Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΑΓΓΕΛΙΩΝ


Myrto B.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

....2,3,4,5, μέχρι και 6 έχω δει την μία κάτω από την άλλη. Και από πολλά μέλη.

(Εσένα δεν σε θυμόμουν όμως, είχες παραπάνω από μία? Άλλες κλέβουν την παράσταση:)

Δεν είναι ωραίο. Και εγώ συμφωνώ. Και φυσικά για όλους. Στο τμήμα με παιδικά που μπαίνω έχει παραγίνει....

(για φανταστείτε να το κάναμε όλες, θα καθόταν όχι το σαιτ, το νετ ολόκληρο)

Link to comment
Share on other sites

Στις αγοραπωλησίες στα παιδικά ειχα και εγω 2 αγγελίες και μου τις συγχωνευσε ο διαχειριστής. Μου έστειλε και πμ για ενημέρωση. Αλήθεια γιατί δεν δεχεται απάντηση ο διαχειριστής με πμ;

Είναι η δευτερη φορα που μου συγχωνεύουν αγγελίες. Πάντα τα μαζευω σε μια μετά την παρατήρηση, αλλά δεν με εξυπηρετεί. Γιατι δεν χτίζεται λίγο πιο μαζεμένα το κομμάτι με τις αγοραπωλησίες; πχ αγόρι - κορίτσι, ηλικία, ρούχο - παπούτσι κλπ...

Ας μην αναφερθώ στο γεγονός ότι εκτός από εμένα που ειχα 2 αγγελίες στα παιδικά, υπήρχαν αγγελίες και από αλλα μέλη. Θα γίνουν και σε αυτά παρατήρηση να συμμαζέψουν τις αγγελίες τους;

Δεν ζητάω κάτι παράλογο πιστεύω, μια δίκαιη και ίση μεταχείριση των μελών ζητάω.

Επίσης υπάρχουν και σε άλλα τμήματα των αγοραπωλησιών πολλαπλές αγγελίες από μέλη.

Δεν το έχετε δει ακόμη;

Πάντα καλοπροαίρετα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα ζητήσει και εγώ στην αρχή...

να μπούνε τα ρούχα σε ράφια:D

...κορίτσι, αγόρι, ηλικιακές ομάδες, παπούτσια κτλ...

Και μετά και εγώ έκανα δύο, τουλάχιστον να διαχωρίσω αγόρι κοριτσι, γιατί έσκαγα...

Αλλά με συγχώνεψαν, και είχαν δίκιο. Ας πούμε οτι εγώ συγχωρούσα στον ευατό μου να έχω δύο, γιατί είχα μαζέψει πάαααρα πολλά, αλλά ο κανόνας πρέπει να ισχύει για όλους.

Με τον καιρό έμαθα τις κοπέλες, τί έχει η κάθε μία. Και έμαθα να λειτουργώ έτσι όπως είναι στημένο. Προσαρμόστηκα δλδ.

Αυτό όμως με τις πολλές αγγελίες, μου κάνει θράσος. Αγένεια. Σαν την ουρά, ξέρω οτι μπορώ να χωθώ, να βολέψω την πάρτη μου, και θα το κάνω αδιαφορώντας για τους άλλους.

Όταν θα πω να σηκώσω αγγελία θα έχω την Άρτα και τα Γιάννενα. Θα άρεσε στους υπόλοιπους να πιάσω μια σελίδα με αγγελίες μόνη μου? Να σκρολάρουν και να είμαι μόνο εγώ εκεί? Να ψάχνουν κάτι και να πέφτουν όλο πάνω μου και να αργοπορούν?

Να κάθεται όλο το σάιτ από τις δημοσιεύσεις?

Και είναι και ο ανταγωνισμός.

Δείτε το σαν μια τεράστια βιτρίνα. Όλλοι έχουν δικαίωμα για μια θέση, ένα ράφι. Αν πιάνουν πολλά, πετάνε στην άκρη τους υπόλοιπους. Τους παραγκωνίζουν για να προβάλλουν τα δικά τους πράγματα και μόνο. Δεν είν ωραίο:roll:

Πρέπε να μαζευτεί το πράγμα. Και με ίση μεταχείριση σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα ζητήσει και εγώ στην αρχή...

να μπούνε τα ρούχα σε ράφια:D

...κορίτσι, αγόρι, ηλικιακές ομάδες, παπούτσια κτλ...

Και μετά και εγώ έκανα δύο, τουλάχιστον να διαχωρίσω αγόρι κοριτσι, γιατί έσκαγα...

Αλλά με συγχώνεψαν, και είχαν δίκιο. Ας πούμε οτι εγώ συγχωρούσα στον ευατό μου να έχω δύο, γιατί είχα μαζέψει πάαααρα πολλά, αλλά ο κανόνας πρέπει να ισχύει για όλους.

Με τον καιρό έμαθα τις κοπέλες, τί έχει η κάθε μία. Και έμαθα να λειτουργώ έτσι όπως είναι στημένο. Προσαρμόστηκα δλδ.

Αυτό όμως με τις πολλές αγγελίες, μου κάνει θράσος. Αγένεια. Σαν την ουρά, ξέρω οτι μπορώ να χωθώ, να βολέψω την πάρτη μου, και θα το κάνω αδιαφορώντας για τους άλλους.

Όταν θα πω να σηκώσω αγγελία θα έχω την Άρτα και τα Γιάννενα. Θα άρεσε στους υπόλοιπους να πιάσω μια σελίδα με αγγελίες μόνη μου? Να σκρολάρουν και να είμαι μόνο εγώ εκεί? Να ψάχνουν κάτι και να πέφτουν όλο πάνω μου και να αργοπορούν?

Να κάθεται όλο το σάιτ από τις δημοσιεύσεις?

Και είναι και ο ανταγωνισμός.

Δείτε το σαν μια τεράστια βιτρίνα. Όλλοι έχουν δικαίωμα για μια θέση, ένα ράφι. Αν πιάνουν πολλά, πετάνε στην άκρη τους υπόλοιπους. Τους παραγκωνίζουν για να προβάλλουν τα δικά τους πράγματα και μόνο. Δεν είν ωραίο:roll:

Πρέπε να μαζευτεί το πράγμα. Και με ίση μεταχείριση σε όλους.

εσυ τα λεσ και ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ μαλιστα και η συγκεκριμενη που αναφερεσαι ουτε καν το χει παρει χαμπαρι οτι υπαρχει και η λεξη σεβασμος στο φορουμ :(


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εσυ τα λεσ και ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ μαλιστα και η συγκεκριμενη που αναφερεσαι ουτε καν το χει παρει χαμπαρι οτι υπαρχει και η λεξη σεβασμος στο φορουμ :(

Δεν ξέρω σε ποια αναφέρεσαι εσύ, εγώ πάντως στο πιό τρανταχτό παράδειγμα, έστειλα πμ- να πω την γνώμη μου βρε παιδί! Δεν άντεξα στο 6 στην σειρά, κατέβαινα κατέβαινα και τελειωμό δεν είχαν!

Και να σημειωθεί στα πρακτικά παρακαλώ, ήταν η πρώτη φορά στα 4 χρόνια που έστειλα ΠΜ σε μέλος που δεν έχω καμία σχέση μαζί του!

Τώρα ανεβαίνουν δύο δύο ή μια μια σκόρπιες μες τις άλλες:rolleyes: Αλλά φυσικά είναι πάλι 6 και βάλε:tongue:

Αυτή την περίπτωση, και καθώς φαίνεται, μόνο η διαχείριση μπορεί να την αναχαιτίσει, δια της βίας!:mrgreen: Αλλά, κάνει διακρίσεις... κόβει μία, αφήνει 10, ούτε αυτό είν ωραίο:roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επιτρέψτε μου επειδή εγώ άνοιξα το θέμα, να μην πάρει η δημοσίευση τη μορφή της ανακοινωσης στα παιδικά "ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ".

Ζητάω απλά από το διαχειριστή, να συγχωνεψει τις αλλες αγγελίες άμεσα. Και να παρεμβαίνει άμεσα με την 1η διπλή αγγελία ίδιου μέλους, σε όποια κατηγορία των αγοραπωλησεών βρίσκεται.

Ακόμα υπάρχουν διπλές αγγελίες στα παιδικά...

Ευχαριστώ τις κοπέλες που πήραν θέση στο θέμα, δεν είχα αυτό υπόψη μου, όταν έγραψα το θέμα.

Ελπίζω το θέμα να κλείσει πολύ γρήγορα και να αποδείξουν οι διαχειριστές ότι είναι τελικά ενα φορουμ με κανόνες που εφαρμόζονται και από τις 2 πλευρές.

Καλή συνέχεια σε όλους.-

Link to comment
Share on other sites

Ένα δίκιο το'χεις...............αλλά αυτό το ΑΜΕΣΑ με πέθανε

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

By the way

σε κάθε πόστ έχει ένα κουμπάκι αναφοράς

όταν βλέπεις διπλή αγγελία σε μια ενότητα πάτα το ...........να συμβάλλεις κι εσύ σ'αυτό το αμεσα λίγο (λέμε τώρα):D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή tiktak,

Εφόσον συζητάς για εμενα χωρίς εμένα,αν μου επιτρέπεις να πω κι εγω την γνώμη μου..!

Σε καμία περίπτωση δεν έγινε κάτι εσκεμμένα...απλα κι εγω όπως και οι περισσότερες κοπέλες εδώ μέσα εχω ελάχιστο χρόνο να ετοιμάσω τις αγγελίες μου(συνήθως αυτό γίνεται αργά το βράδυ όταν θα κοιμηθούν τα 3 παιδάκια μου...)για αυτό και εξ αρχης ήταν ο πιο εύκολος τρόπος να δημιουργηςω νεα αγγελια.αν συμφωνείς μαζί μου Ειναι παρά πολυ δύσκολο να βρω άκρη με τις οδηγίες του φόρουμ καθώς και με το πως να φτιαχτούν καλύτερα οι αγγελίες.πραγματικο σταυρόλεξο..!δεν γίνεται ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ απο αγένεια!!!!εχω άριστες σχέσεις με όλες τις κοπέλες που με γνωρίζουν και προσωπικά καθώς και αριστη συνεργασία σε κάθε συναλλαγή που ειχα.απλα ειναι άκομψο χωρίς να ξέρεις κάποιον να βγάζεις συμπεράσματα.σεβαστη η γνώμη σου και συμφωνώ να μην υπάρχουν πολλές αγγελίες!!κι εμενα με ενοχλούν πολλά πράγματα εδώ μέσα,αλλα δεν εχω κανει καμία αναφορά στον διαχειριςτη και ουτε φυςικα ποτέ θα κανω.πιςτευω αποτελεί έλλειψη επιπέδου.φιλικα παντα!

Link to comment
Share on other sites

..........πιςτευω αποτελεί έλλειψη επιπέδου.φιλικα παντα!

σεβαστη η γνωμη σου και μπραβο σου που την εκφραζεισ αλλα ειναι πολυ ασχημο να προσβαλεις τον αλλον ανθρωπο χωρισ να τον ξερεις

δεν σου εκανε κανενας προσωπικη επιθεση εσενα συγκεκριμενα απο οσο βλεπω!

εγω για παραδειγμα ουτε καν σε ξερω, αλλα με ενοχλησε πολυ η τελευταια φραση που διαβασα

καλημερα!


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα, οι συγκρούσεις ξεκίνησαν βλέπω. Αυτό ακριβώς που είχα ζητήσει να μη γίνει.

Foteinik, κανείς μας δεν έχει χρονο με παιδιά. Δεν υπάρχει χρονικό περιθώριο για να προλαβεις κάτι...Οταν εχεις χρονο μπορεις να κανεις τη δουλεια σου, αλλα να την κανεις σωστα.

Δεν σου επιτεθηκε κανεις, γραφουν τη γνωμη τους στο θεμα που εχω δημιουργήσει. Και δεν καταλαβαίνω γιατί οι διαχειριστές δεν πρέπει να είναι ενήμεροι για το αν μας εξυπηρετεί, αν μας βολεύει, αν μας δυσκολεύει, αν μας αδικεί ή ευχαριστεί κάτι στο φορουμ που εχουν χτίσει εκείνοι για να διασκεδάζουμε/πουλάμε/ενημερωνόμαστε ή όπως αλλιώς το νιώθει η καθεμιά μας, κάθε φορά που μπαίνουμε..

Οι διαχειριστές σίγουρα το έχουν δει το μήνυμα μου, οπότε ας σβήσουν και αυτό το θέμα, μιας και δεν αφήνουν περιθώρια σε αυτήν την κατηγορία, να το κάνω εγώ. Δεν υπάρχει διαγραφή θέματος στα εργαλεία θεμάτων.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

foteinik,

Ίσως τελικά θα έπρεπε αντί να εκφράσω άμεσα και ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΣΕΝΑ την γνώμη μου για τις αγγελίες σου, να γράψω στους διαχειριστές...

Κανείς δεν θα το μάθαινε ποτέ, και εγώ θα ήμουν για πάντα ένας άγγελος:D

Τώρα έγινα ένας έκπτωτος βελζεβούλης:mrgreen:

Αντ' αυτού, προτίμησα να σου το πω ευθέως, χωρίς ποτέ να επικοινωνήσω με την διαχείριση. Μέγα λάθος, δείχνει το πραγματικά χαμηλό επίπεδο μου. Δεν θα επαναληφθεί.

Εδώ δεν ανέφερα ποτέ το όνομα σου, και ούτε σε κάποιον άλλο. Το έκανες εσύ.

Τέλος, μιας και το έκανες και κατονόμασες μόνη σου τον εαυτό σου, μπορώ να σου πω οτι ναι, πιστευω οτι οι πράξεις μας μας χαρακτηρίζουν. Οι δικές σου σε χαρακτηρισαν σε εμένα, και λυπάμαι πολύ για αυτή την ατυχή συγκυρία.

Για μένα, που λείπω 12 ώρες την ημέρα από το σπίτι μου, χωρίς καμία πια βοήθεια, ναι, έπρπε να έχεις λειτουργήσει αλλιώς.

Δεν κοιτάμε μόνο να γίνει η δουλειά μας. Και όταν κάποιος μας λέει οτι αυτό δεν επιτρέπεται και ενοχλεί, το σταματάμε. Δεν ανεβάζουμε τις 6-7 αγγελίες μας μια μια ή δυο δυο αντί για όλες μαζί. Πάλι λυπάμαι, αλλά εγώ αυτό το εξέλαβα σαν παιδική κοροϊδία.

Και κοιτάμε πρώτα τί έχουμε κάνει ΕΜΕΙΣ, δεν ξεκινάμε τις υποθέσεις αν και ποιος "άκομψος" μας κάρφωσε στην διαχείριση και τί εμείς νομίζουμε πως λέει εδώ για εμάς. Και ακόμη και αν θέλουμε να το κάνουμε, να είμαστε πρώτα σίγουροι οτι έτσι έχει συμβεί.

Μυρτώ, συγνώμη για την ολοσχερή κατεδάφιση του θέματος σου.

Δες το θετικά, όσες φορές ανοίγουν συζητήσεις, ακόμη και μέσα από αντιπαραθέσεις, κάτι αλλαζει προς το καλύτερο.

Μετά το πρώτο θέμα με την Νόνα αρχίσαν όλες να αφήνουν feedback. Μετά το προχθεσινό σίγουρα πολλά μέλη γλύτωσαν μια κακή συναλλαγή.

Μακάρι με αυτό να σταματήσουν οι υπερ-δημοσιεύεσεις. Για τις οποίες και υπάρχει σαφής κανόνας από το forum.

Link to comment
Share on other sites

Tiktak εκτιμω το γεγονος οτι με ενημερωσες με pm αλλα το να γινεται ολοκληρη συζητηςη απο τη στιγμη που δεν εγινε κατι εσκεμμενα αλλα απλα και μονο γιατι ηταν πολυπλοκη η διαδικασια ενοποιησης των θεματων,το θεωρω υπερβολη.φυσικα και επρεπε να εχω μια αγγελια.και θα τις φτιαξω μολις βρω χρονο.αλλα μηπως τελικα το κανουμε μεγαλυτερο θεμα απ,ο,τι ειναι;υπαρχουν πραγματικα πολυ σοβαρα προβληματα στις μερες μας (και δεν το λεω ειρωνικα).ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε γνωμες ,ιδεες κλπ και οχι για να τσακωνομαστε!καλη συνεχεια σε ολες σας!με φιλικοτατους χαιρετισμους και διαθεση!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι οι χαμηλού επιπέδου άνθρωποι Φωτεινή:D

Αντί να συζητάνε για την πιθανή θεραπεία του Ebola, την πτώση του Χρηματηστηρίου και τον πληθωρισμό, κάθονται και ασχολούνται με τα φορουμ, τί να πεις...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη

οι δυνατότητες επικοινωνίας με την διαχείριση του φόρουμ (αναφορά δημοσίευσης ή μήνυμα προς συντονιστή)

διατίθενται προς χρήση από τα μέλη για να επιλύονται σημαντικά θέματα επείγουσας σημασίας / παραβίασης κανονισμών του φόρουμ κοκ

Απο την στιγμή που ήδη έχετε επικοινωνήσει με την διαχείριση είτε με αναφορά για κάποιο συγκεκριμένο θέμα ή μέσω πμ και έχετε λάβει απάντηση από αρμόδιο συντονιστή, παρακαλούμε μην χρησιμοποιείτε εκ νέου αυτές τις δυνατότητες για το ίδιο θέμα/περίπτωση/διαμάχη. Όπως επίσης παρακαλούμε θερμά ΜΗΝ ανοίγεται νέα θέματα με τα αιτήματα σας

Απο την στιγμή που ήδη έχετε γνωστοποιήσει με τον σωστό τρόπο την διαχείριση (πχ έχετε κάνει αναφορά) δεν χρειάζεται νέα αναφορά.

Θυμηθείτε ότι το φόρουμ απαρτίζεται απο εθελοντές και ο φόρτος εργασιών είναι ήδη εξαιρετικά μεγάλος.

Προτεραιότητα στην απάντηση σε αναφορές/πμ έχουν πάντα οι περιπτώσεις ενημέρωσης, τεχνικές δυσκολίες, δυσφήμιση κλπ.

Δυστυχως δεν είναι εφικτό να απαντούμε σε κάθε αναφορά ή κάθε ΠΜ που δεν αφορούν τα παραπάνω θέματα.

Παράδειγμα θεμάτων/απαντήσεων που δεν είναι κατάλληλα για επανειλλημένη/πολλαπλή χρήση αναφοράς ή ΠΜ ή δημιουργίας ξεχωριστού θέματος στο φόρουμ

Η ύπαρξη προσωπικής διαμάχης με κάποιο συγκεκριμένο μέλος

Εκνευρισμός λόγω κάρτας ειδοποίησης που λάβατε από συντονιστή:

οι κάρτες είναι ενημερωτικές, ειδικά όταν τις λαμβάνετε για πρώτη φορά και δεν έχουν κύρωση. "δεν καταλαβαίνω γιατί μου στείλατε κάρτα αφού δεν έκανα κάτι τόσο τρομερό"

Παράπονο για την διαχείριση σε σχέση με γιατί πήρε ποιος κάρτα/γιατί δεν πήρε κάρτα "γιατί είναι offtopic το πόστ μου; γιατί δεν δώσατε κάρτα σε αυτό το μέλος και μόνο σε μένα; "

Πληροφορίες για την κατάσταση λογαριασμού άλλου μέλους "είναι απενεργοποιημένη η τάδε!?"

Παράπονα για την διαχείριση για τους χρόνους παρέμβασης της . !

ευχαριστούμε για την κατανόηση

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Org
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...