Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

• 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Το Καφέ της Αναμονής (περιμένοντας αποτέλεσμα του τέστ)

Recommended Posts

επιτέλους μπήκα. γεια σας και από μένα στο νέο cafe. λοιπόν έχω ευχάριστα. may23 δεν θα χρειαστεί να περιμένω άλλο. τα κατάφερααα πήγα σήμερα για χοριακή και βγήκε θετική 2 εβδομάδων. θα την ξανά επαναλάβω την τετάρτη και μετά ότι πει η γυναικολόγος. εσύ τι νέα; εύχομαι ευχάριστα.:)

καλη μου litsazao,

διαβασα στο αλλο φορουμ τα καλα σου νεα

αλλα και απο εδω σου ευχομαι και παλι τα καλυτερα για μια τελεια εγκυμοσυνη..

εγω αδιαθετησα εχτες πρωι-πρωι,

την 27η ημερα τελικα-ουτε μια μερα δε με αφησε να χαρω η ατιμη-

απογοητευτηκα λιγο,αλλα δεν πειραζει,

παμε τωρα για τον αλλο μηνα και ευχομαι να ειμαι τυχερη!!!

για εσενα και το καινουριο σας σπορακι,

ολα να ειναι κατευχην!!!!!!!!

78xyp2.png

RUAmp3.png

Διαφημίσεις

• Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλη μου litsazao,

διαβασα στο αλλο φορουμ τα καλα σου νεα

αλλα και απο εδω σου ευχομαι και παλι τα καλυτερα για μια τελεια εγκυμοσυνη..

εγω αδιαθετησα εχτες πρωι-πρωι,

την 27η ημερα τελικα-ουτε μια μερα δε με αφησε να χαρω η ατιμη-

απογοητευτηκα λιγο,αλλα δεν πειραζει,

παμε τωρα για τον αλλο μηνα και ευχομαι να ειμαι τυχερη!!!

για εσενα και το καινουριο σας σπορακι,

ολα να ειναι κατευχην!!!!!!!!

σ'ευχαριστώ may23. σου εύχομαι ολόψυχα ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός σου.

Yr3hp3.png?X4b9jlWg

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε????? Χρονια Πολλα, ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!!!Ιολίτσα καλή επιτυχία!!!!

Εγω δεν περιμένω 20-23, αρα ειμαι στις προσπάθειες και θα ειμαι όλη την εβδομάδα!!!!!

YgXXp2.png

wbSJp2.png

Διαφημίσεις

μεταφερθηκα κι εγω απο το parents εδω,πανε οι διακοπες του πασχα!!! κοριτσακια κλαψ κλαψ τι να πω αντι να ερθει στις 8 του μηνα που το περιμενα ηρθε τωρα, σημερα ,πριν 1 ωρα!!!!!παμε για αναμονη στις 6 μαιου τωρα!!!!αχ τι απογοητευση καθε μηνα τα ιδια!!! θα μου πεις ειναι μολις ο τροτος μηνας προσπαθειων αλλα και παλι καθε μηνα λιγο στεναχωριεμαι!!!

Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

αχ καλε απο την βιασυνη μου να σας πω τα "δυσαρεστα" ξεχασα να σας πω χρονια πολλα και χριστος ανεστη

αντε βρε κοριτσια δε θελω να αγχωνομαι αλλα μερικες φορες δεν μπορω μου βγαινει...καποια κοπελα για αναμονη το μαιο;;;

Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Γεια σας κορίτσια!!!!!!!!!!!

Εγω ακομα εχω ένα μήνα μπροστά μου!!!!!!!!!!!

Περιμένω 18 με 21 Απρ!!!!!!!!!!Ουτε προσπάθειες δεν αρχίσαμε ακόμη, αφου ακόμη είμαι αδιάθετη!!!!!!

Σας έυχομαι καλή επιτυχία και να μας ανακοινώσετε ευχάριστα για να ανεβουμε ψυχολογικά!!!!Μακάρι ο Απριλης να είναι πολυ Ανοιξιατικος και γόνιμος!!!!!!Φιλάκια!!!!!!!!!!!!!!!!

μαγδα μου μακαρι να ειναι γονιμος για ολες μας!!!!καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!!

566b716e1f.png?html%22

Μακαρι να μην ειναι της φαντασιας σου,και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα.Και ολες οι κοπελες μια-μια με τη σειρα.Εγω σημερα ειμαι στην 32η μερα του κυκλου κι ακομα τιποτα,θα περιμενω μεχρι την 35η........

OPYIp3.png

vez3p2.png

Διαφημίσεις

• 12 χρόνια μετά...

Η αναμονή βασανίζει ! Ανανεώνουμε το θέμα γιατί είναι κάτι που πραγματικά συνεχίζεται ακόμα και σήμερα 12 χρονια μετά κ αξίζει να υπάρχει συγκεκριμένο σημείο για να εκφράσετε τα συναισθήματά σας. 

Είναι μια από τις πιο σημαντικές στιγμές στην ζωή μας & απολύτως δικαιολογημένη αυτή η αγωνία! 

Χαρείτε την με το να γιορτάσετε την πιθανότητα αυτής της έκβασης.

Είναι μια πιθανότητα, που δεν εκπληρώνεται για όλες:ους,  για κάποιες:ους εκπληρώνεται γρήγορα & εύκολα,  ενώ για κάποιες:ους αργά & δύσκολα. 

Για ότι φέρει η ζωή, στην δική σας ξεχωριστή περίπτωση, σας ευχόμαστε κουράγιο και υπομονή! 

Όλα αυτά είναι μόνο η αφετηρία ενός μεγάλου ταξιδιού οπότε κρατήστε την ενέργεια και την δύναμή σας για αυτά που θα έρθουν! 

Καλά αποτελέσματα! 

Χρησιμοποιήστε αυτό το καφέ για τις ημέρες που περιμένετε τα αποτελέσματα χοριακής ή να κάνετε το τεστ εγκυμοσύνης κλπ!

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...