Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια μου!! Πέρυσι τον Αύγουστο απέβαλα την 5η εβδομάδα , κάναμε όλες της απαραίτητες εξετάσεις και όλα καλά έμεινε όμως μια τελευταία της θρομβοφιλιας έλεγα μπα σιγά να μην έχω λοιπόν έχω κληρονομική θρομβοφιλια για αυτο η αποβολή μου είπε η αιματολόγος και γυναικολόγος!! Έχουν περάσει σχεδόν 9 μήνες από τότε και πριν λίγες ημέρες εμαθα ότι είμαι έγκυος ξεκινάω της ενέσεις από την δεύτερη ημερα της καθυστέρηση έκανα 2 χωριακες όλα καλά αύριο εχω και υπέρηχο!! Κάθε μέρα φοβάμαι ότι θα μου ξανά συμβεί το ίδιο η ψυχολογία μου είναι χάλια με τον παραμικρό πόνο νιώθω ότι θα αποβάλω , εχω πέτρα στα νεφρά είναι μικρές  βέβαια εχω κατι πονάκια αλλά όλα καλά πίνω νερά αλλά φοβάμαι φοβάμαι!! Έχω το άγχος της θρομβοφιλιας και της πέτρας στα νεφρά έχει καμία σας κατι αντίστοιχο(όχι και τα 2 εννοώ ) τι θα κάνω πως θα φύγει αυτο το άγχος;;εσεις τι πονάκια είχατε στης πρώτες εβδομάδες κύησης;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κι ολα να πάνε καλα!!

Εγω ειχα δυο παλλινδρομες στην 7η εβδομάδα,  αφου ειχαμε ακουσει καρδια.  Η πρωτη Οκτωβριο 2021 κ η δευτερη Απριλιο 2022. Μετα απο παρα πολλές εξετασεις βρεθηκαν οριακα ψηλα καποια αντικαρδιολιπινικα κ διαγνωστικα με αυτοανοσο αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο (μορφη θρομβοφιλιας). Εμεινα έγκυος ξανα τον Φλεβάρη. Επαιρνα σαλοσπιρ απο τις γονιμες καθε μηνα κ μολις ακούσαμε καρδια μου εδωσαν και αντιπηκτικες ενεσεις inohep. Αισιως εχω φτασεις την 13η βδομαδα, εχω κανει αυχενικη κ με την βοήθεια της Παναγιάς ελπιζω να φτάσουμε ως το τελος.

Στην αρχή ειχα κι εγω τεραστιο άγχος.  Τωρα μετα την αυχενικη εχω λιγο ηρεμήσει αλλα σε καμια περίπτωση δεν ειμαι χαλαρη. Μετα απο δυο απωλειες εχω αγχος για ολα κ επισης οι γιατροι μου επιμενουν σε μια συγκρατημένη αισιοδοξια. 

Πονους περιοδου εγω εχω μεχρι κ σημερα. Αλλοτε πιο ηπιους, αλλοτε πιο εντονους. Μεγαλωνει η μητρα. Αλλοτε εχω πονους στο εντερο οι οποιοι επισης με ανησυχούν.  

Προσπαθησε οσο μπορείςνα εισαι αισιοδοξη. Ξερω δεν ειναι ευκολο, όμως κ τοσο αγχος θα σου δημιουργησει αλλα πρόβληματα.

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου χίλια ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου και τα καλά σου λόγια!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους που θα πάνε εσυ να είσαι αισιόδοξη και η Παναγία θα σε βοηθήσει! Κάνω κι εγώ ενέσεις inohep καθημερινά και ελπίζω να πάνε όλα καλά!! Κι εγώ έχω κάτι πονάκια χαμηλά λόγο εντέρου και πέτρας έχεις μιλήσει με τον ιατρό γι’αυτο;; πόνους περιόδου δεν έχω μόνο κάτι τσιμπήματα μάλλον γιατί μεγαλώνει η μήτρα όπως είπες! Φοβάμαι μην ξανά περάσω τα ίδια και κοντεύω να τρελαθώ ελπίζω αύριο που θα πάω για υπέρηχο να ησυχάσω λιγάκι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...