ και 5 μετα και εκανα γιόγκα καθημερινα για τρεις εβδομάδες πριν την μεταφορά.

Όλα αυτά τα έκανες για πρώτη φορά??

Just now, natassaki2006 είπε:

Όλα αυτά τα έκανες για πρώτη φορά??

Πότε έκανες ετ?δλδ σήμερα ήταν η πρώτη σου χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να παρεις αγκαλια ένα γερό η κ δυο μωρακια!!! 

Σου αξίζει να γίνεις μια πολύ πολύ ευτυχισμένη μανούλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι said:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

Συγχαρητήρια!!!! Δε ξερεις ποσό χάρηκα, πραγματικά, σου εύχομαι να πανε ολα καλα, το αξίζεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

κάντι θεά μ τι είπες τώρα...μπράβο φικη μ μπραβο αγάπη μ...Η παναγια να σε φυλάει κ ναι είσαι μανουλα κ θα γίνεις να το πιστέψεις....

όλα πι ευχές μαζί σ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ηταν η μονη φορα που αυτην την προσπαθεια την ήξερα εγω και ο ανδρας μου. Η κατάσταση και το κλίμα λόγω κορονοϊού ηταν πολυ περίεργη και δεν ηθελα να ακούσω κανένα σχόλιο, τύπου κακή ιδέα η μεταφορά αυτόν τον καιρό κλπ. Το συζήτησα με τον γιατρο μου μου ειπε την άποψη του,  πλεον την εχει γράψει αναλυτικά και στο σαιτ του, τον εμπιστεύομαι και δεν ηθελα να επηρεαστω.

Και παρά πολύ καλά έκανες.. συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.δεν ξέρεις πόσο έχω χάρει..Σαν να σε ξέρω χρόνια.. μπορώ να μπω στη θέση σου κ να νιώσω π Σ νιώθεις..Δεν υπάρχει το συναίσθημα.. 

Είμαι πολύ χαρούμενη για σένα κ από τα βάθη της καρδιάς μου να σου πάνε όλα τέλεια.

Μου έφτιαξες τη μέρα....!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ηταν η μονη φορα που αυτην την προσπαθεια την ήξερα εγω και ο ανδρας μου. Η κατάσταση και το κλίμα λόγω κορονοϊού ηταν πολυ περίεργη και δεν ηθελα να ακούσω κανένα σχόλιο, τύπου κακή ιδέα η μεταφορά αυτόν τον καιρό κλπ. Το συζήτησα με τον γιατρο μου μου ειπε την άποψη του,  πλεον την εχει γράψει αναλυτικά και στο σαιτ του, τον εμπιστεύομαι και δεν ηθελα να επηρεαστω.

Έκανες παρα πολύ καλά. Έπρεπε να είσαι ήρεμη και δεν έπρεπε κάνεις και τπτ να στο χαλάσει όλο αυτό! Συγχαρητήρια. Να μείνεις να μας λες τα νέα σου!!! 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορα που ακούω ότι μια κοπέλα τα κατάφερε νιώθω πιο δυνατή.... Χαίρομαι και ταυτόχρονα παίρνω δύναμη....να είσαι καλά κοριτσάκι μου... Μια ανεφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη μέσα από την καρδιά μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...